Haddini bilmeyen kaynana­čśá

3sra

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 A─čustos 2010
113
93
Bundan 2 hafta ├Ânce ya┼čanan bir konu ve ben bunu tak─▒nt─▒ haline getirdim ve hayat─▒m─▒ olumsuz etkiliyor. Bana bir ak─▒l verin l├╝tfen.

Gencenlerde konu a├žm─▒┼čt─▒m halima g├Âr├╝mcemin o─člu ├žay d├Âkt├╝ can─▒m ├žok s─▒kk─▒n diye. Bu olaylardan sonra g├Âr├╝mcem gitti kaynanam da babas─▒ hasta oldu─ču i├žin bac─▒s─▒na gitmi┼čti. Aradan 3 4 g├╝n ge├žmi┼čti ki tam da hafta sonu yasa─č─▒n─▒n oldu─ču g├╝n g├Âr├╝mcem ve e┼činin kavga etti─či haberi geldi. 2 saatlik uzakl─▒kta oturuyorlar. Neyse bunlar taksi ile yola ├ž─▒km─▒┼člar. Kaynanam esimi arad─▒ o─člum ablan bir hata yapm─▒┼č napalim falan diye. Bende kabul etmedim zaten asgari ├╝cretle ge├žiniyoruz her halimize ┼č├╝k├╝rler olsun ama bu devirde ├žok ├žok zor. Bende kabul etmedim 3 ├žocukla gelmesin dedim. Teyzeeigile annesinin yan─▒na gitmi┼čler. 2 hafta kadar orada kald─▒lar. Bu arada g├Âr├╝mcem ├žok ├žok b├╝y├╝k bir yanl─▒┼č yapt─▒ ve e┼čimde bu zamana kadar her┼čeyinu kapatt─▒m affettim yeter art─▒k benim ├Âyle bir ablam yok dedi ve o da istemedi. Aradan bir ka├ž g├╝n ge├žti kaynana arad─▒. Ho┼č hergun aray─▒p e┼čimi s─▒k─▒┼čt─▒r─▒yordu zaten. O g├╝n olanlar oldu. Onlar─▒n kuyruk ac─▒s─▒ vard─▒ ger├ži o y├╝zden bana sard─▒lar. Kaaynanamla e┼čim konu┼čurken kaynanam diyor ki " bunun burda durmas─▒ yanl─▒┼č di─čer karde┼čleri kabul ediyor o─člum" dedi. Arkas─▒na "o kar─▒na s├Âyle ailesine bir┼čey demesin ona iyi demem onun i├žin iyi olmaz" dedi. Bunu duyunca bende kay─▒┼č koptu. " Sen kimsin bana napabileceksin sen otur kendi pisliginle u─čra┼č, ben siz de─čilim" dedim. Bana " ben sana bir┼čey demiyorum hayvan ┼čerefsiz" dedi. E┼čimde "ne sa├žmal─▒yon anne melek ├Âyle ┼čey yapmaz siz ├Ânce oturun kendinize bak─▒n sen bir o iki bizim insan i├žine ├ž─▒kartacak y├╝z├╝m├╝z├╝ b─▒rakmad─▒n─▒z" dedi. Telefonu y├╝z├╝ne kapatt─▒ annesinin. Kaynana hemen di─čer o─člunu aram─▒┼č. Onlar esimi ariyorlar birs├╝r├╝ olay yaratt─▒. G├Âr├╝mcem hemen bana msj atm─▒┼č "senin amac─▒n ne senin evine...." Gerisini okuyamadan hemen sildi. Bende " niye siliyorsun?" Dedim. " Muhattap olmaya gerek yok, haddini asiyorsun, benim anneme nas─▒l b├Âyle konu┼čursun" diye devam eden msj att─▒. Bende " haddini a┼čan sizsiniz muhattap olmazsan olma, annen bana napabilirki bana b├Âyle konu┼čuyor" dedim " neyse ya" yazm─▒┼č. E┼čim de ┼čuan konu┼čmuyor bizim ailemize, evimize, mutlulu─čumuza zarar verecekler hi├ž gerekleri yok dedi. Kaynanam birde bana senin nolacagin belli de─čil ├žok g├╝venme diye bana tehdit vari konu┼čtu. Ha ┼čimdi g├Âr├╝┼čm├╝yorum ama ger├žekten sinirim ├žok bozuldu bu olanlara hep d├╝┼č├╝n├╝p kendimi mutsuz ediyorum. Yani bana hayvan ┼čerefsiz nas─▒l der hala yediremiyorum kendime. Onun derdi buraya gelmekti k─▒z─▒n─▒ ├žocuklarla buraya b─▒rak─▒p kendi kocas─▒n─▒n yan─▒na gidecekti. O da olmay─▒nca bana sald─▒rd─▒.
Burda neler neler okuyoruz annesi bi┼čey diyo diye el kald─▒ran kocalar var senin kocan akl─▒ ba┼č─▒ndaym─▒┼čda en az─▒ndan nerde duruca─č─▒n─▒ biliyo kv ne diyosa desin duyma e┼čin senin yan─▒nda dursun o yeter gerisi v─▒z─▒lt─▒

Thrive60

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
20 Kas─▒m 2017
1.016
2.811
35
Madem tak─▒nt─▒ hastal─▒─č─▒n─▒z var, heryerden engelleyin ve direkt e┼činize paslay─▒n.

G├Ârd├╝─č├╝n├╝z gibi aile olarak sizler dik durunca hi├žbir ┼čey yapamad─▒lar de─čil mi?
Ancak bo┼č bo┼č k├╝fretti, evinize ad─▒m at─▒lamad─▒.

Her zaman derim, s├Âze de─čil eyleme odaklan─▒n. 1 hareket 1000 lafa bedeldir.

E┼činizle ayn─▒ tak─▒mdas─▒n─▒z, sak─▒n ola sinirinizi ondan ├ž─▒karmaya falan ├žal─▒┼čmay─▒n. Buraya ┼čikayet edin, yast─▒k yumruklay─▒n, ├ževrenize ├žemkirin (detay vermeden tabi) ancak eviniz hep huzurlu olsun.

slyvia242

Mom to be
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
26 Ocak 2021
304
249
31
Annesi k├╝├ž├╝c├╝kken b─▒rak─▒p ba┼čka adama gitmi┼č, ├žocuklar sefil olup orda burda b├╝y├╝m├╝┼čler, ┼čimdi kendisi gibi olan k─▒z─▒n─▒ gelinine yollamaya ├žal─▒┼č─▒yor. Bu aile mi cidden olmas─▒n daha iyi, ├žocukken yan─▒mda olmayan─▒ ┼čimdi anne diye ba─čr─▒na m─▒ basay─▒m? Siz de bi enteresans─▒n─▒z kendiniz b├Âyle anneyi ahlaks─▒z g├Âr├╝mceyi kabul edersiniz demek ki, biz sizin gibi de─čiliz ne yaz─▒k ki, sizin g├╝zel kalbinizden yok bizde.
A─č─▒z dala┼č─▒yla mahalle kavgas─▒na ├ževirmemek elinde olan bir ┼čeydi. Madem kocas─▒ istemiyordu, kendini ├Âne at─▒p insanlarla kavgaya giri┼čmesine ne gerek vard─▒? ─░roni k─▒sm─▒ burada zaten. Annesinin 'k├Ât├╝ anne' olmas─▒ bunlar─▒ el k─▒z─▒ndan duymas─▒n─▒ gerektirmezdi.

bug├╝n ailesine s─▒rt─▒n─▒ d├Ânen yar─▒n size d├Âner bu i┼čler b├Âyledir
Ayr─▒ca bu sonucu de─či┼čtirmeyecek.

burcak86

hi├žbi┼če de─či┼čmesin
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Kas─▒m 2011
6.057
19.227
A─č─▒z dala┼č─▒yla mahalle kavgas─▒na ├ževirmemek elinde olan bir ┼čeydi. Madem kocas─▒ istemiyordu, kendini ├Âne at─▒p insanlarla kavgaya giri┼čmesine ne gerek vard─▒? ─░roni k─▒sm─▒ burada zaten. Annesinin 'k├Ât├╝ anne' olmas─▒ bunlar─▒ el k─▒z─▒ndan duymas─▒n─▒ gerektirmezdi.

Bu aile zaten ├žok edepli bi aile olsayd─▒ , gelin han─▒m terbiyesizlik(!) yapt─▒─č─▒nda kenara ├žekilir cevap vermezdi. Bak─▒n onlar da hi├ž altta kalmam─▒┼č katmerli cevap vermi┼čler. Demek ki m├╝stehak onlara.

Ayr─▒ca zorba insanlar zorbal─▒ktan anlar, rica ederim gelmeyin deyip kibarl─▒ktan k─▒r─▒lsayd─▒ ┼čuan o aile postu gelin han─▒m─▒n evine sermi┼č olurdu, onlar─▒n anlad─▒─č─▒ dilden konu┼čmu┼č belli ki. Han─▒mefendilik yapacak yer de─čil. Zalime yumu┼čak ba┼čl─▒ davran─▒lmaz.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134

Hakl─▒s─▒n─▒z...

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Madem tak─▒nt─▒ hastal─▒─č─▒n─▒z var, heryerden engelleyin ve direkt e┼činize paslay─▒n.

G├Ârd├╝─č├╝n├╝z gibi aile olarak sizler dik durunca hi├žbir ┼čey yapamad─▒lar de─čil mi?
Ancak bo┼č bo┼č k├╝fretti, evinize ad─▒m at─▒lamad─▒.

Her zaman derim, s├Âze de─čil eyleme odaklan─▒n. 1 hareket 1000 lafa bedeldir.

E┼činizle ayn─▒ tak─▒mdas─▒n─▒z, sak─▒n ola sinirinizi ondan ├ž─▒karmaya falan ├žal─▒┼čmay─▒n. Buraya ┼čikayet edin, yast─▒k yumruklay─▒n, ├ževrenize ├žemkirin (detay vermeden tabi) ancak eviniz hep huzurlu olsun.
Daha ├Âncede ayn─▒ ┼čeyleri yapt─▒ hamileyken lohusayken e┼čim i┼č kazas─▒ ge├žirdi yine ayn─▒ ┼čeyleri yapt─▒lar. Kavga ediyor ne dedi─čini bilmiyor. E┼čim hep yan─▒mda durdu hala da ├Âyle ├žok ┼č├╝k├╝r. Kim olursa olsun hakliyi g├Ârmeyecek kadar insan─▒ Allah k├Âr etmesin e┼čim hakliyi do─čruyu bildi─či i├žin yan─▒mda.

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Burda neler neler okuyoruz annesi bi┼čey diyo diye el kald─▒ran kocalar var senin kocan akl─▒ ba┼č─▒ndaym─▒┼čda en az─▒ndan nerde duruca─č─▒n─▒ biliyo kv ne diyosa desin duyma e┼čin senin yan─▒nda dursun o yeter gerisi v─▒z─▒lt─▒
├çok ┼č├╝k├╝r ki yan─▒mda. Hakl─▒ oldugumu bildi─či i├žin ses cikartamadi. Konu┼čmay─▒ kestim hepsiyle evime de giremezler art─▒k dedim e┼čimde bende istemiyorum art─▒k gelmesinler huzurumuzu ka├ž─▒r─▒yorlar dedi. E┼čimde konu┼čmuyor a├ž─▒k├žas─▒ konu┼čmas─▒n─▒ da istemiyorum.

3sra

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
8 A─čustos 2010
113
93
├çok ┼č├╝k├╝r ki yan─▒mda. Hakl─▒ oldugumu bildi─či i├žin ses cikartamadi. Konu┼čmay─▒ kestim hepsiyle evime de giremezler art─▒k dedim e┼čimde bende istemiyorum art─▒k gelmesinler huzurumuzu ka├ž─▒r─▒yorlar dedi. E┼čimde konu┼čmuyor a├ž─▒k├žas─▒ konu┼čmas─▒n─▒ da istemiyorum.
Bi faydalar─▒ yoksa iyi yapm─▒┼čs─▒n─▒z bence ben ailelerin hep birarada olmas─▒ndan yanay─▒m b├Âyle faydadan ├žok zararsa uzak dursunlar ger├žekten

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Sevgilisi sahip ├ž─▒km─▒yor mu g├Âr├╝mcene
Nerde adam da evli ├žocuklu zaten. Benim yuvam─▒ y─▒kt─▒ kendi yapt─▒ diye g├Âr├╝mceye att─▒ su├žu. ├ľyle ortada kal─▒nca e┼či al─▒p g├Ât├╝rm├╝┼č geri.

deniz90900

├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 ┼×ubat 2021
198
66
31
Bundan 2 hafta ├Ânce ya┼čanan bir konu ve ben bunu tak─▒nt─▒ haline getirdim ve hayat─▒m─▒ olumsuz etkiliyor. Bana bir ak─▒l verin l├╝tfen.

Gencenlerde konu a├žm─▒┼čt─▒m halima g├Âr├╝mcemin o─člu ├žay d├Âkt├╝ can─▒m ├žok s─▒kk─▒n diye. Bu olaylardan sonra g├Âr├╝mcem gitti kaynanam da babas─▒ hasta oldu─ču i├žin bac─▒s─▒na gitmi┼čti. Aradan 3 4 g├╝n ge├žmi┼čti ki tam da hafta sonu yasa─č─▒n─▒n oldu─ču g├╝n g├Âr├╝mcem ve e┼činin kavga etti─či haberi geldi. 2 saatlik uzakl─▒kta oturuyorlar. Neyse bunlar taksi ile yola ├ž─▒km─▒┼člar. Kaynanam esimi arad─▒ o─člum ablan bir hata yapm─▒┼č napalim falan diye. Bende kabul etmedim zaten asgari ├╝cretle ge├žiniyoruz her halimize ┼č├╝k├╝rler olsun ama bu devirde ├žok ├žok zor. Bende kabul etmedim 3 ├žocukla gelmesin dedim. Teyzeeigile annesinin yan─▒na gitmi┼čler. 2 hafta kadar orada kald─▒lar. Bu arada g├Âr├╝mcem ├žok ├žok b├╝y├╝k bir yanl─▒┼č yapt─▒ ve e┼čimde bu zamana kadar her┼čeyinu kapatt─▒m affettim yeter art─▒k benim ├Âyle bir ablam yok dedi ve o da istemedi. Aradan bir ka├ž g├╝n ge├žti kaynana arad─▒. Ho┼č hergun aray─▒p e┼čimi s─▒k─▒┼čt─▒r─▒yordu zaten. O g├╝n olanlar oldu. Onlar─▒n kuyruk ac─▒s─▒ vard─▒ ger├ži o y├╝zden bana sard─▒lar. Kaaynanamla e┼čim konu┼čurken kaynanam diyor ki " bunun burda durmas─▒ yanl─▒┼č di─čer karde┼čleri kabul ediyor o─člum" dedi. Arkas─▒na "o kar─▒na s├Âyle ailesine bir┼čey demesin ona iyi demem onun i├žin iyi olmaz" dedi. Bunu duyunca bende kay─▒┼č koptu. " Sen kimsin bana napabileceksin sen otur kendi pisliginle u─čra┼č, ben siz de─čilim" dedim. Bana " ben sana bir┼čey demiyorum hayvan ┼čerefsiz" dedi. E┼čimde "ne sa├žmal─▒yon anne melek ├Âyle ┼čey yapmaz siz ├Ânce oturun kendinize bak─▒n sen bir o iki bizim insan i├žine ├ž─▒kartacak y├╝z├╝m├╝z├╝ b─▒rakmad─▒n─▒z" dedi. Telefonu y├╝z├╝ne kapatt─▒ annesinin. Kaynana hemen di─čer o─člunu aram─▒┼č. Onlar esimi ariyorlar birs├╝r├╝ olay yaratt─▒. G├Âr├╝mcem hemen bana msj atm─▒┼č "senin amac─▒n ne senin evine...." Gerisini okuyamadan hemen sildi. Bende " niye siliyorsun?" Dedim. " Muhattap olmaya gerek yok, haddini asiyorsun, benim anneme nas─▒l b├Âyle konu┼čursun" diye devam eden msj att─▒. Bende " haddini a┼čan sizsiniz muhattap olmazsan olma, annen bana napabilirki bana b├Âyle konu┼čuyor" dedim " neyse ya" yazm─▒┼č. E┼čim de ┼čuan konu┼čmuyor bizim ailemize, evimize, mutlulu─čumuza zarar verecekler hi├ž gerekleri yok dedi. Kaynanam birde bana senin nolacagin belli de─čil ├žok g├╝venme diye bana tehdit vari konu┼čtu. Ha ┼čimdi g├Âr├╝┼čm├╝yorum ama ger├žekten sinirim ├žok bozuldu bu olanlara hep d├╝┼č├╝n├╝p kendimi mutsuz ediyorum. Yani bana hayvan ┼čerefsiz nas─▒l der hala yediremiyorum kendime. Onun derdi buraya gelmekti k─▒z─▒n─▒ ├žocuklarla buraya b─▒rak─▒p kendi kocas─▒n─▒n yan─▒na gidecekti. O da olmay─▒nca bana sald─▒rd─▒.
Ahlaken benim evimde kalmas─▒n─▒ do─čru bulmuyorum diye herkes icinde s├Âyleyin konuyu kapat─▒n bitsin

Melekkkim

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 A─čustos 2018
268
134
Bi faydalar─▒ yoksa iyi yapm─▒┼čs─▒n─▒z bence ben ailelerin hep birarada olmas─▒ndan yanay─▒m b├Âyle faydadan ├žok zararsa uzak dursunlar ger├žekten
Bende ├žok severim benim ailem ├Âyle hepte ├Âyle olmay─▒ istedim ama olmad─▒lar. Benim evim d├Ârt d├Ârtl├╝k de─čil ama i├žinde mutluyum. Her gelmeye bir┼čey dediler yataklar─▒ma, mutfa─č─▒ma, ald─▒─č─▒m e┼čyalar─▒ma her┼čeye soguttular art─▒k. Bir ├ž├Âp alsalar anlar─▒m ama biz bir ceketimizi al─▒p ├ž─▒kt─▒k evden ka├žarak evlendik Allah'─▒n bir ├žay ka┼č─▒─č─▒ bile yoktu. E┼čyal─▒ ev tuttuk ├Ânce. Daha sonra da Ben ├žal─▒┼čt─▒m e┼čim ├žal─▒┼čt─▒ bor├ž yapt─▒k ald─▒k ufak tefek esyamizi. Aman bunlar ├žal─▒┼čt─▒ ├žabalad─▒ ald─▒ demiyorlar daha da laf ├╝st├╝ne laf.

deniz90900

├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 ┼×ubat 2021
198
66
31
S├Âyledim d├╝zg├╝n olsa kabul ederim ama ben bu ┼čekilde evime kabul edemem dedim.
Valla siz d├╝zg├╝n evliliginde insans─▒n─▒z e─čer bu ahlaks─▒zl─▒g─▒ yapan siz olsan─▒z size sahip c─▒karlar m─▒ asla? Herkes kendi ├žocu─čuna sahip c─▒kacak ahlak─▒ ile ahlaks─▒zl─▒g─▒ ile hatta... o y├╝zden siz dik durun e─čriler belas─▒n─▒ bulacak

nisann_tr

Aktif ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 May─▒s 2017
2.329
3.528
34

KV ile ne kadar y├╝z g├Âz olmu┼čsunuz ya seviye yerlerde ...

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 13-05-2021

Hamileli─čimin 36. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 31 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin di┼č etleri art─▒k mahyal─▒ (kapanm─▒┼č) ve ilk di┼čler ├ž─▒kacakm─▒┼č gibi g├Âr├╝n├╝yor. Siz ├žok tercih etmesenizde bebe─činizin besine ihtiyac─▒ var. ├çe┼čitli k├╝├ž├╝k ├Â─č├╝nler bu noktada bir├žok kad─▒n i├žin en iyisidir. Fotograf makinan─▒z─▒ ├žantan─▒za koymay─▒ unutmay─▒n.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2700 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 47.4 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n