Hadi "17 Gün Diyeti" yapalım :)

Bende kitabını aldım okuyup başlayacağım. Merak ettim yapanlar şimdi ne durumdasınız. Yada yapan var mı?

Yapan yok sanırım kitabı beklemeden bugün internette araştırdığım kadarı ile başladım.

Sabah ılık sirkeli su
2 haşlanmış yumurta
1 muz
1 parça süzme peynir
Yeşil çay

Öğle

Hafif haşlanmış yatlı patates yeşil soğan maydanoz ile ton balıklı salata yaptım yanına yeşil çay

Ara

2 gün kurusu

Akşam

Beyaz lahana , yoğurt,havuç Mısır ve yeşil soğandan haşlanmış tavuklu salata yaptım.

Ara
1 muz

Belki yanlış kullandığım sebzeler vardır ama bu şekilde ilerleyeceğim bakalım. Acıkmadım . Şeker krizin tutmadı.
Normalde çok Türk kahvesi içen biriyim hemen öğünlerimin ardından içtim arada içmedim çünkü şeker krizimi tetiklediğini farkettim.
Bu arada kahve ve çayı şekersiz içerim. ☺😌

Araştırdığıma göre var kitabı bugün okumaya başladım internette fazla bilgi yoktu menülerle ilgili daha iyi oldu benim için. Yanlış bilgiler edinmişim mesela.
Domates serbest, ve meyve öğlene kadar yenmeli gibi gibi
Akşam yemeğinden sonra menümü yazarım.

umarım istediğin sonuca ulaşırsın. Bende bu diyete rast gelmeden önce kafaya koymuştum ama hem maddi olarak hemde çocuklarımı düşünerek vazgeçtim.
Bu sabah tartıldım 77.10 ile başlamıştım.
75.50 şuanda benim için gayet iyi.

Dün ki menüm

Kahvaltı
2 haşlanmış yumurta
1 muz
1 parça süzme peynir
1 kupa yeşil çay

Öğle
Tavuklu lahanalı salata
1 kupa yeşil çay

Akşam
Mor lahana, göbek marul , havuç ve yeşil soğandan salata yaptım üzerine ton balığı biraz parmesan tozu

Bu da öğle yemeğim.
yeşil çay ve ton balıklı salata

Eklentiler

• IMG_6195.jpeg
    IMG_6195.jpeg
    225,9 KB · Görüntüleme: 41
Akşam

Marul ,mor lahana ,yeşil soğan ,domates ve maydanozdan oluşan bir salata yaptım.

Aç değildim ama yine de yedim tıka basa yemiş gibiyim.

Yeşil çay içtiğimden sanırım şeker krizlerimde yok.
Haftasonu bile bu diyeti devam ettirebildiğime göre harika 🤣

Valla tebrik ederim. Ben pek istikrarlı bi insan değilim suan 9. Gün -6 kilo ile devam ediyorum ama çok zor bi süreç yani senin yediklerin benim için hayal 1 bardak süt tüm günümü geçirmeme sebep akşam 1 bardak çorba öyle yanı yavaş yavaş 3 dk ara ile yiyip içiyorum bakalım
Akşam

Marul ,mor lahana ,yeşil soğan ,domates ve maydanozdan oluşan bir salata yaptım.

Aç değildim ama yine de yedim tıka basa yemiş gibiyim.

Yeşil çay içtiğimden sanırım şeker krizlerimde yok.
Haftasonu bile bu diyeti devam ettirebildiğime göre harika 🤣

Teşekkür ederim.
Mide balonu süreci çok zor sen zoru başarıyorsun şuan.
Her bünye herkes farklı.
Ben de baya niyetliydim ama benim üç yıldır geçmeyen bel bacak tarzı ağrılarım var aksi bir şey olur diye cesaret edemedim.
Birde eşimi zorlamak istemedim. Sonra forumda bu konuyu buldum bakalım😌

Bu sabah ağrılarımdan dolayı kalkamadım kahvaltıyı eşim hazırladı yoksa farklı bir şey düşünüyordum o yüzden

Kahvaltı

2 haşlanmış yumurta
Domates
1 parça peynir

Öğle
Hafif haşlanmış tatlı patates tavuk fileto yeşil soğan parmesan tozu ve balzamik sirke salata yanına yeşil çay

Kitapta sebzeli tavuk çorbası diyor ama şuan yapabilecek durumda değilim akşama tavuk çorbası yapacağım yanına lahana yemeğim var

Eklentiler

• IMG_6205.jpeg
    IMG_6205.jpeg
    192,4 KB · Görüntüleme: 50
X