Hadi bismillah, insallah bu defa dogru yere acmisimdir😂😂😐

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2011
38.036
70.821
Selam kizlar, onceki konum bi guzel tasinmis ustune birde ban yemisim😐😂 ama yeniden aciyorum.. yanit yazanlar olmusmuydu konuya onu da bilmiyorum.. tekrardan ayni konuyu buraya aciyorum.. bu defa umarim dogru yerdedir.. Mune Mune

Cocuklu veya calisan kadinlar icin teknoloji candir. Mesela duduklu cok severim pratikliginden dolayi..1-2 saatte pisecek seyi dakikalar icinde pisiriyor. Hem gazdan tasarruf hemde vakitten.

Yemek bolumunden bilenler bilir hamur isi vs. Genelde yaparim.. ama artik vaktim olmuyor onu yogur mogur baya zaman aliyor.elim hamurdayken cocuklarla ilgilenemiyorum mesela ya da baska bir isim cikiyor kalk basindan git gel vs, mutfak esyalarini cok sevsemde oylesine herkes aldigi icin aldigim pek birsey yok. Bi kac sene once bi waffle makinasi almistim ama mesela.. sorsaniz kac kez kullandin? 2-3 tur yani.. mesela son zamanlarda actifry cikti.. bende ilk ciktiginda vardi… bundan bi 10 yildan fazla zamandan bahsediyorum…ama suan almayi asla dusunmedim cunku icindeki yemek kimseye yetmez bizim evde😐 birde firina atip pisirmek daha isime geliyor vs.

Herneyse sadede gelecek olursak..

Hamur yogurma makinasi kullananlar var mi? Kullandiginiz makinalar kac watt ve neler icin kullaniyorsunuz?

Nete baktigim zaman 600 watt olanda var 1600 watt olanda..isimi gormesi icin kac watt almaliyim sizce?
Mesela kek hamuru yumusak eminim 400 lukte yapar onu..ama bi borek hamuru daha serttir ya da bir lahmacun gozleme hamuru.. haricinde cig kofte yogursun istiyorum..ya da bi icli kofte icini hazirlarken o da disini hazirlasin istiyorum..bunlar icin kaclik lazim sizce? Nelere dikkat etmeliyim secim yaparken sizce?

Yanitlar icin simdiden tesekkurler…

Ben diğer konuyada yazmıştım
Watta takılmayın
Pıyasadaki tüm ürünler watt açısından iş görür
Evde sıradan pasta kek yapacaksınız neticede, restorant işletmiceksiniz
Ama gövdesi dandik plastik olanlara bakmayın
Hamur yoğrurken sağ sola savrulup takır takır ses çıkarmaması önemli
Hem çabuk bozuluyor onlar
Sağlam olan döküm modellerden tercih edin
Birde hamur haznesinin büyüklüğüne dikkat edin
Bütçenizi bilmiyorum ama benim tavsiyem Kitchenaid, hem sağlam malzeme hem hazne ebat seçenekleri var

Selam kizlar, onceki konum bi guzel tasinmis ustune birde ban yemisim😐😂 ama yeniden aciyorum.. yanit yazanlar olmusmuydu konuya onu da bilmiyorum.. tekrardan ayni konuyu buraya aciyorum.. bu defa umarim dogru yerdedir.. Mune Mune

Cocuklu veya calisan kadinlar icin teknoloji candir. Mesela duduklu cok severim pratikliginden dolayi..1-2 saatte pisecek seyi dakikalar icinde pisiriyor. Hem gazdan tasarruf hemde vakitten.

Yemek bolumunden bilenler bilir hamur isi vs. Genelde yaparim.. ama artik vaktim olmuyor onu yogur mogur baya zaman aliyor.elim hamurdayken cocuklarla ilgilenemiyorum mesela ya da baska bir isim cikiyor kalk basindan git gel vs, mutfak esyalarini cok sevsemde oylesine herkes aldigi icin aldigim pek birsey yok. Bi kac sene once bi waffle makinasi almistim ama mesela.. sorsaniz kac kez kullandin? 2-3 tur yani.. mesela son zamanlarda actifry cikti.. bende ilk ciktiginda vardi… bundan bi 10 yildan fazla zamandan bahsediyorum…ama suan almayi asla dusunmedim cunku icindeki yemek kimseye yetmez bizim evde😐 birde firina atip pisirmek daha isime geliyor vs.

Herneyse sadede gelecek olursak..

Hamur yogurma makinasi kullananlar var mi? Kullandiginiz makinalar kac watt ve neler icin kullaniyorsunuz?

Nete baktigim zaman 600 watt olanda var 1600 watt olanda..isimi gormesi icin kac watt almaliyim sizce?
Mesela kek hamuru yumusak eminim 400 lukte yapar onu..ama bi borek hamuru daha serttir ya da bir lahmacun gozleme hamuru.. haricinde cig kofte yogursun istiyorum..ya da bi icli kofte icini hazirlarken o da disini hazirlasin istiyorum..bunlar icin kaclik lazim sizce? Nelere dikkat etmeliyim secim yaparken sizce?

Yanitlar icin simdiden tesekkurler…
Kimse yorum yapmadan banlanmistin 🙈
Aslinda ikiside is goruyor ama 600watt da fena degil iyi olsun tum beklediklerimi karsilasin dersen 1600 almani tercih ederim

Ben diğer konuyada yazmıştım
Watta takılmayın
Pıyasadaki tüm ürünler watt açısından iş görür
Evde sıradan pasta kek yapacaksınız neticede, restorant işletmiceksiniz
Ama gövdesi dandik plastik olanlara bakmayın
Hamur yoğrurken sağ sola savrulup takır takır ses çıkarmaması önemli
Hem çabuk bozuluyor onlar
Sağlam olan döküm modellerden tercih edin
Birde hamur haznesinin büyüklüğüne dikkat edin
Bütçenizi bilmiyorum ama benim tavsiyem Kitchenaid, hem sağlam malzeme hem hazne ebat seçenekleri var
Cidden watt onemsiz mi? Yani mesela 600 ya da 1800 ayni mi? Ben zaten elde cirparim keklerimi mesela.. kek icin krema icin istemiyorum ozellikle.. ozellikle pizza pogaca hamuru icin.. hadi onlar biraz yumusak hamur.. tabii manti hamuru yogurmasini beklemiyorum ama lahmacun hamuru biraz daha kivami serttir mesela.. az wattli yapabilir mi?

Çok alakasız olacak ama makinede haznenin kulplu olmasını tercih edin. Benimki eski tip kulplu değil, içindeki malzemeyi dökmek sıkıntı.
Ozellikle kek krema va bunlarda onemlisir herhalde.. cok begendigim
Birsey olursa kulpsuz olursa illa kulplu olsun demem herhalde ama olsa guzel olur bencede

Birde kizlar biz cigkofte cok seviyoruz.. benim herif kabartarak yogurmayi sevmiyor..1-2 haftada cig kofte yapmak istiyorum ama sirf bu sebepten vazgeciyorum. Tabii birde evde yapmak hem hesapli hemde hijyenik

Ben araştırmalarım sonucu Karaca Multichef’te karar kıldım. 1400’lük o. Kıyma çekme aparatı da işime yarar diye düşünüyorum.
Peki kullaniyor musun kiyma cekme aparatini? Kimisi icli koftenin disini yogurtup kiyma makinasindan geciriyor daha puruzsuz oluyor

Benim yerim yoktu evde kucuk bir tane almistim hamur felan hic denemedim
Pasta yaptim hep gercekten ucuz olmasina ragmen watt azdi ama guzel yapiyordu tek sorun acayip sesi vardi 😍
Ha pastayi hepsi yapar bence canim.. ne kadar sert olacak ki zaten hamuru kremasi..

Dikkatimi ceken sey: watt yukseldikce fiyatlarda yukseliyor😐😂

Önceki konuda da yazmıştım ve kullandığım makinenin fotoğrafını paylaşmıştım Tontrim.
Schafer Prochef XL modelini kullanıyorum birkaç yıldır. Ve çok memnunum.
5 litre kapasiteli, 1400W. Gayet güçlü, sert kıvamlı hamurlarda sallanması yok, sesi de çok az.
Sadece karıştırma aparatlarını elde yıkıyorum, kayınvalideye de almıştım, o aparatları makineye atmış, matlaşmış.
874BF602-3993-41FA-AB3D-506D8AF309F1.jpeg

X