Hakaret Davası hakkında yardımcı olabilir misiniz? Lütfen?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

000

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2011
5.254
13.263
Merhaba Sevgili ve Değerli Üyeler,
Benim hukuki bir bilgiye ihtiyacım var.
Sosyal medyadan şahsıma yapılan aşağılama ve hakaretten dolayı dava açmaya karar verdim. Bunu yapan kişi nickli olduğu için bilgilerini bilmiyorum.
Hakaret davası açmak istiyorum. Alenen bana aşağılama ve hakaret yapıldı. Elimde kanıtlar var. Screenshotları aldım. Başka ne yapmam gerekir? Savcılığa başvurmam gerekiyormuş. Dilekçe mi yazmam lazım? Yoksa bir avukattan danışmanlık mı almalıyım?
Birkaç avukat üye biliyorum. Hepinize tek tek mesaj atmak yerine buraya ekliyorum.Lütfen yardımcı olur musunuz? pembepepe08 pembepepe08 F filmgibi
Prosedürü bilen diğer kişilerden de destek bekliyorum.
Lütfen yardımcı olur musunuz?
Teşekkür ederim.
Not: Mune Mune lütfen konum burada kalsın senden rica ediyorum?
Sevgiler

Son düzenleme:
Bir fikrim yok ama bilmenize gerek yok diye düşünüyorum. Elinizde kanıtlarla mahkemeye basvurdugunuzda zaten mahkeme üyelik bilgilerini ister. Hemen bulunur yani. Yoksa kimse size burda durup dururken bilgileri vermez mahkeme kararı olmadıkça.

Savcılıktaki personel sizin için dilekçe yazmaz ancak avukat tutmanız da şart değil, kendiniz başvuruda bulunabilirsiniz, hakaret edenin kim olduğunu biliyor musunuz maalesef Twitter hakaret suçunda kullanıcı bilgilerini paylaşmıyor, bu yüzden bulunması çok zor

Bir fikrim yok ama bilmenize gerek yok diye düşünüyorum. Elinizde kanıtlarla mahkemeye basvurdugunuzda zaten mahkeme üyelik bilgilerini ister. Hemen bulunur yani. Yoksa kimse size burda durup dururken bilgileri vermez mahkeme kararı olmadıkça.
Evet dilekçe yazmam lazımmış. Bana yazdığı şeyler elimde. Benim beyanım bir de onlar yeterli olur mu?

Savcılıktaki personel sizin için dilekçe yazmaz ancak avukat tutmanız da şart değil, kendiniz başvuruda bulunabilirsiniz, hakaret edenin kim olduğunu biliyor musunuz maalesef Twitter hakaret suçunda kullanıcı bilgilerini paylaşmıyor, bu yüzden bulunması çok zor
Evet biliyorum. Ve dilekçe yazmam halinde savcılık tüm bilgilerini istiyormuş. Ve hakarete uğradığım yerdeki en üst düzey yöneticilerde veriyormuş. Onay aldım. Veriyoruz dediler. Dilekçe örneğini netten bulabilir miyim?

Ben çok gözdağı hissi aldım bu konudan
Az çok yapılacaklar bellidir
En kötü savcılığa gidilecektir veya internette çoğu yerde prosedür yazıyordur
Yerine üyenin de yer aldığı aynı siteye dava açacağım konusu açtınız

Dava sonucunu da paylaşırsanız sevinirim
Hem bize de örnek olmuş olur bu sayede

Evet biliyorum. Ve dilekçe yazmam halinde savcılık tüm bilgilerini istiyormuş. Ve hakarete uğradığım yerdeki en üst düzey yöneticilerde veriyormuş. Onay aldım. Veriyoruz dediler. Dilekçe örneğini netten bulabilir miyim?
Anladım ben sosyal medya deyince Twitter Facebook falan zannettim oralardan bilgi alınmıyor, dilekçede meramınızı anlatmanız yeterli şekil şartları çok önemli değil

• Beğen
Reactions: 000
Büyük şehirlerden birinde yaşıyorsanız adliyenin önünde dilekçe yazan insanları bulabilirsiniz. Orda yazanlar da var sizi hemen yakındaki dükkanlarına götürüp yazan da. Son çare bunu düşünebilirsiniz

• Beğen
Reactions: 000
O yorumda hakaret yoktu ki. Koca aradınız demenin neresi şahsınıza hakaret
Size göre hakaret olmadığını biliyorum. Yorumun altına güldünüz zaten.
Bırakalım savcılık karar versin.

Ben çok gözdağı hissi aldım bu konudan
Az çok yapılacaklar bellidir
En kötü savcılığa gidilecektir veya internette çoğu yerde prosedür yazıyordur
Yerine üyenin de yer aldığı aynı siteye dava açacağım konusu açtınız

Dava sonucunu da paylaşırsanız sevinirim
Hem bize de örnek olmuş olur bu sayede
Buradan biri mi hakaret etmiş? Sosyal medya diyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X