Haksız yere İlçede adımı çıkardılar çok üzülüyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

glmzyz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Eylül 2014
888
459
Arkadaşlar küçük bir ilçede görev yapan bir öğretmenim, bir köyde öğretmenlik yapıyorum ancak ilçeden gidiş geliş yapıyorum. benzer yerde yaşayan bana öneriniz var mı çok mutsuzum burda tayin için de vakit var daha ama işe bile gitmek istemez oldum psikolojimi bozdular

Son düzenleme:
Küçük yerde yaşıyorsanız ve göz önünde bir insan iseniz bunların olması bence normal. Ya rahatsız olacağınızı öngörüp bu tür işlere hiç kalkışmayacaktınız ya da kulaklarınızı her şeye kapatıp devam edeceksiniz. Başka bir çözüm yok sanırım

Arkadaşlar küçük bir ilçede görev yapan bir öğretmenim, bir köyde öğretmenlik yapıyorum ancak ilçeden gidiş geliş yapıyorum. Son derece sosyal ve aktif bi insanımdır. Hafta sonları İl merkezine gidip Doğa yürüyüşleri kamp ekipleri kitap kulüpleri vs katılırım. Ayrıca hayvanları koruma derneği kurdum ve hayvanlarla ilgili çalışmalar da yapıyorum. İlçe geri kafalı ve geri kalmış bir ilçe. Belediye kısırlaştırma dahi yapmıyor barınak da yok gelip bu durumu görünce duyarsız kalamamadım ve hayvanlarla ilgili çalışmalar yapmaya başladım. Zamanla insanları birz çevreme topladım küçük de olsa bi dernek kurdum. İlçede fazlasıyla tanındım, sevenim de çok hayvan haklarınu savunup zarar verip işkence edenlere ceza kestirdiğim için sevmeyenim de çok. İlçe berbat haldeydi çok şey değiştirdim iki senede. Üniversite öğrencileriyle vs çok etkinlik yaparım. Kardeşim gibi gördüğüm zor zamanlarında yetiştiğim yeri geldi mi yemek yapıp evine yolladığım gençler olmuştur. Hepsini bi kardeş gibi görerek. Ancak ilçe öyle yobaz ki herşeyi farklı yöne çektiler ve adımı çıkardılar. Memleketim yakın gelenim gidenim çok. Kuzenlerim gelir kalır bende bazen. Onları dahi yanlış yorumlayıp eve erkek alıyor demişler çocuğu dışarda sıkıştırmışlar kuzenmiş biz de yedik diyerek. kuzenim katil olacam ben burda diyerek çıkıp gitti. Dernek başkanıyım ve dediğim gibi burası küçük ilçe dernek toplantılarını bazen benim evde bazen diğer arkadaşların evde yaparız. Başkan yardımcısı ile dernek saymanı ile bile adım çıktı sırf bazen evime geliyorlar işlemler için diye. Dışarda bi kafede bi erkek arkadaşımla otursam zaten bi hafta konuşuluyorum. Ne yapsam laf ne yapsam olay. Geçen bi çocuk var üni öğrencisi benim de arka tarafta komşum. Yolda kaldım arabam bozuldu denk geldi sağolsun yardımcı oldu arabanın aküsü bitmiş birilerini buldu takviye yaptırdı falan. Ben de akşama Yemeğim çok olmuş çocuğa da bi küçük tencere yemek yolladım teşekkür maksatlı. Öğrenci çocuk içi ısınsın kaç saat bu soğukta bana uğraştı dedim. Onla bile adımı çıkardılar yemek yolladım diye. İnanamıyorum. Benim burada bir tane ilişkim oldu onunla da ayrıldık. Kampa falan giderdik bazen ki sevgilim yani onla gezmeyeceğim de kimle gezeceğim. Onu duymayan kalmamış kampa gidiyormuşuz da birlikte falan. Ya okul müdür yardımcıma kadar konu gitmiş ben çok kişiyle kafelerde görüşüyormuşum. Ya ben stk temsilciyim dedim aktif bi insanım nolmuş görüşüyorsam. Ben daha önce doğuda görev yaptım orda da çok aktif bi insandım. 40 kişilik bi iyilik hareketi ekibim vardı otobüslere doluşur gezilere etkinliklere giderdik hiç de adım çıkmadı, burda neden böyle oldu anlamış değilim arkadaşlar ilçeden işimden mesleğimden soğudum hiç yapmadığım alakam olmayan şeylerle yaftalanıyorum var mı benzer yerde yaşayan bana öneriniz var mı çok mutsuzum burda tayin için de vakit var daha ama işe bile gitmek istemez oldum psikolojimi bozdular
Takmayacaksınız ınsanların ağzı torba değil ki büzesin.
Okul müdür yardımcısı evine çağıran uye değil misin sen?
Adamla durumlar nasıl kız?

Arkadaşlar küçük bir ilçede görev yapan bir öğretmenim, bir köyde öğretmenlik yapıyorum ancak ilçeden gidiş geliş yapıyorum. Son derece sosyal ve aktif bi insanımdır. Hafta sonları İl merkezine gidip Doğa yürüyüşleri kamp ekipleri kitap kulüpleri vs katılırım. Ayrıca hayvanları koruma derneği kurdum ve hayvanlarla ilgili çalışmalar da yapıyorum. İlçe geri kafalı ve geri kalmış bir ilçe. Belediye kısırlaştırma dahi yapmıyor barınak da yok gelip bu durumu görünce duyarsız kalamamadım ve hayvanlarla ilgili çalışmalar yapmaya başladım. Zamanla insanları birz çevreme topladım küçük de olsa bi dernek kurdum. İlçede fazlasıyla tanındım, sevenim de çok hayvan haklarınu savunup zarar verip işkence edenlere ceza kestirdiğim için sevmeyenim de çok. İlçe berbat haldeydi çok şey değiştirdim iki senede. Üniversite öğrencileriyle vs çok etkinlik yaparım. Kardeşim gibi gördüğüm zor zamanlarında yetiştiğim yeri geldi mi yemek yapıp evine yolladığım gençler olmuştur. Hepsini bi kardeş gibi görerek. Ancak ilçe öyle yobaz ki herşeyi farklı yöne çektiler ve adımı çıkardılar. Memleketim yakın gelenim gidenim çok. Kuzenlerim gelir kalır bende bazen. Onları dahi yanlış yorumlayıp eve erkek alıyor demişler çocuğu dışarda sıkıştırmışlar kuzenmiş biz de yedik diyerek. kuzenim katil olacam ben burda diyerek çıkıp gitti. Dernek başkanıyım ve dediğim gibi burası küçük ilçe dernek toplantılarını bazen benim evde bazen diğer arkadaşların evde yaparız. Başkan yardımcısı ile dernek saymanı ile bile adım çıktı sırf bazen evime geliyorlar işlemler için diye. Dışarda bi kafede bi erkek arkadaşımla otursam zaten bi hafta konuşuluyorum. Ne yapsam laf ne yapsam olay. Geçen bi çocuk var üni öğrencisi benim de arka tarafta komşum. Yolda kaldım arabam bozuldu denk geldi sağolsun yardımcı oldu arabanın aküsü bitmiş birilerini buldu takviye yaptırdı falan. Ben de akşama Yemeğim çok olmuş çocuğa da bi küçük tencere yemek yolladım teşekkür maksatlı. Öğrenci çocuk içi ısınsın kaç saat bu soğukta bana uğraştı dedim. Onla bile adımı çıkardılar yemek yolladım diye. İnanamıyorum. Benim burada bir tane ilişkim oldu onunla da ayrıldık. Kampa falan giderdik bazen ki sevgilim yani onla gezmeyeceğim de kimle gezeceğim. Onu duymayan kalmamış kampa gidiyormuşuz da birlikte falan. Ya okul müdür yardımcıma kadar konu gitmiş ben çok kişiyle kafelerde görüşüyormuşum. Ya ben stk temsilciyim dedim aktif bi insanım nolmuş görüşüyorsam. Ben daha önce doğuda görev yaptım orda da çok aktif bi insandım. 40 kişilik bi iyilik hareketi ekibim vardı otobüslere doluşur gezilere etkinliklere giderdik hiç de adım çıkmadı, burda neden böyle oldu anlamış değilim arkadaşlar ilçeden işimden mesleğimden soğudum hiç yapmadığım alakam olmayan şeylerle yaftalanıyorum var mı benzer yerde yaşayan bana öneriniz var mı çok mutsuzum burda tayin için de vakit var daha ama işe bile gitmek istemez oldum psikolojimi bozdular
Tahminimce iç Anadolu bölgesinde bir yerdesiniz.
Yazın babamlar tatile gitti ben köyde tek kaldım. Doğuda bu arada köy, üst kat komşumuz var amcam halam yakın ama çok evden çıkmak istemedim dinlenmek için kaldım zaten. Babamın dayısı (üç kere evlenip boşanmış biri) beni ziyarete geldi balkonda oturduk istemedi içeriye gidelim. Ertesi gün bende acaba diye zarf attım üst komşuya çok iyi tanımıyorum çünkü. Bana olur mu biz çok sevindik akraban seni yalnız bırakmadı sahip çıktı ne güzel dedi. Daha sonra akrabamız gittim yanında dayı aradı kapattık. Akrabamız bana adın çıkar dedi adımı kimin çıkaracağını tahmin etmişsinizdir. Bende dönüp çok keskin bir şekilde asla taviz vermemek için. Benim adımı çıkaracak kişinin yediği b*kları köy meydanında afişe yazarım benim böyle sakin agır biri olduğuma bakma böyle konularda asla taviz vermem dedim. O zaman geri adım attı. Bazı insanlar laftan güzellikten anlamıyor bu onların dili ve iç anadolu da aşırı yaygın bu yobazlık çok yüksek çocukluğumdan beri burada yaşıyorum.

Bence ilçe kaymakamına gidin. Durumu anlatın ve toplantı için kurumda bir yer rica edin anlayışlı biri ise size okey der. Birde böyle yerlerde evinize çok kişi almayın, zihniyet çok sorunlu batıda olsanız kimsenin umru olmaz. Ama bir kesim namus bekçisi imkanınız varsa şehire taşının arabanız var gidip gelin okula her gün okul olmaz müdür ayarlar onu sizin için daha sağlıklı olur bence. Yoksa başedilemez yobaz sürüsü ile yaşamak sizi olumsuz etkiler.

Kimseye göre kendinizi ayarlamak zorunda değilsiniz. Bulunduğunuz ilçede hayvanlara zarar verenler, boş boş dedikodunuzu yapanlar hayatlarını size göre mi yaşıyorlar ki siz onlara uyacaksınız. Yaşayın gitsin. Kendi içiniz rahatsa gerisi önemli değil

Ne kadar boş beleş insanlar var ya. Siz mümkünse kulaklarınızı tıkayın bu yobazlara kendi yolunuzda devam edin. Çünkü Ne siz bu örümcek kafalıları değiştirebilirsiniz ne de kendini değişin bunlar yüzünden.

Takmayacaksınız ınsanların ağzı torba değil ki büzesin.
Okul müdür yardımcısı evine çağıran uye değil misin sen?
Adamla durumlar nasıl kız?
Oyum evet 😊 aynı öyle kaldı özür diledi defalarca kez utancından yüzüme bakamıyor araya tatil girdi zaten daha da konuşmadık 😅

Ne kadar boş beleş insanlar var ya. Siz mümkünse kulaklarınızı tıkayın bu yobazlara kendi yolunuzda devam edin. Çünkü Ne siz bu örümcek kafalıları değiştirebilirsiniz ne de kendini değişin bunlar yüzünden.
Çok teşekkür ederim aynem tam örümcek kafa. Kuzenle adımı çıkarmak ne kuzen deyince inanmamak falan şaka gibi 😅 çok sinir bozucu :KK70:

Kimseye göre kendinizi ayarlamak zorunda değilsiniz. Bulunduğunuz ilçede hayvanlara zarar verenler, boş boş dedikodunuzu yapanlar hayatlarını size göre mi yaşıyorlar ki siz onlara uyacaksınız. Yaşayın gitsin. Kendi içiniz rahatsa gerisi önemli değil
Haklısınız çok teşekkür ederim

Tahminimce iç Anadolu bölgesinde bir yerdesiniz.
Yazın babamlar tatile gitti ben köyde tek kaldım. Doğuda bu arada köy, üst kat komşumuz var amcam halam yakın ama çok evden çıkmak istemedim dinlenmek için kaldım zaten. Babamın dayısı (üç kere evlenip boşanmış biri) beni ziyarete geldi balkonda oturduk istemedi içeriye gidelim. Ertesi gün bende acaba diye zarf attım üst komşuya çok iyi tanımıyorum çünkü. Bana olur mu biz çok sevindik akraban seni yalnız bırakmadı sahip çıktı ne güzel dedi. Daha sonra akrabamız gittim yanında dayı aradı kapattık. Akrabamız bana adın çıkar dedi adımı kimin çıkaracağını tahmin etmişsinizdir. Bende dönüp çok keskin bir şekilde asla taviz vermemek için. Benim adımı çıkaracak kişinin yediği b*kları köy meydanında afişe yazarım benim böyle sakin agır biri olduğuma bakma böyle konularda asla taviz vermem dedim. O zaman geri adım attı. Bazı insanlar laftan güzellikten anlamıyor bu onların dili ve iç anadolu da aşırı yaygın bu yobazlık çok yüksek çocukluğumdan beri burada yaşıyorum.

Bence ilçe kaymakamına gidin. Durumu anlatın ve toplantı için kurumda bir yer rica edin anlayışlı biri ise size okey der. Birde böyle yerlerde evinize çok kişi almayın, zihniyet çok sorunlu batıda olsanız kimsenin umru olmaz. Ama bir kesim namus bekçisi imkanınız varsa şehire taşının arabanız var gidip gelin okula her gün okul olmaz müdür ayarlar onu sizin için daha sağlıklı olur bence. Yoksa başedilemez yobaz sürüsü ile yaşamak sizi olumsuz etkiler.
İl merkez i işi çok zor maalesef uzak merkeze ben zaten ilçe merkezinden köye gidiş yapıyorum ilçe yobaz. İl uzak olmasa dakka durmam

Eski nesil temizlenmeli bu ülkeden ya belki kızanlarınız olur ama ülkeye cahil kazandıran bu insanlar işte doğurup doğurup saldılar oraya buraya ülke cahil yobaz kaynıyor. Hani diyorlar ya nerde anadolu insanı diye. Hiçte öyle masum değiller. Dedikodu onlarda, aç gözlülük onlarda, adını çıkarma onlarda, fesatlık onlarda. İyi insanlar yok mu tabi ki var ama 5 parmağın 1 i maalesef

Bekar olmaniz sorun olur boyle yerlerde. Sirf bu yuzden evlenen tanidiklarim var. Cevredeki kadinlar da bilerek adinizi cikariyor olabilir. Cok goz onunde birisiyseniz kiskaniyorlardir eslerinden.

Bekar olmaniz sorun olur boyle yerlerde. Sirf bu yuzden evlenen tanidiklarim var. Cevredeki kadinlar da bilerek adinizi cikariyor olabilir. Cok goz onunde birisiyseniz kiskaniyorlardir eslerinden.
Evet maalesef aşırı göz önündeyim hayvanlarla alakalı hiçbir çalışma olmayan ilçede tek başıma bir sürü şey yaptım kaymakamlığı valiliği devreye soktum ilçeye kedi evleri dağıttırdım kaymakamlığı devreye sokup büyük bir kısırlaştırma kampanyası yaptırdım yaklaşık 50 köpek kısırlaştırıldı. Ve dernek kurdum dağıttığım köpek mamalarının nesquik sanıldığı köpekleri besliyorum diye balkonlardan kafama bardak çanak fırlatıldığı bir ilçede şuan her markette mama satılıyor pek çok insan besleme yapıyor hayvanları besliyorum diye yaşadığım saldırılardan dolayı açtığım davalar yüzünden vs herkes tanıyor artık köpekleri zehirleyerek katleden belediye da dahil hayvanları öldüren zarar veren çok kişiye ceza kestirdim. İlçede beni tanımayan kimse yok. Kimi çok sever hayranım da çoktur. Nefret edenim de çoktur. Dediğiniz gibi hiç düşünmedim benim yaşım genç daha burda öğretmenlik yapıyorum o kadınların yobaz kocalarına kalmadım çok şükür ama öyle düşünmüş olabilirler doğrudur 😅

BOŞ VERİN gitsinnn

Bizde ailemin memuriyeti nedeniyle ailemle bir köyde oturmuştuk vakti zamanında Trakya tarafında.
Herneyse birde sağlık ocağı yapmışlar köye kocaman ve hemşire geldi kalmak için yeri falan var.

Kadın 1 hafta geçmedi ağlayarak bize geldi bekar olduğu için kadına sulanmislar yüz vermeyince camını gece yarısı kırmışlardi inanabiliyor musunuz? Bizde kaldı sonra bizden birileri onunla kaldı akabinde kadının ablası geldi belli zaman sonra nisanlandi o da saglikciydi. En sonunda başka bir köye gittiler . Ve o köy daha iyiydi. Orda öyle şeyler yaşamadı.

Bazı köyler ya da ilçeler gerçekten çok kötü insanlar .

Takarsaniz üstünüze gelirler hiç takmayın yok gibi davranın ve öyle insanlarla konuşmayın.

Sen kendinden memmunsun, mesajlarından anladığım kadarıyla kendini seviyorsun.
O zaman sıtt..r et kim ne konuşursa konuşsun.
Senin kulağına getiren senin samimiyetin olduğu biridir, o ne zaman kulağına dedikodunu çalacak olsa konuşmanın başında 'rica ederim laf taşıma,canımı sıkıyor. Ben kendimi biliyorum, yanlış bir şey yapmadığımi biliyorum, elalemin ne dediğini duymak istemiyor' de, lafı ağzına tik.
Bir daha dediginde bir defa aynı şeyleri söyle. Israrla sana senin dedikodunu kimler yapıyor diye anlatıyorsa da bil ki o da senin dedikodunu yapan tayfadan, hayatından çıkar.
Böylece kimse sana bir şey diyemez .
Geçen yıllarda bir iş arkadaşım da bana benim bir saatlik molada çıkıp bir buçuk saatte geldiğim gün (özel bir isim vardı,trafiğe de kalınca geç kalmıştım) arkamdan dönen muhabbeti anlatacakti , lafın nereye gittiğini anlar anlamaz "dur dur, gerçekten dinlemek istemiyorum,herkesin yüzüne bakiyorum. İşten ayrilmayi da düşünmüyorum,duymak sadece canımı sikar" dedim, zorla susturdum kızı. Bir başka zaman yine biri arkamdan konuşuyormuş diye laf tasiyamaya niyetlenme olmuştu. O 'biri'ne de uyuz oluyorum gerçekten. Ben de şey demiştim; "eee,ben de ona bayilmiyorum ki, ben de onun arkasından konuşuyorum zaten. Napiim?" 🙈🙈
Böyle böyle ayaklarını kestim, kimse bana laf taşımaz oldu.
Ben de salak salak insanların hakkımda ne düşündüğünü duyup canımı sikmiyorum böylece. Ne düşünülrerse düşünsünler. Ben nasıl bazılarına uyuz oluyorsam,bazılarının da bana uyuz olmaya hakki var. Açıkçası herkes tarafından sevilen insanlari ben sevmiyroum çünkü bir insan istisnasız herkes tarafından seviliyorsa bence karaktersizdir. Herkese yalaklaniyordur😅 kendi fikrini söylemekten çekinen, herkesin suyuna giden biridir. Öyle biri olacağıma sevenim çok olmasın,daha iyi.
Sen de kendinden memmunsun madem, kulağını kapat onlara
Duyunca da 'beeeeh, cahil cuhela insanlar' de, küçümse , onemsememeye çalış

Elalemin ağzı torba değil ki büzesin.
İç Anadolu'nun güzide bir şehrinde görevdeyim. Buraya gelene kadar gözümde bambaşka bir imajı vardı. Geldikten sonra gördüm ki gündüz herhangi bir işyeri olan dükkanlar akşam ezanından sonra ledli ışıklarla pavyona dönüyor. Akşam utancınızdan dışarı çıkamazsınız. Bir de işin ilginci 80'lerden kalma simli mimli kıyafetler, demode saçlar. Adeta gelinin kızkardeşi gibi giyinen ya da küçük enişte gibi takılanlarla dolu.

Buraları gördükten sonra anladım atalarımızın neden kişi kendinden bilir işi dediğini.

Cidden böyle yobazlar kaldı mı inanmıyorum ya ağzım açık okudum. Mutlu değilseniz oradan gitmelisiniz bence. Bir süre sonra ruhunuzu felç eder böyleleri.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X