Haksızlığa uğradınız, ailenize anlattınız fakat beklediğiniz desteği göremediniz. Üzülür müsünüz ?

Hilde_

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
773
1.139
Merhabalar sevgili kk :KK3:Sizlere sormak istediğim merak ettiğim bir konu varr. Eşinizin ailesi ile ilgili sorunlarınız varsa bunları hiç kendi ailenize anlatır mısınız ? Dertleşir misiniz ailenizle ? Veyahut akrabalarla ilgili, ailenizinde tanıdığı yakın olduğu insanlarla ilgili sorunlarınızı...

Diyelim ki anlattınız, yüzde yüz haklı olduğunuz bir konu var size karşı bariz haksızlık yapılan bir olay. Fakat kendi aileniz sizi haksız buldu veya abarttığınızı, büyüttüğünüzü söyledi... sizde hiç anlaşılmadığınızı düşündünüz.. böyle bir durumda kendinizi nasıl hissedersiniz ? ailenize karşı nasıl bir tavır sergilersiniz ? Ama yüzde yüz haksızlığa uğradınız unutmayın. Konuyla ilgili arkadaşlarınız, çevreniz sizi hep haklı görüyor fakat aileniz gereksiz büyüttüğünüzü söylüyor, konuyu geçiştiriyor..

Aileniz karsı tarafa karsı bakıs acınızı degıstırmek ıcın oyle davranıyor buyuk ıhtımalle, iyi olmanız adına..
Çok büyük bir problem yoksa bu gibi durumları ailenize anlatmamanız taraftarıyım ben. O tarafın sorunu orayla halledılmelı, bu tarafın sorunu burayla..

Evli değilim ama ailem herhangi bir konuda haksızsın dese bir oturup düşünürüm. Bir acaba derin tabi.

bizim kayinpeder bizden borc istiyor ara sira. az miktar da istemiyor istediginde. benim babam bize cocukligumuzdan beri hep kimseden borc da almayin borc da vermeyin derdi. kayinpeder borc isteyince aileme anlattim. babam dedi ki " bundan sonra ilistiniz daha da b.ka saracak ama mecbur o parayi vereceksiniz!" dedim ki madem iliskimiz kotu olacak o zaman vermeden kotu olmayi tercih ederim cunku az buz para degil. karsi cikti yine bana o adami uzmeye hakkiniz yok diye.

yani aileler bazen cok beklenmedik hareketler yapabiliyor. babamin kayinpederime bir ev parasi vermeye beni zorlamasi gibi. ama bu hareketinden dolayi babami suclamadim. ama asla amacini da anlamadim. kurcalamadim. herkesle muhabbetime kendi sinirlarimda devam ettim.

Kendi içimde mahkeme kurarım.. Sanık da kendim olurum müşteki de.. Yargılarım Haksızsam veya hatalıysam davamdan vazgeçerim. Haklıysam Allaha havale ederim. En güzel yöntem benim için..

Kuzum senin eski konunu hatırladım, eşinde sende yeni bir yuvanız olduğunun farkında değilsiniz, o konuda eşin suçlu, kaynana bu coğrafyada standart beklentide, cevabını vereceksin başka yolu yok, ama eşin arkanda olmazda neden anneme iş yapmıyorsun neden anneme mecbur değilim diyorsun derse işte orda sıkıntı var sen diyemezsin o zaman. Ama demelisin. Herşeye rağmen demelisin, sınırlarını korumalısın, yoksa çok tepene çıkarlar bir ömür.
İnsan ailesinden destek bekliyor, arkamda dursunlar diyorsun, ama unutma sen artık bir yetişkinsin ve peki öyle düşünüyorsanız diyeceksin, gelip seni evinden alıp götüremezler şu durumda, ama devamı gelirse götürmeye gerek kalmadan sen adım atmalısın, kendini ezdirme kimseye köle olma ve özgür ol

bizim kayinpeder bizden borc istiyor ara sira. az miktar da istemiyor istediginde. benim babam bize cocukligumuzdan beri hep kimseden borc da almayin borc da vermeyin derdi. kayinpeder borc isteyince aileme anlattim. babam dedi ki " bundan sonra ilistiniz daha da b.ka saracak ama mecbur o parayi vereceksiniz!" dedim ki madem iliskimiz kotu olacak o zaman vermeden kotu olmayi tercih ederim cunku az buz para degil. karsi cikti yine bana o adami uzmeye hakkiniz yok diye.

yani aileler bazen cok beklenmedik hareketler yapabiliyor. babamin kayinpederime bir ev parasi vermeye beni zorlamasi gibi. ama bu hareketinden dolayi babami suclamadim. ama asla amacini da anlamadim. kurcalamadim. herkesle muhabbetime kendi sinirlarimda devam ettim.
Verdiniz mi peki?

%100 hakli isem ailemin bu konuda haksizlik etmemesi gerekir bana. edemez yani. maksimum su olabilir "tamam oyle olmamali ama napicsksin" derler.

Verdiniz mi peki?
hayir, kredi cektiler sonra baska insanlarin yönlerdirmeleriyle. ama vermeye karar vermistik eşimle istemeye istemeye. yani esim de vermek istemiyor. mesela her ay ailene bir miktar yardim edelim diyorum, gerek yok diyor. evlendigimizden beri 3 kez yaptim bu teklifi. ama toplu para vermek asla istedigim bir sey degil, icime oturuyor her teklif edildiginde. biz de zengin degiliz sonuc itibariyle, ben de markette alışveriş yaparken neyi kac paraya aliyorum dikkat ediyorum ama onlarin gozlerinin kaldigini dusunuyorum o yüzden para gondermek istiyorum ama param da malim da kiymetlidir.

Verdiniz mi peki?
hayir, kredi cektiler sonra baska insanlarin yönlerdirmeleriyle. ama vermeye karar vermistik eşimle istemeye istemeye. yani esim de vermek istemiyor. mesela her ay ailene bir miktar yardim edelim diyorum, gerek yok diyor. evlendigimizden beri 3 kez yaptim bu teklifi. ama toplu para vermek asla istedigim bir sey degil, icime oturuyor her teklif edildiginde. biz de zengin degiliz sonuc itibariyle, ben de markette alışveriş yaparken neyi kac paraya aliyorum dikkat ediyorum ama onlarin gozlerinin kaldigini dusunuyorum o yüzden para gondermek istiyorum ama param da malim da kiymetlidir.

Bazen esimle kavga edince anneme giderim ben sinirimi konuşa konuşa dökerim hiç yorumlamaz sinirin geçince doğruyu kendin görürsün zaten der. Başlarda küserdim yanımda olmuyor diye sonra çok haklı olduğunu anladım. Bence sizin ailenizde daha kötü olmaması için karışmıyordur. Çok çok büyük bir haksızlıksa başka tabi ama

ailenize anlattınız fakat beklediğiniz desteği göremediniz.
bence bu günümüzün sorunu herkes kendince haklı o yüzden artık takmamakla çözdüm durumu düşün düşün üzül üzül nereye kadar

Haksızlığa uğradığınızı vurguluyorsunuz, size inanıyorum ancak olayı anlatmadığınız için bilmiyorum belki de gerçekten abartıyorsunuz. Aileniz yapıcı olmaya çalışıyordur, büyütmeyin demek istiyordur. Aileniz sanırım yaş olarak da sizden büyükler (annenizi, babanızı, teyze vb kastediyorsanız) ve genellikle de insan gençken çok büyütüğü kafaya taktığı şeyleri yaşı ileri olduğunda ise önemsemiyor. çok eften püften şeyler gibi geliyor.
Ben aileme anlatırım (annem babam sağ değiller) bir aile büyüğüm var ona anlatırım ve her zaman çok yapıcı bir insandır. O da bana "sakin ol sen altan al, büyütme canım ne olacak sen de" der. Geçen gün eşimle bir tartışma yaşadım (genelde eşimle aramda olanları anlatmam ama bu sefer işin içinden çıkamadım anlattım) o hııı hıı diye diye dinledi sonra da güldü "Gül ben senin yaşındayken ben de takardım kafama muhtemelen ama inan bana bunlar çok eften püften şeyler geliyor bana şu anda inanır mısın?" dedi "Doğrudur" dedim. Hatta ben buraya yazsaydım o derdimi eminim ki ne aldatılmış olma ihtimalim kalırdı ne 100 kere boşanmam gerektiği kalırdı, onu düşündüm hep. Belki onlar olgunlukla baktıklarından büyütüğüne ve üzüleceğine değmeyeceğini düşünüyorlar ve yapıcı olmaya çalışıyorlar.

Güzel, mantıklı yorumlar alıyorum kafamda oturtamadığım bazı şeylere ilham olabiliyor teşekkürler herkese :KK51:

X