Haksızmıyım, eş ailesi ve eşim, ben napıcam 🤦‍♀️

Yav hehe deseydin eşine.
Emekli maaşının belirli bir kısmını mutlaka kesiyorlar esin boşuna kendini kandırmasın.
Zor bir durum ama ikna etmen lazim canim eşini yoksa zorluk çeken siz olacaksınız onlara birşey olmayacak.
Uzun bir msj yazdıktan sonra arabayı almaya ikna ettim içimdeki her şeyi döktüm çok şükür bu sorun çözüldü gibi

Maaş kartı sizde değil 7 sene 7 ay bile kalmaz.
Sizin arabanız satılıp o para ile borc ödense diyelim ne yiyip,içecek bu insanlar? Yine size yıkılacaklar.
Yerinizde olsam ipleri koparırdım. Siz ailesiniz artık, eşiniz sizin dişinizden tırnağınızdan arttırdıgınızla alinan araba olsun,ev olsun kafasına göre hibe edemez.

Son düzenleme:
Maaş kartı sizde değil 7 sene 7 ay bile kalmaz.
Sizin arabanız satılıp o para ile borc ödense diyelim ne yiyip,içecek bu insanlar? Yine size yıklacaklar.
Yerinizde olsam ipleri koparırdım. Siz ailesiniz artık, eşiniz sizin dişinizden tırnağınızdan arttırdıgınızla alinan araba olsun,ev olsun kafasına göre hibe edemez.
Aldık zaten ikna oldu eşim babasından alıyor geri arabayı ben baya herşeyi saydım uzunca msj attım sonra akıllandı gibi

Kv kp ne diyecek acaba.. eşinin vicdanına oynamazlar yine umarim
Tahmini kv bilir benim rızam olmadıgı için vazgeçtiğini kp ye gelince eşim çocuk var geçen düştü agzı falan kanadı hastaneye götürmeye araba bulamadık kış günü çocuk var arabasız olmuyor dedigi için bişey diyemez ha sonra yine ister eşimden o kesin dönüp dolaşıp bişey istiyor

Eşiniz düşünmüyorsa yapacak bişey yok zaten anlamıyormuş. İlerde olsa yine aynısını yapacak

esınızın yaptıgı bır bosanma sebebıdır
boyle ınsanlarla hayat cok zor

gecmıs olsun dıyorum bır soguk su ıcın 7 yıl falan para mara vermez kayınpeder, versede arabanın yanında bır hıctır .

esınızın yaptıgı bır bosanma sebebıdır
boyle ınsanlarla hayat cok zor

gecmıs olsun dıyorum bır soguk su ıcın 7 yıl falan para mara vermez kayınpeder, versede arabanın yanında bır hıctır .
Çek şükür eşim ikna odlu babasına söyledi akşam getiriyor arabayı geri alıyoruz kimseye çocugumun rızkını yedirmem bu benim babam bile olsa tutumum aynı olur

Eşinizin yaptığı boşanma sebebi. Size 1 gram saygısı yok çünkü. Bu saatten sonra değişeceğini de sanmıyorum.
Şartlarınız nasıl, boşanmayı düşünür müsünüz bilmiyorum ama böyle bir adama yapılabilecek tek şey boşanma davası açıp araba, ev ne varsa hepsinin yarısını çatır çatır almak.
Sonra gitsin kendi payına düşeni ister babasına versin, isterse tv ünitesine koyup gece gündüz seyretsin. Nafakayı da babasının maaş kartıyla öder artık.

Eşinizin yaptığı boşanma sebebi. Size 1 gram saygısı yok çünkü. Bu saatten sonra değişeceğini de sanmıyorum.
Şartlarınız nasıl, boşanmayı düşünür müsünüz bilmiyorum ama böyle bir adama yapılabilecek tek şey boşanma davası açıp araba, ev ne varsa hepsinin yarısını çatır çatır almak.
Sonra gitsin kendi payına düşeni ister babasına versin, isterse tv ünitesine koyup gece gündüz seyretsin. Nafakayı da babasının maaş kartıyla öder artık.
Normalde böyle birisi degil bana sorar fikrimi alır yapmayı düşündüğü yaptıgı herşeyi anlatır ama babası vicdan yaptırıyor üzerine çok oynuyor hal böyle olunca o anki duygusallıkla yaptı bunu tabi benim tepkiden sonra vazgeçti normalde zaten bana saygısı olmadıgını düşünsem herşeyde böyle bi tavrı olsa işim olmaz onunla alır çocugumu giderim boşarım saygının sevginin olmadıgı evde 10 çocugum olsa da durmam bunu o da çok iyi biliyor

Sorun ne kayınvalide ne kayınpeder ne de giden 115 bin liralık araba .Boşuna anlatmışsınız bunları .Sorun eşinizin sizi saymamasi .Bugün konu araba olur ,kv,kp olur .Yarın başka bir şey olur .Bence siz sorunun kaynağı ile ilgilenin.

Buraya bu konuyu açıyorum çünkü artık gerçekten bıkmış durumdayım işin içinden çıkamıyorum, sürekli başkaları yüzünden huzurumuz bozuluyor kaldıramıyorum buna sebep olan insanlardan nefret etmeye başladım.konuya gelecek olursak sorun kp, kv ve eşim hatta çogunlukla eşim çünkü onun tutumu farklı olsa bu duruma gelemezdik.

Anlaşılması için önce kp yi falan size anlatmak istiyorum ki beni daha iyi anlayın, kp yıllardır Hiç çalışmayan (bi matbaa sı var sadece davetiye falan basılıyo gazete falan çıkarmıyor ) biri dükkanı kardeşine bırakmış aklı eserse gidiyo yoksa öglen 12 de kalkar gider akşama kadar kahvede vs gezer hayatı boyunca düzgün çalışmamış, sürekli de kredi çeken araba alan sonra satıp tekrar kredi çekip araba almaktan faiz vs den borç içine batmış biri, sonradan batık bi mobilya ya ortak oldu onunla beraber şuan 500 bin civarı borcu var ve düzgün bi geliri yok daha 1 ay önce emekli olup maaş almaya başladı.. Kv de erkegi üstün gören pasif hiçbir şeyden anlamayan ama işine gelince kp nin burnundan getirecek kadar çirkef olan biri.

Sorun şu bizim bi arabamız var şuan satılsa 115 bin eden bi model biz bu arabayı çok zor kazandık borç içinde evlendik ve eşim gece 12 - 1 kadar çalışarak kazandı bazen sabah 3 te eve geldigi bile oluyordu öyle emek verdik ben hamileyken bile bu böyle oldu evde tek başıma bi hamilelik dönemi yaşadım düşüp kalsam eşim ölümü bulurdu yani bütün bunlara katlanma sebebim bi yerlere gelebilmek evladımız olacak bi arabamız olsun başımız sıkışınca satıp derdimize harcayalım diye hepsine dayandık az yedik çok çalıştık ,ve geçen gün eşim bu arabayı babasına vermiş satış hala bizim üzerimize ama istedigi zaman satıp parayı kp alacak bize de emekli maaşının kartını veriyor neymiş 7 yıl o para bizimmiş, eşime çok kızdım sürekli alıp karşıma konuştum ama yok düşüncesi degişmiyor vazgeçiremiyorum benim çıkarım olmasa ben vermezdim diyor ama yok tek derdi babasının eline nakit para geçsin borcu ödensin ama şu zamana kadar kp nin borcuna 3 araba satıldı yok bitmiyor adam sürekli yeniborç yapıyo.
Alışmış çünkü eşim evlenene kadar sürekli para vermiş ailesine hatta halası falan eger babası o parayı biriktirse 3 tane ev alırdı der öyle yüklü miktarda düzenli olarak vermiş ve yıllarca bunlar hep borca gitmiş hala kirada oturuluyo biz evlendik herşeyi kendimiz yaptık borç harç yani kp tam bi kara delik ne verilirse yok oluyor biyere vardıgı yok 3 oglu var sürekli onlara güvenip borcunu ödemeleri bekleniyor. Kv bilerek yanında konuşup battım ne yapıcam diye yakınıyor eşimin de vicdanı sızlıyor bizim de evladımız var vs diyo

Eşime diyorum 7 yıl oldugumuz yerde sayacagız nakit para alıp bişeylere yatırmak varken neden, 7 yıl sonra o para elimizde olsa bile ne ev ne araba alamayız herşeyin fiyatı şuan oldugu gibi kalmayıp artacak. Ben tekrar sil baştan yapamam öyle geç saate kadar çalışma ortamı vs, çocugumuz var bize araba lazım geçen gün düştü agzı kan içinde kaldı araba yok acile nasıl gidelim dedi mesela bize araba lazım,daha nereye kadar baban sana güvenerek yaşayacak sen böyle yaptıkça akıllanmıyo çünkü para kazanmanın zorluğu ne bilmiyor hep hazıra alıştı, her defasında babanı kaldıramayız, onun borcu bitmez, ailene karşı bakış açım degişiyor bunu yaşamak istemiyorum onlardan sogutuyo böyle şeyler çünkü biliyorlar senin nasıl kazandığını evde çocuk oldugunu insan düşünür diyorum kış günü soguk ta eşim işe motorla gidiyo mesela bunaldı bile bile hangi baba evladının arabasını alır diyorum dinlemiyor,anlamıyor ve bana trip atıyor konuşmadan gitti bugün mesela.

eşimin ailesine ve eşime çok öfkeliyim çünkü evlendik evleneli tek kavag sebebimiz onlar kendi ilişkimizde hiç problem yok ama ailesi sürekli huzursuz edecek bişey yapıyor, kv ye de çok kızgınım çünkü zamanında bu düşüncelerimi aynı şekilde ona söyledim ve arabayı vermek istemiyorum benim rızam yok dedigim halde kocasına alma arabayı böyle böyle demiyor üstüne üstlük konuşurken falan arabalarını aldık nasıl gelecekler vs diye gülerek konuşuyorlar, şimdi bana bi yol gösterin ne yapıcam uykularım kaçtı huzurum kalmadı, en son gidip kp ye patlayıcam herşeyi söylicem o zaman da eşimi biliyorum herşey daha kötü bi hal alıcak, ben napıcam yanlış mı düşünüyorum

Bide şöyle bi durum var biz bu arabayı alırken eşim babasından 15 bin açık avr borç verirmisin dedi veririm diyip zamanı gelince borcum var veremem diyerek bizi ortada bıraktı ve biz kredi çekmek zorunda kaldık, görümcem hergün kv lerde 3 çocugu kocası ile gelip yer içer giderler kp bize 15 bin vermeyip sonra görümcemin kocasına 100 bin küsür kredi çekip vi aldırdı yani bu ailede biz hep parası yenilen ama sıkışınca açıkta kalan tarafız ama eşim bunları görse bile düşünceleri hiç degişmiyo
Şimdi siz bu adam madem böyle niye çocuk yaptın evlendin diyebilirsiniz ama benim evlwndigim adamla alakası yok eşimin bu hallerinin biz sevgiliyken falan çok başka biriydi ailesi ile alakası yoktu uzaktı sonradan böyle oldu çocuk olduktan sonra da ailecek zıvanadan çıktılar
Bu tarz babalar da bu tarz kocalar da asla düzelmez çevremde öyle bir örnek ile birebir uyuyorsunuz ki resmen akraba olsanız bu kadar olur eş kişisinin babası 3.kez şirket batırdı 3 trilyon tefeciye borç her batista oğlu ödedi destek oldu adam asla akillanmiyor her seferinde de babasının borçlarını ödedi tüm bankalarda kırmızı kart yediler çocuğun hayatı karardı hatta ve hatta kendi çocuklarınin bile ileriki hayatı karardı yani adam doğmamış torununun bile banka hayatını bitirmiş oldu ne adam düzeliyor nede oğlu babasından vazgeçmedi için sürekli borç oduyorlar malesef ki bazı aileler çocuklarının omuzlarına yük olmaktan vazgeçmiyor bütün suç eşiniz de ve sizin eşiniz de bu duruma dur demedikce ömür boyu sizde o borca ortak olursunuz ve inanın zamanı gelince borçlular adamı değil oğlunu sorumlu tutup ona yikabiliyor ne yazik ki Allah yardımcınız olsun amacım asla korkutmak değil bu arada yanlış anlamayın ama ne yazık ki anlattıklarının birebir örneğini görüp yaşıyorum yakinen

Bu tarz babalar da bu tarz kocalar da asla düzelmez çevremde öyle bir örnek ile birebir uyuyorsunuz ki resmen akraba olsanız bu kadar olur eş kişisinin babası 3.kez şirket batırdı 3 trilyon tefeciye borç her batista oğlu ödedi destek oldu adam asla akillanmiyor her seferinde de babasının borçlarını ödedi tüm bankalarda kırmızı kart yediler çocuğun hayatı karardı hatta ve hatta kendi çocuklarınin bile ileriki hayatı karardı yani adam doğmamış torununun bile banka hayatını bitirmiş oldu ne adam düzeliyor nede oğlu babasından vazgeçmedi için sürekli borç oduyorlar malesef ki bazı aileler çocuklarının omuzlarına yük olmaktan vazgeçmiyor bütün suç eşiniz de ve sizin eşiniz de bu duruma dur demedikce ömür boyu sizde o borca ortak olursunuz ve inanın zamanı gelince borçlular adamı değil oğlunu sorumlu tutup ona yikabiliyor ne yazik ki Allah yardımcınız olsun amacım asla korkutmak değil bu arada yanlış anlamayın ama ne yazık ki anlattıklarının birebir örneğini görüp yaşıyorum yakinen
Çok normal eşime de söylüyorum her defasında kaldırmaya devam ederlerse babası akıllanmayacak hiç zor yoldan para kazanmamış ki alın teri dökmemiş hayatı boyunca adam akıllı çalışmamış ki paranın kıymetini bilsin sürekli ogullarına sırtını yaslıyo onald ödwdikçe yenisini yapıyor hepsini söyledim bunların sonunda vazgeçti ben katlanamam böyle bişeye bizi umursamayıp vazgeçmeden devam etseydi evi terk edip boşanmayı düşünüyordum

7yil değil 7 ay bile o maaşı alamazsınız siz. Adamın 7 sene yaşayacağı garanti mıymış? Kocanız da sütten kesilmemiş,bu saatten sonra da zor.
Aynen karşılıksız olarak veriliyor o araba
Konu sahibi itiraz edemesin diye göstermelik olarak kart veriliyor.
Bir iki ay sonra çok sıkıştık verin o kartı demeler başlar demeseler bile maddi olarak yine yardım alırlar.
Konu sahibinin ve eşinin hazır arabası gidiyor adam bölük pörçük ne olacağı belli olmayan bir para veriyor.
Ne malum adamın kartı verip sonra bankayı arayıp kaybettim kapatın demeyeceği

Allah size sabır versin. Bu kocayla ve ailesiyle işiniz zor. Benim eşim böyle bir şey yapacak evi başına yıkarım. Yetmez ailesinin de evini başına yıkarım. Yumuşak yüzlü olmayın böyle konularda. Para kolay mı kazanılıyor. Millet çocuğunu evlendirirken ev araba alır bazı ailelerde böyle çocuklarının mallarına çökmeye çalışır. Edepsizler. Ezdirmeyin kendinizi. Emeğinizi göz göre göre yedirmeyin o arabada çocuğunuzun da hakkı var.

X