Haksızsın dedim , yemediğim laf kalmadı 😔

İyi akşamlar KK ahalisi!
Bugün yaşanan ve canımı çok sıkan bir olayı paylaşmak istiyorum. Bir arkadaş var , kendisiyle kan barışır kah küseriz. Kız yurtdışında dogma büyüme ama aile kavramı biraz kırdık Hikayeside bir okadar karışık ... Üç çocuk ve ücü farklı babadan ve kim olduklarını bilmiyorum şimdi ise tekrar hamile ikiz bebekler olucak ama babaları kim diye sormadım zira biraz aşağılığı bir soru benim için. Sonuçta onun kendi hayatı . Bi ise aynı dönem doğum yapmıştık ve çocuklarımız aynı okula gitmişti bu sebeple arkadaş olmustuk.
Fazla uzatmadan konuya geleceğim . Biz uzunca zaman yine dargındık malum kendisinin psikolojik hep inişli ve çıkışlı olmustur ve bu beni bazen çok yoruyor . Neyse uzunca aradan sonra yazdı beni çok özlediğini ve görüşmek isteğini söyledi. Bende asla kin tutamam hatta geçen defa neden tartıştığımızı bile unuttum.
Her neyse gittik bir restauranta ve güzelce yemek yerken bana bir olaydan bahsetti . Bir gün işteysen kreşten aramışlar gel hemen çocuğunu götür kusmaya başladı diye . Bu arada arkadaş çocuklarıyla beraber yalnız yaşıyor. Oda suan işi bırakıp gelemem mesai saatine kadar bekleyin demiş , tabi pedagoglar çok sinirlenmiş ama bu Yinede çıkış saatinde gitmiş. Ve bana soruyor haksızmıyım? ben yalnız yaşayan bir anneyim işi bırakıp gitsem para kaybedeceğim bir iki saat daha dursa ne olacak diye vs vs ....
Bende evet haksızsın dedim , oda şaşkın bir ses tonuyla ne diyorsun sen dedi.
Bende evet haksızsın , söz konusu çocuğunun saglıgıysa hemen gidip getirmen gerekiyordu . Ayrıca mide gribi yada başka bir hastalıkta olabilirdi ve diğer çocuklara da bulaşabilir bence çok bencilce davranmışsın dedim.
Zaten sözümü bitirmeme kalmadı birden bağırıp çağırmaya başladı . Yok sen sanki mükemmel bir annemisin, kocandan ayrıldın hemen sevgili yaptın yetmedi gittin onunla yattın falan falan ... daha ağıza alınamıyacak bir ton şey ...
allahım o an yerin dibine girdim . Sustum sadece dinledim, daha sonra sakin bir şekilde , bana karşı nekadar da dolmuşsun, bilseydim sevgilimin kardeşini de sana ayarlardım dedim ve çantamı aldım çıktım. Tabi o arkamdan hala bişeyler söylüyordu. Yol resmen kat kat uzadı , eve kendimi zor attım.
Bu arada sevgilim dediği kişiyle üç senelik bir beraberliğimiz olmustu ve seviyeli bi şekilde ayrıldık. Şimdi düşünüyorum da bazı insanlar sadece duymak istediklerini söyledi söyleyen insanlarla arkadaş oluyorlar , demekki bu yüzden bizim arkadaşlığımız hiç bir zaman yürümedi.
O arkadaş falan değil.Rastlanti diyelim

İşte problemde orda , suan mesela canım çok acıyor dediği şeylerden dolayı ama aradan zaman geçince örneğin bişey duyuyorum, en son beraber olduğu adam dayak atmıştı buna ve bir arkadaşı aradı beni yardım et diye dayanamadım gittim yardım ettim.
Ama. Bu normal değil. Hani kocalarından dayak yiyor bazı kadınlar çok değişmiştir diye zamanla affediyor. Onun gibi. Vicdanla,yalnızlıkla alakası yok bunun takıntı gibi,vazgeçememe

Ama. Bu normal değil. Hani kocalarından dayak yiyor bazı kadınlar çok değişmiştir diye zamanla affediyor. Onun gibi. Vicdanla,yalnızlıkla alakası yok bunun takıntı gibi,vazgeçememe
Hayır öylede değil . Kadını engellemiştim her yerden bana ulaşmasın diye zaten o aramasa ben asla aramam merak dahi etmem ama işte böyle vicdanıma dokununca kendimi suçlu hissediyorum yardım etmediğim zaman . Örneğin bir dilenci görüyorsunuz , ona o parayı vermemeniz gerektiğini bildiginiz halde görmezlikten gelemiyorsunuz . Sanırım Buda öyle bişey ama o sözleri işitince grursuz olmak lazım tekrar konuşmak için. Önceki küsmelerimizde bu kadar ileri girmemişti

Hayır öylede değil . Kadını engellemiştim her yerden bana ulaşmasın diye zaten o aramasa ben asla aramam merak dahi etmem ama işte böyle vicdanıma dokununca kendimi suçlu hissediyorum yardım etmediğim zaman . Örneğin bir dilenci görüyorsunuz , ona o parayı vermemeniz gerektiğini bildiginiz halde görmezlikten gelemiyorsunuz . Sanırım Buda öyle bişey ama o sözleri işitince grursuz olmak lazım tekrar konuşmak için. Önceki küsmelerimizde bu kadar ileri girmemişti
Sorunlu bir tip belli Zaten herşey beklenir böyle insanlardan. İftira atar ,saldırır sizde görmüş oldunuz.

Evet öyle ama gelecekte neler olacak çok iyi tahmin ediyorum. Aradan bir süre geçecek ve ya kendisi yazacak yada birilerini devreye sokacak, biraz drama birazda bir iki laf ben saftirik yine hop tekrar aynı seyleri tekrar yasa . Kin tutamıyorum maalesef , kızıyorum ama aradan bir süre geçince unutuyorum herseyi .
Kusura bakma da hala daha böyle barisirim diyorsan :oha:derim. O sozlerin hepsını kabul etmis olursun barisirsan. Yuzyuze olsaydik daha farkli anlatirdim ama burada bazi şeyler söylenemiyor.
He giristeki babalar belli degil vs laflarindan ayni sekilde düşündüğün belli zaten o ayri.

Kusura bakma da hala daha böyle barisirim diyorsan :oha:derim. O sozlerin hepsını kabul etmis olursun barisirsan. Yuzyuze olsaydik daha farkli anlatirdim ama burada bazi şeyler söylenemiyor.
He giristeki babalar belli degil vs laflarindan ayni sekilde düşündüğün belli zaten o ayri.
Haklısınız ...

X