Halı seçimi 😅

Ben kilim alırsam makineye sığmaz benim 6 kiloluk makine. Mutfağa 160*350 lazımdı. Kaydirmazli halilardan aldım ,leke tutmuyor gibi zera ☺️
6 kilo azmis cnm. Battaniye falan nasıl yikiyorsun. Benim sekiz kilo ama bidaha değiştirme şansım olursa 10 kilo isterim 🤣🤣 inşallah kaliteli çıkar. Çok iyi olanları var zaten.

Anlıyorum benim laminant ve soğuk değil ama mutfakta halı kullanımi çok zor.Temizligi ile baş edilmiyor eşim yemek yaparken ortalığı batırır .
Bende kilim kullanıyorum çok da güzel modelleri var atıyorum haftada bir makinaya tertemiz oluyor. Tabi normal hali gibi taş gibi durmuyor ama cok fazla bi kayma da olmuyor ben çok memnunum
Benim de çocuklar çok kirletiyor. Beyaz halı falan istemiyorum zaten bu sebepten dolayı
Ben bu altı plastıkten 3 metre koridor yollugu gibi aldım zaten masanın altına denk gelmeyecek sekilde ince uzun (en 90 boy 3 metre) uzerıne savan seriyorum biz bizeyken cocuklar batırmasın diye,yabancı bir misafir gelince kaldırıyorum.ama bizden bir misafir olunca aileler falan kalıyor zaten aileler gelnce birsğrğ mutfak işi yapılıyor kışlık mışlık.savan dusunun bence surekli serili kalır birşeyler dokuldukce balkona cırpın makine ye atmasıda kolay. Savanlar cok lekede gecırmıyor alt halıya.ben savan kullanırım
Misafir gelnce kaldırıyorum ya mesela cocuklar bişey dokuyor beyaz kalıp sabunlar varya onu alıyorum birde fısfıs su halıya cok ıslatmadan sıkıyorum hafif nemli sonra sabunu surtuyorum fırcayla bembeyaz oluyor.bunu 3 ayda bir evdeki halılara yapıyorum yıkamaya veremiyorsam böyle yapmaya başladım. Ama savan sart cocuklu evde.evet serince biraz köy evini andırıyor ama en azından halılar yemi kalıyor misafir gelnce kaldırıverirsin

X