Hamile hazırlıkları

wickerpark

Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2021
422
187
30
Merhaba, birşey sormak istiyorum. Gebeliğe hazırlanıyorım 3 4 aydır. Merak ettiğim şu her ay regly belirtilerim başladığında göğüs şişmesi hafif rahim ağrısı ( bende 10 gün önceden başlar belirti ) gebelik ihtimali bitti mi demeliyim. Adete 1 hafta var mesela gögüsüm inanılmaz şişti ve kasıklarım ağrıyor klasik adet belirtim. Bunlar olurken de hamile olma ihtimalim devam ediyor mudur.

Merhaba,
Hamilelik ile regl belirtileri neredeyse aynı. Hatta regl olacakmış gibi sancı da hissedebiliyorsunuz. Göğüs şişmesi her iki durumda da var.
Gebelik istiyorsanız ilk olarak evde ovulasyon testi ile takip yapabilirsiniz. Tabii öncesinde en sağlıklısı doktora gidip gebelik için kontrollerden geçmek.

hamile olma ihtimaliniz tabiki devam ediyor. belirtiler bazi kadinlarda birbirinin aynisi. adet beklerken gelmeyince test yaparak hamile oldugunuzu ogrenebilirsiniz bir gun. Allah gonlunuze gore versin.

Doktor düşündüm ama bi kaç ay önce denemeli miyim diye düşündük. Kendi yollarımız ile olmazsa gideriz dedik daha 3 aydır deniyoruz :)

Merhaba,
Hamilelik ile regl belirtileri neredeyse aynı. Hatta regl olacakmış gibi sancı da hissedebiliyorsunuz. Göğüs şişmesi her iki durumda da var.
Gebelik istiyorsanız ilk olarak evde ovulasyon testi ile takip yapabilirsiniz. Tabii öncesinde en sağlıklısı doktora gidip gebelik için kontrollerden geçmek.
Doktor düşündüm ama bi kaç ay önce denemeli miyim diye düşündük. Kendi yollarımız ile olmazsa gideriz dedik daha 3 aydır deniyoruz :)

Bence doktor kontrolü çok önemli.
Mesela belki çok basit bir prolaktin yüksekliği vardır ve düşmeden gebe kalmak çoook zor.
Ya da belki rahim şekli ile ilgili bir durum vardır ufak bir operasyon gerekiyordur.
Doktor kontrolü olmadan denemek bana zaman kaybı gibi geliyor ama tabii sizin değerlendirmeniz önemli:)

Bence doktor kontrolü çok önemli.
Mesela belki çok basit bir prolaktin yüksekliği vardır ve düşmeden gebe kalmak çoook zor.
Ya da belki rahim şekli ile ilgili bir durum vardır ufak bir operasyon gerekiyordur.
Doktor kontrolü olmadan denemek bana zaman kaybı gibi geliyor ama tabii sizin değerlendirmeniz önemli:)
Aslında haklısınız

Bence denemeden doktor kontrolü şart 8 aydır kendiliğimden denedim boş yere çünkü prolaktinim 86 ymış boş yere zaman kaybı yaşadım. Şimdi ilaçla düşürmeye çalışıyorum.

X