Hamile kalamayan anneler bu dediklerimi yap─▒n­čĄ░­čĆ╗

exclusive

Guru
Pro ├ťye
20 Eyl├╝l 2010
8.427
1.727
30
Can─▒m ├žok ├žok te┼čekk├╝r ederim Allah raz─▒ olsun ­čÖĆ3 ├╝n de bi┼čeylerden ┼č├╝phelendim 2 test yapm─▒┼čt─▒m can─▒m biri 13.30 da di─čeri 22.00 de.22.00 de olan bi t─▒k silikle┼čti.B├╝y├╝k ihtimal dedi─čin gibi oldu
Belki 2 mayis gecesi pik olmu┼čtur adetten hemen sonra mi basladin ovulasyona yoksa 3unde mi basladin ? Bu arada testin markasi ne merak ettim ?

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1657 g├╝n ge├žti.

exclusive

Guru
Pro ├ťye
20 Eyl├╝l 2010
8.427
1.727
30
Adetten hemen sonra ba┼člad─▒m can─▒m ama 2 may─▒sta soluktu ├žok koyulukta de─čildi.laboquick markas─▒
O zaman laboquick markayi biliyorum kulland─▒m kesin 3 unde pikti insallah guzel sonuclar alirsin ­čą░ saglikli bir evlat nasip eder rabbim :)

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 1657 g├╝n ge├žti.

ttwin

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Temmuz 2020
145
60
38
├ľncelikle herkese kocaman sevgi dolu haftasonlar─▒─▒─▒─▒─▒ :))
Ben bir y─▒ll─▒k evliyim tam 15 martta­čśä d├╝n hami┼č oldu─čumu ├Â─črendim iki g├╝n daha bekleyemedim d├╝n s├Âyledim y─▒ldonumu s├╝rprizi sana hediye ald─▒m diye kutuyu verdim­čśä e┼čimde ┼čok tabi­čśä herneyseeeee gelelim nas─▒l hami┼č kald─▒m ve belirtilerim nelerdi­čÖä ben bir y─▒ld─▒r evliyim dedi─čim gibi evlendikten 3 ay sonra e┼čim korunmay─▒ b─▒rakt─▒ bebek istiyorum dedi 2 -3 ay bakt─▒m t─▒k yok tabi ben ├žok istemedi─čim i├žin o zamanlar ilgilenmiyorum ama 3 ay─▒n sonunda birden neden olmuyor acaba d─▒ye dusunmeye ba┼člad─▒m. Daha sonra doktora kontrole gittim ben kist ├ž─▒kt─▒ ve idrar yollar─▒mda baya─č─▒ iltihap ├ž─▒kt─▒(evlenmeden ├Âncede bende hep olurdu) ilgilenmedi─čim i├žin ilerlemi┼č. Bana biraz zor hamile kal─▒rs─▒n ├Ânce iltihab─▒n icin ba┼člayal─▒m tedaviye deyip antibiyotik vs yazd─▒. Tabi ben kullanmad─▒m( ilac icemiyorum­čą║) do─čal yollarla ├ž├Âzmeye ├žal─▒┼čt─▒m kiraz sap─▒ ald─▒m onu kulland─▒m 15 gun sonra ara verdim sonra tekrar ara ara i├žtim d├╝zenli i├žmedim yani onuda. Gel zaman git zaman evlili─čimiz 8 ay oldu e┼čim hala korunmuyor ama ben ger├žekten kafama takmamaya ├žal─▒┼č─▒yorum bir yan─▒m kendini yiyip bitiriyor ama bir yan─▒mda daha erken zaten diyor birde doktor moralimi bozunca daha doktora falan gitmek istemedim. Kas─▒m gibi ben kafa da─č─▒tmak icin ise girdim 9ayl─▒k evliyim o zaman. ─░┼če girince bana cok iyi geldi cunku evlenmeden once zaten hep cal─▒s─▒yordum nasip ┼čirketim k├╝├ž├╝lmeye gitti bende yeni evlenmi┼čtim evimle ilgilenmek istedim vs vs e┼čimle 3 ay falan daha gezelim dedik ├ž├╝nk├╝ tam korona zaman─▒ evlendik hep yasak yasak gezemedik bir g├╝n sonra d├╝─č├╝nler iptal oldu ucuz y─▒rtm─▒┼čt─▒k­čśé­čśé­čśé E┼čim tekrar cocuk konusunu act─▒. Bende bakar─▒z diye ge├ži┼čtirdim ama o an i├žime bir ┼čey oldu ne zamana kadar erteliceksin art─▒k y├╝zle┼č korkular─▒nla belki hi├ž ├žocu─čun olmayacak doktora k─▒zd─▒n diye tedaviyemi gitmiyeceksin dedim. O s─▒rada instagramda biraz gezineyim daha sonrada randevu alay─▒m dedim. Rabbim ol diyecek i┼čte bana bir vesile ├ž─▒kard─▒ ­čĄ▓­čĆ╝ Ke┼čfetimde bir bebek resmi ├ž─▒kt─▒ o kadar g├╝zel ki t─▒klad─▒m. B─▒r bayan alt─▒na ├žok istiyorum dua edin yazm─▒s ba┼čka bir bayanda ├žak┼č─▒r suyu kullan kesinlikle ben 3 y─▒ld─▒r tedaviden tedaviye kosuyorum ilk i├žmemde hamile kald─▒m yazm─▒┼č. ├çAK┼×IR ismi o kadar de─či┼čik geldiki ara┼čt─▒rd─▒m hemen ne zarar─▒ olacak bir dene dedim. Aktardaki abi haz─▒r─▒da var k├Âk├╝de var dedi ben haz─▒r─▒na n─▒yeyse yok dedim ama onunlada hamile kalanlar var bilginize. Kendim k├Âk al─▒p yapmak istedim. Reglimim bitti─či g├╝n yumurtlama g├╝n├╝ne kadar 15 gun i├žtim sonra i├žmemeniz gerekiyormu┼č b─▒rakt─▒m. Bir par├žas─▒n─▒ demli─če att─▒m ├╝zerine su ekledim birlikte kaynatt─▒m sonra s├╝rahiye doldurup dolaba koydum bittikce yapt─▒m 15 gun ictim. Sabahlar─▒ a├ž karn─▒na i├žtim. Yar─▒m ├žak┼č─▒r yar─▒m normal su koyup i├žiyosunuz. Hepsi caks─▒r suyu olmayacak yani. Birde not d├╝┼čmek istiyorum ek olarak bu ├žak┼č─▒r─▒ i├žti─čim ilk g├╝n e┼čimle al─▒┼čveri┼če gitti─čimizde kuru incir g├Ârd├╝m niyeyse i├žimden bir ses al dedi­čśé­čśé ├žak┼č─▒r─▒ i├žtikten sonra a├ž karn─▒na birde hep kuru incir yedim bi tane. 15. Gun yumurtlama g├╝n├╝m ili┼čkiye girdim ├žak┼č─▒r─▒ b─▒rakmad─▒m ama iki g├╝n daha i├žtim hep i├žimden gelen sesi dinledim­čÖł o haftan─▒n sonunda bir r├╝ya g├Ârd├╝m k─▒z bebe─čim olmus ve onu emziriyodum. Sabah kalkt─▒m Allah Allah falan diyorum­čśä sonraki haftada e┼čim hamile g├Ârd├╝ r├╝yas─▒nda beni ama ben hala ihtimal vermiyorum yok bee diyorum­čśä­čśäVe size en onemli noktay─▒ soyluyorum ger├žekten kafan─▒za takmadan oluruna b─▒rakman─▒z. Ben ├žak┼č─▒r i├žiyorum olcakm─▒ olmicakm─▒ falan bir kere bile d├╝┼č├╝nmedim bayan yaz─▒nca deneyeyim dedim nas─▒ olsa olmaz herhalde ya diye o kadar rahatt─▒m ki kafama hi├ž takmad─▒m yani ├ž├╝nk├╝ ├žak┼č─▒r─▒n ba┼čka faydalar─▒n─▒da okudum asl─▒nda biraz di─čer faydalar─▒ icin iciyodum hep doktora gidicem bebi┼č i├žin diyodum. Regli 10 mart olmam gerekiyor i┼č yerindeki arkadas─▒mla 4 ayd─▒r hep ayn─▒ g├╝n oluyoruz­čśé o oldu ben olmad─▒m. 2 gun ge├žti ben hala olmuyorum. Birden bana d├Ând├╝ hamilesin sen git test yap dedi ben hala yok yaaa stresttir diyorum. Ertesi g├╝n oldu yani d├╝n­čśČsabah geldi yan─▒ma oldunmu dedi yok dedim test alm─▒s cebime s─▒k─▒┼čt─▒rd─▒ git yap dedi hahaha can─▒m arkadas─▒m­čśČ ben yok ya derken akl─▒ma bir anda k─▒z bebe─či emzirdi─čim r├╝ya geldi gidip yapt─▒m ve ├žift ├žizgiyi g├Âr├╝nce ben ┼čooook. Cunku ilk denedi─čimiz aylarda hep tek ├žizgi g├Âr├╝p ├╝st├╝ne birde doktor sen zor hamile kal─▒rs─▒nn diyince nas─▒ ya diye birden a─člamaya ba┼člad─▒m :) aksam e┼čimde evlilik y─▒ld├Ân├╝m├╝muz icin yer kiralam─▒s bana surpriz yapt─▒ e┼čyalar─▒n─▒ topla haftasonu ka├žama─č─▒ diye kendimi tuttum s├Âylemedim­čĄú ama araba g├Ârd├╝ zorla a├žt─▒ kutuyu oda ├Âylece ├Â─črenmi┼č oldu­čśŹ yani ├Ânce kafan─▒za takmay─▒n­čą░ 2) ├žak┼č─▒r─▒ kesinlikle deneyinnnnn­čĹŐ­čĆ╝ 3) kuru incir, ├ž├Ârek otu bal kar─▒┼č─▒m─▒ yap─▒n ben sadece kuru incir yedim.
Belirtilerimi s├Âyl├╝yorum ├ž├╝nk├╝ bir cok kad─▒n bende ┼ču var hamilemiyim diyor :)
1) kas─▒k b├Âlgem cok ┼či┼č duruyordu yani vajina b├Âlgem bildi─činiz ┼či┼č
2) bir ka├ž kere s─▒k s─▒k de─čil vajinamda de─či┼čik b├Âyle bask─▒ gibi birsey hissettim ve kas─▒─č─▒mdan bacag─▒ma bi ka├ž kere zonklama gibi bisey oldu­čÖł
3 ellerim a┼č─▒r─▒ a┼č─▒r─▒ kurudu ├žok ciddiyim ilk defa ellerimi b├Âyle g├Âr├╝yorum 26 y─▒ld─▒r :) resmen kabuk ba─člad─▒lar
4 regli g├╝n├╝mden bir iki g├╝n ├Ânce eve geliyorum sadece uyumak istiyorum ama gozlerimi a├žam─▒yorum kolumu kald─▒ram─▒yorum oldugum yerde uyumak istiyorum bacag─▒m─▒ bile e┼čime kald─▒r dedim inan─▒rm─▒s─▒n─▒z­čśČ ama cok s─▒k olmuyor 2 yada 3 gun oyle oldum sonra olmad─▒m
5 karn─▒n─▒z regli olucakm─▒ss─▒n─▒z gibi ara ara a─čr─▒yor suan hala agr─▒yor
6 s├╝rekli de─čil ama baz─▒ ┼čeyleri yedikten sonra hafif bulant─▒ hissettim ama regli g├╝n├╝m ve gecikten sonra, can─▒m a┼č┼č─▒r─▒ tatl─▒ istiyodu ben yine regliden dedim ama cok ciddiyim hayat─▒mda 3 4 ├žikolata ├╝st ├╝ste hi├ž yemedim ama nas─▒ bir tatl─▒ istegidir 4 tane yedim ├╝st ├╝ste ­čśČ
Di┼č hassasiyeti ya┼čad─▒m birdeee

kesinlikle g├Âg├╝slerimde s─▒zlama yok sadece sol gogsume dokununca agr─▒ oluyodu regli yaklas─▒nca zaten dokununca hassast─▒ yanii suan hala gogus agr─▒m yok
s─▒k s─▒k idrara c─▒km─▒yorum
Yani herkesinki bir de─čil arkadaslar :) benim arkadas─▒m gogsune dokunamazd─▒ s─▒zl─▒yo derdi ben hep bendede oyle olunca hamile oldugumu anlar─▒m diyodum ama yok alakas─▒ yok hala hic bir sey yok. Yani oluruna b─▒rak─▒nn :) Pazartesi sagl─▒k ocag─▒na gidip kan testi yapt─▒r─▒cam rabbim isteyen herkeseee nasip etsin insallah­čĄ▓­čĆ╝
├ľncelikle hay─▒rl─▒ olsun ├žok g├╝zel bir haber Allah isteyen herkese nasip etsin­čÖĆ­čĆ╗ Yaln─▒z ┼čunu s├Âylemek istiyorum ├žak┼č─▒r FSH y├╝kseltiyor. Daha ├žok erkekler i├žin. Ben gecen y─▒l i├žtim 7 olan FSH 13 oldu ├Âd├╝m patlad─▒. ├ç├Ârekotu tar├ž─▒n bal ve incir bunlar yumurta geli┼čtiriyor evet ├žok etkili fakat bunlar da prolaktin hormonunun y├╝kselmesine sebep oluyor. Bunlar─▒ da b─▒rakmak zorunda kald─▒m. Yani t├╝ketim ├Âncesi hormon testi yap─▒l─▒r ona g├Âre hareket edilirse daha iyi olur. Ger├žekten payla┼č─▒m─▒n─▒z i├žin ├žok te┼čekk├╝rler tekrar hay─▒rl─▒ olsun dedi─činiz gibi stres yapmamal─▒ fakat o nas─▒l olacak kendi ad─▒ma inan─▒n bilmiyorum ├žok zor ­čą║

ttwin

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Temmuz 2020
145
60
38
Ya benim adetim bitiyor 2 gun sonra yumurtlama catlama oluyor ben hangi ara i├žicem bu k├╝rleri 3 gun i├žsem ne faydas─▒ olucakki cok sacma d├Âng├╝m var 25 gunde bir d├╝zenli olurum bide
Yumurta olgunla┼č─▒p ├žatl─▒yor ne g├╝zel i├žmeyin bence gerek yok ├Âyleyse ├žak┼č─▒r FSH art─▒r─▒yor b├╝y├╝meyen yumurtalar i├žin ideal

Muges33

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2020
315
120
28
Yumurta olgunla┼č─▒p ├žatl─▒yor ne g├╝zel i├žmeyin bence gerek yok ├Âyleyse ├žak┼č─▒r FSH art─▒r─▒yor b├╝y├╝meyen yumurtalar i├žin ideal
Yok ├žak┼č─▒r─▒ i├žmedim ama hay─▒t otu kulland─▒m adetim i 3 g├╝n geciktirdi ve adet kan─▒n─▒ azaltt─▒ sanc─▒y─▒ da kesti. ─░yimi k├Ât├╝m├╝ bilemedi─čim icin onuda i├žmeyi b─▒rakt─▒m k─▒smet diyorm art─▒k

ttwin

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Temmuz 2020
145
60
38
Yok ├žak┼č─▒r─▒ i├žmedim ama hay─▒t otu kulland─▒m adetim i 3 g├╝n geciktirdi ve adet kan─▒n─▒ azaltt─▒ sanc─▒y─▒ da kesti. ─░yimi k├Ât├╝m├╝ bilemedi─čim icin onuda i├žmeyi b─▒rakt─▒m k─▒smet diyorm art─▒k
Hay─▒t FSH y├╝ksekli─či i├žin i├žilir ben ├žak┼č─▒r i├žti─čimde FSH ─▒m y├╝kseldi hay─▒tla d├╝┼č├╝rd├╝m. Hay─▒t ayn─▒ zamanda prolaktin y├╝kseltici. ─░├žinde ├Âstrojen hormonu var rahim duvar─▒ ince olanlar da kullan─▒r. Testere di┼čli Aslan pen├žesi hem FSH hem prolaktini d├╝┼č├╝r├╝yor

Muges33

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Aral─▒k 2020
315
120
28
Hay─▒t FSH y├╝ksekli─či i├žin i├žilir ben ├žak┼č─▒r i├žti─čimde FSH ─▒m y├╝kseldi hay─▒tla d├╝┼č├╝rd├╝m. Hay─▒t ayn─▒ zamanda prolaktin y├╝kseltici. ─░├žinde ├Âstrojen hormonu var rahim duvar─▒ ince olanlar da kullan─▒r. Testere di┼čli Aslan pen├žesi hem FSH hem prolaktini d├╝┼č├╝r├╝yor
Ozaman tam muayneden ge├žtikten sonra tekrar baslicam bilgiler icin size cok tesekkur ederm Allah herkese hay─▒rl─▒ evlat nasib etsin

zeynepnim

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 A─čustos 2015
218
31
31
Her g├╝n ayn─▒ saatlerde yapmaya ├žal─▒┼č─▒yorum 13.30 ile 15.00 aras─▒ oru├ž tutuyorum s─▒v─▒ al─▒m─▒ s─▒k─▒nt─▒s─▒ da yok ama benim testlerim 3 may─▒stan sonra neden her ge├žen g├╝n solukla┼č─▒yordur acaba yard─▒mc─▒ olur musunuz l├╝tfen bug├╝n belli belirsiz ├žizgi

Eklentiler

• 35A08DFC-6183-4927-AD16-B4AA3E31DB8E.jpeg
    35A08DFC-6183-4927-AD16-B4AA3E31DB8E.jpeg
    128,1 KB · G├Âr├╝nt├╝leme: 2

ttwin

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Temmuz 2020
145
60
38
Ozaman tam muayneden ge├žtikten sonra tekrar baslicam bilgiler icin size cok tesekkur ederm Allah herkese hay─▒rl─▒ evlat nasib etsin
Amin in┼čallah bize de nasip olur. Forum ├žok g├╝zel buradan bir s├╝r├╝ bilgi ├Â─črendim ben de yapt─▒─č─▒m uygulamalar─▒n sonucunu aktarmaya ├žal─▒┼č─▒yorum elimden geldi─čince. Allah yard─▒mc─▒m─▒z olsun ­čĄ▓­čÖĆ­čĆ╗

ttwin

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Temmuz 2020
145
60
38
Her g├╝n ayn─▒ saatlerde yapmaya ├žal─▒┼č─▒yorum 13.30 ile 15.00 aras─▒ oru├ž tutuyorum s─▒v─▒ al─▒m─▒ s─▒k─▒nt─▒s─▒ da yok ama benim testlerim 3 may─▒stan sonra neden her ge├žen g├╝n solukla┼č─▒yordur acaba yard─▒mc─▒ olur musunuz l├╝tfen bug├╝n belli belirsiz ├žizgi
Yumurtan─▒z ├žatlamam─▒┼č b├╝y├╝k ihtimal. Bir doktora gitseniz iyi olur ├žatlamayan yumurtalar bazen kiste d├Ân├╝┼čebiliyor ama korkmay─▒n ├Ânemli de─čil kayboluyor zaten. En az─▒ndan ├Â─črenmi┼č olursunuz net bilgiyi doktorunuzdan

succulentaski

Aktif ├ťye
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
5 Ekim 2020
4.214
8.367
32
├ľncelikle hay─▒rl─▒ olsun M martsurprizi .

Ama ke┼čke ├Ânce idrar yollar─▒ iltihab─▒n─▒z─▒ tedavi ettirseydiniz. Doktora k─▒z─▒p doktordan ka├žman─▒z biraz cahilce olmu┼č. Hamilelikte idrar yollar─▒ ilthab─▒ ├žok fazla g├Âr├╝l├╝yor ve bebek i├žin tehlikeli. Bu s├╝re├žte antibiyotik kullanmak zorunda kalman─▒z daha zor olacakt─▒r.

Bir de gerekli hormon testleri yap─▒lmadan ├žak┼č─▒r i├žilmemeli.

├ľnceli─čimiz doktora gidin sorunu ├Â─črenin tavsiyesi vermek olmal─▒ belki de :)

Bebe─čimin do─čaca─č─▒ muhtemel tarih : 13-06-2021

Hamileli─čimin 36. haftas─▒ i├žindeyim.
Bebe─čimi kuca─č─▒ma almama 28 g├╝n kald─▒.

Bebe─činizin v├╝cudundaki ya─č oran─▒n─▒n %2-%3 den %8 e y├╝kselmesi yakla┼č─▒k 8 hafta ald─▒. Do─čum ├Âncesi geli┼čimin sonunda, bebe─činizin v├╝cudundaki ya─č oran─▒ yakla┼č─▒k %15'de sabit kalacakt─▒r. Bu koruyucu ya─č dolgusu do─čumdan sonra bebe─činizi s─▒cak tutmaya yard─▒mc─▒ olacakt─▒r. Art─▒k doktorunuzla haftada bir randevular─▒n─▒za ba┼člamal─▒s─▒n─▒z.

Bebe─čimin yakla┼č─▒k a─č─▒rl─▒─č─▒ : 2700 gr. - Yakla┼č─▒k boyu : 47.4 cm. (Ba┼čtan Topu─ča)

Hamilelik G├╝nl├╝─č├╝n├╝ ─░mza alan─▒na eklemek i├žin t─▒klay─▒n