Gebeliğe Hazırlık Hamile kalamıyorum

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

ppty-brm

Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2021
37
12
23
Arkadaşlar merhaba 4 aylık evliyim planlı gebelik için 3 ay önce doktor kontrolüne gittim ve doktor hiçbir sıkıntının olmadığı söyledi. 3 aydır korunmadan ilişkiye giriyoruz ve bittikten sonra da bekliyorum en az 20 dk kadar. Yumurtlama zamanımı da hesaplıyorum belirtilerinden de anlıyorum ayrıca o günler daha sık ilişki yaşıyoruz ama bir türlü olmuyor. Şu an adetim 3 gün gecikti kasık ağrılarım var bu sabah test yaptım negatifti anlayamıyorum nerede hata var

Arkadaşlar merhaba 4 aylık evliyim planlı gebelik için 3 ay önce doktor kontrolüne gittim ve doktor hiçbir sıkıntının olmadığı söyledi. 3 aydır korunmadan ilişkiye giriyoruz ve bittikten sonra da bekliyorum en az 20 dk kadar. Yumurtlama zamanımı da hesaplıyorum belirtilerinden de anlıyorum ayrıca o günler daha sık ilişki yaşıyoruz ama bir türlü olmuyor. Şu an adetim 3 gün gecikti kasık ağrılarım var bu sabah test yaptım negatifti anlayamıyorum nerede hata var
Merhaba. Öncelikle 3 ay çook kısa bir süreç bundan emin olun. Ayrıca doktora gitmişsiniz bir sorun yok demiş siz böyle düşündükçe daha çok stres yapıp daha çok ertelersiniz. 2 günde bir yapsanız bile bir sorun yoksa muhakkak tutar. Ovulasyon testi deneyin diyicem ama hissediyorum diyorsunuz, eğer çok strese giren biriyseniz çabuk etkilenen yani öyleyse ovulasyon testi de yapmayın.
Doktorlar en az 6 ay müddet veriyor kendiniz denemeniz için 6 ay geçtikten sonra olmazsa tekrar gidin hormon testi yapar zaten doktor bir sıkıntı var mı diye.
Benim evliliğimin ilk aylarında çikolata kistim ortaya çıktı o yüzden doktor 6 ay kendi denememi olmazsa gelmemi söyledi. Çoğu doktor bir sorun görmezse kist vb. Gibi 1 yıl kendiniz deneyin diyor
Söylenecek çok şey var ama en önemlisi stres ☺️

Bu kadar stres yapmaya gerek yok ki… Daha çok yenisiniz, 6 ay hatta 1 sene olmaması normal görülüyormuş. Sonrasında farklı tahliller ve yöntemlerle denemelere başlanabilir ama şuan doğal yollara devam edin ve kafanıza takmaya hiiç gerek yok. Ne zaman nasibinizde varsa o zaman olur🙏🏻

3 ayda böyle stres iyi değil canım neden olmadı diye düşünürsen ve ilişkiyi bebek için yaparsanız bence çok zorlaşıyor olması benim de bu yüzden 1.5 sene olmadı akışına birakın azıcık

Stresinizi ve kaygınızı anlamakla birlikte 3 ay endişelenmek için erken bir süre 😊 bunu diyen ben 3. Ayda olmayınca doktora gidip tetkiklerini yaptırmış biri olarak söylüyorum ama tecrübe edinince anladım 😂 en azından evliliğiniz çok yeni ve keşke daha önce başlasaydık diye yaşayacağınız bir vakit kaybetme pişmanlığı yok 🙂 eğer imkanınız varsa içiniz içinizi yiyorsa önden bir kan verip amh ve hormon testi yaptırabilirsiniz .. ama bu işler herkeste çıt diye olmuyormuş bunu lütfen normal kabul edin ve kendinizi üzmeyin akışına zamana bırakın çok telaş ediyorsanız başlarda yapılan ufak tetkikleri yaptırabilirsiniz 🙏🏻

3 ay çok kisa bir süre gerçekten. Öncelikle bu kadar stres yapma . Herşeyin zamanı vardır bnm ikinci gebeliğimde 5 ay kadar olmadı gebelik düzenli ilişki olduğu halde. Sonra eşim sehir dışına gitmişti iş için ve ayda iki kere gelmişti ve sonunda bn o ay hamile kaldım. Beklemiyordum bile yok normal gecikmedir diye düşünmüştüm annem artık bir test yap demişti öyle yapmıştım. Sonucuda görünce şaşırdım her ay takip et düzenli yaşa olmamıştı. Herşeyin zamanı vardır hayırlısıyla olacaktır. Kesinlikle stres de yapma.

Hiçbir sorun olamamasına rağmen 1,5 sene sonra hamile kaldım, maalesef her zaman her şey istediğimiz vakitte olmuyor. Siz evliliğinizin keyfini çıkarın, kafaya takmadan istediğiniz zaman beraber olun. Sorun yoksa elbet gelecek☺️ Yaş probleminiz yoksa stres yapmaya gerek yok.
Sizin 1,5sene sonra nasıl oldu? Yardımcı bir ilaç veya kür uygulandınız mı ?

merhaba öncelikle 4 ay çok kısa bir süre tabi insan hemen olsun istiyor sizi çok iyi anlıyorum bende 8. Ayda doktora gittim hormonlarımda vs birşey çıkmadı eşimde test verdi ondada sorun olcak birşey çıkmadı 9. Ayımdada hiç kafama takmadım artık salmıştım zaten olmayacak diyordum ve o ay hamile kaldım 8. Haftamda ne yazık ki bebeğimin kalbi durdu ben şuan kendime kızıyorum çünkü bende kansızlık ve Demir eksikliği var benim bunları düzeltmeden hamile kalmam yanlıştı size de tavsiyem bi kadın doğumcudan sonra bir dahiliyeye görünüp vücudunuzdaki eksiklikleri kapatmanız ve o şekilde hamile kalmanız ben artık ikinci gebelik için bu eksikliklerimi kapatacağım sadece bir tavsiye 😊

X