Gebeliğe Hazırlık Hamile Kalan Arkadaşlardan Tavsiyeler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Monephe

Guru
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2012
413
289
:anneadayı:Selamlar arkadaşlar,

Gebe kalmak bazen sıkıntılı olabiliyor. İnsan ilk aydan gebe kalabilmeyi istiyor. Denedikçe ve sonuç negatif oldukça moraller bozluyor,strese stres katılıyor:110:

Daha önce hamile kalmış arkadaşlar nelere dikkat ettiklerini,ne kadar sürede hamile kaldıklarını yazabilirse bizlere de faydası olur düşüncesindeyim :KK200:

bizim 2 sene olmadi. tamamen psikolojik dedi doktorum. bebek yapmak fikrini cikardigin an aklindan tamamdir. tabi bunun yaninda hormon testlerin kilon vs hersey okeyse sorun yok

:anneadayı:Selamlar arkadaşlar,

Gebe kalmak bazen sıkıntılı olabiliyor. İnsan ilk aydan gebe kalabilmeyi istiyor. Denedikçe ve sonuç negatif oldukça moraller bozluyor,strese stres katılıyor:110:

Daha önce hamile kalmış arkadaşlar nelere dikkat ettiklerini,ne kadar sürede hamile kaldıklarını yazabilirse bizlere de faydası olur düşüncesindeyim :KK200:

Canım ben 2.bebeğimi düşünüyorum inşAllah.. ilk gebeliğimde okullar yarıyıl tatiline girdiğinde artık olabilir diye düşündük ama 2. dönem kapanana kadar düzenli bir ilişkimizde olmamıştı açıkçası.. bide o zaman çok cahildim yumurtlama falan bilmiyordum.. birgün baktım nete hesapladık eşimle günaşırı denedik ama hiç olacağınındüşünmemiştim ve ben o ay hamile kaldım.. şimdi 8 aydır istiyorum ve 8 aydır regl düzenim karmakarışık oldu ara kısaldı da kısaldı 2 ay ovulasyon testi denedim onda da tutturamadım.. artık bu ay haziran için hiçbir şey yapmayacam dedim ve yapmadım da.. sadece bekliyorum yine regl belirtileri var tabi bu arada..

X