HAMILELIGE ADIM ADIM

Yeni okuma fırsatım oldu tebrik ediyorum sizi ama yerinizde olsam aynı tepkileri verirdim eminim inşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız meleğinizi :)

Bugun hamileligimi ogrendigimin 2. gunu. Tamam heyecan var ama daha olayin sokundayim galiba sanki baskasi hamileymis gibi, bunlari baskasi yasiyormus gibi. O kadar inanamiyorum.

Aslinda 5 senelik evliyim ama son 2 senedir hamile kalmak istiyordum fakat olmuyordu.

Korunmayi biraktigim ilk hafta dr gittim, genel kontrol icin, bir sorun var mi, varsa bastan halledelim diye. 2014 e hamile girmek istiyordum.

Giremedim...

Prolaktinim biraz yuksek cikti, hapla 1 haftada normale dondu. Hemen hamile kalirim sandim.

Kalamadim...

Bekleyisim bir sonuc vermedi. Bu defa yine dr gittim, bu defa esin de test yaptirsin dedi. Esimin test sonucunu elimize aldigimizda hayalkirikligina ugradik. Ileri hizli sperm sayisi cok dusuktu. Hemen bir urologa gittik. Genelde bu konuda tedavi olmadigini fakat proxeed plus gibi takviyelerin ise yarayacagini soyledi. Hemen bir kutu aldik ama o zamanlar maddiyat olarak fazla geldi. Bu siteden keciboynuzu kuru diye birsey oldugunu ogrendik, hemen yapmaya basladik. Her aksam ve sabah icirdim. Ben unutsam kendi yapiyordu. 2 ay sonra yine test yaptik ki ne gorelim. Degerler uc katina cikmis :) Tamam esimde de sorun kalmamisti artik hemen hamile kalabilirdim. 2015'e hamile girerim dedim...

Giremedim...

Arada adetim 1 gun gecikse bile kafama acabalar umitler mutluluk doluyordu. Tabii ki sonu hep husran.

Bir gun sabah kalktim bir baktim ki adetim 10 gun gecikmis. Kendimi yokladim. Sanki istahim mi artti ne. Basim da donuyor sanki ayaga kalkinca filan. Ya zaten ikidebir herseye duygulanmaya da basladim. Yoksaa... Hemen test aldim ama negatif cikti. Bir arkadasim da dedi ki bazen o testlerde hamilelik gorunmeyebiliyor. Bana bir heyecan basti. Kalbim kut kut atiyor. Diger gun hemen hastaneye gittim, dr olabilir testte cikmayabilir dedi. Bunu dr bile soyluyorsa varya ben kesin hamileyim. Beta HCG icin kan verdim ve sonucu beklemeye basladik. Esim de ben de oluyoruz heyecandan. Alisveris merkezine gittik, sokakta dolastik, yuruyus yaptik, sigdiramiyoruz kendimizi hicbir yere. Nihayet sonucu alma zamani geldi catti. Hastaneye gidiyoruz ama ben artik ben degilim. Zarfi aldim baktim. Himm <0.5 diyor. Negatifte diyor ama bu? Nasil olabilir. O kadar hamile hissediyorum ki olmamam imkansiz. Arkadasima attim fotosunu degilsin dedi. Ertesi gunu son bir umit dr gosterdim. Hamile degilsin, sana adet sokturucu yaziyorum. Nasil ya. Aldim ilaci eve geldim. Internetten bakiyorum adet sokturucu bebege zarar verir mi diye. Bak bak hala hamilelik umidi var.

Ama degildim...

Boyle olmayacak dedim. Yasta geciyor artik. Kartal Lutfi Kirdar Egitim ve Arastirma hastanesinde tedaviye basladim. Ultrason, renkli doppler, bir suru tahlil... Hepsi icin git gel... Yine hic bir sorunun yok ama buradaki infertilite klinigi kapandi dediler.

Haydaa... Beni mi beklediniz kapatmak icin?

Nerede var dedim bilmiyoruz dediler. Neyse bu site sagolsun Pendik Marmara Univ. Hastanesinde infertilite klinigi oldugunu ogrendim ve hemen basvurdum. Bu arada yeni ise girdim ve ikidebir izin almak o kadar zordu ki. Isverenim birsey demiyordu ama musterilerle baya ugrastim. Neyse.

Kartalda yaptirdigim tahliller kabul ediliyormus (o kisimla yeniden ugrasmaktan yirttim). Fakat yetersizmis. Benden rahim filmi esimden de illa ki ayni hastanede yapilmis yikamali tahlil istediler, tamam dedim. Birde dedi ki esimin spermleri iyiyse asilama, degilse direkt tup bebek dedi. Ama korktum biraz. Ben o sureci atlatabilecek kadar guclu muydum acaba? Zira yasayanlari goruyordum. Neyse Allah kulunun sirtina tasiyamayacagi yuk vermezdi nede olsa.

Bu arada oradaki dr daha once yasmin kullandigim icin vucudumun kendini toparlayamamis olabilecegini ve en az 2 sene hamile kalamayabilecegimi soyledi. Ben ilk alirken dr sordum ve birakir birakmaz hamile kalirsin demisti. Boyle olacagini bilsem kullanir miydim...

Sonra arastirdim, rahim filmi ne ola ki? Yine bu siteden ogrendiklerim karsisinda dehsete dustum. Agridan aglayanlar, bayilanlar, dogumdan beterdi diyenler... Alti ustu bir film neden insanin canini bu kadar yaksin ki? Ben korktum tabii ve ogrendigime gore ozelde anesteziyle uyutup yapiliyormus. Esim hemen ondan yaptiralim dedi. Neyse gittik yaptirdik. Soyle soyliyim, uyandigimda hissettigim aci boyleyse islem sirasinda kimbilir nasildi. Ama oyle bir imkanim olmasa da yaptirirdim. Bebek sahibi olmak dunyalara bedeldi cunku. Cok sukur temiz cikti.

Bir de internette bir cok yerde birsey okudum, rahim filminden sonra icerdeki en ufak yapilar bile temizlendigi icin dogurganlik artiyormus. Ilk 6 ay da etkiliymis. "Ay hadi insallah" deyip beklemeye basladim. Bu ay kesin hamile olurum.

Olmadim...

O ilk ay o kadar hamile degildim ki uc gun erken olup normalden de yogun oldum. Sanki vucudum gozume gozume sokuyor, havalara girme hamile falan degilsin ona gore. Iyi peki dedim trip attim ama kendi vucudun, nabican?

Bir sonraki adet tarihimi hesapladim, malum onumuz bayram. Tam adet olacagim gun bayram sehirler arasi yolculukta olacaktim. Uff ya yolda olacak seymi bu? Neyse cantama ceplerime pedleri apranaxlari doldurdum artik hazirdim. Neyse tatilden donuste farkettim ki adet olmamistim. Hava degisimindendir dedim ki genelde oyle olur. Bir de mevsim degisimi falan. Adetimi 5 gun gecti, hala tik yok. Hamilelik belirtisi de yok. Insanin bir basi doner ne biliyim aserir. Bu arada adet olamayinca yasadigim kasik bel agrilari, koca koca sivilceler, sikintilar vs. sonuna kadar yasadim. Off yine mi yaa...

Calistigim icin cumartesi dr gideyim de adet sokturucu yazsin dedim. Persembe esim tutturdu, test alalim diye. Sen bilirsin dedim. 2 tane almis gelmis. Ilk yaptigimda hic cizgi cikmadi. Ikincisini yaptim onda da gosterge yerinin tamami kirmizi oldu. Esime bunlar adi ya ikisi de bozuk dedim. Cuma is cikisi alisveris merkezine gidiyoruz, yolda eczane gorduk bir de buradan alalim dedik. Esim en iyisinden olsun deyip almis bu kez. Tutturdu burada yap. Neyse dedim girdim tuvalete. Bu pahali olana damlalikla damlatilmiyor, direkt uzerine yapiyorsun ve 1 dk da sonuc garantisi veriyor. Iyi bari cok beklemem dedim umumi tuvaletleri hic sevmem cunku.

Idrar ornegimi :) cubuga birakip beklemeye basladim ama o da ne. Gosterge yeri yok! Ya dedim aldigimiz butun testler mi bozuk. Sonra farkettim ki tersini tutuyormusum. Normalde cok acikgozumdur ama bu sapsiklik de neyin nesi. Cubugu bir cevirdim cift cizgi. Wolfrog sok, Wolfrog saskin. Kafamda turlu sorular acaba tek cizgi mi cift cizgi mi pozitifti? Dogru mu biliyorum acaba yok kesin yanlisim var. Emin olamadim wc den cikmadan arkadasa attim fotosunu. Hamilesin dedi. Himm yani salak degilmisim. Bi dakkaa... Hamileyim ama ben? Ama dedim boyle guzel seyler bana olmaz ki.

Wc den ciktim esime dogru yuruyorum. Ne desem, desem mi acaba falan dayanamadim soyledim. O kalabalikta sevinemedi bile. Beni tutup havaya kaldirmasi ve bagirarak SENI SEVIYORUM demesi gerekirken elini kolunu ne yapacagini sasirdi. Durup durup sarildi dolandi geldi bir daha sarildi. Manyak diyor burada soylenir mi. Fakat hala inanamiyorum ben. Testler de yanilabilir cunku.

Ertesi gun dr gittim. Cubugu gosterdim hamilesin dedi. Ama ultrason bakalim gorunmezse kanda tahlil isteyelim dedi. Ultrasonda gorunmedi. Zaten 5 haftalik gorunmez ben sansimi denedim sadece dedi. Beta HCG yaptik ve 3 saat sonrasina sonuc cikacak. Ama ben rahat ben umursamaz... Gecen defaki adet gecikmesi bana iyi ders olmus. Hayalkirikligi yasamaya o kadar sartlamisim ki kendimi her an olumsuz bir haber bekliyorum. Eve gittim yattim uyudum. Gunduz uyuyamam halbuki. Esim kaldirdi gittik hastaneye yine. Sonucu kendisi aldi bakti hamileymissin gercekten de dedi. Ben hala rahat. Kesin bir yerini yanlis okumusuzdur. Doktor gorsun dedim bakalim ne diyecek. Evet Wolfrog hanim hamileymissiniz dedi. Iste o an tamam dedim. Evet ben hamileyim. Bi dakka... Ben hamileyim. Gercek mi bu? Gercek olamayacak kadar guzel birsey cunku bu. Hemen anne baba kardeslere haber verdik, baska kimseye soylemememiz konusunda da anlastik. Fakat ben hala sakinim neden bilmem. Mesela kardesim (erkek) benden daha mutlu.

Bu persembe nasipse keseyi gorecegiz. Gormeden inanmayanlardan miyim yoksa?

Hepten de umursamaz sanmayin ara ara mideme kramplar giriyor heyecandan. Ama yeterince heyecanli bulmadim kendimi galiba. Keseyi bir goreyim Allah'in izniyle o zaman patlama yasayacakmisim gibi.

Ha bu arada hamilelik takvimi yaptim sitede. Hep gorurdum benim de olacak mi acaba magdur gelinlere "her sey kocanda bitiyor" derken, kaynanalara saydirirken, gorumceleri kinarken, "kinadigini yasamadan olmezsin"cilerle savasirken, begenmedigim cevaplar yuzunden polemik yaparken altta bebegimin kac ayi kalmis, bugun neresi olusmus, acaba insana ne zaman benzeyecek gorebilecek miyim?

Gordum arkadaslar, mucizeler gercekten var.

Bu arada oldukca uzun olmus. Kimse okumaz sanirim ama nasil olsa bu konu gunluk gibi birsey olacak. Kendi konumu cevaplar dururum. Eger sonuna kadar da okuduysaniz bu azimle kesin hamile kalirsiniz:) Allah hepinizin yardimcisi olsun.
sonuna kadar okudum inşallah bu azimle kesin hamile kalacam :KK70:
tebrik ederim Allah tamamına erdirsin inşallahhh darısı başıma olurrrr bu heyacanları mutluluğu bende yaşarım :) hatta şöyle diyelin inşallah isteyen herkes yaşar :))

sonuna kadar okudum inşallah bu azimle kesin hamile kalacam :KK70:
tebrik ederim Allah tamamına erdirsin inşallahhh darısı başıma olurrrr bu heyacanları mutluluğu bende yaşarım :) hatta şöyle diyelin inşallah isteyen herkes yaşar :))

Amiiiiin... Rabbim isteyen herkese üçer beşer versin. Umdunuzu sakın kaybetmeyin, ama çokta üzerine düşmeyin, işin sırrı bu :KK66:

Hatta gelir buraya yazarsın ben de bebiş sahibi oluyorum diye.

Amiiiiin... Rabbim isteyen herkese üçer beşer versin. Umdunuzu sakın kaybetmeyin, ama çokta üzerine düşmeyin, işin sırrı bu :KK66:

Hatta gelir buraya yazarsın ben de bebiş sahibi oluyorum diye.
ay inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhh :)) yanlız şöle bişe varki düşünmemek elde değil yatıyorum kalkıyorum aklımda bu oldumu tuttumu vs vs vs keşke düşünmesem ama nerdeeee. yanlız düşünmesi bile çok heyecanlı hamile olmak bunu öğrenmek kimbilir nekadar güzeldir helede bizler gibi bukadar zaman isteyipte olmamışlara . gerçi benm çok fazla değil belkide bi çok kişiye göre 13 ay kadar dır istiyoruz. başta öle hemen yapınca olcakmış gibi geldi ama olmadıkçada artık olmuo bu ayda olmamıştır. moduna girdik bakalım hakkımızda hayırlısı inş vardır olmuştur test için beklemedeyim şuan :)

ay inşallahhhhhhhhhhhhhhhhhh :)) yanlız şöle bişe varki düşünmemek elde değil yatıyorum kalkıyorum aklımda bu oldumu tuttumu vs vs vs keşke düşünmesem ama nerdeeee. yanlız düşünmesi bile çok heyecanlı hamile olmak bunu öğrenmek kimbilir nekadar güzeldir helede bizler gibi bukadar zaman isteyipte olmamışlara . gerçi benm çok fazla değil belkide bi çok kişiye göre 13 ay kadar dır istiyoruz. başta öle hemen yapınca olcakmış gibi geldi ama olmadıkçada artık olmuo bu ayda olmamıştır. moduna girdik bakalım hakkımızda hayırlısı inş vardır olmuştur test için beklemedeyim şuan :)

İnşallah pozitif çıkar :anneadayı:

Haberi almak inanılmazdı. Hele o çift çizgi yokmu :rolleyes:

Rabbim isteyen herkese bu heyecanları yaşamayı nasip etsin.

X