Hamileliği nasıl anladınız?

Mevsimm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2021
35
16
30
Yapamam saniyordum ama yaptim sanirim 😊 tesekkur ederim size de Allah saglik versinn

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 30-12-2021

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 190 gün kaldı.

Bugün itibariyle bebeğinizin ses telleri boğazında veya gırtlağında oluşmuş olacak. Bebeğinizin yüzü artık daha çok insana benzemeye başladı. Gözleri birbirine yaklaştı, kulakları kafasının iki yanındaki yerlerine doğru kaydı ve çenesi artık kendi göğsüne dayanıyor. Bebeğinizin genital bölgeleri artık iyice belirginleşti ve gelişti. Ultrason ile kız mı erkek mi olduğu artık net olarak görülebilir. (tabi bebeğiniz izin verirse) Yüzkoyun göbeğinizin üstüne uyumanız çok zorluk verir. Yana dönerek uyumayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

buluut8

Üye
Pro Üye
14 Mayıs 2021
113
37
27
Benim göğüs dolgunluğum ve ucundaki ağrım geçiyor gibi ya sanırım regl olcam
Ama belim çok ağrıyor anlamış değilim
Yatarken veya çok ayakta kaldığımda bel ağrım aşırı artıyor
Bugün de bi tur bisiklete bindim felaket bel ağrım oluştu

zahrada

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2021
1.082
917
29
Canım merhaba test yaptım adetimden bir gün önce ve adet günümde yaptım pozitif çıktı
Yaaa tebriklerr benim adetim de 11 mayısta bitti 12 mayıstan itibaren denemeye başladık programa göre yumurtlama dönemim 18 25 mayıs arası gösteriyordu. Belirtiler için çok erken değil mi doktora kontrole gitmiştim sorun var mı diye yok dedi folik asit verdi diafol diye. İlk defa deniyoruz ilk aydan olmasını beklemem ama heyecandan da ölüyorum tabi denemeden 10 gün sonra hemen test yapmıştım negstif tabiki utanmasam ilişki sonrası test yapcam :) doktor gün aşırı beraber olun dedi bakalım umarım güzel sonuç alırım bende. Göğüslerde dokunduğum an sızlama kadıkta hafif batma ara ara oluyor ama adet belirtilerim de başlamış olabilir tabi siz folik asit kullanmış mıydınız

suzannaz

Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2021
178
106
22
Yaaa tebriklerr benim adetim de 11 mayısta bitti 12 mayıstan itibaren denemeye başladık programa göre yumurtlama dönemim 18 25 mayıs arası gösteriyordu. Belirtiler için çok erken değil mi doktora kontrole gitmiştim sorun var mı diye yok dedi folik asit verdi diafol diye. İlk defa deniyoruz ilk aydan olmasını beklemem ama heyecandan da ölüyorum tabi denemeden 10 gün sonra hemen test yapmıştım negstif tabiki utanmasam ilişki sonrası test yapcam :) doktor gün aşırı beraber olun dedi bakalım umarım güzel sonuç alırım bende. Göğüslerde dokunduğum an sızlama kadıkta hafif batma ara ara oluyor ama adet belirtilerim de başlamış olabilir tabi siz folik asit kullanmış mıydınız
Evet ben 3 ay önce başlamıştım