Hamilelik, Belirtiler, Nasıl anlaşılıyor ve neler yaşanıyor?

Gurbetkusuh

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2021
130
66
Merhaba arkadaşlar, hamile kalan arkadaşların çoğu kendi hikayesini yazmış. Bende yazmak istedim ve umarım ilham olurum. Kafanızda ki soru işaretlerini gideririm. Biraz uzun olabilir, umarım sıkılmazsınız.

Ben aralık 2019da evlendim. Eşimle bir kaç ay korunduk ancak sonra çocuk istedik. Lakin benim adetlerim düzensizleşmeye başladı ve her ay bir hüsrana uğradım. Hamile olduğumu öğrenene dek tam 8 9 ay defalarca kez testler, araştırmalar yaptım. Öyle bir ruh haline girmiştim ki, 'hapşırmak hamilelik belirtisi midir?' diye düşünecek hale gelmiştim.

Bazı aylar midem bulanırdı, kusardım falan ve hemen heyecana kapılırdım hatta adetimin on gün geçtiği zamanlar emin de olurdum kendi kendime tabi öyle bir durum yoktu. Bazı ağlamalar zırlamalardan sonra doktora gitme kararı aldım.

Ağustos 2020de doktora gittim ve vajinal ultrasonla muayene oldum. Doktor hiçbir sorunumun olmadığını henüz erken olduğunu, aralığa kadar deneyip bi seneyi tamamlamamı istedi. Sonra yine bir takım araştırmalara girip çok saçma davrandığımı acele ettiğimi ve belkide yanlış yöntemler uyguladığımı anladım.

Bir gün bir akrabamla muhabbet ettim. Her bayanın döl yatağının, rahminin ve iç organının aynı olmadığını. Zamanlamayı ve süreyi farklı farklı deneyerek bunu tutturabileceğimi söyledi. Yani şöyleki; r bayan ilişkiden sonra hemen ayağı kalkıp duşa girince hamile kalır, ötekisi ise biraz yatması gerekebilir.

Nitekim ben de öyle yaptım. En son 30 ekimde adet oldum ve adetim bittikten hemen sonra ilişki yaşadık. Ben o gün belime yakı yapıştırdım ilişkiden sonra ve her ilişkide tam 45 dk ve bazen daha fazla yüz üstü uzanarak bekledim. Ama şu da vardı ki, sırf çocuk için iki günde bir ilişki yaşamıyorduk çünkü bunu yaptığımızda ilişkiden soğuyordun ve tam bir performans alamıyorduk. O yüzden sadece kendi istediğimizde yatağa gittik ve her gittiğimizde bunları uygulamaya devam ettim. Yakıyı bir ay içinde iki kez uyguladım.

Ve adet tarihime 4 gün kala mucizem çoktan gerçekleşmişti ama haberim yoktu 😊😇 adetime bir hafta kala bir anda belimde kitlenme oldu. Ağrıdan iki büklüm olmuştum iki gün öyle yattım, ayrıca göğüslerim sızlıyordu. 4 gün kala kasıklarımda bıçak saplanır gibi batmalar yaşadım ve çok tuhaf hislerdi o yüzden içime bi şüphe düştü ama çokta heyecan yapmadım.

Eşime bir anda eczaneye gidelim dedim ve test alıp geldik. Ama Allah var testle eve gelirken yine negatif çıkacak diye umuyordum. Testi yaptım ve ilk silik çizgiyi gördüm. O anki duygu selini anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Oturup bi saat ağlamıştım. Ertesi gün erken gebelik testinde belirli çizgiyi de görünce adete üç gün vardı sanırsam kan testi verdim ve beta 19du 🤩

Keseyi görmek için hastaneye gittiğimde adetimden bir hafta geçmişti ancak doktor ilk betayla ultrasona sokmadı tekrar kan verdim 3600lü bir değer çıktı. Ama aynı yere gitmedim sinirimden özele gittim ve 6. Hafta keseyi gördüm.

Gelelim belirtilere;

Arkadaşlar çocuk yerleşip rahimde bir düzene girene kadar, midem bulanıyo başım dönüyo diyen pek yok. Açıkçası bulantı olayı biraz az belirli haftadan önce. Ama bende sersemlik vardı hamile olduğumu öğrenmeden evvel, sürekli düşcek gibiydim. Başka bişi yoktu.

6. Haftanın sonlarında bulantı olayı başladı ve on haftaya kadar resmen mahvoldum. Yani o kadar berbat bişiyki inanın bana normal bulantı ve kusmalar halt etmiş yanında. Sabah uyanır uyanmaz safra kusuyordum. Gün içinde de içtiğim su bile çıkıyordu o dereceydim.

75 kiloyla hamile kaldım 71 kiloya indim üç ayda. Onuncu hafta da prilam almaya başlayarak bulantıdam kurtuldum. Birde bulantıyla beraber midenizde acayip yanıyor. Bulantıda anlık bir şey değildi günüm her dakikası durmaksızın sürüyordu.

Bel ağrılarım oluyordu, kasıklarımda ağrı oluyordu ilk haftalar sonra azaldılar. Şuanda 21. Haftadayım ve hala prilam kullanıyorum. Sabah bulantılarım bir ay kadar evvel kesildi. Ama bulantım için bişey diyemiyorum çünkü hapı kesmeye korkuyorum.

Yani diyeceğim o ki, ne vakit saldım çayıra mevlam kayıra der ve olağanüstü bir hal sezerseniz hamilesinizdir. Çünkü hamilelil belirtileri gerçekten olağanüstü bir şey, mucizenin yan etkileri gibi 😊🥰

Son olarak sorunuz varsa sorabilirsiniz ve rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah, sevgili gebelerinde bir avazda doğurmasını dilerim. 👋🏻🤰🏻🥰
İlişkiden hemen sonra mı duşa girdiniz yoksa beklediniz mi yine :)