Gebeliğe Hazırlık Hamilelik, Belirtiler, Nasıl anlaşılıyor ve neler yaşanıyor?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Tabi Allah izin vermişse hiç bişey etki etmez muskayi zaten hamilelik boyunca takıyorsun sonra çıkarıp bebeğin 40 ı çıkana kadar takıyorsun bebeğe diye duydum anneden geçermiş zaten diye duydum
Anneden bebeğe geçtiğini bilmiyordum sizden öğrendim şimdi ama dediğiniz gibi eğer nasipse hiç bir şey olmaz Allahın izniyle vardır günü vakti

Merhaba arkadaşlar, hamile kalan arkadaşların çoğu kendi hikayesini yazmış. Bende yazmak istedim ve umarım ilham olurum. Kafanızda ki soru işaretlerini gideririm. Biraz uzun olabilir, umarım sıkılmazsınız.

Ben aralık 2019da evlendim. Eşimle bir kaç ay korunduk ancak sonra çocuk istedik. Lakin benim adetlerim düzensizleşmeye başladı ve her ay bir hüsrana uğradım. Hamile olduğumu öğrenene dek tam 8 9 ay defalarca kez testler, araştırmalar yaptım. Öyle bir ruh haline girmiştim ki, 'hapşırmak hamilelik belirtisi midir?' diye düşünecek hale gelmiştim.

Bazı aylar midem bulanırdı, kusardım falan ve hemen heyecana kapılırdım hatta adetimin on gün geçtiği zamanlar emin de olurdum kendi kendime tabi öyle bir durum yoktu. Bazı ağlamalar zırlamalardan sonra doktora gitme kararı aldım.

Ağustos 2020de doktora gittim ve vajinal ultrasonla muayene oldum. Doktor hiçbir sorunumun olmadığını henüz erken olduğunu, aralığa kadar deneyip bi seneyi tamamlamamı istedi. Sonra yine bir takım araştırmalara girip çok saçma davrandığımı acele ettiğimi ve belkide yanlış yöntemler uyguladığımı anladım.

Bir gün bir akrabamla muhabbet ettim. Her bayanın döl yatağının, rahminin ve iç organının aynı olmadığını. Zamanlamayı ve süreyi farklı farklı deneyerek bunu tutturabileceğimi söyledi. Yani şöyleki; r bayan ilişkiden sonra hemen ayağı kalkıp duşa girince hamile kalır, ötekisi ise biraz yatması gerekebilir.

Nitekim ben de öyle yaptım. En son 30 ekimde adet oldum ve adetim bittikten hemen sonra ilişki yaşadık. Ben o gün belime yakı yapıştırdım ilişkiden sonra ve her ilişkide tam 45 dk ve bazen daha fazla yüz üstü uzanarak bekledim. Ama şu da vardı ki, sırf çocuk için iki günde bir ilişki yaşamıyorduk çünkü bunu yaptığımızda ilişkiden soğuyordun ve tam bir performans alamıyorduk. O yüzden sadece kendi istediğimizde yatağa gittik ve her gittiğimizde bunları uygulamaya devam ettim. Yakıyı bir ay içinde iki kez uyguladım.

Ve adet tarihime 4 gün kala mucizem çoktan gerçekleşmişti ama haberim yoktu 😊😇 adetime bir hafta kala bir anda belimde kitlenme oldu. Ağrıdan iki büklüm olmuştum iki gün öyle yattım, ayrıca göğüslerim sızlıyordu. 4 gün kala kasıklarımda bıçak saplanır gibi batmalar yaşadım ve çok tuhaf hislerdi o yüzden içime bi şüphe düştü ama çokta heyecan yapmadım.

Eşime bir anda eczaneye gidelim dedim ve test alıp geldik. Ama Allah var testle eve gelirken yine negatif çıkacak diye umuyordum. Testi yaptım ve ilk silik çizgiyi gördüm. O anki duygu selini anlatmaya kelimeler bulamıyorum. Oturup bi saat ağlamıştım. Ertesi gün erken gebelik testinde belirli çizgiyi de görünce adete üç gün vardı sanırsam kan testi verdim ve beta 19du 🤩

Keseyi görmek için hastaneye gittiğimde adetimden bir hafta geçmişti ancak doktor ilk betayla ultrasona sokmadı tekrar kan verdim 3600lü bir değer çıktı. Ama aynı yere gitmedim sinirimden özele gittim ve 6. Hafta keseyi gördüm.

Gelelim belirtilere;

Arkadaşlar çocuk yerleşip rahimde bir düzene girene kadar, midem bulanıyo başım dönüyo diyen pek yok. Açıkçası bulantı olayı biraz az belirli haftadan önce. Ama bende sersemlik vardı hamile olduğumu öğrenmeden evvel, sürekli düşcek gibiydim. Başka bişi yoktu.

6. Haftanın sonlarında bulantı olayı başladı ve on haftaya kadar resmen mahvoldum. Yani o kadar berbat bişiyki inanın bana normal bulantı ve kusmalar halt etmiş yanında. Sabah uyanır uyanmaz safra kusuyordum. Gün içinde de içtiğim su bile çıkıyordu o dereceydim.

75 kiloyla hamile kaldım 71 kiloya indim üç ayda. Onuncu hafta da prilam almaya başlayarak bulantıdam kurtuldum. Birde bulantıyla beraber midenizde acayip yanıyor. Bulantıda anlık bir şey değildi günüm her dakikası durmaksızın sürüyordu.

Bel ağrılarım oluyordu, kasıklarımda ağrı oluyordu ilk haftalar sonra azaldılar. Şuanda 21. Haftadayım ve hala prilam kullanıyorum. Sabah bulantılarım bir ay kadar evvel kesildi. Ama bulantım için bişey diyemiyorum çünkü hapı kesmeye korkuyorum.

Yani diyeceğim o ki, ne vakit saldım çayıra mevlam kayıra der ve olağanüstü bir hal sezerseniz hamilesinizdir. Çünkü hamilelil belirtileri gerçekten olağanüstü bir şey, mucizenin yan etkileri gibi 😊🥰

Son olarak sorunuz varsa sorabilirsiniz ve rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah, sevgili gebelerinde bir avazda doğurmasını dilerim. 👋🏻🤰🏻🥰
Ne güzel ya 🥰 benim bi sorum olucak ben de düzensiz adete sahibim ben 31 martta adet oldum 7 nisan da adetim bitti o gece ilişki yaşadım 11 gün oldu suan göğüslerim acayip derecede şiş ve çok felaket agrıyor nedenini bilmiyorum fikriniz var mı

Ne güzel ya 🥰 benim bi sorum olucak ben de düzensiz adete sahibim ben 31 martta adet oldum 7 nisan da adetim bitti o gece ilişki yaşadım 11 gün oldu suan göğüslerim acayip derecede şiş ve çok felaket agrıyor nedenini bilmiyorum fikriniz var mı
Merhaba benimde öyle adetime 3 gun var bir haftadır süren gogus agrim ve artan seffaf akintim var bu ay benimde gogus agrim erken başladı. Bilmiyorum umarim hepsi psikolojik değildir umarım hepimizin bebekleri olur

Merhaba benimde öyle adetime 3 gun var bir haftadır süren gogus agrim ve artan seffaf akintim var bu ay benimde gogus agrim erken başladı. Bilmiyorum umarim hepsi psikolojik değildir umarım hepimizin bebekleri olur
Kızları sanırım şu an ovülasyon döneminizdesiniz yani yumurtalarınızın en verimli olduğu dönem oluyo yani en yüksek hamile kalma şansınızın olduğu dönem keşke o dönemde benim belirtilerim de sizin kadar net olsa bende tam olarak hakim değilim bu döneme pek bilgim yok ama duyduğum ve okuduğum kadarıyla yaşadığınız şey ovülasyon belirtisi yani ilişkiye girmek için uygun günlerden birisi olarak biliyorum keşke bu kadar net belirti yaşasam çoktan bebeğim kucağımdaydı 😂😂😂😂

Yumurtlama günün geçti değil mi ama şeffaf akıntı devam ediyor

Kızları sanırım şu an ovülasyon döneminizdesiniz yani yumurtalarınızın en verimli olduğu dönem oluyo yani en yüksek hamile kalma şansınızın olduğu dönem keşke o dönemde benim belirtilerim de sizin kadar net olsa bende tam olarak hakim değilim bu döneme pek bilgim yok ama duyduğum ve okuduğum kadarıyla yaşadığınız şey ovülasyon belirtisi yani ilişkiye girmek için uygun günlerden birisi olarak biliyorum keşke bu kadar net belirti yaşasam çoktan bebeğim kucağımdaydı 😂😂😂😂
Ovulasyon testi kullanmanızı tavsiye ederim gününü öğrenmiş oluyorsunuz insallah güzel haberlerinizi bekliyoruz 😊

Geçtiğimiz günlere göre hafifledi. Ama ayaklarımı uzatıp oturduğumda veya yattığımda yine hissediyorm küçük sancılar. Bir de ara sıra göğüslerime bi sancılar giriyo ama burda yazılanlar gibi öyle hassasiyet ya da dikleşme vb yok hiç. Çok mu belirti aramaya çalışıyorum bilmiyorum belki öyledir. Psikolojik :) Bat 14/15. Geçen ay 2 3 gün gecikmeli gelmişti belki bu ay da öyle olur..
Sizin ne zaman? Yumurtlama dönemini mi değerlendiriniz?
Kasıklarımda ki his iğne batması gibiydi. Sanki birisi bi oraya bi buraya iğne batırıyordu yani onca zaman hiç yaşamadığım tuhaf belirgin bir histi.

Ümitlendirmek istemiyorum ama belirti olabilir. Durumunuzu takip edin ve adetiniz gecikirse test yapın.

Bu arada baya yorum yapılmış konuya ama hiç bildirim gelmediği için baya bir şey kaçırmışım 😆

Beyaz akıntı yumurtlama belirtisi mi? Hamile kalındıysa idrar testinde kaç gün sonra çıkar?

Ovulasyon testi kullanmanızı tavsiye ederim gününü öğrenmiş oluyorsunuz insallah güzel haberlerinizi bekliyoruz 😊
Haklısınız aslına ovülasyon testi kullanarak da günümü öğrenebilirim ama bu defa da kesinlikle o gün denemeliyiz diye kendimi şartlıyorum bu defa hem kendimi hem eşimi strese sokuyorum o zaman da stresten olmuyo bende artık akışına bıraktım saldım bütün ipleri ne zaman nasip olursa o zaman olsun dedim bakalım vardır belki bi nasibimiz bekliyorum olduğu gün burdayım hemen haber veririm Allah isteyen herkesin kucağını mis kokulu bir mucizeye doldursun inşallah hepimiz güzel haberler alırız belki bu ay kim bilir 😍🤭😊

Haklısınız aslına ovülasyon testi kullanarak da günümü öğrenebilirim ama bu defa da kesinlikle o gün denemeliyiz diye kendimi şartlıyorum bu defa hem kendimi hem eşimi strese sokuyorum o zaman da stresten olmuyo bende artık akışına bıraktım saldım bütün ipleri ne zaman nasip olursa o zaman olsun dedim bakalım vardır belki bi nasibimiz bekliyorum olduğu gün burdayım hemen haber veririm Allah isteyen herkesin kucağını mis kokulu bir mucizeye doldursun inşallah hepimiz güzel haberler alırız belki bu ay kim bilir 😍🤭😊
Inşallah ne güzel olur ❤

Adetinizin bittiği gün hamile kalınması çok düşük günlerden 14.gün yumurtlama dönemi

Regli günüm.bugun olmadım sizce var mı ?? Ben çok silik te olsa gördüm sanki
IMG_20210420_161914.jpg

Regli günüm.bugun olmadım sizce var mı ?? Ben çok silik te olsa gördüm sanki Eki Görüntüle 2830358
Vallaha canım pek bişey göremedim ben ama belki ben fotoğraftan baktığım için göremoyorumdur sen hayalet çizgiyi gördüysen yarın sabah bidaha yap testi istersen inşallah bebişindir o çizgi inşallah ben geldiiimm demiştir 😍

Vallaha canım pek bişey göremedim ben ama belki ben fotoğraftan baktığım için göremoyorumdur sen hayalet çizgiyi gördüysen yarın sabah bidaha yap testi istersen inşallah bebişindir o çizgi inşallah ben geldiiimm demiştir 😍
Canım 3 test yaptım 3 ü de silik çıktı bunda biraz daha belirgin
IMG_20210420_122851.jpg

Canım 3 test yaptım 3 ü de silik çıktı bunda biraz daha belirgin Eki Görüntüle 2830366
Gebelik idrara biraz daha geç yansıyo ya bende o yüzden dedim yarın sabah bidaha yap istersen diye daha belirgin olur belki daha da emin olursun dedim ama 3 testin 3ünde de varsa hayalet çizgi hayırlısı olsun diyelim o zaman çok sevindim senin adına darısı benim ve burda bekleyen sabırsız potansiyel anneciklerin başına 😂😍🤭

Gebelik idrara biraz daha geç yansıyo ya bende o yüzden dedim yarın sabah bidaha yap istersen diye daha belirgin olur belki daha da emin olursun dedim ama 3 testin 3ünde de varsa hayalet çizgi hayırlısı olsun diyelim o zaman çok sevindim senin adına darısı benim ve burda bekleyen sabırsız potansiyel anneciklerin başına 😂😍🤭
Yarın sabah kan vericem olmazsam inşallah size de bana da rabbim nasip eder hayırlı evlat Allah kimsenin kucağını boş birakmasin bununla sınamasın ❤️❤️🧿🤲🤲

Yarın sabah kan vericem olmazsam inşallah size de bana da rabbim nasip eder hayırlı evlat Allah kimsenin kucağını boş birakmasin bununla sınamasın ❤️❤️🧿🤲🤲
Amin canım Allah hiç bir kadını annelikle sınamasın her ya o tek çizgiyi görmek bir yerden sonra çok hayal yıkıldığı oluyo bütün umutları azalıyor insanın inşallah bu ay o çift çizgiyi görmek nasip olur ✌ sabırsızlıkla bekliyorum haberlerini kan tesisin sonucu çıkınca güzel haberlerini getir bize inşallah 😊😍

X