Hamilelik belirtileri tam olarak ne zaman belli olur?

gizlikullanicixds

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2021
1
0
27
Merhabalar yardımınıza ihtiyacım var. Ben 12 Eylül de erkek arkadaşımla korunmasız cinsel ilişkiye girdim adetim bittikten 2 gün sonra yani içime boşalıp boşalmadığından emin değilim boşalmadım diyor ama tedirginim ilişki sonrası yaklaşık 10 saat sonra ella ertesi gün hapı kullandım ilişkiden 14 gün Sonra da gebelik testi yaptım negatif çıktı hamile kalır mıyım korkuyorum bu hapı kullanan var mı yardımcı olur musunuz lütfen? Şuan adetim 3 gün gecikti ve bazen regl sancısından farklı ufak ufak kramplar giriyor internetten baktığım da bebek yerleşirken ağrı olur deniliyor göğüslerim de de hassasiyet var sizce adet belirtisi mi evli değilim

twinky

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2021
821
1.620
Merhabalar yardımınıza ihtiyacım var. Ben 12 Eylül de erkek arkadaşımla korunmasız cinsel ilişkiye girdim adetim bittikten 2 gün sonra yani içime boşalıp boşalmadığından emin değilim boşalmadım diyor ama tedirginim ilişki sonrası yaklaşık 10 saat sonra ella ertesi gün hapı kullandım ilişkiden 14 gün Sonra da gebelik testi yaptım negatif çıktı hamile kalır mıyım korkuyorum bu hapı kullanan var mı yardımcı olur musunuz lütfen? Şuan adetim 3 gün gecikti ve bazen regl sancısından farklı ufak ufak kramplar giriyor internetten baktığım da bebek yerleşirken ağrı olur deniliyor göğüslerim de de hassasiyet var sizce adet belirtisi mi evli değilim
Yani ella kullandım diyorsun boşaldığından emin değilsin. Bilemedim, bence hamilelik zor ama kesinlikle olmaz da diyemem. Stres yapma birkaç gün daha bekle tekrardan test yap sabahki ilk idrarın ile.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-03-2022

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Sidre4562

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2021
175
3
21
Regl oldunuz mu

yildiz97

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2021
15
12
Merhaba. vajinismusu yeni yendiğim için ilk ilişkim kondomsuz oldu. Zaten korkudan ağladığım için zevk bile almadı. Boşalma olmadı. Üstüne ella kullandım normal adetimden 3 gün önce regl oldum. İlk başta kahverengi akıntı sonraki günlerde dolu dolu normal regldi. Şimdi ovulasyon dönemim geçti, reglime 5 gün var. ya regl sandığım yerleşme kanamasıysa diye aklım çıkıyor. Göğüslerim ve belim ağrıyor. Normalde de olurdu reglime yakınken ama şimdi daha fazla ağrım var. Hamile miyimdir? Lüften yadırgamayın o an vajinismusu yendim diye aklım havadaydı bunları hiç düşünemedim.