Hamilelik Belirtilerim 🤰

Katre643

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2020
61
79
30
Arkadaşlar merhaba hamile hissetiğim her an kendimi bu sitede buluyordum ve saatlerce hamile bayanların belirtilerini okuyup kendime uyarlamaya çalışıyordum.Kendim bu olayı çok yaşadığım için size bütün ayrıntılarıyla anlatmak istiyorum umarım size yardımcı olabilirim sadece ben yaşadığım tüm belirtileri anlatıcam adet olma belirtilerinden farkı ne özellikle bunu da belirticem.Öncelikle arkadaşlar ben sürekli her ay test yapan bayanlardan değilim çünkü istediğim için her negatif görüşümde yıkılıyordum ve kendimi toparlamam çok zor oluyordu.Normalde benim adetlerim çok düzenliydi ben ya tam gününde olurdum ya da 1-2 gün en fazla 3 gün oynardı tabi bunlarda ilaç kullanmama bağlı olarak ve seyahat yapmama bağlı olarak değişirdi bu yüzden ben düzenin olarak kabul ediyorum.Evlendikten sonra adetlerim çok düzensizleşti bir ay 4-5 gün erken bir ay 4-5 gün geç olmaya başladım tabi bu geciktiğim her süreçte kendimi hamile sanıyordum çünkü benim adet olma belirtilerimle hamilelik belirtileri o kadar benzer ki şimdi hamile olunca farkı yeni anladım ilk hamileliğiniz ise farklı çok anlayamazsınız bu yüzden her ay benim gibi hamile hissetmeniz çok normal bunda anormal durum yok kendinizi kötü hissetmeyin sakın.Başlıyorum herşeyi tek tek anlatmaya umarım sizi fazla sıkmamışımdır şimdiden😊Öncelikle arkadaşlar Ramazan ayında olduğumuz için eşimle bu ay çok ümidimiz yoktu çünkü eşim 2 hafta gece nöbeti tutuyor birlikte iftar ve sahur bile yapamıyorduk zaten ve karar aldık bu ayı es geçelim hani zaten şu ana kadar bekledik yine bekleyebiliriz diye düşündük.Ben ovulasyon testi şu ana kadar hiç kullanmadım sadece telefondan bakıyordum yumurtlama tarihlerine bu ay hiç yumurtama tarihine bile bakmadım yani kendi kafamdan tamamen çoçuk yapma düşüncesini çıkarmıştım bu ay.Cidden demek ki kendimizi rahatlattığımızda olabiliyormuş o yüzden öncelikle size tavsiyem mutlaka kendinizi rahatlatmanız hayatı anlık yaşamaya çalışmanız çünkü sürekli aynı şeye takılı kalınca hem zaman geçmiyor hem biz çok yıpranıyoruz kendinizi çok dinlemeyin hamile olduğunuzda emin olun hissediyorsunuz zaten.Benim ilk hissediğim belirti bana annelik duygusunun gelmesiydi nasıl oluyor bu derseniz normalde biz eşimle ailelerimizden uzak farklı şehirdeyiz tekiz bize yardımcı olacak kimsemiz olmadığı için hem çoçuk isterdik hemde ben korkardım kimse yok tek nasıl yapıcam ya iyi büyütemezsem gibi endişelerim vardı birden o endişelerimin hepsi gitti ve ben yaparım demeye başladım kendi kendime nasıl olduğunu bende hala anlamış değilim😊İkinci olarak normalde uyumayı seven bir insanım sürekli saat başı neredeyse uyanmaya başladım kaliteli uykum tamamen yok oldu ve bu sırada sürekli karışık anlamsız rüyalar görmeye başladım sürekli rüya görüyordum ve hepsi çok karışıktı hiçbir anlama çıkmıyordu.Üçüncü olarak hamile olduğumu rüyamda gördüm test yapıyordum silik çıkıyordu ve seviniyordum Sonra uyandım ve hemen test yaptım adetime daha 11 gün var çıkar mı idrarda imkansız tabi ama ben yaptım negatif çıktı tabi alta resim olarak atıcam yaptığım bütün testleri sonra gittim uyudum sonra aklıma takıldı gittim çöpten baktım silik bir çizgi hatta bu foruma hemen yazdım silik dedikleri bu mu diye herkes kuruma çizgisi ve idrarı fazla damlatmışsın dedi zaten ümidim yoktu.O günden sonra arkadaşlar göğüslerim hassas olmaya başladı ve kasık ağrım başladı normalde ben adet olunca karnımın en alt kısmı ağırdır kasık dediğim yumurtalarımızın olduğu bacaklarımızın birleşme bölgeleri göğüslerim çok hassastı ama bu normal hassaslık değil yürürken ağrıyor yatamıyorsunuz sağınıza solunuza eşimin sarılmasına bile izin vermiyordum canım çok acıyor diye o da ne oldu sana diyordu hatta.Kasık ağrısıda sürekli devam ediyor ama böyle sızı gibi sürekli sızlıyor.Tabi adet olacakmış gibi alt karında da ağrı oluyor zaman zaman.Ben bunlardan şüphelendim ve adetime 3 gün kala tam anneler Gününde test yapayım dedim test yapmadan önce akşamı anneler günü paylaşımı yaptım benim kuzenim annesiyle resim attı birliktiler yan yanalar ben annemden uzağım diye başladım ağlamaya normalde 8 aydır uzağım hiç başkasının resmini görüp ağlamamıştım.Sabah kalktım test yaptım negatif hemde anneler günü o gün akşamdan ağlamaya başlamıştım zaten o kadar çok ağladım ki arkadaşlar o gün paylaşımları gördükçe birde içim parçalanıyordu burnumun içi dışı ağlamaktan yara olmuştu hatta annemi görüntülü aradım hıçkırmaktan konuşamadım.Ve o gün test yaptım negatif çıktığında eşime dedim negatif bizde hayırlı zaman bu zaman değil demek dedik uyumaya devam ettik o zaman eşim rüyasında görmüş Ki ilk yapmışım ben test silik çıkıyor sonra o da bana diyo ki neden düzgün yapmıyorsun testi falan sonra ona sürpriz yapıyormuşum Bir kutu veriyormuşum anlıyormuş hamile olduğumu sevinçten bayılıyormuş rüyasında😁Tabi ben bu rüyayı psikolojik olarak düşündüm üzülmeye devam ettim 3 gün hasta yattım anneler gününden sonra çok halsizdim hiçbirşey yapmak istemiyordum ve kemiklerim kollarım bacaklarım ağrıyordu sanki hatta bir gün kasıklarım ve göğüslerim öyle sancı verdi ki Allahım artık adet olayım lütfen dayamıyorum bu ağrıya demiştim çok ağlamıştım o gece tüm vücudum kasıklarım çok ağırmıştı ateşim var sanmıştım çünkü benim ateşim çıktığında vücudum inanılmaz ağırdır ve kasıklarım sızlar aynı ateşli hastalık geçiriyor gibi olmuştum.Hastayım zannederek propolis içtim propolis içtikten sonra iyi oldum.Sonra kendi kendime dedim ki hayat devam ediyor hamile değilsin herkesin testi adetine 5 gün kala çıkıyor senin çıkmadı artık kendini hamile sanmaktan vazgeç.Zaten karnım ağrıyor adet olucam ve o süreçte 2 kilo fazlamı vericem nasıl olsa detoks falan herşeyi rahatlıkla yaparım istediğim sporu yaparım o zaman çünkü hamile miyim düşüncem yok diye kendi kendime söz verdim.Sonra adetim gecikti ama ben hiç takmıyorum hamile değilim Test yapmıştım diye karnım zaten sürekli ağrıyor.Zaten adetimin 4 gün geciktiği zamanlar oluyor testte yaptım negatif çıktı boşver diye düşünüp kendimle ilgilenmeye kendime bakmaya karar verdim.Ama yani göğüslerimin ağrısından duramıyorum özellikte namaz kılarken karnıma sancı giriyor ya da otururken birden kalktığımda karnıma sancı giriyor.Karnım ağrıyor derken de arkadaşlar ben adet olmadan önce sürekli ağırırdı bu ağrılar ona benziyor ama 10 saniye sürüyor sonra geçiyor öyle bir ağrı.Özellikle eğilip doğrulunca ağırıyor kramp gibi sanki lavaboya adet oldum hadi olayım diye sürekli girip bakmaya başladım.Sonra 5 gün gecikti ve ben artık inanılmaz şişim ve kabızlık ve gaz promlemim olmaya başladı o günden sonra içime kurt düştü 5 gün gecikmemiştim hiç. Sonra tam o gün 5-6 damla kırmızı kan geldi zaten aşırı sancılandım anlamıştım.Bu sancı tam adet sancısı gibiydi ve gece boyu ağırdı hatta oruç tutmadım o gün.Sonra ertesi gün oldu o kandan eser yok sancı yok kan yok bazen bana bu durum oluyor önce kan geliyor sonra 3 gün sonra adetim açılıyor o yüzden yine takmadım.Sonra baktım yok kan değil aksine yumurta beyazı kıvamında sarı beyaz gibi akıntılar geliyor.O ara 4 gün sokağa çıkma yasağı vardı mecbur yasağın bitmesini bekledim test yapmak için hatta artık hissetmeye başlamıştım ama kendi kendime üzülmemek için yok çok odaklanma diyordum.Adetimin gecikmesinin 7. Gününde gittim eczaneye aldım test ama yani evde tekim ve tek yapmaya cesaretim yok çünkü negatif çıkınca yıkılıcam ve o zaman düşüncem ki kesin bende bir problem var çok korkmaya başlamıştım.Kuzenimi görüntülü aradım hemşire kendisi dedim yani kesin bende bir sıkıntı var artık muhtemelen negatif çıkacak test adetime 3 gün kala yapmıştım çünkü ben bakamıyıcam sen bak dedim testi yaptım ben bakamadım ona doğru tutuyorum onunla çoçuğu ağlıyor durmuyor arabadalar sürekli bana yakınlaştır göremiyorum diyo sonra birden dedi ki bebek geliyor 😁Elim ayağım boşaldı birden çok tuhaf oldum ertesi gün hasteneye gittim beta hcg 11900 çıktı kese bile oluşmuştu ulturasonda🙈Haftaya insallah bir mani keder olmazsa kalp atışını duymaya gidicem😊 Allahım isteyen herkese bu duyguyu hayırlı zamanda nasip eder insallah.Sizi çok yordum biliyorum hakkınızı helal edin herşeyi bilgilendirmek açısından sizi yazmak istedim❤️Testler sırasıyla adetime 11 gün kala adetime 3 gün kala ve adetim 7 gün gecikince.

Eklentiler

• ADC98CCF-697B-42C8-AADC-EA20BFA5CDEB.jpeg
    ADC98CCF-697B-42C8-AADC-EA20BFA5CDEB.jpeg
    99,1 KB · Görüntüleme: 2.849
Sonuna kadar okudum valla. Tanışmıyoruz ama sizin adınıza o kadar mutlu oldumki şuan ağlıyorum Rabbim inşallah isteyen herkese nasip etsin bu mutluluğu. Sağlıkla kucağınıza alın :KK200:
Yaaa çok teşekkür ederim bende çok uzun yazdığımın farkındayım ama herşeyi en ince ayrıntısına kadar yazmak istedim çünkü ben çoğu belirtiyi okuyunca tatmin olmuyordum 😊 İnsallah isteyen herkes bu duyguyu çok fazla gecikmeden yaşar🤲

Yaaa çok teşekkür ederim bende çok uzun yazdığımın farkındayım ama herşeyi en ince ayrıntısına kadar yazmak istedim çünkü ben çoğu belirtiyi okuyunca tatmin olmuyordum 😊 İnsallah isteyen herkes bu duyguyu çok fazla gecikmeden yaşar🤲
bende de var bazı belirtiler ama 3 gün önce yaptığım testte negatif çıktı. Yarın tekrar yapıcam dua edin inşallah birlikte anne olalım :)

Hayırlı olsunn 😊 rabbim kucagina almayi nasip eder insallah senin adina gerçekten sevindm ..

Arkadaşlar merhaba hamile hissetiğim her an kendimi bu sitede buluyordum ve saatlerce hamile bayanların belirtilerini okuyup kendime uyarlamaya çalışıyordum.Kendim bu olayı çok yaşadığım için size bütün ayrıntılarıyla anlatmak istiyorum umarım size yardımcı olabilirim sadece ben yaşadığım tüm belirtileri anlatıcam adet olma belirtilerinden farkı ne özellikle bunu da belirticem.Öncelikle arkadaşlar ben sürekli her ay test yapan bayanlardan değilim çünkü istediğim için her negatif görüşümde yıkılıyordum ve kendimi toparlamam çok zor oluyordu.Normalde benim adetlerim çok düzenliydi ben ya tam gününde olurdum ya da 1-2 gün en fazla 3 gün oynardı tabi bunlarda ilaç kullanmama bağlı olarak ve seyahat yapmama bağlı olarak değişirdi bu yüzden ben düzenin olarak kabul ediyorum.Evlendikten sonra adetlerim çok düzensizleşti bir ay 4-5 gün erken bir ay 4-5 gün geç olmaya başladım tabi bu geciktiğim her süreçte kendimi hamile sanıyordum çünkü benim adet olma belirtilerimle hamilelik belirtileri o kadar benzer ki şimdi hamile olunca farkı yeni anladım ilk hamileliğiniz ise farklı çok anlayamazsınız bu yüzden her ay benim gibi hamile hissetmeniz çok normal bunda anormal durum yok kendinizi kötü hissetmeyin sakın.Başlıyorum herşeyi tek tek anlatmaya umarım sizi fazla sıkmamışımdır şimdiden😊Öncelikle arkadaşlar Ramazan ayında olduğumuz için eşimle bu ay çok ümidimiz yoktu çünkü eşim 2 hafta gece nöbeti tutuyor birlikte iftar ve sahur bile yapamıyorduk zaten ve karar aldık bu ayı es geçelim hani zaten şu ana kadar bekledik yine bekleyebiliriz diye düşündük.Ben ovulasyon testi şu ana kadar hiç kullanmadım sadece telefondan bakıyordum yumurtlama tarihlerine bu ay hiç yumurtama tarihine bile bakmadım yani kendi kafamdan tamamen çoçuk yapma düşüncesini çıkarmıştım bu ay.Cidden demek ki kendimizi rahatlattığımızda olabiliyormuş o yüzden öncelikle size tavsiyem mutlaka kendinizi rahatlatmanız hayatı anlık yaşamaya çalışmanız çünkü sürekli aynı şeye takılı kalınca hem zaman geçmiyor hem biz çok yıpranıyoruz kendinizi çok dinlemeyin hamile olduğunuzda emin olun hissediyorsunuz zaten.Benim ilk hissediğim belirti bana annelik duygusunun gelmesiydi nasıl oluyor bu derseniz normalde biz eşimle ailelerimizden uzak farklı şehirdeyiz tekiz bize yardımcı olacak kimsemiz olmadığı için hem çoçuk isterdik hemde ben korkardım kimse yok tek nasıl yapıcam ya iyi büyütemezsem gibi endişelerim vardı birden o endişelerimin hepsi gitti ve ben yaparım demeye başladım kendi kendime nasıl olduğunu bende hala anlamış değilim😊İkinci olarak normalde uyumayı seven bir insanım sürekli saat başı neredeyse uyanmaya başladım kaliteli uykum tamamen yok oldu ve bu sırada sürekli karışık anlamsız rüyalar görmeye başladım sürekli rüya görüyordum ve hepsi çok karışıktı hiçbir anlama çıkmıyordu.Üçüncü olarak hamile olduğumu rüyamda gördüm test yapıyordum silik çıkıyordu ve seviniyordum Sonra uyandım ve hemen test yaptım adetime daha 11 gün var çıkar mı idrarda imkansız tabi ama ben yaptım negatif çıktı tabi alta resim olarak atıcam yaptığım bütün testleri sonra gittim uyudum sonra aklıma takıldı gittim çöpten baktım silik bir çizgi hatta bu foruma hemen yazdım silik dedikleri bu mu diye herkes kuruma çizgisi ve idrarı fazla damlatmışsın dedi zaten ümidim yoktu.O günden sonra arkadaşlar göğüslerim hassas olmaya başladı ve kasık ağrım başladı normalde ben adet olunca karnımın en alt kısmı ağırdır kasık dediğim yumurtalarımızın olduğu bacaklarımızın birleşme bölgeleri göğüslerim çok hassastı ama bu normal hassaslık değil yürürken ağrıyor yatamıyorsunuz sağınıza solunuza eşimin sarılmasına bile izin vermiyordum canım çok acıyor diye o da ne oldu sana diyordu hatta.Kasık ağrısıda sürekli devam ediyor ama böyle sızı gibi sürekli sızlıyor.Tabi adet olacakmış gibi alt karında da ağrı oluyor zaman zaman.Ben bunlardan şüphelendim ve adetime 3 gün kala tam anneler Gününde test yapayım dedim test yapmadan önce akşamı anneler günü paylaşımı yaptım benim kuzenim annesiyle resim attı birliktiler yan yanalar ben annemden uzağım diye başladım ağlamaya normalde 8 aydır uzağım hiç başkasının resmini görüp ağlamamıştım.Sabah kalktım test yaptım negatif hemde anneler günü o gün akşamdan ağlamaya başlamıştım zaten o kadar çok ağladım ki arkadaşlar o gün paylaşımları gördükçe birde içim parçalanıyordu burnumun içi dışı ağlamaktan yara olmuştu hatta annemi görüntülü aradım hıçkırmaktan konuşamadım.Ve o gün test yaptım negatif çıktığında eşime dedim negatif bizde hayırlı zaman bu zaman değil demek dedik uyumaya devam ettik o zaman eşim rüyasında görmüş Ki ilk yapmışım ben test silik çıkıyor sonra o da bana diyo ki neden düzgün yapmıyorsun testi falan sonra ona sürpriz yapıyormuşum Bir kutu veriyormuşum anlıyormuş hamile olduğumu sevinçten bayılıyormuş rüyasında😁Tabi ben bu rüyayı psikolojik olarak düşündüm üzülmeye devam ettim 3 gün hasta yattım anneler gününden sonra çok halsizdim hiçbirşey yapmak istemiyordum ve kemiklerim kollarım bacaklarım ağrıyordu sanki hatta bir gün kasıklarım ve göğüslerim öyle sancı verdi ki Allahım artık adet olayım lütfen dayamıyorum bu ağrıya demiştim çok ağlamıştım o gece tüm vücudum kasıklarım çok ağırmıştı ateşim var sanmıştım çünkü benim ateşim çıktığında vücudum inanılmaz ağırdır ve kasıklarım sızlar aynı ateşli hastalık geçiriyor gibi olmuştum.Hastayım zannederek propolis içtim propolis içtikten sonra iyi oldum.Sonra kendi kendime dedim ki hayat devam ediyor hamile değilsin herkesin testi adetine 5 gün kala çıkıyor senin çıkmadı artık kendini hamile sanmaktan vazgeç.Zaten karnım ağrıyor adet olucam ve o süreçte 2 kilo fazlamı vericem nasıl olsa detoks falan herşeyi rahatlıkla yaparım istediğim sporu yaparım o zaman çünkü hamile miyim düşüncem yok diye kendi kendime söz verdim.Sonra adetim gecikti ama ben hiç takmıyorum hamile değilim Test yapmıştım diye karnım zaten sürekli ağrıyor.Zaten adetimin 4 gün geciktiği zamanlar oluyor testte yaptım negatif çıktı boşver diye düşünüp kendimle ilgilenmeye kendime bakmaya karar verdim.Ama yani göğüslerimin ağrısından duramıyorum özellikte namaz kılarken karnıma sancı giriyor ya da otururken birden kalktığımda karnıma sancı giriyor.Karnım ağrıyor derken de arkadaşlar ben adet olmadan önce sürekli ağırırdı bu ağrılar ona benziyor ama 10 saniye sürüyor sonra geçiyor öyle bir ağrı.Özellikle eğilip doğrulunca ağırıyor kramp gibi sanki lavaboya adet oldum hadi olayım diye sürekli girip bakmaya başladım.Sonra 5 gün gecikti ve ben artık inanılmaz şişim ve kabızlık ve gaz promlemim olmaya başladı o günden sonra içime kurt düştü 5 gün gecikmemiştim hiç. Sonra tam o gün 5-6 damla kırmızı kan geldi zaten aşırı sancılandım anlamıştım.Bu sancı tam adet sancısı gibiydi ve gece boyu ağırdı hatta oruç tutmadım o gün.Sonra ertesi gün oldu o kandan eser yok sancı yok kan yok bazen bana bu durum oluyor önce kan geliyor sonra 3 gün sonra adetim açılıyor o yüzden yine takmadım.Sonra baktım yok kan değil aksine yumurta beyazı kıvamında sarı beyaz gibi akıntılar geliyor.O ara 4 gün sokağa çıkma yasağı vardı mecbur yasağın bitmesini bekledim test yapmak için hatta artık hissetmeye başlamıştım ama kendi kendime üzülmemek için yok çok odaklanma diyordum.Adetimin gecikmesinin 7. Gününde gittim eczaneye aldım test ama yani evde tekim ve tek yapmaya cesaretim yok çünkü negatif çıkınca yıkılıcam ve o zaman düşüncem ki kesin bende bir problem var çok korkmaya başlamıştım.Kuzenimi görüntülü aradım hemşire kendisi dedim yani kesin bende bir sıkıntı var artık muhtemelen negatif çıkacak test adetime 3 gün kala yapmıştım çünkü ben bakamıyıcam sen bak dedim testi yaptım ben bakamadım ona doğru tutuyorum onunla çoçuğu ağlıyor durmuyor arabadalar sürekli bana yakınlaştır göremiyorum diyo sonra birden dedi ki bebek geliyor 😁Elim ayağım boşaldı birden çok tuhaf oldum ertesi gün hasteneye gittim beta hcg 11900 çıktı kese bile oluşmuştu ulturasonda🙈Haftaya insallah bir mani keder olmazsa kalp atışını duymaya gidicem😊 Allahım isteyen herkese bu duyguyu hayırlı zamanda nasip eder insallah.Sizi çok yordum biliyorum hakkınızı helal edin herşeyi bilgilendirmek açısından sizi yazmak istedim❤Testler sırasıyla adetime 11 gün kala adetime 3 gün kala ve adetim 7 gün gecikince.
Sizi tanımıyorum ama gerçekten sizin adınıza çok mutlu oldum bizde çok istiyoruz 8 aydır deniyoruz. Fakat benim de bu ayın 12 sinde başladı 17 sinde adetim bitti şu üç dört gecedir uykuya deli olan ben ve asla uyku problemi olmayan ben 3 gecedir uyuyamıyorum ve saat başı uyanıyorum kasıklarım da ağrı ve batmalar var sürekli ağzım kuruyo ve su içiyorum dolayısıyla sürekli olarak idrara cikiyorum. Gazım var ve sümüksü beyaz çok değilse de akıntım var ama belim kasıklarım ağrıyor uykusuzluktanmı bilmiyorum basım ağrıyor ara ara. Gözlerim şiş ve ilk defa çapaklanma oldu gozlerimde . Test yapmaya çok korkuyorum . Yıkılıcam negatif görürsem biliyorum :KK43: sizce hamilemiyim

Benim idrara sık sık gitme durumum adetim gecikten 6 gün sonra olmuştu ve bende ilk belirti olarak ağız kuruluğu değil de aksine tükrük salgım baya artmıştı oruç olmama rağmen ağzım hiç kurumuyordu.Su içtiğinizden dolayı sürekli idrara çıkıyor olabilirsiniz.Kasıklarınızın ağrısına gelirsek de adetinize kaç gün var önceden Böyle olmuş muydunuz onu sorayım.Birde hamile olabilirsiniz tabiki ama bunu test yapmadan hiçbir zaman anlayamayız maalesef o yüzden bence siz kendi vücudunuzu tanırsınız değişimler farkedersiniz gerçekten testin sonuç vereceği günü bekleyin bence o zamana kadar da vücudundaki değişimler gözlemleyin ama çok kafaya takmayın zaten hamileyseniz bunu elbet öğreneceksiniz negatif görmek istemiyorsanız benim gibi önceden test yapmayın çünkü ben çok üzülmüştüm.İnsallah dilediğiniz olur bebişiniz yoldadır sizinde 🤲

Sizi tanımıyorum ama gerçekten sizin adınıza çok mutlu oldum bizde çok istiyoruz 8 aydır deniyoruz. Fakat benim de bu ayın 12 sinde başladı 17 sinde adetim bitti şu üç dört gecedir uykuya deli olan ben ve asla uyku problemi olmayan ben 3 gecedir uyuyamıyorum ve saat başı uyanıyorum kasıklarım da ağrı ve batmalar var sürekli ağzım kuruyo ve su içiyorum dolayısıyla sürekli olarak idrara cikiyorum. Gazım var ve sümüksü beyaz çok değilse de akıntım var ama belim kasıklarım ağrıyor uykusuzluktanmı bilmiyorum basım ağrıyor ara ara. Gözlerim şiş ve ilk defa çapaklanma oldu gozlerimde . Test yapmaya çok korkuyorum . Yıkılıcam negatif görürsem biliyorum :KK43: sizce hamilemiyim

Benim idrara sık sık gitme durumum adetim gecikten 6 gün sonra olmuştu ve bende ilk belirti olarak ağız kuruluğu değil de aksine tükrük salgım baya artmıştı oruç olmama rağmen ağzım hiç kurumuyordu.Su içtiğinizden dolayı sürekli idrara çıkıyor olabilirsiniz.Kasıklarınızın ağrısına gelirsek de adetinize kaç gün var önceden Böyle olmuş muydunuz onu sorayım.Birde hamile olabilirsiniz tabiki ama bunu test yapmadan hiçbir zaman anlayamayız maalesef o yüzden bence siz kendi vücudunuzu tanırsınız değişimler farkedersiniz gerçekten testin sonuç vereceği günü bekleyin bence o zamana kadar da vücudundaki değişimler gözlemleyin ama çok kafaya takmayın zaten hamileyseniz bunu elbet öğreneceksiniz negatif görmek istemiyorsanız benim gibi önceden test yapmayın çünkü ben çok üzülmüştüm.İnsallah dilediğiniz olur bebişiniz yoldadır sizinde 🤲

Amin 🙏🙏🙏 rabbim isteyen herkese nasip etsin annelik duygusunu siz de sağlıkla kucağıniza alın inşaallah

Arkadaşlar merhaba hamile hissetiğim her an kendimi bu sitede buluyordum ve saatlerce hamile bayanların belirtilerini okuyup kendime uyarlamaya çalışıyordum.Kendim bu olayı çok yaşadığım için size bütün ayrıntılarıyla anlatmak istiyorum umarım size yardımcı olabilirim sadece ben yaşadığım tüm belirtileri anlatıcam adet olma belirtilerinden farkı ne özellikle bunu da belirticem.Öncelikle arkadaşlar ben sürekli her ay test yapan bayanlardan değilim çünkü istediğim için her negatif görüşümde yıkılıyordum ve kendimi toparlamam çok zor oluyordu.Normalde benim adetlerim çok düzenliydi ben ya tam gününde olurdum ya da 1-2 gün en fazla 3 gün oynardı tabi bunlarda ilaç kullanmama bağlı olarak ve seyahat yapmama bağlı olarak değişirdi bu yüzden ben düzenin olarak kabul ediyorum.Evlendikten sonra adetlerim çok düzensizleşti bir ay 4-5 gün erken bir ay 4-5 gün geç olmaya başladım tabi bu geciktiğim her süreçte kendimi hamile sanıyordum çünkü benim adet olma belirtilerimle hamilelik belirtileri o kadar benzer ki şimdi hamile olunca farkı yeni anladım ilk hamileliğiniz ise farklı çok anlayamazsınız bu yüzden her ay benim gibi hamile hissetmeniz çok normal bunda anormal durum yok kendinizi kötü hissetmeyin sakın.Başlıyorum herşeyi tek tek anlatmaya umarım sizi fazla sıkmamışımdır şimdiden😊Öncelikle arkadaşlar Ramazan ayında olduğumuz için eşimle bu ay çok ümidimiz yoktu çünkü eşim 2 hafta gece nöbeti tutuyor birlikte iftar ve sahur bile yapamıyorduk zaten ve karar aldık bu ayı es geçelim hani zaten şu ana kadar bekledik yine bekleyebiliriz diye düşündük.Ben ovulasyon testi şu ana kadar hiç kullanmadım sadece telefondan bakıyordum yumurtlama tarihlerine bu ay hiç yumurtama tarihine bile bakmadım yani kendi kafamdan tamamen çoçuk yapma düşüncesini çıkarmıştım bu ay.Cidden demek ki kendimizi rahatlattığımızda olabiliyormuş o yüzden öncelikle size tavsiyem mutlaka kendinizi rahatlatmanız hayatı anlık yaşamaya çalışmanız çünkü sürekli aynı şeye takılı kalınca hem zaman geçmiyor hem biz çok yıpranıyoruz kendinizi çok dinlemeyin hamile olduğunuzda emin olun hissediyorsunuz zaten.Benim ilk hissediğim belirti bana annelik duygusunun gelmesiydi nasıl oluyor bu derseniz normalde biz eşimle ailelerimizden uzak farklı şehirdeyiz tekiz bize yardımcı olacak kimsemiz olmadığı için hem çoçuk isterdik hemde ben korkardım kimse yok tek nasıl yapıcam ya iyi büyütemezsem gibi endişelerim vardı birden o endişelerimin hepsi gitti ve ben yaparım demeye başladım kendi kendime nasıl olduğunu bende hala anlamış değilim😊İkinci olarak normalde uyumayı seven bir insanım sürekli saat başı neredeyse uyanmaya başladım kaliteli uykum tamamen yok oldu ve bu sırada sürekli karışık anlamsız rüyalar görmeye başladım sürekli rüya görüyordum ve hepsi çok karışıktı hiçbir anlama çıkmıyordu.Üçüncü olarak hamile olduğumu rüyamda gördüm test yapıyordum silik çıkıyordu ve seviniyordum Sonra uyandım ve hemen test yaptım adetime daha 11 gün var çıkar mı idrarda imkansız tabi ama ben yaptım negatif çıktı tabi alta resim olarak atıcam yaptığım bütün testleri sonra gittim uyudum sonra aklıma takıldı gittim çöpten baktım silik bir çizgi hatta bu foruma hemen yazdım silik dedikleri bu mu diye herkes kuruma çizgisi ve idrarı fazla damlatmışsın dedi zaten ümidim yoktu.O günden sonra arkadaşlar göğüslerim hassas olmaya başladı ve kasık ağrım başladı normalde ben adet olunca karnımın en alt kısmı ağırdır kasık dediğim yumurtalarımızın olduğu bacaklarımızın birleşme bölgeleri göğüslerim çok hassastı ama bu normal hassaslık değil yürürken ağrıyor yatamıyorsunuz sağınıza solunuza eşimin sarılmasına bile izin vermiyordum canım çok acıyor diye o da ne oldu sana diyordu hatta.Kasık ağrısıda sürekli devam ediyor ama böyle sızı gibi sürekli sızlıyor.Tabi adet olacakmış gibi alt karında da ağrı oluyor zaman zaman.Ben bunlardan şüphelendim ve adetime 3 gün kala tam anneler Gününde test yapayım dedim test yapmadan önce akşamı anneler günü paylaşımı yaptım benim kuzenim annesiyle resim attı birliktiler yan yanalar ben annemden uzağım diye başladım ağlamaya normalde 8 aydır uzağım hiç başkasının resmini görüp ağlamamıştım.Sabah kalktım test yaptım negatif hemde anneler günü o gün akşamdan ağlamaya başlamıştım zaten o kadar çok ağladım ki arkadaşlar o gün paylaşımları gördükçe birde içim parçalanıyordu burnumun içi dışı ağlamaktan yara olmuştu hatta annemi görüntülü aradım hıçkırmaktan konuşamadım.Ve o gün test yaptım negatif çıktığında eşime dedim negatif bizde hayırlı zaman bu zaman değil demek dedik uyumaya devam ettik o zaman eşim rüyasında görmüş Ki ilk yapmışım ben test silik çıkıyor sonra o da bana diyo ki neden düzgün yapmıyorsun testi falan sonra ona sürpriz yapıyormuşum Bir kutu veriyormuşum anlıyormuş hamile olduğumu sevinçten bayılıyormuş rüyasında😁Tabi ben bu rüyayı psikolojik olarak düşündüm üzülmeye devam ettim 3 gün hasta yattım anneler gününden sonra çok halsizdim hiçbirşey yapmak istemiyordum ve kemiklerim kollarım bacaklarım ağrıyordu sanki hatta bir gün kasıklarım ve göğüslerim öyle sancı verdi ki Allahım artık adet olayım lütfen dayamıyorum bu ağrıya demiştim çok ağlamıştım o gece tüm vücudum kasıklarım çok ağırmıştı ateşim var sanmıştım çünkü benim ateşim çıktığında vücudum inanılmaz ağırdır ve kasıklarım sızlar aynı ateşli hastalık geçiriyor gibi olmuştum.Hastayım zannederek propolis içtim propolis içtikten sonra iyi oldum.Sonra kendi kendime dedim ki hayat devam ediyor hamile değilsin herkesin testi adetine 5 gün kala çıkıyor senin çıkmadı artık kendini hamile sanmaktan vazgeç.Zaten karnım ağrıyor adet olucam ve o süreçte 2 kilo fazlamı vericem nasıl olsa detoks falan herşeyi rahatlıkla yaparım istediğim sporu yaparım o zaman çünkü hamile miyim düşüncem yok diye kendi kendime söz verdim.Sonra adetim gecikti ama ben hiç takmıyorum hamile değilim Test yapmıştım diye karnım zaten sürekli ağrıyor.Zaten adetimin 4 gün geciktiği zamanlar oluyor testte yaptım negatif çıktı boşver diye düşünüp kendimle ilgilenmeye kendime bakmaya karar verdim.Ama yani göğüslerimin ağrısından duramıyorum özellikte namaz kılarken karnıma sancı giriyor ya da otururken birden kalktığımda karnıma sancı giriyor.Karnım ağrıyor derken de arkadaşlar ben adet olmadan önce sürekli ağırırdı bu ağrılar ona benziyor ama 10 saniye sürüyor sonra geçiyor öyle bir ağrı.Özellikle eğilip doğrulunca ağırıyor kramp gibi sanki lavaboya adet oldum hadi olayım diye sürekli girip bakmaya başladım.Sonra 5 gün gecikti ve ben artık inanılmaz şişim ve kabızlık ve gaz promlemim olmaya başladı o günden sonra içime kurt düştü 5 gün gecikmemiştim hiç. Sonra tam o gün 5-6 damla kırmızı kan geldi zaten aşırı sancılandım anlamıştım.Bu sancı tam adet sancısı gibiydi ve gece boyu ağırdı hatta oruç tutmadım o gün.Sonra ertesi gün oldu o kandan eser yok sancı yok kan yok bazen bana bu durum oluyor önce kan geliyor sonra 3 gün sonra adetim açılıyor o yüzden yine takmadım.Sonra baktım yok kan değil aksine yumurta beyazı kıvamında sarı beyaz gibi akıntılar geliyor.O ara 4 gün sokağa çıkma yasağı vardı mecbur yasağın bitmesini bekledim test yapmak için hatta artık hissetmeye başlamıştım ama kendi kendime üzülmemek için yok çok odaklanma diyordum.Adetimin gecikmesinin 7. Gününde gittim eczaneye aldım test ama yani evde tekim ve tek yapmaya cesaretim yok çünkü negatif çıkınca yıkılıcam ve o zaman düşüncem ki kesin bende bir problem var çok korkmaya başlamıştım.Kuzenimi görüntülü aradım hemşire kendisi dedim yani kesin bende bir sıkıntı var artık muhtemelen negatif çıkacak test adetime 3 gün kala yapmıştım çünkü ben bakamıyıcam sen bak dedim testi yaptım ben bakamadım ona doğru tutuyorum onunla çoçuğu ağlıyor durmuyor arabadalar sürekli bana yakınlaştır göremiyorum diyo sonra birden dedi ki bebek geliyor 😁Elim ayağım boşaldı birden çok tuhaf oldum ertesi gün hasteneye gittim beta hcg 11900 çıktı kese bile oluşmuştu ulturasonda🙈Haftaya insallah bir mani keder olmazsa kalp atışını duymaya gidicem😊 Allahım isteyen herkese bu duyguyu hayırlı zamanda nasip eder insallah.Sizi çok yordum biliyorum hakkınızı helal edin herşeyi bilgilendirmek açısından sizi yazmak istedim❤Testler sırasıyla adetime 11 gün kala adetime 3 gün kala ve adetim 7 gün gecikince.
Ne kadar guzel anlatmisiniz cok heycanliydi ve bilgilendirici.. Sizin adiniza cok sevindim 😊 insallah Allah bebek istiyen herkese nasip eder 🤗 bizde bebek istiyoruz bir senedir deniyiruz, yarin normalde adet gunum.. Ve gogslerimde sislik var aciyor kasiklarimda hic agri yok.... Bakalim hayirlisi artik.

Oncelikle hayirlisi olsun rabbim bizlerede nasip etsin 🤲 benimde sole bi sorunum var sizede sorim dedim bundan 2 gun evvel benden sümüksü halde kahverengi renkde akinti geldi ve 1 gun surdu ertesin gun cok acik bi renge donusdu ve aksamisi bitti.
2 gun sonra yani bugun sabah kalkdigimda bakdim acik bi renkde kanama gelmis cok fazla deil adet sandim bekledim ama bise yokdu ve 2 saatin nerdeyse uzerine yine o akintidan geldi ama bubsefer sümüksü deildi nirmaldi ve durdu suan hic bise yok arada bir sadece 1 damladan bile az bise geliyo sadece gunluk pete surtunen bi kahverengi leke var ve vajinalin ustunde sanki adet olcam gibi bi agri var .
Ben anlayamadim ne oldugunu siz belki anlarsiniz 🤗 bu arada adet olma tarihim kormalde 1 haziran ama ben normalde hep 3 gun veya 4 gunobcesindeboluyorum yani su bi kac gun iverisinde olmam lazim.

oncelikle tebrıkederı,ne güzel detaylı yazmıssınız kelimesi kelimesine okudum:) ortadaki testte silik çizgi var ben bılgısyardan giriyorum ekranı hafif eğince cok belırgın cızgı gorunuyor.bencebosuna beklemıssınız uzulmussunuz 14 gun

X