Hamilelik, boşanma fikri, bıkmışlık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

hermionepotter

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2021
2.374
5.953
derdim açık, konum çok uzun. Rica ediyorum evli, boşanmış olmayan arkadaşlarım yazmasın tecrübeli yorumlara ihtiyacım var çünkü.

üç aylık hamileliğimde aramızda üçüncü defa boşanma konusu geçti, konuyu karşı taraf açtı bende onayladım.

Düğüne yakın işi bıraktım, eşimle ortak kararımızdı, özel sektörde çalışmamı istemiyordu açıkçası bende memnun değildim işimden niyetimiz hemen bebek sahibi olmaktı uzun süredir birlikteydik, kpss’ye hazırlanıyordum şuan başvuru sonucu bekliyorum. üç yıllık evliyiz evliliğimizin başından beri çocuk isteğiyle mücadele ediyorduk. Evet, kavgalarımız oldu ama hep iki konu üzerinde tartıştık. Onun annesi ve maddiyat.

Annesini ve yaşadıklarımızı detaylandırmadan özetlemek istiyorum; her görüşmede laf sokar, oğluna layık bulmaz, istediği bir şey olmayınca aileme bile dil uzattığı oldu, önce çalışmıyor olmama laf edip iş bulmaya çalıştı uzun süre hatta ailemden hatrı sayılır miras kalmayacak olmasına bile bozulduğunu üstü kapalı söyledi, sonra çocuğumun olmamasına laf etti, hamile kaldım hayırlı olsun bile demeyip oğlunun sırtına masraf yükü bindi diye laf etti en son tartıştık “boşanacaksınız” diye bağırdı, hamile olduğumu bildiği halde.

Bunlar eşime göre normal geliyor, hatta o annesinin her yaptığını savunacak bir yan bulabiliyor tartışmalarımızda buradan çıkıyor. Sürekli görüşeyim, arayayım, kendi annemden ayırmayayım istiyor ama böyle bir şeyin mümkün olamadığını kabullenmiyor bu defa orta yolu bulamıyoruz, en son tartıştık ve kayınvalidemle konuşmuyoruz açıkcası kafam o kadar rahat ki, arada eşimin “annemle görüşmüyorsun” krizleri tutmadığı sürece tabii.

Maddiyat konusu da aslında tam olarak maddiyat değil de eşimin düşüncesizliği gibi yani şöyle ki, düğün zamanı benim ailem üstüne düşenleri aldı. Bunları belirtme sebebim eşime para harcatma gibi amacımın olmadığını, annesinin oğlunu sürekli sömürüyormuşum gibi davranmasına açıklık getirmek istemem. Eşim tek çocuk, ailesi bir sürü vaatler vermesine rağmen sadece 4 tane halı alıp takı falan da takmadılar -ki durumları ciddi anlamda iyi, sadece istemedikleri için bir şey yapmadılar-. Eşim gerekli olan her şeyi kendisi aldı ve hala borç ödüyoruz evin yarısı eşimin eski eşyaları hatta.
Düğün zamanı her şeyi minimal düzeyde yaptık. Balayına gitmedik, fotoğraf çekimi yaptırmadık ailem karşılayıp yaptırmak istedi eşim kabul etmedi biz bunların tartışmasını birkaç kere yaşadık.

İlk iki boşanma konusunu annesiyle tartışmamdan sonra açtı, bende kendisine mülakat sonucum olumlu gelirse hemen, olumsuz gelirse de maksimum 2 yıl sonra boşanabileceğimizi söyledim annem ve babam ayrı olmasa o an çekip çıkardım kapıyı ama karnımda bebeklerimle sığabileceğim bir kapım yok ne yazık ki.

Bugün yaşadığımız sorunsa şu; geçenlerde arkadaşı bebeğinin bebek arabasını bize vermeyi teklif etti o an için olur dedim geçtik diğer bebek için bir tane alırız aynısından dedi eşim. biraz düşününce tek tek arabadansa ikili araba almayı mantıklı buldum hatta bebek arabası konusu ilk açıldığında babamın alabileceğini söyledim.

Birkaç gündür bebek arabası konusunu açıyordum oralı olmadı. Kahvaltıdan sonra tek bebek arabası fiyatına ikiz bebek arabası buldum kendisine yolladım. Arkadaşın arabasını alacaktık ya hani, bebeklerin birini çıkartacak olsam ikiz arabayla mı çıkacağım dedi. Bende yeğenimin hiç kullanılmayan eski model bebek arabası var onu da getireceğimi, öyle bir durumda zaten tek arabamızın da olacağını söyledim.
İkna olmayıp söylediklerimi mantıksız bularak konuyu kapatmaya çalışınca “heves ediyorum, düğün zamanı içimde kalan çok şey oldu biliyorsun bebek konusunda da aynı şeyleri yaşamak istemiyorum zaten oda yapamayacağız (evimiz küçük eşim ıvır zıvırlarını atmak istemediği için boş odamız çıkmıyor, tayinciyiz yoksa babam ilk öğrendiğinde bebek odasını ben alacağım demişti.) ayrıca bebek arabasını babama, beşiği anneme, pusetleri kardeşime aldırabilirim şimdiden soruyorlar ne alalım diye dedim. Bağırdı, istemiyorum hiç kimse bir şey almasın falan diyince bende “sana ne oluyor insanlar torunlarına hediye almak istiyor ne münasebet?” dedim. Yok benim evim, kabul etmem, sen hep önüme geçmişi getiriyorsun evlendim sinir hastası oldum konu yine aynı noktaya geliyor biz illa ki bir gün boşanacağız böyle gitmiyor falan diye bağırdı, bende “ev seninde çocuklar da benim, evlendiğime pişman ettin gençliğimi soldurdun diyip çıktım odadan şuan konuşmuyoruz.

Napmalıyım? Tedaviyle hamile kaldım. Böyle bir hamilelik süreci hayal etmemiştim..

Bu arada maddiyattan bahsettiğim için belirtmek istiyorum, borcumuzun miktarından daha fazla altınımız var. Ev kirası ödemiyoruz, eşim 8bine yakın maaş alıyor. Tutumluyumdur, kendisi bu zamana kadar hiçbir birikim yapamamış benim sayemde para tutabiliyoruz, hiçbir lüksüm yok. Buna rağmen annesi hamileliğimi ilk duyduğunda bebeklerime yeğenlerinin çocuklarının eskilerini alıp giydirmekten bahsetti. Eşim de annesinden etkilendi sanırım sanki bedavaya getirmek istiyorlar her şeyi ve bebeklerimin her şeyi elalemden toplama olsun istemiyorum.

Gelen yorumlar üzerine edit: Aslında bana karşı cimri değil, mesela bir ihtiyacım varsa benden önce farkeder alır, bana bir şey alacaksak etiketine bakmaz. Tüp bebeği özelde yaptırdık, birikimimizden yedik haliyle. Yani bakınca çocuk istemiyor değil, olsun diye masraf yapabiliyor 🤷‍♀️ Acaba annesiyle konuşmuyorum diye bu şekilde yıpratıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
  • Şaşırdım
Reactions: Jou
Bende yillar sonra dügünümde onu takmadin bunu takmadin konularini anlamiyorum.8 bin maaş kira derdi yok😳 simdi cocuk arabasimi sorun? Cok karisik yazilmis anlasilmiyor😳
Aslında kontrol ettim defalarca karışıklık olmasın diye.
Yıllar sonra bu olmadı, şu alınmadı diye söyleme sebebim bari bebekler için alalım diyeydi çünkü masraf yapmak istemiyor, anlayamıyorum

Borç yok, ev var, birikim var, 8 bin maaş var, çocuklarına bebek arabası alamayan bir baba var, çocuklarının büyük ihtiyaçlarını ailesine aldırabilecek bir anne var.

Karı koca fazla cimri görünüyorsunuz burdan bakınca.
Eşim bebek arabasını almak istemediği için ona aileme aldırabilirim dedim aslında. Bana dese ben utanır alırdım çünkü

Yıllar sonra bu olmadı, şu alınmadı diye söyleme sebebim bari bebekler için alalım diyeydi çünkü masraf yapmak istemiyor, anlayamıyorum
Size cimri, ailesine cömertse sizi sevmiyor demektir.

Masraf yapmak istemiyor mu? Bebek cok yanlis karar o zaman..
Ne düşünmüş ki?
Başkalarından alip kullanirim.
2. Ele de karşı değilim.
Temizini en uyguna getirmek peşindeyim.
Ama Allah korusun sağlık sorunu falan olunca yol, doktor peşine bir dünya harcanıyor.
Üstelik ikizler..
Allah yardımcınız olsun.
Çok da yeni hamilesiniz.
Tartışarak kendinizi yipratmayin derim.
İsteklerinizi ona danışmadan yapın. Sessizce sizin dediğiniz olsun. Muhatap olmayın madem.
Sonunda boşanma olacaksa da hir güre gerek yok.

19 haziranda ayni konuyu acmissiniz esinizlede bu konuda anlasmissiniz.hem oradaki yaziniz anlasiliyor😂bu konular hep bana hep bana olmuyor cocuk olunca masrafta oluyor. bir zahmet eller cebe😂

Benim anlamadığım daha önce ikiz araba almak yerine eşinizinle konuşan , onu ikna eden sizmişsiniz gibi konu açmışsınız. Şimdi bu fikirden vazgeçtiniz tartışma buradan çıktı değil mi ?
hamilelikteki hormonların Allah cezasını versin , insanlıktan çıkartıyor. 3 aylık hamile ilke. Kv yüzünden ben de ayrılmak istedim.
Eşim dr um ile görüşüp, hormonlarımdan dolayı şu an ne söylersem söyleyim alttan almasını öğütlemiş. Karşıma geçip hiç cevap verip kavga etmedi. Eşiniz sizi alttan almıyor.

Bebekler olunca genelde erkekler değişiyor. Hele hele ayaklanıp konuşmaya başladığında ne anasını ne dansını görüyor gözleri.
En ufak sorunda geçmişe gitmeniz çok kötü. Biliyorum elinizde değil ama bu evliliği sürdürecekseniz bunları yapmamanız lazım.
Bu evliliğin günün birinde biteceğine her iki taraf inanmış. Neden tedavi olundu?

Canım öncelikle bebeklerin hayırlı uğurlu olur inşallah Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🐣 seni üzmek istemem ama eğer boşanma lafı bu kadar sık ağza alınıyorsa sağlam temeller üstüne kurulmamış bir evlilik vardır ortada. Ciddi ciddi oturup düşünüp gerçekten boşanma fikriniz varsa hiç uzatma derim. Eğer de yoksa böyle fikriniz blöflerle bunu ağzınıza pelesenk etmeniz hiç hoş değil

19 haziranda ayni konuyu acmissiniz esinizlede bu konuda anlasmissiniz.hem oradaki yaziniz anlasiliyor😂bu konular hep bana hep bana olmuyor cocuk olunca masrafta oluyor. bir zahmet eller cebe😂
Bir anlamayan sizsiniz aslında, başka kimse anlamadığını söylememiş. Herkes anlayıp yorum yapmış 🤷‍♀️ Size başka yanıt vermeyeceğim, şuan polemiğe girmek istediğim en son şey inanın.

Benim anlamadığım daha önce ikiz araba almak yerine eşinizinle konuşan , onu ikna eden sizmişsiniz gibi konu açmışsınız. Şimdi bu fikirden vazgeçtiniz tartışma buradan çıktı değil mi ?
hamilelikteki hormonların Allah cezasını versin , insanlıktan çıkartıyor. 3 aylık hamile ilke. Kv yüzünden ben de ayrılmak istedim.
Eşim dr um ile görüşüp, hormonlarımdan dolayı şu an ne söylersem söyleyim alttan almasını öğütlemiş. Karşıma geçip hiç cevap verip kavga etmedi. Eşiniz sizi alttan almıyor.

Bebekler olunca genelde erkekler değişiyor. Hele hele ayaklanıp konuşmaya başladığında ne anasını ne dansını görüyor gözleri.
En ufak sorunda geçmişe gitmeniz çok kötü. Biliyorum elinizde değil ama bu evliliği sürdürecekseniz bunları yapmamanız lazım.
Bu evliliğin günün birinde biteceğine her iki taraf inanmış. Neden tedavi olundu?
Evet evet, aslında o konuyu açtığım zaman buradaki yorumlarla netleştirip eşimle öyle konuşacaktım.
Havada kaldı. Son konuşmada arkadaştan bebek arabasını alıp, aynısından bir tane daha alalım diyip kapadı konuyu. Sabah ona attığım araba tek araba fiyatına ikiz araba. Ç
E aynı parayı verdikten sonra elalemin eskisini kullanmak mantıklı gelmedi açıkçası bilmiyorum haksız mıyım?

Evet eşim artık alttan almıyor, bunu kendisi de bir süre önce söyledi annesiyle tartışmamdan sonra. Yani adam annesiyle iyiysem seviyor, değilsem beni çiğ çiğ yemek istiyor.

Tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım, bunun için sanırım 25 bin ₺ civarı giderimiz oldu ve hamileliğim kanamalı başladı o dönemde hiç para söz konusu olmadı. Ne zaman ki annesi yeğenlerinin çocuklarının eskilerini söyledi, bende anneleri temiz olduğu için olur dedim. O günden beri bir değişik oldu adam. Son olarak evet, hormonlar çok kötü… doktor aslında söyledi eşime ikiz oldukları için her şeyi iki katı yaşayacak eşiniz diye. Esprilere herkes gülerken ben ağlayabiliyorum mesela, aslında eşim biliyor ruh halimi ama işte…

Masraf yapmak istemiyor mu? Bebek cok yanlis karar o zaman..
Ne düşünmüş ki?
Başkalarından alip kullanirim.
2. Ele de karşı değilim.
Temizini en uyguna getirmek peşindeyim.
Ama Allah korusun sağlık sorunu falan olunca yol, doktor peşine bir dünya harcanıyor.
Üstelik ikizler..
Allah yardımcınız olsun.
Çok da yeni hamilesiniz.
Tartışarak kendinizi yipratmayin derim.
İsteklerinizi ona danışmadan yapın. Sessizce sizin dediğiniz olsun. Muhatap olmayın madem.
Sonunda boşanma olacaksa da hir güre gerek yok.
Kesinlikle öyle, denk gelmeyen kıyafetlerimizi değiş tokuş ederiz yakın arkadaşlarımla mesela. Çocuğuma da kullanırım elbet ama yani beğendiğim bir şey varsa onu almak isterim.
Evet masraf yaptık, tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım ve bunun hiç bahsini bile açmamıştı o dönem. Anlayamıyorum sanırım annesiyle konuşmadığım için aklınca intikam alıyor

Kesinlikle öyle, denk gelmeyen kıyafetlerimizi değiş tokuş ederiz yakın arkadaşlarımla mesela. Çocuğuma da kullanırım elbet ama yani beğendiğim bir şey varsa onu almak isterim.
Evet masraf yaptık, tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım ve bunun hiç bahsini bile açmamıştı o dönem. Anlayamıyorum sanırım annesiyle konuşmadığım için aklınca intikam alıyor

Öyle bir dünya yok yalnız.
Iyi geçinmek zorla olmuyor.
Karşılıklı olur o.
Anacigindan rica etsin madem eşim hamile bak. Biz ne zorlu surecle kavuştuk bu bebeklere. Saglikla doğumu olsun. Tatlı tatlı geçinin diye rica etsin. Ya da sussun küslügunuzu görmezden gelsin.

Yarin her şey düzelse de bu kriz döneminde size yaşattıklarını unutmaniz cok zor olur.
Yazık değil mi?
Alın karşınıza konuşun.
Hatta anlaşmalı boşanmayı teklif edin koyun imzalı dilekçeyi önüne.
Bir gün bitecek madem şimdiden bitsin hadi diye.
Korkuya ihtiyaci var anlaşılan.

Öyle bir dünya yok yalnız.
Iyi geçinmek zorla olmuyor.
Karşılıklı olur o.
Anacigindan rica etsin madem eşim hamile bak. Biz ne zorlu surecle kavuştuk bu bebeklere. Saglikla doğumu olsun. Tatlı tatlı geçinin diye rica etsin. Ya da sussun küslügunuzu görmezden gelsin.

Yarin her şey düzelse de bu kriz döneminde size yaşattıklarını unutmaniz cok zor olur.
Yazık değil mi?
Alın karşınıza konuşun.
Hatta anlaşmalı boşanmayı teklif edin koyun imzalı dilekçeyi önüne.
Bir gün bitecek madem şimdiden bitsin hadi diye.
Korkuya ihtiyaci var anlaşılan.
Asla unutmam. Düğün zamanı bile düğünümü burnumdan getirdi, ben evlenmeden gelin evinde misafir ağırlamak istedi ben izin vermedim diye, keşke o gün bitirseydim bu ilişkiyi en büyük pişmanlığım bu. Aşırı kıskanç bir kadın, beni rakibi olarak görüyor ve bu yüzden anlaşamıyoruz zaten. Hep benimle rekabet içinde.

blöfümü yemeyebilir, yemezse açıkçası gidecek yerim yok. Atanmadığım sürece, takılarımı alıp çıksam bile maaşım yokken geçinemem ki. Bunu o da biliyor..

siz niye düğün balayı gibi heveslendiğiniz şeyleri bile yapmayan adamın lafına uyup da işi bıraktınız ki. hadi başınızda kavak yelleri esen zamana geldi diyelim, evlendikten eşinizin annesiyle ilgili kaprislerini filan gördükten sonra, ya ben kendimi sağlama alayım, yarın bir gün arıza çıkartırsa eyvallahım olmasın diye niye işe geri dönmediniz. çalışsanız şu an o bebek arabasını kendiniz alacak imkanınız da olurdu, ben o kadına anne demem keyfin bilir deme lüksünüz de olurdu, bu oda çocuk odası olacak ıvır zıvırlarını koyacak ev kirala diyecek lüksünüz de olurdu. ben mi fazla alınganım bilemedim ama eşim değil üç bir kere boşanma lafını ağzına alsa ikincisini hakim karşısında söyler. üç yıllık evlilikte de bu kadar maddiyat tartışması yüz göz eder insanı. belki de evliliğiniz kurtulur ama ne kadar tat verir bilemedim

Bir anlamayan sizsiniz aslında, başka kimse anlamadığını söylememiş. Herkes anlayıp yorum yapmış 🤷‍♀️ Size başka yanıt vermeyeceğim, şuan polemiğe girmek istediğim en son şey inanın.
Polemige gerek yok ya.Allah bebislerini saglikla kucagina almayi nasip etsin gerisi kendiliginden gelir.önemli olan onlarin saglikla dünyaya gelmeleri sende kendine dikat et stres yapma hamileligin keyfini cikar🧿

siz niye düğün balayı gibi heveslendiğiniz şeyleri bile yapmayan adamın lafına uyup da işi bıraktınız ki. hadi başınızda kavak yelleri esen zamana geldi diyelim, evlendikten eşinizin annesiyle ilgili kaprislerini filan gördükten sonra, ya ben kendimi sağlama alayım, yarın bir gün arıza çıkartırsa eyvallahım olmasın diye niye işe geri dönmediniz. çalışsanız şu an o bebek arabasını kendiniz alacak imkanınız da olurdu, ben o kadına anne demem keyfin bilir deme lüksünüz de olurdu, bu oda çocuk odası olacak ıvır zıvırlarını koyacak ev kirala diyecek lüksünüz de olurdu. ben mi fazla alınganım bilemedim ama eşim değil üç bir kere boşanma lafını ağzına alsa ikincisini hakim karşısında söyler. üç yıllık evlilikte de bu kadar maddiyat tartışması yüz göz eder insanı. belki de evliliğiniz kurtulur ama ne kadar tat verir bilemedim
Bahsettiğiniz gibi çalışsaydım daha farklı olurdu bunun için çok pişmanım ama şuan bunu konuşmak bana çözüm getirmiyor ne yazık ki.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X