Hamilelik, çevrem, anlayışsızlık ve annem

En azından karşımdaki kişiyle saygısızca konuşmuyorum. O yazdığınız yorumda bile ergen olduğunuz belli. İster boş yapma derim ister sana ne ! Sen ! Kendinde ahkam kesme hakkını neye dayanarak buluyorsun ki! Benim ne yaşadığımı karşıdan kuş tüyü yatağında bilemezsin. Evet kızarım çünkü şımarık bir ergenin gelip dünyadan bihaber bir şekilde ahkam kesmesine elbette kızarım. Sen hiç hayatında çalıştın mı ? Bir işe girebilmek için çabaladın mı yoksa hazıra mı kondun? Bence son seçenek geçerli. Üstten üstten konuşan şımarıklara tahammülüm asla olmadı. İşine gelirse benim tarzım bu ! Senin işine gelmiyorsa yorum yapma. Belli ki çok elin bol gelip insanlara tepeden bakıp yorum yapıyorsun. Tavsiyem hobi edin
Bayan strese bakın hele tavsiyede bulunuyor 😊 nasılda aklıma gelmedi hobi edinmek, hay Allah. Neyse öyle yapayım bari.

Ben de saygısızca konuşmuyorum ama sizde bir algı problemi var sanırım. Şimdi size hayatımı anlatacak değilim. Hele şımarık yada ergen hiç değilim bayan stres. 34 yaşındayım ve 22 yaşından beri beyaz önlüklüyüm, hiç ahkam kesecek yada boş konuşacak vaktim olmadı ne yazık ki.

Bayan strese bakın hele tavsiyede bulunuyor 😊 nasılda aklıma gelmedi hobi edinmek, hay Allah. Neyse öyle yapayım bari.
Algı problemi sizde var gelip benim yorumuma üstten üstten konuşan sizsiniz daha ne kadar yazmam lazım?
Ayrıca çok mu sinirlendiniz ? Aynı yoruma hızınızı alamayıp birden fazla yorum yapmışsınız. Sakin olun azıcık.
Bu arada mesleğimi söylemezsem öleceğim hastalığına mı yakalandınız ? Bana ne sizin beyaz önlüğünüzden ? Ne düşünmemi bekliyorsunuz ? Ooo sağlıkçı galiba mı demeliyim ? Veya ona benzer bişey ? Beni çok etkilemez. Her gün profesöründen valisine dokroruna çok kişiyle görüşme potansiyelim var, onlarda telefonum var bende de onların telefonu. Kariyer çeşitliliği fazla yani beni etkilemez. Beyaz önlükle 22 yaşında doktor olmadığınıza göre sağlık personeli, eczacı kalfası, kreş öğretmeni, temizlik personeli vs pek çoğu olabilirsiniz. İnanın meslekler beni ilgilendirmez. Tavır önemlidir.
Doğaya ver kendini, insanlarla iletişimde problem yaşıyorsun. Komplekslerini yen

Algı problemi sizde var gelip benim yorumuma üstten üstten konuşan sizsiniz daha ne kadar yazmam lazım?
Ayrıca çok mu sinirlendiniz ? Aynı yoruma hızınızı alamayıp birden fazla yorum yapmışsınız. Sakin olun azıcık.
Bu arada mesleğimi söylemezsem öleceğim hastalığına mı yakalandınız ? Bana ne sizin beyaz önlüğünüzden ? Ne düşünmemi bekliyorsunuz ? Ooo sağlıkçı galiba mı demeliyim ? Veya ona benzer bişey ? Beni çok etkilemez. Her gün profesöründen valisine dokroruna çok kişiyle görüşme potansiyelim var, onlarda telefonum var bende de onların telefonu. Kariyer çeşitliliği fazla yani beni etkilemez. Beyaz önlükle 22 yaşında doktor olmadığınıza göre sağlık personeli, eczacı kalfası, kreş öğretmeni, temizlik personeli vs pek çoğu olabilirsiniz. İnanın meslekler beni ilgilendirmez. Tavır önemlidir.
Doğaya ver kendini, insanlarla iletişimde problem yaşıyorsun. Komplekslerini yen
Oldu peki, baştan anlatayım. Beni şımarık ve hiç bir uğraş vermeden bir yerlere gelmekle İtham ettiniz ya ona istinaden mesleğimi belirttim. Mesleğime şaşırın yada boş boş konuşun diye değil. Baya da ilgilendirmiyormuş yalnız hemen çözümlemeye varmışsınız yok dr olamazsınız yok eczacı kalfası falan falan. Mesleklerde baya ilgilendirmiyormuş sizi orayı anladık. Bir defa okuyunca anlamıyorsunuz diye düşünüp, tekrar tekrar yazdım belki size yardımcı olur diye😊Vayy vayy vayy nasıl etkilendim şuanda demek valisinden prf. Herkesle görüşüyorsunuz ve 0 kompleks çok iimiş bu. O zaman her şey hakkınız :KK48::KK48:

Benim annem de böyle hayata hep olumlu hep toz pembe(!)yanından bakar. Ben de aşırı mantık insanıyım ama çoğu kez bünyeme pozitif enerji yüklemek için kendi kendime konuşurum, yıllardır kendimin psikoloğu oldum diyebilirim.
Ilaveten aşırı ketum biri de oldum. Siz de bence heveslerinizi güzel şeyleri kendinize saklayın

Nereden başalasam bilmiyorum. Çok canım sıkkın. 28 haftalık hamileyim. Çalışıyorum, çok şükür bende bebek de çok iyi. Yaşım nedeniyle doktorlar hep tetşkte olsalar da şükür bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadık. Ama etrafımda olumsuzluklar var. Bebeğe yansımaması için kapımı kapatıp evden çıkmamaya çalışıyorum ama yine buluyor beni.
Annem çok üzüyor beni. Hayatım boyunca çok sıcak bir ilişkimiz olmadı. Yapısı böyle, bu iekilde görmüş diyerek umursamadım. Sevdiğini bilirim ama göstermez. Zor bir hayatı olmuş,, ona da kabul. Ama yaşım ilerledikçe acaba bişeyler farklı olabilir miydi diyorum. Hamileliğimi öğrendiğim andan bu yana sözüm ona annemin iyi niyetli tavsiyesi bebeğe çok özenmeyin, çok bişey almayın bebeğe bişey olabilir. Sık sık bilmem kim düşük yapmış bilmem kimin gebeliği sonlandırılmış bebeğe eşya almayın. Sürekli bunları duymaktan moralim yerlerde. Hastanedw sonuçlar çıktığında sevinerek arıyorum ki bilsin herşey yolunda, iyi güzel der. Ama sonra yine başlar. 4 veya 5 krre duydum bu lafları. En son 2 gün önce kardeşimin evindeydik. Giderken zıbın almıştım yol üstünde bir yerde görüp. Gidince bakııınnn ne aldım diye sevinerek göstermek istedim. İlk bebeğimiz, yollar sonra olmuş hevesimiz var elbette ailemle paylaşmak istiyorum. Kardeşim falan çok sevindi. Annem hemen bişey alıp durmayın bilmem kimin 5 aylık gebeliği sonlandırmışlar dedi. Yahu bi Allah güle güle giymek nasip etsin, uzun ömür versin de değil mi ? Daha öncede söylemiştim ona ama bu sefer sesimi yükselttim. Ben bu çocuğa doğduktan sonra mı eşya alacağım çıplak mı yatıracağım anne yeter moralimi bozuyorsun dedim. Annem neden böyle anlamıyorum ya çok mu zor hayırlı olsun demek. Neden çocuğuma bişey olacağını sürekli ima ediyor. Zaten kız olduğuna da zor ikna oldu. Fal baktırmış erkek olması gerekiyormuş. Aylarca bjnu söyledi. Sanki bişey olmasını bekliyor da sonraki erkek olacak bak gördünüz mü diyecekmiş gibi geliyor. Yüreğim ağzımda hep. Bu kadar kaygılandırma hakkı var nı ? Ben o ihtimalleri aklıma bile getirmek istemezken hemde. Yaşım belli, yıllar sonra bi evlat sahibi olma şansı doğmuşken neden moralimi bozuyor ki? 2 günlüğüne bi yere gideceğiz tutturdu bugün gitme bişey olur diye. Gidexeğimiz yıl 2 saatlik ve trenle. Ya herkes otobüsle uçakla nerelere gidiyor. Ben çürük müyüm ki bişey olsun niye desteklemiyor beni. Kızım yaparsın demiyor?
İkincisi eşim, neredeyse 1 aydır her haftasonu kavgalıyız. Bugün herşey güzeldi. Akşam karnıma bastırdı çok değil hafifçe ama ben ister istemez tedirgin oluyorum. Zaten öncesinde de hem başka sebeplerden hem yukarıda bahsettiğim konu yüzünden ağlamıştım bunu gördü. Bastırma dedim diye küstü gitti. Şimdi başka odalardayıx.
Sorunlarımdan biri de işyeirm. Koca yaz geçti doğru düzgün izin alamadkm. Yerime eleman vermedikleri için izin alamıyorum. Sürekli idare et diyorlar. Tamam diyorlar ama yok. Aon dakikamı bekliyorlar. Sözde bu hafta belki biir gelebilit. Hiç vermediler değil ama geçici personel verdiler. Ben geçiciye ne öğreteyim? Koca yaz geçti, sadece bikaç gün 2 şer gün izin aldım bide bayram izni vardı. Çalıştığım ortam aşırı sıcak ve yoğun bazen su bile içmeye kalkamıyorum. Su şişem bitiyor doldurmaya gidemiyorum. Klimalı odalardaki beyzadeler idare et diyor, çalıştığımız kata bile gelmiyorlar çünkü serin odalarından çıkmak istemiyorlar.
Ben değil katta çalışan herkes böyle ama ben hamile olunca ayrıca zorlanıyorum. Vantilatör var ama eski, kendine hayrı yok. Sabahları duş alıp çıkıyorum eve gelince de duşa giriyorum. İşten çıktığımda ayaklarım aşırı şiş oluyor bacak aramda ağrılar oluyor zor yürüyorum. Bazısı da şımarıklık gibi algılıyor. Su kaybından baş ağrısı sık sık oluyor. 32. Haftayı zor bekleyecek gibiyim. İstiyorum ki 37 ye kadar çalışıp doğum sonrası bebeğime bakayım ama o bile zor gibi

Patlayacak gibiyim. Stres yapmayayım bebek etkilenmesin diyorum ama nefes alacak yerim kalmadı gibi. Ben mi abartıyorum bunları? Sürekli birileri bişeyleri yapmamı söylüyor ama nasıl yapacaksın diyen yok. Ahkam kesip kenara çekiliyorlar. Çok bunaldım.
Maalesef bazı anneler öyle bende de hem şeker var hem bebekte gelişim geriliği var annem hiç yardımcı olmadi gebeliğim boyunca kimsesiz gibiyim dogum olacak yanımda kalacak kimsem yok çocuklarını çok önemseyen bir anne değil işte inan gebelik boyunca hep ağladım neden bukadar yalnızım diye bende çalışıyorum siz gibi ordada bussuru sorun problem insan hayatta yalnizmiş

Aslında bizde her olayda siz gibiyiz. Desteklemek, araştırmak olmadı. Okula giderken anne dedim bak arkadaşlarım bu okula gidiyor bende gitmek istiyorum dedim ne gerek var her okul aynıdır dediler çıktılar işin içinden. Ama her okul aynı değildi. Araştırmadılar bile. Liseye başladığımda tek başıma gittim sordum araştırdım. Okula gittiğimde herkes ailesi ile gelmişti. Ben tektim. Gelip sormadılar bile. Üniversitede bile aynı şekilde oldu. Herkes çocuğu üniversiteye gitsin diye çırpınırken bizimkiler tamam dediler kenara çekildiler. Dikiş kursuna gitmem bile daha çok heyecanlandırdı onları. Bazwn kendimi kazara olmuş ve doğmuş, bakmak zorunda kalmışlar gibi hissediyorum. O kadar kendş başıma büyüdüm ki
Bende aynı siz gibi tek başıma büyüdüm annem hicbiseyimde yoktu ben üniye hazırlanırken teyzemin oğlunu getirdi eve o çalışsın diye biz odalara girmedik o şimdi savcı oldu ben hastanede tıbbi sekreter hamileyim şuan birkere bir tas çorba yapmadi hem gelişim geriliği var hem bende şeker doğdun ev kaderin oluyormuş malesefki hep vari yoğu teyzemler onların çocukları dayımlar

X