Hamilelik düşünenler covid aşısı vurulacak mısınız? Kısırlık yapar mı?

notdefteri2_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2015
4.932
6.578
Merhaba, ben 37 yaşında öğretmenim. Hiç çocuğum yok, bu yıl hamile kalmak istiyorum nasip olursa. Biliyorsunuz öğretmenler de aşılanmaya başladı.

Başlıkta yazdığımı belki yadırgayabilirsiniz ama, insanın içine bir kurt düşüyor. Pazartesi randevü aldım aşı olmak için ancak şu an aklımda deli sorular var, içim hiç rahat değil.

Aranızda çocuğu olmayan, ancak gebelik düşünen sağlık çalışanı veya öğretmenler varsa aşı konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bunun dışında içimi rahatlatmak isteyen varsa, bilgi sahibiyse çok sevinirim. Korkudan sıtma tuttu bu saatte.

Bu arada 2 ayrı doktora sordum, elimizde kesin veri olmamakla birlikte ilk 3 ay gebelik önermiyoruz dedi. Benim endişem uzun vadede yumurtalara zarar verir mi, sonradan kısırlıkla ilgili bir şey oluşabilir mi :KK43:

Son düzenleme:
Hiç sanmıyorum böyle bişey olacağını bu tarz bi etkisi olsa ülkeye zaten sokmazlar ilk üç ayda aşının bağışıklık kazanırken yan etki yapma ihtimali falandır diye düşünüyorum :)

Pardon ben başka bir sebeple diye düşündüm. Bir yandan da hakkımı da kaçırmak istemiyorum, hamileyken covid geçirmek daha mı kötü olur diyorum :KK43: çok kararsızım
Kısırlık yaptığını sanmıyorum gerçekten
Öyle olsa tüm dünya yaptırmazdı
Ama yakın zamanda hamilelik düşünürken hamilelere yapılamayan bi aşıyı da olamam diye karar verdim
Yeri geliyor yediğimize içtiğimize dikkat ediyoruz çünkü hamilelik düşününce 😊

Kısırlık yaptığını sanmıyorum
Ama hamilelere yapılmadığı için hamilelik düşünenler de yaptırmasın gibi bi çıkarımda bulundum kendi kendime
Ben de ne yazık ki olmayacağım aşı
Ben olmayanlara son etapta vurulcak diye biliyorum toplum sağlığı söz konusu maalesef

Aşı yumurtalıklara inip yumurtaları etkisiz hale getiriyormuş. Covid diye bişey de yok, tamamen insan nüfusunu azaltmak için uydurdular 😂
Covid in gerçek olduğunu başından beri biliyorum, oldukça izole yaşıyorum mart ayında. beri. ailemizden 3 kişiyi kaybettiğimiz zaman da ciddiyetini bir kez daha anladım. O yüzden de aşı randevusunu hiç düşünmeden ilk gün aldım. Şimdi bilinmemezlik beni çok korkuttu. Yoksa çip takılacak mı diyenlerden değilim elbette.

Ben olmayanlara son etapta vurulcak diye biliyorum toplum sağlığı söz konusu maalesef
Artık zorla tutup vururlar sanırım 😂
Hamilelik söz konusu olmasaydı ilk vurduran bile olabilirdim
Ama çocuk düşünürken ve hamilelere vurmadıklarını bilirken mümkün değil aşı olmam 🤷‍♀️

Neden olmayan şeyleri uydurup insanların akıllarına sokuyorsunuz?
Ben uydurmuyorum, doktorların bana söylediklerinden endişeleniyorum. Elimizde veri yok, ilk 3 ay hamile kalmayın cümlesi beni korkuttu. Çünkü bilimi bilmiyorum, neden 3 ay? Bilen varsa cevaplarsa içim rahat aşımı olurum, insanlar aklına sokmaz istemedikleri şeyleri merak etmeyin, internette televizyonda herkes bunu konuşuyor. İlk benden duymadı kimse.

Ben de asla olmayacağım. Çinliler’in de biontech aşısı aldığını duymuştum. Bakalım zaten aşı tedavülden kalkacak değil, yani ömrüm yeterse bi 20 yıl neslimi ve doğacak çocuklarını gözlemlemek istiyorum😂 Ona göre kararımı 20 yıl sonra vereceğim.
Şaka bir yana olmak kesinlikle istemiyorum Allah çaresiz bırakmasın.

Artık zorla tutup vururlar sanırım 😂
Hamilelik söz konusu olmasaydı ilk vurduran bile olabilirdim
Ama çocuk düşünürken ve hamilelere vurmadıklarını bilirken mümkün değil aşı olmam 🤷‍♀️
Hastalık 9 ayda bitmez muhtemelen 😂 doğumdan sonra vurabilirler belki zorunlu mu orasını bilmiyorum sadece aşı etaplarında son aşama bu şekilde

Ben uydurmuyorum, doktorların bana söylediklerinden endişeleniyorum. Elimizde veri yok, ilk 3 ay hamile kalmayın cümlesi beni korkuttu. Çünkü bilimi bilmiyorum, neden 3 ay? Bilen varsa cevaplarsa içim rahat aşımı olurum, insanlar aklına sokmaz istemedikleri şeyleri merak etmeyin, internette televizyonda herkes bunu konuşuyor. İlk benden duymadı kimse.
Peki olmayın. Evde oturun maske takın bulaşmaz.

X