Hamilelik Hakkında Bir Soru

pandoraksk

Guru
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2012
462
394
Günaydın hanımlar..Öncelikle böyle özel bir konuda soru sorduğum için kusura bakmayın; fakat yardımınıza ihtiyacım var..Bir de belki sabah sabah rahatsız olanlar olabilir..Konum cinsellik ve hamilelik ile ilgili, belirteyim..
Bilginiz varsa lütfen benimle paylaşır mısınız?
Şöyle ki; dün adetimin 3. Günü idi, yoğun olmuyordum. Eşimle yakınlaşma oldu, ilk kez geri çekilme yöntemi uyguladı. Normalde eşim prezervatif kullanırdı..Eşim hiçbir şekilde, zevk suyu dâhil, sperm bırakmadığını ve içerideyken kuru olduğunu söyledi.. Böyle bir durumda hamile kalma durumu var mıdır?
Geçen sene yine şüpheli bi durum oluşunca internetten öğrendiğim Ella isimli hapı eczaneden aldım; fakat ciddi anlamda bende sıkıntılar yarattı..Bir sonraki ay adet olmadım, neredeyse 60 gün gibi bi süre geçmişti..Aşırı sinirli oldum vs. Tekrar Ella kullanmaya korkuyorum..
Bir de şöyle bir durumum var; zaten normalde de 40 günde bir adet olurum, hatta bunun için kadın doğuma gitmeyi düşünüyorum, henüz çocuğumuz yok, Allah istediğimiz ve düşündüğümüz zaman nasip eder inşallah..Ella yı kullanırsam iyice sıkıntı olur diye korkuyorum..Sizce böyle bir durumda hamile kalınır mı? İnternetten bakıyorum ama net bi yorum tam anlamıyla bulamadım. Şimdiden teşekkürler..

Son düzenleme:
Günaydın hanımlar..Öncelikle böyle özel bir konuda soru sorduğum için kusura bakmayın; fakat yardımınıza ihtiyacım var..Bir de belki sabah sabah rahatsız olanlar olabilir..Konum cinsellik ve hamilelik ile ilgili, belirteyim..
Şöyle ki; dün adetimin 3. Günü idi, yoğun olmuyordum. Eşimle yakınlaşma oldu, ilk kez geri çekilme yöntemi uyguladı. Normalde eşim prezervatif kullanırdı..Eşim hiçbir şekilde, zevk suyu dâhil, sperm bırakmadığını ve içerideyken kuru olduğunu söyledi.. Böyle bir durumda hamile kalma durumu var mıdır?
Geçen sen yine şüpheli bi durum oluşunca internetten öğrendiğim Ella isimli hapı eczaneden aldım; fakat ciddi anlamda bende sıkıntılar yarattı..Bir sonraki ay adet olmadım, neredeyse 60 gün gibi bi süre geçmişti..Aşırı sinirli oldum vs. Tekrar Ella kullanmaya korkuyorum..
Bir de şöyle bir durumum var; zaten normalde de 40 günde bir adet olurum, hatta bunun için kadın doğuma gitmeyi düşünüyorum, henüz çocuğumuz yok, Allah istediğimiz ve düşündüğümüz zaman nasip eder inşallah..Ella yı kullanırsam iyice sıkıntı olur diye korkuyorum..Sizce böyle bir durumda hamile kalınır mı? İnternetten bakıyorum ama net bi yorum tam anlamıyla bulamadım. Şimdiden teşekkürler..
Bazı bünyeler adet bitimi hemen yumurtluyor, öyle bir durum olursa belki çok küçük bi ihtimal olabilir.

ama eşiniz eminse hiçbir şey olmaz. bence ellayı kullanmayın.

Yanlış anlama ama regli dönemin de ilişkiye girilmez yoğun olsun olmasın farketmez mikroplara çok açık olur karın zarı iltihabı vs bir ton zararları var aklında bulunsun isterim.

Eşinin dediği gibi eğer her hangi bir kaçamak olmadıysa kalamazsın zaten regli döneminde yumurtlayan çok nadir insan var içini ferah tut bişey olmaz bu durumdan.

Ben hiç böyle hamile kalanı görmedim

Rahat olun bir şey olmaz

Stres yaparsanız vücudunuz ona göre tepki verir adet gecikir mide bulantısı yaşarsınız vs

Ama regl döneminde birliktelik sağlık açısından daha tehlikeli asıl

Bence hamilelik yerine enfeksiyon daha olası bir ihtimal

Geçen sen yine şüpheli bi durum oluşunca internetten öğrendiğim Ella isimli hapı eczaneden aldım; fakat ciddi anlamda bende sıkıntılar yarattı..Bir sonraki ay adet olmadım, neredeyse 60 gün gibi bi süre geçmişti..Aşırı sinirli oldum vs. Tekrar Ella kullanmaya korkuyorum..
40 günde bir adet oluyorsanız yumurtlama gününüz son adet tarihinden sonraki 25. Gün civarıdır.
Yani hayır hamile kalmazsınız.
Ella çok düzen bozan bir ilaç bence ikide bir içmeyin

şüpheniz varsa doktora gidin üst üste 2 ay Ella kullanılmaz sakın diyim . Hormonları zaten alt üst eden bi ilaç iyice mahvedersiniz . Senede en fazla o da en fazla 2 kere kullanılır 6 ay arayla o da . Hamile olacağınızı zannetmiyorum ama 0 ihtimal de değil .

Adet doneminde beraber olunmaz. Gun mu kalmadi ya..dinen umrunuzda degil belli ama saglikli da degil
Yorum için teşekkürler..Yorumunuza saygı duyuyorum; fakat dini konuda bir hassasiyetimiz var mı/ yok mu bu konuda "belli" diyerek yargıda bulunmanızdan rahatsız oldum, bu konuda bir soru sormamıştım, iyi günler..

şüpheniz varsa doktora gidin üst üste 2 ay Ella kullanılmaz sakın diyim . Hormonları zaten alt üst eden bi ilaç iyice mahvedersiniz . Senede en fazla o da en fazla 2 kere kullanılır 6 ay arayla o da . Hamile olacağınızı zannetmiyorum ama 0 ihtimal de değil .
Ellayı geçen sene kullanmıştım, 2019 da, ama tekrar kullanmayacağım, cevap için teşekkür ederim..

insan gibi bir şey sormuş konu sahibi biri dini sallamıyosun eyvallah demiş diğeri 3 gün duramadınız mı demiş. ya belki insanlar ateist. belki duramadılar kudurdular size ne? illa burnunuzu sokacaksınız bi yere... :olamaz:

konu sahibi hamilelik çok düşük bir ihtimal ama bazı yorumlara katılıyorum. enfeksiyon daha riskli inanın. ellayı da kullanmayın acayip denge bozuyor 😑

regl döneminde cinsel ilişki yaşanmaz. zaten 40 günde 1 oluyormuşsunuz 3 gün dayanamayıp ilişkiye girmek de.. korunmayı beceremeyip burada yok içerdeydi dışardaydı kuruydu ıslaktı falan da.. ne biliyim :işsiz:
regl döneminde cinsel ilişki yaşanmaz. zaten 40 günde 1 oluyormuşsunuz 3 gün dayanamayıp ilişkiye girmek de.. korunmayı beceremeyip burada yok içerdeydi dışardaydı kuruydu ıslaktı falan da.. ne biliyim :işsiz:
Cevap için teşekkürler..Her zaman yaşanan bir durum değildi, 2 yıllık evliliğimizde ilk kez yaşanan bir durum..Bazen kendiliğinden gelişen bi an olabilir, bu da onun gibi bi şeydi..İçeri, dışarı, kuru, ıslak dediğiniz kısımları yorumuyla yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için belirttim, sağ olsunlar bu durumda neler olabileceği ile ilgili bilgilendirici açıklama yazan arkadaşlar olmuş..

Eşim hiçbir şekilde, zevk suyu dâhil, sperm bırakmadığını ve içerideyken kuru olduğunu söyledi
Bu bilebileceği bir şey değil ki. Adet döneminde de hamilelik olasılığı olabiliyor. Spermin vücutta 1 haftaya kadar canlı kalması ve yumurtlama tarihi kesiştiğinde oluyor. Özellikle son günlere doğru artıyor. Daha dikkat etmek için ilk günlerinde veya hemen öncesinde ilişkiye girmeniz iyi olabilir. Regl döneminde de ilişkiye girilir sağlık açısından öncesinde ve sonrasında temizliğe dikkat edildiği sürece bir şey de olmaz.
Hap konusunda doktora danışmanızı öneririm en sağlıklı bilgiyi oradan alırsınız.

insan gibi bir şey sormuş konu sahibi biri dini sallamıyosun eyvallah demiş diğeri 3 gün duramadınız mı demiş. ya belki insanlar ateist. belki duramadılar kudurdular size ne? illa burnunuzu sokacaksınız bi yere... :olamaz:

konu sahibi hamilelik çok düşük bir ihtimal ama bazı yorumlara katılıyorum. enfeksiyon daha riskli inanın. ellayı da kullanmayın acayip denge bozuyor 😑
Çok teşekkür ederim, ben konuyla ilgili yorum almak için sordum; fakat bazı cevaplar bizim şahsımıza yönelik olmuş, ben burada açılan konulara yorum yaparken dikkat ederim, konuya yorum yapmaya çalışırım, insanların bizzat kendisine yorum yapmam, bana da garip geliyor..

X