Gebeliğe Hazırlık HAMİLELİK HİKAYELERİ

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

minseo

𝑬.🌾🤍
Pro Üye
5 Mart 2013
23.286
44.332
Arkadaşlar merhaba,

Bu sayfada amacımız hamile kalmaya çalışan arkadaşlarımıza yol gösterici ve umut olabilmek. Bu süreçte hamile kalmak isteyen arkadaşlarımızın kafasında bir çok soru oluyor, bu soruları cevaplayarak arkadaşlarımızla hikayenizi paylaşmak ister misiniz ? :anneadayı:

Sorularımız aşağıdaki şekildedir, KOPYALA-YAPIŞTIR yaparak karşılarına cevaplarınızı yazabilirsiniz :super: Tüm hamile arkadaşlarımızın desteğini bekliyoruz
:KK25:

1-YAŞINIZ KAÇTIR ?--->
2-SAT TARİHİNİZ NEYDİ? --->
3-BAT TARİHİNİZ NEYDİ?--->
4-OVÜLASYON TAKİBİ YAPTINIZ MI?
5-PİK TARİHİNİZ NEYDİ? --->
6-REGLİNİZ DÜZENLİ MİYDİ? --->
7-PKO YA DA BAŞKA BİR RAHATSIZLIK VAR MIYDI? --->
8-KİMYASAL,DÜŞÜK,DIŞ GEBELİK HİKAYENİZ VAR MIYDI? --->
9-KAÇ AY SONUCUNDA HAMİLE KALDINIZ? --->
10-HAMİLE KALDIĞINIZ AY ÖZELLİKLE DİKKAT ETTİĞİNİZ YA DA KULLANDIĞINIZ BİR ŞEY OLDU MU? --->
11-BELİRTİ YAŞADINIZ MI? --->
12-ÇİFT ÇİZGİYİ PİKTEN KAÇ GÜN SONRA GÖRDÜNÜZ? --->

13-BETA-HCG NE ZAMAN BAKILDI VE KAÇ İLE ÖĞRENDİNİZ ? --->

NOT: Kızlar soruları mesajı alıntılayarak ya da kopyalayıp karşısına cevap yazarak yanıtlamanızı rica ederim 🥰 sayfa ilerledikçe sorular yukarda kalacağı için başa dönmek gerekecek yoksa🍀

Son düzenleme:
Merhaba seve seve yanıt vereceğim hepsine :super:
1-23
2-17 aralık
3-duzenli olmadigimdan bilmiyordum
4-Hayır yapmadım
5-
6- hayır
7-pko vardı 55 kilo oldugum halde kilo alırsam çocuk sahibi olamayacagim söylendi
8-Hayır yaşamadım
9-2ay
10-hic bir şeye dikkat etmedim hatta o ay evimi taşıdım ocak ayında buz gibi suyla evi yıkadım asla beklemiyordum bu ay olmaz diyordum
11-göguslerim dolgunlasti sutyen takamaz hale geldim ve ara ara kasik batmam oluyordu
12- piki bilmiyorum ama sat 17 aralıkti 14 ocakta çift çizgiyi gördüm
13-15 ocakta test yaptım değerim 100 çıkmıştı
Başka merak ettiğiniz bisey varsa sorabilirsiniz 🤗

Merhaba seve seve yanıt vereceğim hepsine :super:
1-23
2-17 aralık
3-duzenli olmadigimdan bilmiyordum
4-Hayır yapmadım
5-
6- hayır
7-pko vardı 55 kilo oldugum halde kilo alırsam çocuk sahibi olamayacagim söylendi
8-Hayır yaşamadım
9-2ay
10-hic bir şeye dikkat etmedim hatta o ay evimi taşıdım ocak ayında buz gibi suyla evi yıkadım asla beklemiyordum bu ay olmaz diyordum
11-göguslerim dolgunlasti sutyen takamaz hale geldim ve ara ara kasik batmam oluyordu
12- piki bilmiyorum ama sat 17 aralıkti 14 ocakta çift çizgiyi gördüm
13-15 ocakta test yaptım değerim 100 çıkmıştı
Başka merak ettiğiniz bisey varsa sorabilirsiniz 🤗
Benim bir sorun olacak sorabilir miyim

Bu ay yumurtlamadan sonra hafif hafifi kasık ağrım oluyordu 2 gün önce kötü olunca sağlık ocağına gittik gebelik mi diye hemde kansızlık varmıdır diye kan tahlili istedi doktor kan sonuçlarım normal gebelik de yok ama Bata daha 1 hafta var bu ağrılar bata 2 hafta kala arttı sol Kasığımda bıçak saplar gibi ağrılar oluyor ve sık idrar çıkıyorum Henüz 3 aylık evliyim ilk ay vajinismusla uğraştım yendim çok şükür ben bugün tekrar sağlık ocağına gittim eşimle belirtileri anlattım acaba dedin enfeksiyon mudur sizce diye sordum bakmadan direkt ilaç verdi açıkcası kullanmak istemiyorum sonuçta sorunu bilmiyoruz sizce kadın doğuma gitmeliyim yoksa Bat ımı beklemeliyim

Merhaba
1.30yaşımdayım
2.SAT:subat ın 2si
3.BAT:martın 5i
4. Evet ovulasyon takibi yaptım...
5.Pik tarihi: 19subat
6.regl genelde düzenliydi bazen erken veya geç olabiliyor du 1 2 gün kadar
7.hayır bir hastalığım yoktu
8.hayır yasamadım
9.ilk deneme de hamile kaldım (2.bebiş)
Birinci cocugumda 4.ay da hamile kaldım.
10. Hayır bir sey kullanmadım. Her zaman nasılsa öyle idi....
11.belirti olarak gögüs hassasiyetim vardı fakat bu bende her ay olur. Ama sunu söylemeliyim ben o ay tuttugunu garip ama hissettim 😊
12. Çift çizgiyi pikten 10gün sonra gördüm.... 19u pik 29subat çift çizgi....
13. Hcg değeri 47.38çıktı.. 3martta bakıldı ve 2gün ara ile 2kez daha baktırdım...

YARDIMIM DOKUNUR İSE NE MUTLU BANA 💐🙏🏿💕

Bu ay yumurtlamadan sonra hafif hafifi kasık ağrım oluyordu 2 gün önce kötü olunca sağlık ocağına gittik gebelik mi diye hemde kansızlık varmıdır diye kan tahlili istedi doktor kan sonuçlarım normal gebelik de yok ama Bata daha 1 hafta var bu ağrılar bata 2 hafta kala arttı sol Kasığımda bıçak saplar gibi ağrılar oluyor ve sık idrar çıkıyorum Henüz 3 aylık evliyim ilk ay vajinismusla uğraştım yendim çok şükür ben bugün tekrar sağlık ocağına gittim eşimle belirtileri anlattım acaba dedin enfeksiyon mudur sizce diye sordum bakmadan direkt ilaç verdi açıkcası kullanmak istemiyorum sonuçta sorunu bilmiyoruz sizce kadın doğuma gitmeliyim yoksa Bat ımı beklemeliyim
Pembis Hayaller Pembis Hayaller

Arkadaşlar merhaba,

Bu sayfada amacımız hamile kalmaya çalışan arkadaşlarımıza yol gösterici ve umut olabilmek. Bu süreçte hamile kalmak isteyen arkadaşlarımızın kafasında bir çok soru oluyor, bu soruları cevaplayarak arkadaşlarımızla hikayenizi paylaşmak ister misiniz ? :anneadayı:

Sorularımız aşağıdaki şekildedir, KOPYALA-YAPIŞTIR yaparak karşılarına cevaplarınızı yazabilirsiniz :super: Tüm hamile arkadaşlarımızın desteğini bekliyoruz

1-YAŞINIZ KAÇTIR ?--->
10-HAMİLE KALDIĞINIZ AY ÖZELLİKLE DİKKAT ETTİĞİNİZ YA DA KULLANDIĞINIZ BİR ŞEY OLDU MU? --->

NOT: Kızlar soruları mesajı alıntılayarak ya da kopyalayıp karşısına cevap yazarak yanıtlamanızı rica ederim 🥰 sayfa ilerledikçe sorular yukarda kalacağı için başa dönmek gerekecek yoksa🍀

1-YAŞINIZ KAÇTIR ?---> 21 olacağım 1 ay sonra
2-SAT TARİHİNİZ NEYDİ? ---> normalde 16 şubat başlangıç 21 şubat bitiş 5 gün sürüyor reglim
3-BAT TARİHİNİZ NEYDİ?---> 17 mart bat

4-OVÜLASYON TAKİBİ YAPTINIZ Mı? Hayır hiç yapmadım
6-REGLİNİZ DÜZENLİ MİYDİ? ---> hayır bazen 4 ay olmadıgım olurdu bir ay düzenli oluyorsa sonraki regl 2 ayda falan oluyordu bunun için dogum kontrol hapı kullandım düzene girsin diye
7-PKO YA DA BAŞKA BİR RAHATSIZLIK VAR MIYDI? ---> pko var fakat hormonlar da sorun yoktu çok sadece yumurtlama gecikiyodu Yumurta rezervi falan iyi dedi doktor kolay hamile kalırsın demişti
8-KİMYASAL,DÜŞÜK,DIŞ GEBELİK HİKAYENİZ VAR MIYDI? ---> hayır yoktu kimyasal olduysa bile farkında olmamışımdır
9-KAÇ AY SONUCUNDA HAMİLE KALDINIZ? ---> 1.5 yıl hiç korunmadık 1 yıl olunca doktora gittim yazz doğum kontrol hapı verdi 3-6 ay arası kullan bıraktıgın sonraki ayı degerlendir dedi bende 4 ay sonra bıraktım ve hamile kaldım
10-HAMİLE KALDIĞINIZ AY ÖZELLİKLE DİKKAT ETTİĞİNİZ YA DA KULLANDIĞINIZ BİR ŞEY OLDU MU? ---> hayır olmadı ama psikolojik olarak hamileligi çıkatmıştım aklımdan. Bütün dikkatim sınavlara verilmişti bunun çok etkili olduguna inanıyorum
11-BELİRTİ YAŞADINIZ MI? --->hayır yaşamadım hala da çok nadir yaşıyorum belirti ama ilk zamanlar aşırı uyku hali oluyordu hep yorgun uyanıyordum genelde de uyumayı sevdigim den ve geç kalktığım için yorgun oldugumu fazla uykudan oldugunu düşünmüştüm test yapma sebebim içime dogması oldu
12-ÇİFT ÇİZGİYİ PİKTEN KAÇ GÜN SONRA GÖRDÜNÜZ? ---> normal adet tarihim 8 gün geçmişti yaptığımda ve silik çizgi çıktı o ay geç yumurtlama olmuş normal tarihten 2 hafta geç yumutlamışım yeni belirlenen doktorun belirlediği sat tarihi 3 mart ben 25 martta ögrendim silik çizgiyle
13-BETA-HCG NE ZAMAN BAKILDI VE KAÇ İLE ÖĞRENDİNİZ ? ---> 26 mart bakıldı beta 55.10 çıktı daha çok yeni oldugundan deger düşüktü zamanla yükseldi şuan 13 haftalık olduk
Yardımcı olabildiysem ne mutlu son olarak hamileligi ögrendikten sonraki belirtilerim gögüste koyulaşma ve aşırı kaşıntı hissi özellikle uçlarında, koku hassasiyeti özellikle et pişiremiyorum artık, sıcak basması ayakların altı yanıyor, sık tuvalete çıkma bende olmadı hiç, bulantı da yaşanmadı olan da çok nadir et vs pişerken sabah kalktığında hiç yaşamadım bulantı,yorgunluk oldu çok fazla uyku istegi bunun sebebi de troit yükselmesiymiş ilaç kullanıyorum onu da atlattım sayılır artık daha zindeyim, yeme istegi sürekli bişeyler arıyorum yemeye ve canınız bişey çektiğinde normal bir istek olmuyor isteyip bulamadığım bir meyve var onu yiyemiyorum diye oturup aglamıştım hamilelik hormonları beni çok etkilemedi ama bazen ufacık şeylere aglaya biliyorum öfke vs olmadı hiç

Canım git mutlaka kadın doğuma ve hamile olmadığından emin olana kadar ilaç kullanma

Merhaba canim. Oncelikle umarim isteyen hakeden herkese allah anne olmayi nasip eder🙏🏻
1-YAŞINIZ KAÇTIR ?---> 29
2-SAT TARİHİNİZ NEYDİ? ---> 28 Mart
3-BAT TARİHİNİZ NEYDİ?--->26 Nisan
4-OVÜLASYON TAKİBİ YAPTINIZ MI? Evet
5-PİK TARİHİNİZ NEYDİ? ---> 9-10 Nisan
6-REGLİNİZ DÜZENLİ MİYDİ? ---> Evet
7-PKO YA DA BAŞKA BİR RAHATSIZLIK VAR MIYDI? ---> Hayir
8-KİMYASAL,DÜŞÜK,DIŞ GEBELİK HİKAYENİZ VAR MIYDI? ---> Subat ayinda 1 kimyasal gebelik yasadim.
9-KAÇ AY SONUCUNDA HAMİLE KALDINIZ? ---> Kimyasali saymazsak yaklasik 1 yil sonra
10-HAMİLE KALDIĞINIZ AY ÖZELLİKLE DİKKAT ETTİĞİNİZ YA DA KULLANDIĞINIZ BİR ŞEY OLDU MU? ---> Folik asit ve bebek asprini iciyordum.
11-BELİRTİ YAŞADINIZ MI? ---> Sol kasigimda yumurtlamadan 5-6 gun sonra agrilar baslamistir.
12-ÇİFT ÇİZGİYİ PİKTEN KAÇ GÜN SONRA GÖRDÜNÜZ? ---> Adete 6 gun kala hayalet cizgi gordum ayni gun erken gebelik testi yaptim onda daha belirgindi

13-BETA-HCG NE ZAMAN BAKILDI VE KAÇ İLE ÖĞRENDİNİZ ? ---> İlk betaya adetten 2-3 gun once baktirdim fakat sonuclarim sanirim kybolmus cikmadi. Daha sonra 4+2 de baktirdim 2298di sonuc.

1-YAŞINIZ KAÇTIR ?---> 30
2-SAT TARİHİNİZ NEYDİ? ---> 13 Şubat 2020
3-BAT TARİHİNİZ NEYDİ?---> 12 Mart 2020
4-OVÜLASYON TAKİBİ YAPTINIZ MI? Yaptım. Innovita(pembe) testlerle yapmıştım. Hemen regl bitince başladım.
5-PİK TARİHİNİZ NEYDİ? ---> 24 Şubat (regl başlangıcından itibaren 12. gün pik oldu)
6-REGLİNİZ DÜZENLİ MİYDİ? ---> Evet hep düzenlidir.
7-PKO YA DA BAŞKA BİR RAHATSIZLIK VAR MIYDI? ---> Pko var, bir önceki ay doktora gittiğimde doktor denememi fakat çok ümitlenmememi söylemişti. İlk hamileliğimden önce de vardı pko. Doğumdan sonra temizlendi ama sonra tekrar oluştu. Hatta kanama şikayeti ile gitmiştim doktora.
8-KİMYASAL,DÜŞÜK,DIŞ GEBELİK HİKAYENİZ VAR MIYDI? ---> Yok.
9-KAÇ AY SONUCUNDA HAMİLE KALDINIZ? ---> İlk deneme.
10-HAMİLE KALDIĞINIZ AY ÖZELLİKLE DİKKAT ETTİĞİNİZ YA DA KULLANDIĞINIZ BİR ŞEY OLDU MU? ---> Inofolic combi kullandım folik olarak.
11-BELİRTİ YAŞADINIZ MI? ---> Kasık ağrısı ve akıntı.
12-ÇİFT ÇİZGİYİ PİKTEN KAÇ GÜN SONRA GÖRDÜNÜZ? ---> Pikten 10 gün sonra.
13-BETA-HCG NE ZAMAN BAKILDI VE KAÇ İLE ÖĞRENDİNİZ ? ---> BAT tarihinden 3 gün geçmişti, 3500 filandı.

Arkadaşlar merhaba,

1-YAŞINIZ KAÇTIR ?--->

1- 27 yaşındayım
2- 2 şubat
3- 3 mart
4- ovulasyon kitiyle değil ama kendi yöntemlerimle evet akıntıyı takip ederek
5- Tahmini 18 şubat
6-evet düzenliydi
7- yoktu sadece hafif rahim kalınlaşması vardı ama ilk kaybımdan sonra kürtaj oldum sonra düzeldi mi bilmiyorum
8-maalesef ilk meleğimi kaybetmiştim
9- istediğim 2.ay hamile kaldım
10- Ebru Ceylan isimli bir kadın var instagramda o ilişki sonrası yüzüstü yatmayı tavsiye etmişti onu denedim.Folik asit zaten kullanıyordum bir de kas gevşetici zannedip 2 kere progestan içmiştim eşim onu kas gevşetici sanıp verdi tutunmaya yaramış meğer nasip😂
11-evet mide yanması yaşadım
12- 12 gün sonra silik çizgi gördüm adet günü net çift çizgi
13- Gecikmenin 3.gününde kan testtim 775 çıkmıştı

Merhaba
1.30yaşımdayım
2.SAT:subat ın 2si
3.BAT:martın 5i
4. Evet ovulasyon takibi yaptım...
5.Pik tarihi: 19subat
6.regl genelde düzenliydi bazen erken veya geç olabiliyor du 1 2 gün kadar
7.hayır bir hastalığım yoktu
8.hayır yasamadım
9.ilk deneme de hamile kaldım (2.bebiş)
Birinci cocugumda 4.ay da hamile kaldım.
10. Hayır bir sey kullanmadım. Her zaman nasılsa öyle idi....
11.belirti olarak gögüs hassasiyetim vardı fakat bu bende her ay olur. Ama sunu söylemeliyim ben o ay tuttugunu garip ama hissettim 😊
12. Çift çizgiyi pikten 10gün sonra gördüm.... 19u pik 29subat çift çizgi....
13. Hcg değeri 47.38çıktı.. 3martta bakıldı ve 2gün ara ile 2kez daha baktırdım...

YARDIMIM DOKUNUR İSE NE MUTLU BANA 💐🙏🏿💕
Ayy Allah izin verirse aynı gün doğuracağız herhalde 💗🤗

-YAŞINIZ KAÇTIR ?--->33
2-SAT TARİHİNİZ NEYDİ? --->14 Mart
3-BAT TARİHİNİZ NEYDİ?---> 9 Nisan
4-OVÜLASYON TAKİBİ YAPTINIZ MI? Hayır
5-PİK TARİHİNİZ NEYDİ? --->....
6-REGLİNİZ DÜZENLİ MİYDİ? ---> Evet
7-PKO YA DA BAŞKA BİR RAHATSIZLIK VAR MIYDI? ---> Hayır
8-KİMYASAL,DÜŞÜK,DIŞ GEBELİK HİKAYENİZ VAR MIYDI? ---> 2 Kimyasal gebelik 2 Boş gebelik 1Dış gebelik
9-KAÇ AY SONUCUNDA HAMİLE KALDINIZ? ---> Uzun bi bekleme sürecim oldu. Son kürtaja göre cevaplarsam 4 ay sonra.
10-HAMİLE KALDIĞINIZ AY ÖZELLİKLE DİKKAT ETTİĞİNİZ YA DA KULLANDIĞINIZ BİR ŞEY OLDU MU? --->Hayır virüsden dolayı aşılamamı erteledim. Bekleme sürecindeydim.
11-BELİRTİ YAŞADINIZ MI? --->Hafif kasık ağrısı, vajinada batma hissi, özellikle sabah kalkınca vücut ısısında artma hissi. Hiçbirini gebeliğe yormadım.
12-ÇİFT ÇİZGİYİ PİKTEN KAÇ GÜN SONRA GÖRDÜNÜZ? ---> pik bilmiyordum. BAT dan 1 hafta sonra gördüm.
13-BETA-HCG NE ZAMAN BAKILDI VE KAÇ İLE ÖĞRENDİNİZ ? --->Hiç bakılmadı virüsten dolayı Beta-hcg için gitmedim. Kontrole gidincede doktor keseyi gördüğü için bakmaya gerek duymamış.
Rabbim canı gönülden isteyip emek verip dua edenlere sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin İnşAllah 👐

Arkadaşlar merhaba,

1-YAŞINIZ KAÇTIR ?--->

Arkadaşlar merhaba,

1-YAŞINIZ KAÇTIR ?--->

1-yaşım 28
2-13 Nisan sat
3-11 Mayıs bat
4-evet ovulasyon takibi yaptim
5-27 Nisan pikti
6-dogum kontrol ilacı kullandığım için duzenliydi
7-pco -insulin direncim vardı
8-hem kimyasal hemdee erken doğumların ve kayıpların oldu
9-dogum kontrol hapini bıraktıktan hemen sonra hamile kaldım
10-bir kez hayıt tohumu suyu kullandım birde ben coronadan dolayi propolis kullanıyordum ama araştırınca erkek te sperm kadında yumurta kalitesini daha iyi hale getirdiğini okudum
11-evet belirtim yumurtlamadan 2 gün sonra acayip belim ağrıdı bu ağrım yaklaşık 1 ay sürdü tabi
12-13 gün sonra çift çizgi yi görmüştüm hcgyi de reglin ilk günü baktırdım ve sonuç 255 ti

X