Gebeliğe Hazırlık Hamilelik(hsg)sonrası

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de ilk hsg mi 6 ay once cektim temiz cikti bebek olmadi sonra yumurta rezevlerimin azaldigini soylediler hic sorun yokken bebek olmuyodu gecen hafta hastaneye gittik ben de yine hsg istediler bir saat once cektik somucu nasil bilmiyom bekliyecem adet günüme kadar o zaman gisecegiz eger yumurtam varsa hsg temiz ise tup bebege baslayacagiz inşalalh
6 ay içinde mi yumurta rezevreniz azaldı onu anlamadım ben? Tüp bebek için ikinci hgs istendi tekrar? Neden bu kadar uzun beklediniz 6 ay ilk hsg ile niye yaptırmadınız ki?

6 ay içinde mi yumurta rezevreniz azaldı onu anlamadım ben? Tüp bebek için ikinci hgs istendi tekrar? Neden bu kadar uzun beklediniz 6 ay ilk hsg ile niye yaptırmadınız ki?
Yumurtamin azaldigini 6 ay oncr ogrenmistim hala degeri ayni doktor kendiliginden olurbekle dedi ben de 3 ay bekledim sonra biraz daha beklrmek istedim olmayinca beni acibademe yonlendirdi orda tekrar istediler

Yumurtamin azaldigini 6 ay oncr ogrenmistim hala degeri ayni doktor kendiliginden olurbekle dedi ben de 3 ay bekledim sonra biraz daha beklrmek istedim olmayinca beni acibademe yonlendirdi orda tekrar istediler
Biraz oyalama olmuş yinede madem azalıyor neden zaman kaybı yaptırıp bekletirler ki anlamam Allah korusun azaldıkça tüp bebek de zorlanırsınız.inşallah biran önce Rabbim nasip eder nasıl oldugu önemli değil doğal tüp 😊başka var mı peki çocuk birde yaşınız kaç merak ettim?

Canım ben Bursa'da özel bir klinikte oldum hsg mi o zamanlar taşınmamistik orduya eşimle benim özel doktorum fatsada Esra hanım kendi muayenesi var
Hı anladım fatsada da iyi doktorlar varmış ben merkezde araştırmada gidiyorum doktora hgs de orada çekildi.

Biraz oyalama olmuş yinede madem azalıyor neden zaman kaybı yaptırıp bekletirler ki anlamam Allah korusun azaldıkça tüp bebek de zorlanırsınız.inşallah biran önce Rabbim nasip eder nasıl oldugu önemli değil doğal tüp 😊başka var mı peki çocuk birde yaşınız kaç merak ettim?
Hocam biz de beklemek istedik acikcasi doktor bize hemen yap ama istersen bekle dedi biz beklemeyi tercih ettik yaş 32 4 yildir evliyim cocuk yok olursa bu ilk olacak insallah

Hocam biz de beklemek istedik acikcasi doktor bize hemen yap ama istersen bekle dedi biz beklemeyi tercih ettik yaş 32 4 yildir evliyim cocuk yok olursa bu ilk olacak insallah
İnşallah olur beklemeyin derim zaman geçip gider birde herşey yerinde güzel Rabbim hayırlısıyla nasip etsin dilerim bizlere 😇

Hocam cok haklisin yeterince bekledik artik baslayalim insallah guzel olur hersey

Merhabalar ben çok yoğun ve yorucu dönemden geçtim. Çook şükür şuan biraz daha iyiyim Eşimde benimde birşeyimiz olmadığı halde bebişimiz olmadı 3 yıldır tek yaptırmadığım hsg rahim içi filmi kalmıştı onu da yaptırdım bugun temiz çıktı yaradana şükür herşeyim. Size merak edip tanışmak istediğim ilk ay korun dedi sonra 2 ay dene olmazsa gel dedi doktorum rahim sağlıklı gebelik için rahim içi filmim sonrası benim merak ettiğim ilk aylar yüksek ise bu ay korunmam saçma geldi. Tabi ki şimdi doktorumun dediğini es geçmiyorum :) korunmayıp devam edip hamiş kalan var mı acaba hiçbir sıkıntı olmadan onu da merak ediyorum. Lütfen aynı dertten olan derdi geçirmiş olanlar umudumsunuz güzel şeyler diyin bana 🙏😊
Canım bende çekindim benim bi tüp kapalı biri açık çıktı 1 hafta ilişki yasak dedi neyse aradan yol geçti üzerine aşılama bile yaptırdım ama benim bi arkadaşım hsg çekindi onun iki tüpüde kapalıymış doktor hsg den sonra açıldı biri o ay hamile kaldı tek tüp ile

Selam canım. Bana da doktorum 3 gün korun sonra mutlaka bu ayı değerlendir dedi.. 3 ay geçti yaptıralı ben hamile kalamadım ama benim kistlerim var sanırım ondan.

Selam canım. Bana da doktorum 3 gün korun sonra mutlaka bu ayı değerlendir dedi.. 3 ay geçti yaptıralı ben hamile kalamadım ama benim kistlerim var sanırım ondan.
Benim bu ayım gitti gibi artık ne hikmetse korun dedi kaldı birvdaha ki aya

Canım bende çekindim benim bi tüp kapalı biri açık çıktı 1 hafta ilişki yasak dedi neyse aradan yol geçti üzerine aşılama bile yaptırdım ama benim bi arkadaşım hsg çekindi onun iki tüpüde kapalıymış doktor hsg den sonra açıldı biri o ay hamile kaldı tek tüp ile
Bu işlerin en iyi kısmı rahat olmak hiçbir sorun yoksa başka türlüsü takarak düzelmiyor

Aynen öyle kısmet gerçekten ama elinden geleni de yapmak lazım
Herşeyi yapıyorum da hiçbir şey yapmadığım zaman olacak onu hissediyorum. Evrende bazı şeyler zıt orantı da birşeyi isteme seni bulur istersin asla ve asla olmaz. Çok istemekten bizimkisi çooook 😏

X