Hamilelik için değerlerim sizce nasıl yardımcı olun lütfen

perilota

Üye
Kayıtlı Üye
16 Kasım 2022
68
10
39
Merhabalar 6 aylık evliyim çoçuk düşünüyoruz ama korunmamıza rağmen malesef hamilelik söz konusu değil. Adetin 2 günü kan testi verdim estradiol: 35.06 fsh:7.64 Lh:3.60 progesteron:0.5 prolaktin:18.79 tsh:3.14 olarak çıktı sonuçlar. Adetin 22. Döngüsünde tekrar kan verdim estradiol:148.61 fsh:3.16 Lh:5.92 progesteron:5.92 prolaktin:19.63 tsh:3.01 çıktı. Doktor gayet iyi dedi soru sormama fırsat vermeden gönderdi sizce nasıl yumurtlama olmuş mu ?

Merhabalar 6 aylık evliyim çoçuk düşünüyoruz ama korunmamıza rağmen malesef hamilelik söz konusu değil. Adetin 2 günü kan testi verdim estradiol: 35.06 fsh:7.64 Lh:3.60 progesteron:0.5 prolaktin:18.79 tsh:3.14 olarak çıktı sonuçlar. Adetin 22. Döngüsünde tekrar kan verdim estradiol:148.61 fsh:3.16 Lh:5.92 progesteron:5.92 prolaktin:19.63 tsh:3.01 çıktı. Doktor gayet iyi dedi soru sormama fırsat
vermeden gönderdi sizce nasıl yumurtlama olmuş mu ?
Çocuk düşünüyorsanız eğer tsh 2 nin altında olmalı o çok çok önemli bir hormon diğerleri normal bence de

Tsh 2 nin altına inmesi için ne yapmalıyım?
Canım dahiliyeye görünmen gerekiyor sonucunu gösterirsin sende yüksek değil ama gebe kaldığında dikkat etmen gerekiyor 2 nin altında olmalı çünkü yüksek olursa düşüğe neden oluyor bende var tiroid gebeliğimdede içtim halen devam ediyorum ama dediğim gibi sende yüksek değil gebe kalınca tekrar baktırırsın sonucunu doktor ona göre verir sana ilaç

Canım dahiliyeye görünmen gerekiyor sonucunu gösterirsin sende yüksek değil ama gebe kaldığında dikkat etmen gerekiyor 2 nin altında olmalı çünkü yüksek olursa düşüğe neden oluyor bende var tiroid gebeliğimdede içtim halen devam ediyorum ama dediğim gibi sende yüksek değil gebe kalınca tekrar baktırırsın sonucunu doktor ona göre verir sana ilaç
Çok teşekkür ederim ilgin için. Umarım güzel haberler alırım 😇

Evet düzenli döngüm 29-30 gün arası
Adetim bitince 12.gününden başla yapmaya erken başlamak istiyorum dersen 10.günden başla canım ben laboquick ovulasyon testi markasını kullandım çok da memnunum tavsiye ederim yumurtlamayı birebir gösteriyor yardımcı olurum ben sana kullanmaya başlayınca

Merhabalar 6 aylık evliyim çoçuk düşünüyoruz ama korunmamıza rağmen malesef hamilelik söz konusu değil. Adetin 2 günü kan testi verdim estradiol: 35.06 fsh:7.64 Lh:3.60 progesteron:0.5 prolaktin:18.79 tsh:3.14 olarak çıktı sonuçlar. Adetin 22. Döngüsünde tekrar kan verdim estradiol:148.61 fsh:3.16 Lh:5.92 progesteron:5.92 prolaktin:19.63 tsh:3.01 çıktı. Doktor gayet iyi dedi soru sormama fırsat vermeden gönderdi sizce nasıl yumurtlama olmuş mu ?
Yumurtlama için lh değerinin 25 üstü falan olmasi gerek diye biliyorum ovulasyon testleri var istersen onlarla takip edebilirsin ben ovulasyon da yumurtlma sonrasi gidince 27 çıkmıştı doktor yüksek dedi bende yumurtlma testinde dün yumurtlma gördüm dedim o zaman normal demişti

X