Hamilelik öncesi bayılarak yiyip içtiğiniz ama hamileliğinizde tiksindiğiniz şeyler :)

Bende köfteyi çok severim ama gebelik sırasında tiksindim doğurana kadarda yiyemedim doğurduktan sonra yedim ama yine. Bide ben Türk kahvesi sevmezdim gebelikte bi güzel geldi. Doktorumda içebilirsin günde 1 kere dedi. Hatta gebelikte tansiyon düşmelerini engelliyormuş hergün içtim hala daha içiyorum bağımlısı oldum resmen.

Çikolata ve tatlı. Bir kere çikolata eritip meyveleri karıştırdım yedim. Dedim hadi değişiklik olsun. Resmen istifra ediyordum. Hala daha yiyemiyorum. Tabi bu aslında güzel birşey benim için
:anneadayı:

Hiç bi tatlıyi yiyemiyordum. Hatta ayva reçeline bayılırım hamile kalınca çok yerim diye yaptirmistim reçel ama ağzıma bile süremedim.

Kahve, köfte, çikolata bunlardan tiksinmiştim. Şimdi hapur hupur valla. :) Hele lohusalıkta her gün canım kahve çekti. Patates salatasını eskiden sevmezdim artık seviyorum. Kabak tatlısına da hamileyken vuruldum. :)

Açıkçası bazı şeyleri bende zorla yiyorum sırf bebek vitaminini alsın diye, yemek yerken bir anda tıkanıyorum sevdiğim bişi olsa bile tıka basa yemiş gibi hissediyorum geri kalanını bazen zorla yiyorum

Aynen öyle önceden 2 tabak tepeleme makarna yerdim şimdi 1 tanesi bitiremiyorum zaten çorba içince direk karnım doyuyor

Kahve, köfte, çikolata bunlardan tiksinmiştim. Şimdi hapur hupur valla. :) Hele lohusalıkta her gün canım kahve çekti. Patates salatasını eskiden sevmezdim artık seviyorum. Kabak tatlısına da hamileyken vuruldum. :)

et gurubundan bende tavuktan tiksindim, normalde çok severim çokta yerim ama kokusu ve tadını çok garipsiyorum artık :)

Hiç bi tatlıyi yiyemiyordum. Hatta ayva reçeline bayılırım hamile kalınca çok yerim diye yaptirmistim reçel ama ağzıma bile süremedim.

kızınız mı oldu peki :anne: bende tuzlu ağırlıklı yediğim için tatlı şeyler dışında cinsiyetiyle ilgili his ve tahminde bulunuyorum sürekli:KK49:

Çikolata ve tatlı. Bir kere çikolata eritip meyveleri karıştırdım yedim. Dedim hadi değişiklik olsun. Resmen istifra ediyordum. Hala daha yiyemiyorum. Tabi bu aslında güzel birşey benim için
:anneadayı:

bende normalde çikolata delisi olduğum için diyorum bi kare yiyeyim bari seversin sen diyorum kendime yiyorum sonra midem bulanıyor keşke yemeseydim diyorum :) canımda istemiyor ama alışkanlığım yüzünden sanırım arada bi ucundan alayım diyorum ama yok yani yaramıyor canım çekmedikçe yemem bir daha :KK24:

Aynen öyle önceden 2 tabak tepeleme makarna yerdim şimdi 1 tanesi bitiremiyorum zaten çorba içince direk karnım doyuyor

aslında tıka basa yememek bizim sağlımız ve kilo kontrolü açısından iyi bir şey, inşallah ilerleyen haftalarda çok iştahım açılmaz diye dua ediyorum :))

Domatesi her kahvaltıda yerdim, bazen gün içinde canım çeker yine yerdim ama hamilelikte bir tiksindim, tadı bir kötü geldi. Eve sokmaz oldum.

Yumurta'yı da çok severdim, her gün iki yumurta yer ve tadına da bayılırdım. Ama ilk 3 ayda tiksindim. Bir tek pazar günleri yemeye başladım.

Bir de ton balığı, eskiden sandviç yapıp ya da salataya katıp bayıla bayıla yerdim, hamilelikte hiç canım çekmedi hatta midemi bulandıracak kadar kötü geldi.

Bunların dışında şerbetli tatlıyı hiç sevmezdim, annem yaptığı zaman falan tadına bakmış olmak için bir çatal ya alırdım ya almazdım. Ama burnuma kadayıf şerbeti kokup durdu. Durup dururken gün içinde kadayıf yedim.

Ama bunlar hep ilk 3 ay için geçerliydi. Artık domatesi de yumurtayı da yiyorum, ton balığı da çok yemesem de rahatsız etmiyor sofrayı terk ettirecek kadar.

Pasta, tatlı ve çikolatasız yaşayamam diyen biri olarak ben doğumgünümde turşu yiyerek kutladım diyebilirim. Umarım Doğumdan sonra da öyle olur rahat kilo veririm:KK49:

bende normalde çikolata delisi olduğum için diyorum bi kare yiyeyim bari seversin sen diyorum kendime yiyorum sonra midem bulanıyor keşke yemeseydim diyorum :) canımda istemiyor ama alışkanlığım yüzünden sanırım arada bi ucundan alayım diyorum ama yok yani yaramıyor canım çekmedikçe yemem bir daha :KK24:
Aynen bende öule yapıyorum :KK49: aslında yememk lazım çocuk işini biliyor daha doğmadan akıllı bunlar. Nasıl başediceğiz bilmiyorum. :KK54:

Canım bilmiyorum ki ben cinsiyetle bi alakası olduğunu düşünmüyorum bu durumların kvdem 2 gebeliğindede çok mide bulantısı çekmiş 2side erkek ablamda ilk kızında çok rahatken 2.kızında berbattı durumu hayırlısı bakalım kuzucum ...ilaç alan var mı mide bulantısı için kızlar

Canım bilmiyorum ki ben cinsiyetle bi alakası olduğunu düşünmüyorum bu durumların kvdem 2 gebeliğindede çok mide bulantısı çekmiş 2side erkek ablamda ilk kızında çok rahatken 2.kızında berbattı durumu hayırlısı bakalım kuzucum ...ilaç alan var mı mide bulantısı için kızlar

anladım canım, ya bende çok meraklıyım o yüzden sordum. Allahın izniyle 2 hafta sonra cinsiyetini öğreneceğiz çok heyecanlıyım. Mide bulantısı ben pek çekmedim mide yanmam için şurup içiyorum sadece, diğer kızlardan belki kullanan olmuştur

X