Hamilelik sebebi ile mi çok gerginim anlamıyorum

Merhaba arkadaşlar görüldüğü üzere 6 aylık hamileyim çalışıyorum kısaca özetlemek gerekirse bu zamana kadar çok stresli bir dönem yaşadık düşük tehlikem bebeğin beyninde kist çıkması ve daha farklı şeyler neyse ki çok şükür hemen hemen hepsini atlattık.

6 ayımda 9kg aldım biraz hızlı kilo aldım bunu duyan eltim sürekli bana çok kilo almışsın ben 9kg ile bitirdim çevremde o kadar hamile var hiçbirinde böyle bir kist duymadım çok garip diyip duruyordu bu son örnekler daha neler neler söylüyor bunun yanı sıra eşimde benimle beraber kilo aldı çünkü gerçekten yiyorum hep aç geziyor gibiyim haliyle eşimde eşlik ediyor( zaten yemek en sevdiği şeydir) beni bıraktılar bu sefer eltim kaynım eşime Sende çok kilo almışsın kaynım diyor ki bu gidişle zuzudan önce sen doğurursun vs. Ben kimse için kötü yorum yapmam neden bilmem ama sanki söylersem hemen benimde başıma gelecek gibi düşünürüm her olayı o yüzden onların olumsuz işlerine asla yorum yapmam.

Onlar sürekli böyle olumsuz kötü iç sıkıcı konuştukları için inanın göresim gelmiyor sürekli düşünüp üzülüyorum görünce hemen ortamdan uzaklaşıyorum. Eşimde eltimi bilir bana birkaç bişey yaptı o zamandan beri pek haz etmez ama dün attığı fotoğrafa yanıt vermiş eltimde onu cevaplamış bunda kötü birşey yok ama dünden beri içimde fırtına kopuyor resmen çünkü ben hiçbirşeyine tahammül edemiyorum eşime bak onlar bunları bunları söylüyor ben çok üzülüyorum diyemiyorum çünkü eşim dışarı karşı çok fevri bir insandır 1 cümle söylesem gördüğü yerde birşey söyler bozar abisiyle araları kötü olsun istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum ama böyle de başa çıkamıyorum kötü birşey söylersem kesin başıma gelir diyorum susuyorum 🤦🏻‍♀️

Yani kötü birşey derken mesela o bana kilom hakkında birşey söyledi diyelim sonrasında 6 yaşında oğlu var lan bana şunu ver diyip istiyor birşey isterken eltimde hemen yapıyor istediğini orda diyebilirim ay şu çocuğun davranışına bak diye ama benimde oğlum olacak ya kınadığım olursa diye korkuyorum nasıl bir yol izlemeliyim ?

Uzun yazdıysam kusuruma bakmayın çok doluyum dokunsalar ağlayacak gibiyim…
Kardeşim 20 küsür kilo almıştı. Doğumdan 3 ay sonra verdi. Şimdi manken gibi hatta. İnsanların ağzına kürekle vurmak lazım. Doktor dışında kimse konuşmasa keşke bunları.

Kardeşim 20 küsür kilo almıştı. Doğumdan 3 ay sonra verdi. Şimdi manken gibi hatta. İnsanların ağzına kürekle vurmak lazım. Doktor dışında kimse konuşmasa keşke bunları.
Keşke konuşanların başına gelse 🙄

Okurken daraldım ne var hamile insanlar kilo alır kardeşim. Elti denen dangalak habire kilon da kilon manyak mdıır nedir... Ben olsam görüşmem. Bir daha kilo lafı ederse de ben hamileyim biliyorsun ki hamile insanlar kilo alır lisede öğretiyorlardı ya sen okula gitmedin mi hsfsffsdsdsd derim :emir_bebek:

Detay vermeyin sizde, mesafe koyun az görüşmeye çalışın muhabbeti kısa tutun. Söylediği şeylere alaycı bi gülümsemeyle cevap verin veya açık açık bayıyorsunuz artık filan deyin. Çocuğuyla diyaloğunu okuyunca da değişen birşey olurmu bilmiyorum.

En iyisi mesafe böyle insanlara. Denk geldiğinizde de bir şey söylerse verin cevabını geçin. Ben olsam derdim kilolarımızın derdi tasası sizi mi gerdi diye😂

Okurken daraldım ne var hamile insanlar kilo alır kardeşim. Elti denen dangalak habire kilon da kilon manyak mdıır nedir... Ben olsam görüşmem. Bir daha kilo lafı ederse de ben hamileyim biliyorsun ki hamile insanlar kilo alır lisede öğretiyorlardı ya sen okula gitmedin mi hsfsffsdsdsd derim :emir_bebek:
Burdan çok fena şeyler öğreniyorum gazam mübarek olsun 😂

Detay vermeyin sizde, mesafe koyun az görüşmeye çalışın muhabbeti kısa tutun. Söylediği şeylere alaycı bi gülümsemeyle cevap verin veya açık açık bayıyorsunuz artık filan deyin. Çocuğuyla diyaloğunu okuyunca da değişen birşey olurmu bilmiyorum.
Bende pek zannetmiyorum değişeceğini baştan sona hatalı bir kişilik ve üslup var 🤷🏻‍♀️

X