Hamilelik testi, kan testi, beta günü, hcbg değeri

zeynepeva

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2021
29
6
27
Bugün beta ya 3 gün kala kan tahlili verdim.sonuç 0.36 çıktı e nabızdan baktım doktora gitmedim bu ne demek yani hamilelik var mı yok mu?

Bugün beta ya 3 gün kala kan tahlili verdim.sonuç 0.36 çıktı e nabızdan baktım doktora gitmedim bu ne demek yani hamilelik var mı yok mu?
Negatif ama küsüratlı sifirlarin yukseldgni cok okudum burda biraz daha bekleyin bence

Bende bugün kan verdim 0.20cıktı aşılamanın 12.günü yükselirmi sonuç adetime daha 7gün var

Kızlar ben de kan verdim beta <1.20 çıktı. Adetime daha 3-4 gün var ama benim kasık batmalarım hafif baş dönmesi ve gece bulantıların zaman zaman oluyor. Hatta bana hamile miyim diye düşündürten şey bu ara aşırı sinirli olmam, her şeye isyankar olmam ve çok yorgun hissetmem :) Bir de böyle hasta olacak gibi hissediyorsun ama olmuyorsun ya sürekli öyle bir şey... Bir hafta daha bekleyip kan testini tekrar yaptıracağım. Son ilişkiden bi hafta sonra yaptırmıştım kan testini heyecanlanıp sanırım beklemem gerekirdi

Kızlar ben de kan verdim beta <1.20 çıktı. Adetime daha 3-4 gün var ama benim kasık batmalarım hafif baş dönmesi ve gece bulantıların zaman zaman oluyor. Hatta bana hamile miyim diye düşündürten şey bu ara aşırı sinirli olmam, her şeye isyankar olmam ve çok yorgun hissetmem :) Bir de böyle hasta olacak gibi hissediyorsun ama olmuyorsun ya sürekli öyle bir şey... Bir hafta daha bekleyip kan testini tekrar yaptıracağım. Son ilişkiden bi hafta sonra yaptırmıştım kan testini heyecanlanıp sanırım beklemem gerekirdi
Tabiki beklemen gerekirdi 😂 en az 11-12 gün olması lazım kuzum
Yükselebilir bu değer stres yapma bence daha zamanın var

Tabiki beklemen gerekirdi 😂 en az 11-12 gün olması lazım kuzum
Yükselebilir bu değer stres yapma bence daha zamanın var
Evet canım biraz heyecan yaptım sanırım :) Pazartesi tekrar kan test yaptıracağım o güne kadar regli olmazsam. Sabah yine kasık ağrısıyla uyandım. Üşütme falan değilse tabi... Sonucu yazarım

Umarım hamilesinizdir ama çok umutlanmayın olurmu üzülürsünüz😔 o deger artmaz. Arkadaşlar üzülmeyin diye öyle yazıyorlar ama çok daha fazla umut veriyorlar farkında değiller. Belki bana kızcaksınız ama 16 yıldır sağlık sektöründeyim bu değerin yükseldiğini hiç görmedim😔✔️

Arkadaşlar merhaba:) güzel haberle geldim. Beta hcg değerim tahmin ettiğim gibi on gün sonra yükseldi. Yani kan testi yaptırmak için acele etmeyin. Reglinize 1-2 gün kala ya da geçtiğinde yaptırın. Belirtilere gelince kasık ağrısı, göğüste şişkinlik, bazı günler ani bir iştah açılması, çabuk duygu değişiklikleri... Bir de ben telefonuma yumurtlama günlerini, hamile kalma ihtimalinin yüksek olduğu günleri gösteren bir program indirmiştim. Onu da takip ettim. Gebelik düşünen kadınlar herhangi birini indirmeli bence... Oradan daha iyi takip ediliyor. Tabii beslenmeme de bu dönemde çok dikkat ettim hem eşim hem kendim. Elbette sonuç olarak Allah’ın nasibiyle olan bir şey. Umarım herkesin gönlünden geçen bebiş en hayırlı zamanda gelir.

X