HAMİLELİK ve KPSS 2020 Günlüğüm☺️

Eem aysun

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2018
292
353
34
Bugün,matematik soru bankasından soru çözmeye devam ediyorum.
Sanırım bir hafta içinde bu soru bankası bitecek:-)
En az haftada bir kez bu sayfaya neler yapabildiğimi yazarak kendimi daha motive tutmak:-)
Bebiş doğmadan tüm konuları bitirmek dileğiyle

Bugün matematik soru bankasından soru çözmeye devam ediyorum.
Oğlumun ilk aşısını olması beni biraz zorlasada kolumu oynatmamaya çalışıyorum:-)
Biz kadınların isteyipte başaramayacağı şey yoktur diyorum ve dersime dönüyorum:):nazar::kahve:

Hergün çalıştığım soru bankalarına yenilerini ekleyerek devam ediyorum;-)
Sadece matematik ve Türkçe çözüyorum ve tek amaç hızlanmak:temizlik:
Hedef kasımın başı gibi tüm soru bankalarını bitirmek:kahve:
Sonra 18 gün boyunca deneme çözerek gireceğim Ales’e .(Allah kısmet ederse)
En son 2013 te girmiştim sonucu çok merak ediyorum o_O
Sonra yds maceramız tüm hızıyla devam edecek,yds ye en az bir yıl gidecek gibi duruyor.Bir çok şeyi unuttum :KK17:
2019 sonlarına doğru da KPSS.
Çocukla tüm bu sınavlar nasıl olur bilmem ama denemeden bilemeyiz:KK68:

Bugün yeni bir ALES seti temin ettim.
Fakat ben bir önceki soru bankasının geometri juanını bitirmeye çalışıyorum
:-))
Şimdilik herşey güzel ilerliyor.
Yakında evde yaptığım ALES denemelerinin sonuçlarını buraya yazmaya başlarım:-)):KK58:

Bugün ,Türkçenin kısa tekrarından sonra soru çözmeye başladım:-)):nazar:
Ders çalışmaya alıştım ve eskiden iki test çözüp sıkılırken şimdi kitabı elimden bırakmak istemiyorum :-))
Allah güç verdikçe çalışacağım.
Alese 7 aylıkken gireceğim o_O
Acaba 2.5 saat yerinde kalkmadan oturabilecek miyim:KK48:Bide tuvalet sorunu var tabi malum saat başı tuvalete gidiyorum:oha:Hayırlısı biz niyet edelim allah nasip eder inşallah:dua:

Evet bugün ALES başvurumuzu yaptık:halay:
Fakat çalışmalarım 2 gündür biraz düşüşte:duduk:
Ama yinede her gün kesin ders çalışıyoruz oğlum ve ben:anneadayı:
Allah yardım ediyor biz isteyelim azim edelim gerisi gelir inşallah☺️

Merhaba ben de ALESe gireceğim kasımda. Ve ilk defa giriyorum sanırım geçen sene yeni bir düzenleme gelmiş sınav formatı değişmiş ama konularda bir değişiklik yok sanırım kaynak olarak neler çözüyorsun benim de kaynak edinmem lazım elimde sadece kpss kitapları var kaynak almam lazım
Bu arada ben türkçe öğretmeniyim türkçe ile ilgili sorun olursa yardımcı olurum

Merhaba ben de ALESe gireceğim kasımda. Ve ilk defa giriyorum sanırım geçen sene yeni bir düzenleme gelmiş sınav formatı değişmiş ama konularda bir değişiklik yok sanırım kaynak olarak neler çözüyorsun benim de kaynak edinmem lazım elimde sadece kpss kitapları var kaynak almam lazım
Bu arada ben türkçe öğretmeniyim türkçe ile ilgili sorun olursa yardımcı olurum
Merhaba benim de elimde KPSS kitapları var.liderin matematik soru bankasını bitirdim.(fena değildi).
Yine eski yılların KPSS matematik ve Türkçe soru bankaları var.(pegem)
2018 KPSS için aldığım benim hocam Türkçe ve mat denemeleri var 44 lü onları çözüyorum.
Sınava doğru, eski yılların ALES sorularını deneme olarak çözeceğim:-)
Kısacası ales için kaynak almaya gerek yok çünkü KPSS konuları alesi kapsar fazlasıyla hemde.
Bu sınavda sorular çözülmeyecek gibi değil tek problem ZAMAN.
Zamanı çözebilmenin tek yolu deneme bu yüzden illla kitap alacağım diyorsanız eski yılların ALES sorularının olduğu kitabı alıp zaman tutarak çözmek en mantıklısı:kahve:eğer ÖSYM nin ALES eski yıllarda çıkan sorularını bitirirseniz DGS çıkmış sorularını çözebilirsiniz ordada sadece matematik ve Türkçe var :KK48:
Bol çalışmalı günler diliyorum :spor:

Den Den bide ALES için kaynak kesin alırım diyorsanız ben ihtiyaç aldım.
Fakat gerçekten almaya gerek yok çünkü artık KPSS de sayısal mantık çıkıyor ve kitaplarda bu konu anlatılıyor.
Boşuna para vermeyin derim beno_O
Takıldığınız Türkçe sorularını sorabilirsiniz demişsiniz çok naziksiniz teşekkür ederim :KK24:
Denemelerin sonuçlarını yazalım motivasyon olur:KK19:

Merhaba benim de elimde KPSS kitapları var.liderin matematik soru bankasını bitirdim.(fena değildi).
Yine eski yılların KPSS matematik ve Türkçe soru bankaları var.(pegem)
2018 KPSS için aldığım benim hocam Türkçe ve mat denemeleri var 44 lü onları çözüyorum.
Sınava doğru, eski yılların ALES sorularını deneme olarak çözeceğim:-)
Kısacası ales için kaynak almaya gerek yok çünkü KPSS konuları alesi kapsar fazlasıyla hemde.
Bu sınavda sorular çözülmeyecek gibi değil tek problem ZAMAN.
Zamanı çözebilmenin tek yolu deneme bu yüzden illla kitap alacağım diyorsanız eski yılların ALES sorularının olduğu kitabı alıp zaman tutarak çözmek en mantıklısı:kahve:eğer ÖSYM nin ALES eski yıllarda çıkan sorularını bitirirseniz DGS çıkmış sorularını çözebilirsiniz ordada sadece matematik ve Türkçe var :KK48:
Bol çalışmalı günler diliyorum :spor:
Teşekkür ederim ben de öyle düşünmüştüm sonradan. elimdeki kpss kitaplarından çalışıp en son geçmiş yılların sorularını çözerim diye.aynı düşünmüşuz

Den Den bide ALES için kaynak kesin alırım diyorsanız ben ihtiyaç aldım.
Fakat gerçekten almaya gerek yok çünkü artık KPSS de sayısal mantık çıkıyor ve kitaplarda bu konu anlatılıyor.
Boşuna para vermeyin derim beno_O
Takıldığınız Türkçe sorularını sorabilirsiniz demişsiniz çok naziksiniz teşekkür ederim :KK24:
Denemelerin sonuçlarını yazalım motivasyon olur:KK19:
Evet almaya gerek yokmuş ben de araştırınca konulara falan bakınca almamaya karar verdim.
Zaten turkceyi her türlü yaparım o sıkıntı olmaz sadece mat çalışacağım o kadar.bir de deneme çözerim.tamam.
Sonuçları da paylaşırim :KK200:

merhabalar bn de 2013 mezunuyum. 5 yıldır özelde çalışıyorum. özelde rahattım severek çalışıyordum. bu sene çocuk istediğimiz için bıraktım işimi. ama hala güzel haberi alamadık. bu süreçte kpss'ye mi çalışsam diye düşündüm ben de . ama 5 sene aradan sonra kolay olur mu bilemedim. siz bana umut oldunuz bugün . inş bn de başlayacağım. belki bu vesileyle kafam başka şeylerle meşgul olur ve bebişimiz de gelir hayırlısıyla

merhabalar bn de 2013 mezunuyum. 5 yıldır özelde çalışıyorum. özelde rahattım severek çalışıyordum. bu sene çocuk istediğimiz için bıraktım işimi. ama hala güzel haberi alamadık. bu süreçte kpss'ye mi çalışsam diye düşündüm ben de . ama 5 sene aradan sonra kolay olur mu bilemedim. siz bana umut oldunuz bugün . inş bn de başlayacağım. belki bu vesileyle kafam başka şeylerle meşgul olur ve bebişimiz de gelir hayırlısıyla
Bende 2013 mezunuyum:-)
Özelde bende çalışabilirim ama evli bayanlar için çok zor oluyor:-/
Ben burdayım ama bu sefer zaman çok olduğu için diğer sınavlara da girmek istedim.Hem ALES hem yds hemde KPSS..
Sonra artık açılan ilanlara göre başvurularımızı yaparız inşallah:super:
Eğer KPSS ye sadece çift yıllarda giriyorsunuz önünüzde zaman çok ,bu yüzden kısa hedefler belirleyebilirsiniz.
Mesela ben en yakın hedefim kasımdaki ALES ,bu arada matematik ve Türkçe iyice hızlanmış olacak:-)İnşallah bebişte bir an önce gelir:p

Bende 2013 mezunuyum:-)
Özelde bende çalışabilirim ama evli bayanlar için çok zor oluyor:-/
Ben burdayım ama bu sefer zaman çok olduğu için diğer sınavlara da girmek istedim.Hem ALES hem yds hemde KPSS..
Sonra artık açılan ilanlara göre başvurularımızı yaparız inşallah:super:
Eğer KPSS ye sadece çift yıllarda giriyorsunuz önünüzde zaman çok ,bu yüzden kısa hedefler belirleyebilirsiniz.
Mesela ben en yakın hedefim kasımdaki ALES ,bu arada matematik ve Türkçe iyice hızlanmış olacak:-)İnşallah bebişte bir an önce gelir:p
ben özelde rahattım ailemin yannda, düzenimiz tamdı. ama kpss'de insanın hep aklının bi köşesinde duruyor. inş kitap araştırmasına başladım. neden olmasın ki? temelim de zayıf değil. alandan korkuyorum. hayrlısı bakalım bi başlayalım da

ben özelde rahattım ailemin yannda, düzenimiz tamdı. ama kpss'de insanın hep aklının bi köşesinde duruyor. inş kitap araştırmasına başladım. neden olmasın ki? temelim de zayıf değil. alandan korkuyorum. hayrlısı bakalım bi başlayalım da
O zman siz her yıl KPSS ye girenlerdesiniz:-)
Umarım azmimiz bitmez ve başarılı oluruz :-)
Kitap seçiminde şöyle başlamanızı önerebilirim,en iyi beğenilen kaynakları sona doğru bitirin.Çünkü şuanda başlayınca sona geldiğinizde baştaki kitabı unutmuş oluyorsunuz.
En iyi kaynakları en sona bırakın derim ben:KK16:

O zman siz her yıl KPSS ye girenlerdesiniz:-)
Umarım azmimiz bitmez ve başarılı oluruz :-)
Kitap seçiminde şöyle başlamanızı önerebilirim,en iyi beğenilen kaynakları sona doğru bitirin.Çünkü şuanda başlayınca sona geldiğinizde baştaki kitabı unutmuş oluyorsunuz.
En iyi kaynakları en sona bırakın derim ben:KK16:
yok en son 2013 'te girdim sınava. o zamanlar çok sıkı çalışmıştım. sonra aniden alan geldi. özelden teklif aldım falan derken kpss gümbürtü oldu. çok disiplinli bir insanımdır. bi başlasam düzenli bir şklde çalışırım . planlı, programlı. inş bilgi alışverişi yaparız faydalı oluruz hem birbirimize ben de bir post açmayı düşünüyorum. başkalarına da faydalı olmak adına

yok en son 2013 'te girdim sınava. o zamanlar çok sıkı çalışmıştım. sonra aniden alan geldi. özelden teklif aldım falan derken kpss gümbürtü oldu. çok disiplinli bir insanımdır. bi başlasam düzenli bir şklde çalışırım . planlı, programlı. inş bilgi alışverişi yaparız faydalı oluruz hem birbirimize ben de bir post açmayı düşünüyorum. başkalarına da faydalı olmak adına
Her yıl sınava girenlerden derken yani siz tek yıllarda da girebiliyorsunuz ben sadece çift yıllarda girebiliyorum:-)
En önemlisi çalışmaya başlamak gerisi geliyor zaten :KK48:
inşallah biz çok azimli kadınlar bir an önce devlet memuru olur:KK54:

Bugün kpss isem 33 deneme ,mat ve Türkçe çözmeye başladık:-)
Denemeler fena değildi.
Ama Türkçede hem dikkat hemde zaman sorununu yaşıyorum .Deneme çözerken süre tutuyorum ve inşallah on gün sonra daha hızlı ve daha az yanlışla bitirebilirim günlük denemelerimi.
Oğlum bana deneme çözerken sanki yardım ediyor:-)))
İki haftadır tekmeleri hissetmeye başladım hem çok eğlenceli hemde hep benimle olduğunu hissediyorum oğlum:anneadayı::nazar:
Artık sınavda anneye kopya verirsin:KK66:

Matematik denemeleri beni sınava yakın hissettiriyor,fakat hala full yapamadım:işsiz:
Yarın ikinci aşımızı olacağız ve kolum o zman çok ağırıyoro_O
Bakalım alesteki zaman problemine ne kadar karşı koyabileceğim :halay:
Hayırlısı diyip ikinci matematik denemesine geçiyorum :kahve:

X