HAMİLELİKTE DİŞ AĞRISI/ÇÜRÜMESİ/DOLGU KIRILMASI

tugcely

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
21
12
24
8+3 HAMİLEYİM ,DOLGUM VARDI SOL TARAFTA SANIRIM KÜÇÜK Bİ PARÇA KIRILMIŞ VE ORASI ÇÜRÜMÜŞ NORMALDE ŞU ANDA ŞİDDETLİ BİR AĞRI YOK AMA BİRŞEY YERKEN BİRŞEY KAÇTIĞINDA AĞRIYOR VE DİLİM İLE DOKUNDUĞUMDA DA AĞRIYOR VE DAMAĞIM DA BİRAZ ŞİŞMİŞ NE YAPMALIYIM SARIMSAK VE KARANFİL UYGULAYIN YAZIYOR AMA KESİN BİR ÇÖZÜM DEĞİL SANIRIM ÇÜRÜK DİŞ BEBEĞE DAHA ÇOK ZARAR VERİYORMUŞ DİŞ ÇEKİMİ VS İÇİNDE 3-6 AY ARASI ÖNERİLİYOR NE YAPMALIYIM NASIL Bİ ÖNLEM ALMALIYIM AĞRI ARTMADAN KORKUYORUM BİRŞEY OLUR DİYE :KK43:

bir şey kaçmasın diye dua et ve müsaade edilen ilk fırsatta dolgu yaptır. doğurduktan sonra da bebeği emzirdiğin için zorluk olacak, ağrı kesici iğne yapıldığı için ve gitmesi gelmesi vs

yani doğumla kalsiyum magnezyum herlşeyiş çocuk alıyor vücutta bunlar aazalıyor diş güçlü kalmıyor diye biliyorum. ılık tuzlu suyla gargara belki iyi gelir canım. bebek de şimdiden hayırlı olsun analı babalı bğüyüsün sağlıkla bereketle gelsin inşallah

yani doğumla kalsiyum magnezyum herlşeyiş çocuk alıyor vücutta bunlar aazalıyor diş güçlü kalmıyor diye biliyorum. ılık tuzlu suyla gargara belki iyi gelir canım. bebek de şimdiden hayırlı olsun analı babalı bğüyüsün sağlıkla bereketle gelsin inşallah
amin inşallah çok teşekkür ederim deneyeceğim mutlaka <3

Merhaba arkadaşlar, 28 haftalık hamileyim bir dişim tamamen kırıldı kök içinde kaldı çok ağrım var diğeri ise diğer tarafta çok kötü çürüdü bu süreçte. Hamilelikte diş çektiren tedavisini yaptıran var mı acaba lütfen yazarsanız memnun olurum , doktorum onay veriyor

Sarımsak gibi saçma bir şeyi sakın uygulamayın doktora gidin. Sarımsak diş etine zarar veriyor hasta doktora geliyor ağzı sarımsak kokuyor kaç gündür kullanıyorum diyor tedavi bile yapmazlar uygulamayın

Doktora gidin eğer çürük ilerlememişse anestesiz bile dolgu yaparlar yoksa 3ayınızın dolmasını beklersiniz

Sarımsak gibi saçma bir şeyi sakın uygulamayın doktora gidin. Sarımsak diş etine zarar veriyor hasta doktora geliyor ağzı sarımsak kokuyor kaç gündür kullanıyorum diyor tedavi bile yapmazlar uygulamayın
Canım dediğiniz şeyi yapmadım ama 28.haftadayim doktorum onay verdi ama yine de endişe ediyorum

Canım dediğiniz şeyi yapmadım ama 28.haftadayim doktorum onay verdi ama yine de endişe ediyorum
Sizin sorunuza da yazdım yaptırın geç olmadan yoksa enfeksiyon kapar o zaman şişer ilaç kullanmak zorunda kalırsınız. Ne kadar geç kalırsanız o kadar ilaç yazma durumu çıkar

Sizin sorunuza da yazdım yaptırın geç olmadan yoksa enfeksiyon kapar o zaman şişer ilaç kullanmak zorunda kalırsınız. Ne kadar geç kalırsanız o kadar ilaç yazma durumu çıkar
Teşekkür ederim canım . Evet bugün gideceğim 🙏🏻 inşallah sorunsuz bir tedavi olur doktorum lokal anestezi ve adrenalin verilmeden yapılmasıni on görmüş raporda

Benim geçen hafta kanal tedavimin üstündeki dolgu kırıla gittim ve vidalı dolgu yapıldı yani dişin içine vida takıldı sadece hamile olduğum için iğne ve ilaç vermediler ki acı da hissetmedim zaten bence geciktirmeyin

Benim geçen hafta kanal tedavimin üstündeki dolgu kırıla gittim ve vidalı dolgu yapıldı yani dişin içine vida takıldı sadece hamile olduğum için iğne ve ilaç vermediler ki acı da hissetmedim zaten bence geciktirmeyin
Çok şükür 🙏🏻 sizin adınıza sevindim inşallah aynı şekilde bende rahatlıkla atlatirim bugün 😔 lokal anestezi uygulandi mi

Çok şükür 🙏🏻 sizin adınıza sevindim inşallah aynı şekilde bende rahatlıkla atlatirim bugün 😔 lokal anestezi uygulandi mi
Hayır hiçbirşey yapılmadı direk işlem yapıldı bir problem yaşamadım ama dediğim gibi benim dişimde zaten kanal tedavisi vardı yani sinirler alınmıştı o yüzden hissetmedim

Merhaba arkadaşlar, 28 haftalık hamileyim bir dişim tamamen kırıldı kök içinde kaldı çok ağrım var diğeri ise diğer tarafta çok kötü çürüdü bu süreçte. Hamilelikte diş çektiren tedavisini yaptıran var mı acaba lütfen yazarsanız memnun olurum , doktorum onay veriyor
Ben gecen hafta kanal tedavisi oldum, 18 haftalikken. Disi ihmale getirmeyin, acisi katlanarak buyuyor malesef. Su an lokal anesteziyle tedavi olabilecek donemdesiniz, korkmayin 🐝 gecmis olsun.

Ben gecen hafta kanal tedavisi oldum, 18 haftalikken. Disi ihmale getirmeyin, acisi katlanarak buyuyor malesef. Su an lokal anesteziyle tedavi olabilecek donemdesiniz, korkmayin 🐝 gecmis olsun.
Çok teşekkür ederim 🙏🏻 benim gibi acaba ilerleyen aylarda 28.hafta yaptıran var mıdır biliyor musunuz ?😔 Çok sıkıntıdayim size de çok geçmiş olsunn sağlıcakla kucağımıza alalım miniklerimiz inşallah

X