Doğuma Hazırlık Hamilelikte hayatı düzene sokmak- var mısınız kızlar birlikte yapalım

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
6 aylık bebesiyle boğuşan bir anne olarak sizlere tavsiye vermeye geldim kızlar 😆😆

1- Evi minimalize edin. (Sadeleştirme) bunun ekmeğini çok yersiniz bak.
2- uyuyun bol bol keyif atın.
3- Doğum sürecine cok inmeden, emzirmeyi ten tene temasin onemini arastirin doğuma yakın.
4- Doktor icinize sinmezse 1 sn dusunmeyin degistirin ( en buyuk pişmanlığımdı benim )
5- Bebeyle konuşun muhakkak bu çok muhim.
6- Lutfen lutfen sizi strese sokan insanlardan mecburiyetiniz yoksa uzak durun.
7- Unutmayın siz her ne olursa olsun onun annesisiniz ve dunyanin butun mukemmel anneleri toplansa bebeğiniz sadece sizi seçer. 😍

Veeee en en önemlisi lohusalikta ne yaşarsanız yasayın geçici olduğunu unutmayın !!!
Harikasınız çok değerli bu bilgiler 🥰😍

6 aylık bebesiyle boğuşan bir anne olarak sizlere tavsiye vermeye geldim kızlar 😆😆

1- Evi minimalize edin. (Sadeleştirme) bunun ekmeğini çok yersiniz bak.
2- uyuyun bol bol keyif atın.
3- Doğum sürecine cok inmeden, emzirmeyi ten tene temasin onemini arastirin doğuma yakın.
4- Doktor icinize sinmezse 1 sn dusunmeyin degistirin ( en buyuk pişmanlığımdı benim )
5- Bebeyle konuşun muhakkak bu çok muhim.
6- Lutfen lutfen sizi strese sokan insanlardan mecburiyetiniz yoksa uzak durun.
7- Unutmayın siz her ne olursa olsun onun annesisiniz ve dunyanin butun mukemmel anneleri toplansa bebeğiniz sadece sizi seçer. 😍

Veeee en en önemlisi lohusalikta ne yaşarsanız yasayın geçici olduğunu unutmayın !!!
Çok tesekkur ederiz maşallah bebise büyümüş bile bana çok uzak geliyor o günler ama zaman da hizla geciyor, her maddede o kadar haklisin ki inşallah bizler de su ilk ayların telâşlarını atlatıp hayatımızı düzene sokarız ❤️

Normalde de çok su içerdim şimdi mutlaka 3 lt suyumu içiyorum. 1 haftadır yarım saatlik yürüyüşlere de başladım çok iyi geldi bana. Tatlı abur cubur çıkardım hayatımdan. Şuan gayet dengeli gidiyorum🤗

Bende aynı durumdayım vicdan azabı çekiyorum. Sabahları kahvaltı bile zor yapıyorum.
Raporumu vereyim hemen
Dün maden suyu içtim
Suyu arttırdım ama istediğim orada değil henüz
Halsizlik olunca erkenden uyudum ama onu sayamam çünkü uyudum uyandım gittim ilacımı içeyim diye bu seferde salonda uyumuşum🙈 istiyorum ki en geç 23 gibi kendi yatağıma yatıp sabaha kadar orada uyumak. Umarım o da olur
Meyve yiyemedim 😔
Bende geceleri uyuyamama başladı ya sızar kalırdım ne güzel 2 oluyor 3 oluyor uyku yok ama 8de otamatik kalkıyorum alarm kurulmuş gibi gün içinde de uyumuyorum 😥
Sabah yumurta peynir yiyebildim, su daha yarim litre icmemisimdir, bir sise maden suyu içtim.
Bildiğiniz bi su hatırlatma programı var mi unutuyorum çünkü ve korkuyorum çok icersem midem bulanır diye 😔

Bende geceleri uyuyamama başladı ya sızar kalırdım ne güzel 2 oluyor 3 oluyor uyku yok ama 8de otamatik kalkıyorum alarm kurulmuş gibi gün içinde de uyumuyorum 😥
Sabah yumurta peynir yiyebildim, su daha yarim litre icmemisimdir, bir sise maden suyu içtim.
Bildiğiniz bi su hatırlatma programı var mi unutuyorum çünkü ve korkuyorum çok icersem midem bulanır diye 😔
Ben bir ara kullanmıştım ama unuttum ismini. Googple playda arat istersen biri işe yarar mutlaka. Olmadı telefona alarm kkur her saat başında alarm çalsın bir yerden sonra alışırsın bence. Yanında da şişe taşı evdeysen gittiğin her odaya onu da taşı. Odalarda su olursa unutursun ama elinde taşıdığın şeyi unutmazsın bence, hem ne kadar içtiğini daha kolay ölçersin

Ben bir ara kullanmıştım ama unuttum ismini. Googple playda arat istersen biri işe yarar mutlaka. Olmadı telefona alarm kkur her saat başında alarm çalsın bir yerden sonra alışırsın bence. Yanında da şişe taşı evdeysen gittiğin her odaya onu da taşı. Odalarda su olursa unutursun ama elinde taşıdığın şeyi unutmazsın bence, hem ne kadar içtiğini daha kolay ölçersin
İndirdim simdi bi tane bakalım inşallah faydalı olur bana

Hamile Yogasına başlayalım düşük riski olmayanlar ve doktoru izin verenler. Doğumu kolaylaştırır ve hareketsizlikten kaçınmış oluruz . Ben sekreter olarak çalışıyorum genel anlamda çok hareketsizim gün içerisinde.
Bunu ben de istiyorum, masa başı işim var, evde de hareketsizim. Tek yürüyüşüm öğle araları. Yoga çok iyi gelir. Bir de şu su içme olayını layıkıyla yapabilsem 😔

Kızlar ben meyve düşkünü oldum yaa, sırf meyveyle karın doyurabilirim, en çok da erik, yeni dünya, hele de kavun ❤️ Akşamları 8’den sonra bi şey yemeyeyim diyorum ama olmuyor, 9 gibi hep meyve yiyorum 😔 o saatlerde de şeker açısından zararlı.
Kucagimda 1 kg cilekle bunu okumam :KK70: gun icinde ye de gece tercih etme canım direk depo

X