Hamilelikte kanama sorunu olup sağlıkla dogum yapan var mi ?

Esmerbrokoli

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2018
615
462
36
Merhaba arkadaşlar,
Kiz kardeşim için bu konuyu açtım. Kendisi 23 haftalık hamile. Yoğun bir şekilde kanama şikayeti ile doktoruna başvurdu. Kesede ve bebekte bir sıkıntı yokmuş, kan plasentadan gelmiş. Doktor strese girmemesi gerektiğini söylemiş progestan + bir fitil vermiş ve koca 1000 lik şişe serum vermiş. 3-4 gün olmasına rağmen kanama az az devam etmekte. Kız kardeşimin ilk gebeliği ve çocuğuna birsey olacak diye çok korkuyor.
Lütfen kanama problemi yaşayıp sağ salim bebeğini dünyaya getirenler yorum yapıp bize cesaret verebilir mi ?

Merhaba arkadaşlar,
Kiz kardeşim için bu konuyu açtım. Kendisi 23 haftalık hamile. Yoğun bir şekilde kanama şikayeti ile doktoruna başvurdu. Kesede ve bebekte bir sıkıntı yokmuş, kan plasentadan gelmiş. Doktor strese girmemesi gerektiğini söylemiş progestan + bir fitil vermiş ve koca 1000 lik şişe serum vermiş. 3-4 gün olmasına rağmen kanama az az devam etmekte. Kız kardeşimin ilk gebeliği ve çocuğuna birsey olacak diye çok korkuyor.
Lütfen kanama problemi yaşayıp sağ salim bebeğini dünyaya getirenler yorum yapıp bize cesaret verebilir mi ?
Benim kuzenimde de oldu cok sukur saglikli bebegi var. Cok yormasin kendini bol bol dinlensin yardimci olun uzansin çoğunluk. 🙏

Merhaba arkadaşlar,
Merhaba benim yengemdede oldu. Yeni hamileydi sehpayi ayağıyla çekti. Aksam baktı.kanamasi. Var kesin dedik gitti .ama çok şükür birşeyi yoktu .ondan sonra doğuma kadar kanaması oldu. Ama dikkat etmesi lazım di . sizinde kardeşiniz dikkat etsin . sağlıcakla kucağına almayi nasip etsin Rabbim 🤲

Benim kuzenimin hamileliği boyunca hem kanaması oldu hem de serklaj yapıldı. Neredeyse 7 ayını yatarak geçirdi. Şimdi bebeği 1.5 yaşına gelmiş sağlık bir bebek

Benim kuzenimde de oldu cok sukur saglikli bebegi var. Cok yormasin kendini bol bol dinlensin yardimci olun uzansin çoğunluk. 🙏
Tesekkur ederim yorumunuz için. Bende ikizlere hamileyim o yüzden birbirimize fazla yardımcı olamıyoruz. Yinede tabii moralini yüksek tutması konusunda destek oluyorum.

Merhaba benim yengemdede oldu. Yeni hamileydi sehpayi ayağıyla çekti. Aksam baktı.kanamasi. Var kesin dedik gitti .ama çok şükür birşeyi yoktu .ondan sonra doğuma kadar kanaması oldu. Ama dikkat etmesi lazım di . sizinde kardeşiniz dikkat etsin . sağlıcakla kucağına almayi nasip etsin Rabbim 🤲
Teşekkür ederim yorumunuz için. Amin ALLAH razı olsun 🤲

Merhaba arkadaşlar,
Cevap: cook!
Benim gecen sefer az bi kanamam olmustu, o zaman doktorum cok panik yaptirmistim. Bir arkadasim demisti ki benden kova ile kan geldi yine de saglikli dogurdum rahat ol :)
Kardesiniz guvendigi bir doktora takip olsun ve kendini yemesin.
Pek cogumuz hamileligimizde farkli sikintilar yasiyoruz. Ilk hamileligimde cok az kanamam olmustu, doktor cok panik olmustu, stresli gecti sonrasi. Simdi yine hamileyim, erkenden sanci basladi, takip ediyorum. Yani hep bisiler oluyor :)

yazilali baya olmus ama benimde suan ayni durum var. suan 6+2'yim ve dun sabah yani 6+1'de kalp atislarini ilk kez alttan ultrasonla duyduk cok mutlu olduk ve ben bunun uzerine kendi aileme bu mujdeyi verdim. cunku dun dogumgunumdu ve ben onlara surpriz yapayim istedim. aksamina dehset kanamam oldu. bu 2. kes olmus oldu bundan 1 hafta oncede olmustu ama o bu kadar degildi. sonrasinda dunku kanamadan sonra dr korkmamami ve parca yoksa acile gitmeye gerek yok dedi ve sabaha kadar azar azar kanamam devam etti. bu sabah erkenden klinige dr'uma kontrole gittik yine alttan bakildi ve bebek kese duruyor kalp atislarini tekrardan duyduk ama dusuk riski var dedi. zaten 1 haftadir raporluyum. simdi onumuzdeki 2 haftada raporlu olacagim. hic ev isi vs yapmiorum sadece yemek yapip hep uzaniorum. inss sorun olmaz cunku bakanim bana yardimci olacak hickimsemizde yok burda.. nasil gececek bu haftalar bilemiyorum. en son ihtimal heyet raporuyla ful zamanli izne ayrilmis olacagim sanirim. dualarinizi bekliyorum kizlar. inss sorun yasamam bir daha🙏

durumumu anlatirken asil sormak istedigimi unuttum. bu alttan muayene bu kanamalara sebep olabilir mi sizce? benim canim acior o esnada dr'uma da soyledim ama cok kucuk ve ustten gormemiz mumkun deil dedi. sizlerde durum nasil nasil muayene oluyordunuz bu haftalarda?? sizce dr'um yanlis mi yapior??

durumumu anlatirken asil sormak istedigimi unuttum. bu alttan muayene bu kanamalara sebep olabilir mi sizce? benim canim acior o esnada dr'uma da soyledim ama cok kucuk ve ustten gormemiz mumkun deil dedi. sizlerde durum nasil nasil muayene oluyordunuz bu haftalarda?? sizce dr'um yanlis mi yapior??
Merhaba,
Öncelikle çok geçmiş olsun. RABBIM evladinizi size bağışlasın 🤲
Ben 21 haftalık ikiz bebeklere hamileyim. Ve 12. Haftaya değin hep alttan muayene oldum. Sıkıntı yaşamadım.
Konuyu kız kardeşim için açmıştım. Onunda bir hayli fazla kanaması oluyor ve bu durum halen devam ediyor 6. Ayı bitiriyor olmasına rağmen.
Çok endişe ediyor idik neden bu kadar kanama diye meğer rahimde siğil varmış. Çeşitli sebepleri olabiliyor kanamanın. Ve doktor kardeşime de hiç kalkmamasi gerektiğini söylemişti. Dilerim sizinki de tehlikeli bi durum değildir ve bir an evvel iyileşirsiniz 🤲

Merhaba,
Öncelikle çok geçmiş olsun. RABBIM evladinizi size bağışlasın 🤲
Ben 21 haftalık ikiz bebeklere hamileyim. Ve 12. Haftaya değin hep alttan muayene oldum. Sıkıntı yaşamadım.
Konuyu kız kardeşim için açmıştım. Onunda bir hayli fazla kanaması oluyor ve bu durum halen devam ediyor 6. Ayı bitiriyor olmasına rağmen.
Çok endişe ediyor idik neden bu kadar kanama diye meğer rahimde siğil varmış. Çeşitli sebepleri olabiliyor kanamanın. Ve doktor kardeşime de hiç kalkmamasi gerektiğini söylemişti. Dilerim sizinki de tehlikeli bi durum değildir ve bir an evvel iyileşirsiniz 🤲
cok tesekkur ederim🙏
insallah siz ve kardesiniz de saglikla sihhatle bebeklerinizi kucaginiza alirsiniz🙏🙏
sigil oldugunu kacinci ayda ve nasil anladilar, bi test bi tahlil bisi mi yapildi yoksa sadece ultrasonla mi anladilar? yani bu zamana kadar neden faekedilmemis ve bu sigil durumunun bebege zarari varmiymis?
Allah hepimizin hakkinda hayirlisini nasip etsin🙏🙏

cok tesekkur ederim🙏
insallah siz ve kardesiniz de saglikla sihhatle bebeklerinizi kucaginiza alirsiniz🙏🙏
sigil oldugunu kacinci ayda ve nasil anladilar, bi test bi tahlil bisi mi yapildi yoksa sadece ultrasonla mi anladilar? yani bu zamana kadar neden faekedilmemis ve bu sigil durumunun bebege zarari varmiymis?
Allah hepimizin hakkinda hayirlisini nasip etsin🙏🙏
Rica ederim.
Ah Amin hamile olan herkes sağlıkla kavuşsun bebeğine 🤲
Bir suru test yapıldı anlaşılmadı en sonunda başka bir doktorun tecrübesiyle yapmış olduğu el muayenesi sonucunda, ultrason ile de onaylanarak ortaya çıktı. Sigilin bebeğe zararı direkt yokmuş fakat dolaylı yollardan erken doğuma sebep olabilirmiş. Doktor yakalım sigili demis fakat kardeşim istememiş.
Amin ecmain 🤲 yinede şükrediyoruz daha beteri olmadığı ve sorun sadece bir sigil oldugu için.

Ben 5+6 ıyken bira ev işi yaptım aksamüstü kanamam oldu uzandım biraz ertesi gün kontrolüm vardı ben demeden doktor gördü kese etrafında var diye. Progestan verdi on günde rapor verdi. Bol bol uzanıyorum. Haftaya kontrolüm var bakalım ne olcak. Bir önceki hamileliğimde de olmustu ama rapor filan almamıstım agrkmda vardı o zaman yürüyemiyordjm bile ama saglıkla dogdu oglum. Bir aya kesildi kanama alanı

Ben 5+6 ıyken bira ev işi yaptım aksamüstü kanamam oldu uzandım biraz ertesi gün kontrolüm vardı ben demeden doktor gördü kese etrafında var diye. Progestan verdi on günde rapor verdi. Bol bol uzanıyorum. Haftaya kontrolüm var bakalım ne olcak. Bir önceki hamileliğimde de olmustu ama rapor filan almamıstım agrkmda vardı o zaman yürüyemiyordjm bile ama saglıkla dogdu oglum. Bir aya kesildi kanama alanı
bende gecen hafta ve bu hafta raporluyum. ama evde olmak ve surekli yatmak uzanmak beni mahvedior kendimi hasta gibi hissediyorum tum vucudum agriyor. bugun yine kasiklarimda sizlama seklinde agrilar basladi. inss kotu bir sey olmaz. ctesi gunu kontrole gidecegim ve iyi isem rapor istemeyecegim ama dr'um da israrla dinlenmemi istiyor. bilemiyorum kafam cok karisik. ögretmenim ve okul bana cok daha iyi gelior ama tabi ister istemez yoruluyorum. bilemedim ne yapsam.. sizce??

bende gecen hafta ve bu hafta raporluyum. ama evde olmak ve surekli yatmak uzanmak beni mahvedior kendimi hasta gibi hissediyorum tum vucudum agriyor. bugun yine kasiklarimda sizlama seklinde agrilar basladi. inss kotu bir sey olmaz. ctesi gunu kontrole gidecegim ve iyi isem rapor istemeyecegim ama dr'um da israrla dinlenmemi istiyor. bilemiyorum kafam cok karisik. ögretmenim ve okul bana cok daha iyi gelior ama tabi ister istemez yoruluyorum. bilemedim ne yapsam.. sizce??
Yat dinlen bence. Bende istemiyordum rapor ama doktorun verdiği ilac o kadar sersemletiyorki rapor vermekte haklıymış diyorum bazen

X