Hamilelikte Ödemlerinizden Nasıl Kurtuldunuz?

reoc

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2012
1.430
1.715
36 haftalık hamileyim ve birkaç haftadır ayaklarımda beni rahatsız eden ödemler var. Her gün yürüyüş ve egzersiz yapmama, bol bol su içmeme ve sık sık dinlenmeme rağmen.Siz ödem atmak için neler yapıyorsunuz? Ödem attıktan sonra tekrar oluşuyor mu?

Ya kimsede ödem oluşmadı ya da kimse ödemden kurtulamadı.Neyse...Ben çözümü buldum zaten.Gerek kalmadı.

Ya kimsede ödem oluşmadı ya da kimse ödemden kurtulamadı.Neyse...Ben çözümü buldum zaten.Gerek kalmadı.

ben 6 aylık hamileyim. henüz sadece ayaklarım şişiyor.onada çare bulamadım. Siz öedemi nasıl attınız?

ben 6 aylık hamileyim. henüz sadece ayaklarım şişiyor.onada çare bulamadım. Siz öedemi nasıl attınız?

Tuzu azaltarak ödemi azalttım.Tamamen kurtulamadım;ama sizde yeni oluşmuşsa belki de önlersiniz. Ben normal tuzlu yerdim;ama ödem için demek ki daha da az tuzlu yemek gerekiyormuş. Bu kadar etkilediğini bilseydim hamileliğin başından beri az tuzlu yerdim.Size tavsiyem hamilelik sonuna dek az tuzlu yemek yemeniz. Turşu, dışarıda yenen yemekler, konserve gıdalar, ekmek içinde oldukça tuz barındırıyor. Eğer zorlanırsanız salatanızı limonla tatlandırabilir, yemeklerinize değişik baharatlar katabilirsiniz. Bana şimdi az tuzlu peynir bile tuzlu geliyor.O yüzden tel peynir (çeçil peynir) ve Muratbey marka ince örgülü peynirden yiyorum.Şimdi ayaklarıma bakıp bakıp şükrediyorum.Yine ayağımı uzun süre sarkıtınca veya uzun süre ayakta kalınca ödem oluyor; ama o kadarı göze batmıyor.Kısa sürede iniyor. Bazılarına ayakları yukarıya kaldırmak yararken bana oturduğum yerde dümdüz uzatmak yarıyor.Tuzu mutlaka azaltın.

Ha bir de hamur işi yemek de ödemi arttırırmış. Fazla karbonhidrat almamaya çalışın.Ben faydası olur diye her gün yarım demet maydanoz yiyorum (Diyetisyenim ben hamileyken hep yedim sorun değil demişti.Siz yine de dr.a danışın.) Bol su içmek de gerekir tabii.Tuzu azaltmak sonucu 2 günde ödemim azaldı.İnşallah sizde de işe yarar.Gelişmeleri bildirirseniz sevinirim.

Bendede ödem hic olmadi taaki düne kadar dün aksam yaprak sarmasi yedim annem sarmisti tuzu biraz fazlaymis ama yapraklarn gol yogurtla yedigim halde aksam ayaklarim sisti birazck snra bol bol su ictim yattim istrahat ettim. Bugn hicbisey yok allahma bn sukur ilk defa basima geldi kca 9 ay hcbsy olmadi son hafta oldu iste :-) bu arada prensesim denizim hsftaya pazartesi geliyoo :-)

Tuzu azaltarak ödemi azalttım.Tamamen kurtulamadım;ama sizde yeni oluşmuşsa belki de önlersiniz. Ben normal tuzlu yerdim;ama ödem için demek ki daha da az tuzlu yemek gerekiyormuş. Bu kadar etkilediğini bilseydim hamileliğin başından beri az tuzlu yerdim.Size tavsiyem hamilelik sonuna dek az tuzlu yemek yemeniz. Turşu, dışarıda yenen yemekler, konserve gıdalar, ekmek içinde oldukça tuz barındırıyor. Eğer zorlanırsanız salatanızı limonla tatlandırabilir, yemeklerinize değişik baharatlar katabilirsiniz. Bana şimdi az tuzlu peynir bile tuzlu geliyor.O yüzden tel peynir (çeçil peynir) ve Muratbey marka ince örgülü peynirden yiyorum.Şimdi ayaklarıma bakıp bakıp şükrediyorum.Yine ayağımı uzun süre sarkıtınca veya uzun süre ayakta kalınca ödem oluyor; ama o kadarı göze batmıyor.Kısa sürede iniyor. Bazılarına ayakları yukarıya kaldırmak yararken bana oturduğum yerde dümdüz uzatmak yarıyor.Tuzu mutlaka azaltın.

doktor bana ödemimi kaval kemiği üzerine bastırıp anlayacağımı söyledi. bende zanneiyorum ki ayak şişmesi normal.Dinazor ayağı gibi oluyorlar bazen. parmaklarım dolma gibi ve ayak numaram büyüdü. Tuzu neredeyse tüketmiyorum diyebilirim. ama dışarıda yediklerimde yada ekmek ,peynirde olan tuzu hiç heseba katmamıştım tabi. ayaklarımı ise uzatınca rahatlıyorum biraz.
Teşşekkür ederim.

doktor bana ödemimi kaval kemiği üzerine bastırıp anlayacağımı söyledi. bende zanneiyorum ki ayak şişmesi normal.Dinazor ayağı gibi oluyorlar bazen. parmaklarım dolma gibi ve ayak numaram büyüdü. Tuzu neredeyse tüketmiyorum diyebilirim. ama dışarıda yediklerimde yada ekmek ,peynirde olan tuzu hiç heseba katmamıştım tabi. ayaklarımı ise uzatınca rahatlıyorum biraz.
Teşşekkür ederim.

Bastırıp çektiğinizde o bölge hemen eskiye dönmüyor ve beyaz renk alıyorsa o ödemdir. Zaten görüntü itibarıyla da ayaklarda yeni bir katman göze çarpıyor.İnşallah kısa zamanda rahatlarsınız.

Haşlanmış yumurta çok çabuk geçiriyor ödemi kızlar. Hergün birikitane yemeye çalışın.. ben böyle attiyrm odemi.. bol Su ve tuzsuz yemekte etkiliyor.. ama haşlanmış yumurta çok rahatlatacaktır..

en önemlisi tuzu azaltmak ve bol bol su içmek.3 litre su içiyorum.Gebelik zehirlenmesinden çok korkuyorum.Ödem olursa,tansiyon yükselirse,ve idrarda protein kaçağı varsa oluyormuş.

Kabak yemeği, şeftali, karpuz da ödem atmak için iyi gelen meyve ve sebzeler. Ben tuzu azaltınca çok rahatladım.Hem ödem atarak 2 kiloya yakın da verdim. Artık neredeyse yok denecek kadar az ödemim var.

en önemlisi tuzu azaltmak ve bol bol su içmek.3 litre su içiyorum.Gebelik zehirlenmesinden çok korkuyorum.Ödem olursa,tansiyon yükselirse,ve idrarda protein kaçağı varsa oluyormuş.

Tuzu azaltmak kilo kontrolüne de yardımcı olur. Gebelik zehirlenmesinden korkmayın.Siz elinizden geleni yapın, gerisi Allah'a kalmış. Bol protein tüketerek ve normal değerlerde kilo alarak gebelik zehirlenmesi için önleminizi almış olursunuz. Kilolu olup da bu sorunu yaşamayanlar da var.Bunları düşünüp canınızı sıkmayın.

Kabak yemeği, şeftali, karpuz da ödem atmak için iyi gelen meyve ve sebzeler. Ben tuzu azaltınca çok rahatladım.Hem ödem atarak 2 kiloya yakın da verdim. Artık neredeyse yok denecek kadar az ödemim var.

peki şuan kaç kilosun.eminim bende azaltırsam ki azaltıcam baya farkeder çünkü kilom çok ödemde çok

peki şuan kaç kilosun.eminim bende azaltırsam ki azaltıcam baya farkeder çünkü kilom çok ödemde çok

2.5 ay önce doğum yaptım.Hamileliğimi 11 kilo ile tamamladım. Doğumdan 2 hafta sonra 10 kilo verdim.1.5 aylık anneyken ise 12 kilo vermiştim.

Biz doğumı sıcaklara gelenler ödem konusunda daha şanssızız maalesef ne yaparsan yap sıcaktan yine şişiyor

Bende 21haftaligim ayaklarim davul gibi oldu 2gundur. Uykusuz ve ayakta kaldim etkisi var midir bilmiyorum ama parmagimla bastirinca iceri gocup oyle kaliyo. Nasil krtuldunuz acaba

X