Hamilelikte Organik Saç Boyası Önerileri?

Arkarian

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2016
196
113
Merhaba kızlar,
İlk trimesteri çok şükür tamamladık. Doktoruma saçlarımı boyayabilir miyim diye sorduğumda bundan sonra boyayabileceğimi söyledi. Saçlarım çok erken yaşımda tepemden beyazladığı için şu an ciddi bir şekilde dikkat çekiyor ve bu durum beni rahatsız ediyor. Hamilelik öncesinde Davines Koyu Kumrala boyuyordum ve doğal duruyordu. Şimdi yine organik içerikli ve renkleri doğal duran bir boya markası arıyorum. Pyhto markasını çok gördüm önerilerde... Siz hangi markayla boyadınız ya da boyuyorsunuz? Önerilerinizi yazabilirseniz çok mutlu olurum :)

Evet kınayı da çok düşündüm ama kınalar da bildiğimiz kınalar değilmiş ve çoğunun içeriğinde daha zararlı maddeler olabiliyormuş doğal içerikli kınalar artık çok az olduğundan.
Saçın rengini değistirebilecek güçte bi madde mecbur biraz kimyasal olacak ama ben organik denen boyalara inanmıyorum. Kına saatlerce kafada kalabiliyo sadece bi ıslaklık hissi oluyo. Boyanın kokusu bile geniz yakıyo.

Saçın rengini değistirebilecek güçte bi madde mecbur biraz kimyasal olacak ama ben organik denen boyalara inanmıyorum. Kına saatlerce kafada kalabiliyo sadece bi ıslaklık hissi oluyo. Boyanın kokusu bile geniz yakıyo.
Haklısınız, ben de inanmıyorum. Kına da organik boyalar da şu durumda tertemiz içerikte değiller. Ancak kokusuz, cildi germeyen, organik boyalar da varmış ve havadar bir ortamda yapıldığında zararlı etkisi daha da aza iniyormuş. Keşke tamamen tertemiz içerikte ürünler olsaydı.

Merhaba doktorunuz organik bir boya önermedi mi? Ben henüz konusmadım doktorumla ama organik boya arayısı içerisindeyim.

X