Hamilelikte sağlık sorunları, kaygılar, akrabalar....

maydanozsuyu

My little sunshine🌞
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2019
3.482
6.192
31
Merhabalar...
32. haftadayım. Zor geçen bir hamileliğim var. Eşimden kaynaklanan bir sorunum yok çok şükür ama hamileliğin kendisi beni bitirdi resmen. Bitmeyen mide bulantıları, mide yanmaları, şişen bacak, artan varis derken kendimi 80 yaşında hissediyorum. Yaşadığım ilde doktor var 'insan olabilmiş doktor' yok. sol bacağım şişiyor ağrıyor baldırdan damar tıkanıklığı belirtileri bunlar diyorum gidiyorum uzmana hamileiktendir deyip yüzüme bile bakmıyor. Gözüme perde inmiş gibi oluyor yani buğulu görüyorum hamileliktendir deyip yolluyorlar bakmıyorlar bile. Yani hiç bir soru işaretim cevaplanmıyor ve sürekli kaygı içinde yaşıyorum. bazen içimdeki çocuğu düşmanım gibi görüyorum hep onun yüzünden diye sonra vicdandan ölüyorum oysa çocuğu isteye bile yaptım... Doğumun nerde olacağı belli değil zaten berbat bir özel hastane ve yine berbat bi devlet hastanesi dışında alternatifim yok. çevre illerde çok iyi proflar var ama eşimin bahanesi 'arabamız yok'... bu sorunlarıma bir de eş dost akraba sıkıntısı ekleniyor deliriyorum. En basiti gıda zehirlenmesi yaşadım kusmaktan ayakta duramıyorum akşam 10 da beni ziyarete görümcem geliyor çay içermişiz birlikte... şehir dışından başka görümcem gelir onları yemeğe davet ederim diğer görümcem ve eltim de gelmek ister çağırmasam küserler evde enik cücük 20 kişi oluruz... yemekti bulaşıktı türlü dert... yıllarca yalnız yaşadiğim için bana ağır geliyor kalabalık vs bir de hamilelik olunca deliriyorum haliyle. İnanın bazen tuvalete gidip biraz oturuyorum yalnız kalmak için.
Şimdiden lohusayken kimin geleceği planlanmış mesela. Ben gelirim ben meraktan ölürüm görmezsem vs. Bense pinpirikliyim bebeği biri eğilip öpse sinirlenirim. Bu da dert oldu içime.
Eşim deseniz gariban ben perişan oluyorum diye yemekte yardım edeyim çayda yardım edeyim dur temizliği yapayım arada kaldı. Defalarca ailesini uyarmasına rağmen önünü alamadık bu gidip gelmelerin. Israrla şu an rahatsız uyumak istiyor demesine rağmen geliyorlar. Normalde gergin dediğim dedik biriyimdir. Ama bunlara laf söz geçiremedim ben.

şimdi başka bi önerisi olan var mı? nasıl uzak tutarım akrabaları...

Bu arada belirteyim asla kötü insanlar değiller sadece düşüncesizler... Bir de gelenekçi tipler bense tam aksi gelenek umrumda değildir. biraz çatışmalar oluyor....

Merhaba,

Varis maalesef gebelik hormonlarindan kaynakli oluyor ve dogurmadan gecmiyor. Hatta dogurunca bile gecmeyebilir. Sadece bacaginda mi yoksa x bolgesi dudaginda vs var mi? Eger sadece bacaktaysa varis corabi yeterli olur, eger yukari kadar ciktiysa ozel varis icin kulotlu corap yaptirmalisin kendi olculerinde.
Buarada varis varsa suan 2. Gebelikte daha ileri safhada cikacaktir uyarayim.

Haricinde yat ve ayaklari yukari kaldir gecede yastik koy bacaginin altina.. bunlar iyi gelen seyler. Ayakta cok kalma cunku bu sadece varisi daha beter yapar, bosuna ogretmenlik kuafor hastaligi demiyolar.

Kv gillere mesafe koy.. kapiyi acmayin, bilmem ne kadar uzakta oturuyosunuz ama..valla gelirlersede git yat iceri. Kimse halinden anlamaz. Simdiden boyleyse cocuk olunca inan depresyona girersin bunlar yuzunden.. kocan dersen ayri havalara girer eminim. Hepsini yasadik kuzum benimkiler tecrubeden gelen tavsiyeler. Bos konusmam

Ben çok yorgunum,halim yok diyerek reddedemiyor musunuz? Eşiniz söylesin "Maydonozsuyunun hamileliği zor geçiyor, size hayır da diyemiyor ama siz gittikten sonra hastalanıyor. Ben sizi biraz toparladığımızda çağırırım." Diye. O alınır bu üzülürle hayat geçmiyor çünkü. Onlar hayatlarına devam ederken siz üzülürsünüz haberleri bile olmaz.

Buğulu görme va bana Şekeri anımsattı.gebelşk şekeriniz var mı ?bu bahsettiğiniz sorunların bir kısmını ben de yaşadım ama ben gebelik şekerinden dolayı yaşadım .

Merhabalar...
32. haftadayım. Zor geçen bir hamileliğim var. Eşimden kaynaklanan bir sorunum yok çok şükür ama hamileliğin kendisi beni bitirdi resmen. Bitmeyen mide bulantıları, mide yanmaları, şişen bacak, artan varis derken kendimi 80 yaşında hissediyorum. Yaşadığım ilde doktor var 'insan olabilmiş doktor' yok. sol bacağım şişiyor ağrıyor baldırdan damar tıkanıklığı belirtileri bunlar diyorum gidiyorum uzmana hamileiktendir deyip yüzüme bile bakmıyor. Gözüme perde inmiş gibi oluyor yani buğulu görüyorum hamileliktendir deyip yolluyorlar bakmıyorlar bile. Yani hiç bir soru işaretim cevaplanmıyor ve sürekli kaygı içinde yaşıyorum. bazen içimdeki çocuğu düşmanım gibi görüyorum hep onun yüzünden diye sonra vicdandan ölüyorum oysa çocuğu isteye bile yaptım... Doğumun nerde olacağı belli değil zaten berbat bir özel hastane ve yine berbat bi devlet hastanesi dışında alternatifim yok. çevre illerde çok iyi proflar var ama eşimin bahanesi 'arabamız yok'... bu sorunlarıma bir de eş dost akraba sıkıntısı ekleniyor deliriyorum. En basiti gıda zehirlenmesi yaşadım kusmaktan ayakta duramıyorum akşam 10 da beni ziyarete görümcem geliyor çay içermişiz birlikte... şehir dışından başka görümcem gelir onları yemeğe davet ederim diğer görümcem ve eltim de gelmek ister çağırmasam küserler evde enik cücük 20 kişi oluruz... yemekti bulaşıktı türlü dert... yıllarca yalnız yaşadiğim için bana ağır geliyor kalabalık vs bir de hamilelik olunca deliriyorum haliyle. İnanın bazen tuvalete gidip biraz oturuyorum yalnız kalmak için.
Şimdiden lohusayken kimin geleceği planlanmış mesela. Ben gelirim ben meraktan ölürüm görmezsem vs. Bense pinpirikliyim bebeği biri eğilip öpse sinirlenirim. Bu da dert oldu içime.
Eşim deseniz gariban ben perişan oluyorum diye yemekte yardım edeyim çayda yardım edeyim dur temizliği yapayım arada kaldı. Defalarca ailesini uyarmasına rağmen önünü alamadık bu gidip gelmelerin. Israrla şu an rahatsız uyumak istiyor demesine rağmen geliyorlar. Normalde gergin dediğim dedik biriyimdir. Ama bunlara laf söz geçiremedim ben.

şimdi başka bi önerisi olan var mı? nasıl uzak tutarım akrabaları...

Bu arada belirteyim asla kötü insanlar değiller sadece düşüncesizler... Bir de gelenekçi tipler bense tam aksi gelenek umrumda değildir. biraz çatışmalar oluyor....
Zaten inanın doktorlar çok çok büyük hayati bir durum olmadığı sürece ortaya çıkan herhangi bir rahatsızlığa müdahale etmiyor Türkiye'nin en iyi özel Hastanesi'ne gitseniz de bu böyle . Benim de gözlerimde görme sorunu ortaya çıktı üstelik şuan sadec 22 haftalık hamileyim. Bacak şişmesi ağrılar siyatik vs vs hepsi normal. Kendinizi rahatlatacak bazı hareketleri tespit edin ben zaman zaman sorunlar yaşıyorum iyi gelen bazı pilates hareketleri var onları uyguluyorum.
Akraba mevzularina gelirsek ben eğer uzak yoldan bir yere gidiyorsak yolda yiyebileceğimiz bya da gidince orada yapabileceğim biseyler alırım yanımıza hele ki hamile birine giderken zaten ondan iş beklenmez . Şuan ben de yengem de hamile annemlere bile söylüyorum yemeğe değil de çaya gidin diye çünkü bir torunları daha var ki annem zaten gittiğinde oturmaz her işlerini yapar. Siz kendi canınızın kıymetini bilmeyi öğrenin bi kere geldiler yemek yapamadım gücüm yok ama siz yabancı değilsiniz şunları çıkardım yapabilirsiniz diyiverin sonrasına bakın. Bırakın eşiniz ailesine hizmet etsin gorumcelerinjz yapsın ne yapacaklarsa. Madem anlayissizlar kendinizi böyle insanlar için hirpalamayin kendi sinirlerinizi yıpratmayın

Esin şuan rahatsız uyuyor diyorsa ısrarla geliyorlarsa sizde onlar geldiğinde de uyuyun kalkmayn benim hamileligim böyle sorunlu geçse valla gelen gelsin sürekli yatardm bı iki derken artk düşüncesizliginde bı sınırı var anlarlardi heralde diye düşünüyorum.😕

Siz kendinizi düşünmezseniz kimse sizi düşünmez. Bu halinizle 20 kişiye yemek mi yaptınız ya 😯😯 Geldiklerinde uzanın kalkmayin hiç yerinizden ben üzüldüm size

Doktoru beğenmiyorsunuz , hastaneyi beğenmiyorsunuz , içinizde ki çocuğu düşman gibi görüyorsunuz , görümceye takmıssınız , normalde de gergin biriyim diyorsunuz, bebeği biri öpse sinirlenirim diyorsunuz , hamilelik de hormonlarınız iyice tavan yapmış bence , biraz da kendinizde arasanız suçu ..Ailede de suç var , sizin gibi birinin evine hayatta girmem ben

Bu kadar sağlık sorunu yaşıyor ve psikolojik olarak kendini yıpranmış hissediyorsan neden hala evine yemekli misafir davet etme peşindesin ki? Git eşinin akrabalarına ye /iç kusura bakmayın çok yoruldum gidip biraz dinleneyim diyerek evine dön.

Yani laftan anlamiyorlarsa gerçekten yatıp uyuyun .Baldirdan damar tıkanıklığı nedir bilmiyorum ama bence de varis sanki o dediğiniz .Göz bende de olmuştu şekerim sınırda çıkmıştı birde göz tansiyonu vardı bende bunlara baktirin isterseniz

kan tahlili yaptırdım, bağışıklık değerlerim çok dusuk çıktı. doktor kesinlikle kalabalık ortamlarda bulunmamı yasakladı.
bebeğimi tehlikeye atamam,
kusura bakmayın diyin.

evinize de onu bunu çağırıp ben 3 kişi gelsin istedim 10 kişi geldiler diye şikayet etmeyin.
kimseyi çağırmayın.

evinizde küçük çocuk yok ses çıkaracak. evde yokuz diyin, gelirlerse telefonların sesini kısın, içeride oturun. ısrar ederlerse dışarıdayız diye mesaj atın.

doktor konusunda bir şey diyemeyeceğim. evet çoğu şeyin sebebi hamilelik.
ilk hamileliğimde 15. hafta bittiğinde 6 kilo vermiştim.
3 hamileliğimde de resmen deri değiştirdim.
pul pul döküldü derim.
ne yaptıysam da önünü alamadım.
cildim çok sağlıklıydı, şimdi kocaman kocaman gözeneklerim ve mor göz altlarım var.

bu arada eşiniz araba yokluğunu bahane etmiyor. arabanız gerçekten yok.
başka şehire gideceksiniz tamam da, nasıl?

Geçmiş olsun

Israrla geleni almasın

X rahatsız dışarı çıkalım diyebilir

20 kişi gelince X hamile siz yapın servisi vs diyecek

Ha evime hiç 20 kişi gelmedi ama gelse ev yeneği vs olmaz en fazla lahmacun ayran olur
servis konusunda eşim yardım ediyor. bir kaç kere çayı biten kalksın alsın dedi biraz tuhaf karşılandık.

öncelikle Allah kolaylık versin, varisler için hamilelikte kullanılan varis çorapları var, ben 9 ay boyunca ondan kullandım, en az basınçlı olanlardan kullananabilirsiniz, hiçbir zararı yok aksine kan akışına yardımcı olduğu için sizi biraz rahatlatır, hamile varis çoraplarının bel kısmı çok geniş kesinlikle sıkmıyor, yine de bir doktorunuza da sorun isterseniz,
bulunduğunuz yerdeki özel yada devlet hastanesinin şartlarıyla barışmanız gerek, Allah korusun acil bir durumda onlara mecbur kalırsanız içinizin rahat olması gerek, o yüzden değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabullenmek en güzeli
aile konusunda da öyle ya şimdiden çok net bir şekilde kırıcı olmayan bir üslupla ailede aklı başında kim varsa onunla konuşun doğumdan sonra başınızda kalabalık istemedğinizi çok açık ve net belirtin sonradan sıkıntı olmasın

Doktoru beğenmiyorsunuz , hastaneyi beğenmiyorsunuz , içinizde ki çocuğu düşman gibi görüyorsunuz , görümceye takmıssınız , normalde de gergin biriyim diyorsunuz, bebeği biri öpse sinirlenirim diyorsunuz , hamilelik de hormonlarınız iyice tavan yapmış bence , biraz da kendinizde arasanız suçu ..Ailede de suç var , sizin gibi birinin evine hayatta girmem ben
Girmeyin zaten. Sizin gibi birini de normal sartlar altinda kimse misafir kabul etmek istemez.

Ben olsam annemlere giderdim. Eşin seni etraftaki hastaneye bile götürmüyor. Hamile olarak sadece fiziksel değil, psikolojikte iyi olmalisin.

Hele doğumda, doktorun ile rahat his etmen çok önemli. Ve lohusa dönemini annende daha rahat geçirirsin. Hadi eşin etraftaki hastaneye birakti, ailesini eve almadi,.. peki ya lohuslik?

Cümbür cemaat gelirler, kimse bu kadin rahatsiz yada bebeğin bağişikliği yok demez. Bence en iyisi annenlere gitmek.

Ben olsam annemlere giderdim. Eşin seni etraftaki hastaneye bile götürmüyor. Hamile olarak sadece fiziksel değil, psikolojikte iyi olmalisin.

Hele doğumda, doktorun ile rahat his etmen çok önemli. Ve lohusa dönemini annende daha rahat geçirirsin. Hadi eşin etraftaki hastaneye birakti, ailesini eve almadi,.. peki ya lohuslik?

Cümbür cemaat gelirler, kimse bu kadin rahatsiz yada bebeğin bağişikliği yok demez. Bence en iyisi annenlere gitmek.

ankarada annemler ben ağrıdayım..annem gelecek zaten inşallah... tek avuntum...

ilk hamileliğimde bir kaç sefer bayılmanın eşiğine geldim. gözlerim karardı kulak uğultusu ve kusma doktora gittim bebeğe kana baktılar kalbime tansiyonuma gebelikte olur dediler. 9 ay kasık ağrısı çektim. hamilelikte olur dediler. haklılarda hamilelikte olur gerçekten. şimdiden ayaklarım şiş durumda çalışıyorum tüm gün eee bu da normal. yani gerçekten hamilelikte olur böyle şeyler. dua edin en azından sancınız gelmemiş suyunuz gelmemiş kanamanız yok. bu hamileliğimde duymadığım söz kalmadı. yani kafanıza çok takmış gördüm sizi. ikincisi de eşiniz haklı çevre ile gitmek hamileyken kolay mı aracınız da yok. misafire gelince bir görümceyi çağırırsanız diğerleri de gelir. bunu tahmin etmeniz gerekir. kimseyi çağırmayın. yada gelenleri kabul edin. sayı veremezsiniz ki sen sen gel sen sen gelme. olmaz öyle. bayramda kayınvalidem kayınpederim ve eşimin abisi bizdeydi. olduğu kadar yani. ben sadece 2.5 yaşındaki oğlumun karnını sırtını düşünmekle sorumluyum. yapabildiğim kadar ağırladım. yapamadığımda dedim kv me. anne şunu yapsana diye. kimse sizi ayıpsamaz. yorulunca ben uzanıyorum diyip çekildim kenara. takmayın bu kadar lütfen

X