Hamilelikte TSH hormonunun yüksek çıkması

visyon

Üye
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2022
110
56
30
Merhaba arkadaşlar 18+5 haftalık hamileyim TSH hormonu ( yani tiroid ile ilgili olan bir hormon) 4.05 çıktı yanı yüksek . Hamilelıkte 2-2,5 arası isteniliyor. Bunun için ilaç kullanıyorum 1 hafta içmemiştim sanırım yükseldi. Çok merak ediyorum aranızda benim gibi bu durumu yaşayan war mı ? Ve bebeğiniz sağlıklı doğdu mu ? Ben çok korkuyorum bebeğim de herhangı birsey olucak die lütfen başına gelen warsa yazsın bana 🙏🙏🙏

Merhaba arkadaşlar 18+5 haftalık hamileyim TSH hormonu ( yani tiroid ile ilgili olan bir hormon) 4.05 çıktı yanı yüksek . Hamilelıkte 2-2,5 arası isteniliyor. Bunun için ilaç kullanıyorum 1 hafta içmemiştim sanırım yükseldi. Çok merak ediyorum aranızda benim gibi bu durumu yaşayan war mı ? Ve bebeğiniz sağlıklı doğdu mu ? Ben çok korkuyorum bebeğim de herhangı birsey olucak die lütfen başına gelen warsa yazsın bana 🙏🙏🙏
Doğuma kadar ilaç kullanmanız gerekiyor
Ara ara dalgalanmalar olabilir ilacın dozu ayarlanır
Benim de yüksekti aylik takip ediliyordu
Bi ay 3 bi ay 5 bi ay 2 çıkıyordu aylik doz değişimi yapılıyordu
İkisi de sağlıklı çok şükür

Ben troid sorunu olanlarin ilaç kullandiklarini ve bebeklerinin de saglikli oldugunu biliyorum .insallah sizinde bebeginiz cok saglikli olucak.peki 1 hafta kullanmamaniza doktorunuz ne dedi.

Merhaba, gebeliğim boyunca tiroid ilacı kullandım ben de. Doğumla birlikte normal değere döndü. Bebeğim gayet sağlıklı çok şükür. ☺️

Doğuma kadar ilaç kullanmanız gerekiyor
Ara ara dalgalanmalar olabilir ilacın dozu ayarlanır
Benim de yüksekti aylik takip ediliyordu
Bi ay 3 bi ay 5 bi ay 2 çıkıyordu aylik doz değişimi yapılıyordu
İkisi de sağlıklı çok şükür
Benımde aylık takip yapılıyor ama üzücü bir olay yaşadım ılac kullanmayı unuttum ve yüksek çıktı çok korkuyorum bebeğe bişey olur gelişimi zekası etkilenir diye

Bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım ve doktorum hız kesmeden su içeceksin demişti sürekli ilaç gibi düşünerek su iç . Ben su içerek dengeledim ilaç verme gereği bile duymadı şu an öyle bi sıkıntım yok doğum bekliyorum korkma

Ben troid sorunu olanlarin ilaç kullandiklarini ve bebeklerinin de saglikli oldugunu biliyorum .insallah sizinde bebeginiz cok saglikli olucak.peki 1 hafta kullanmamaniza doktorunuz ne dedi.
Bende kullanıyorum ılac ama 1 hafta kullanmadım başımdan çok kötü bir olay gectı yoksa kullanmamızlık yapmazdım çok pişmanım . Doktoruma söyledım kullanmadığımı ve çok kızdı tabi sonuçlarım yeni cıkmıs yarın direk doktorumla görüşülecek buyuk ihtimalle dozunu attıracak

Bende aynı sıkıntıyı yaşamıştım ve doktorum hız kesmeden su içeceksin demişti sürekli ilaç gibi düşünerek su iç . Ben su içerek dengeledim ilaç verme gereği bile duymadı şu an öyle bi sıkıntım yok doğum bekliyorum korkma
Cok sevindim . Bende su ıcıyorum ama sanırım daha cok arttırsam iyi olucak teşekkür ederim

Peki arada yükseldı mı hiç 4 dü geçtiği oldu mu? Rabbim daha da şifa versin bebeğinize 🤲🏻
Oldu. Ben zaten başladığımda 4 ün üzerindeydi. Gebeliğimi de yeni öğrenmiştik. 25 mg lıkla başladım. Bir sonraki ay 6 nın üzerine çıkmıştı. İlaç yetersiz gelmiş dozunu artırmıştı doktorum. Uzun süre yüksek değerlere maruz kalması gerek bebekte sorun olması için, hiç korkmayın. Kontrol altındasınız siz.

Oldu. Ben zaten başladığımda 4 ün üzerindeydi. Gebeliğimi de yeni öğrenmiştik. 25 mg lıkla başladım. Bir sonraki ay 6 nın üzerine çıkmıştı. İlaç yetersiz gelmiş dozunu artırmıştı doktorum. Uzun süre yüksek değerlere maruz kalması gerek bebekte sorun olması için, hiç korkmayın. Kontrol altındasınız siz.
Suanda yüreğime inanın su serptiniz ☺️ Bende suanda 25 mg olanı kullanıyorum , ilk defa 4 çıktı , bir önceki 3.10 çıkmıştı mesela. İnşallah bişey olmaz , Allah razı olsun

Öncelikle merhaba ben senin durumunda henüz değilim ben gebeliğimden önce guatır yani tiroid hormonu hastalığı ben bunun tedavisini yarıda bırakıp hamile kaldığım için şuan düşük yapmak üzereyim bekliyorum öyle çaresiz lütfen ilaçlarını kullan elinden ne geliyorsa yap ilaçlarını kullandığın sürece birşey olmas İnşAllah

Peki arada yükseldı mı hiç 4 dü geçtiği oldu mu? Rabbim daha da şifa versin bebeğinize 🤲🏻
Hayır hiç geçmedi ama benimki gebelikte oluşan bişeydi öncesinde öyle bi problemim yoktu . Dönemsel olarak bebek anneden gelişimine göre bişeyleri alıyor ve annede normalde olmayan şeyler çıkabiliyor kendine güzel bak yeterli 🥰

Öncelikle merhaba ben senin durumunda henüz değilim ben gebeliğimden önce guatır yani tiroid hormonu hastalığı ben bunun tedavisini yarıda bırakıp hamile kaldığım için şuan düşük yapmak üzereyim bekliyorum öyle çaresiz lütfen ilaçlarını kullan elinden ne geliyorsa yap ilaçlarını kullandığın sürece birşey olmas İnşAllah
Rabbim şifa versin inşallah 🙏 inşallah tekrar hamile kalırsın ama tabi oncesınde sende güzelce tedavını ol , herseyın hayırlısı

Suanda yüreğime inanın su serptiniz ☺️ Bende suanda 25 mg olanı kullanıyorum , ilk defa 4 çıktı , bir önceki 3.10 çıkmıştı mesela. İnşallah bişey olmaz , Allah razı olsun
Sağlıkla doğsun inşallah.🤗

Ben de tiroid ilacı içiyorum hatta yarın kontrolum var kan vericem ona göre doz ayarlanacak. Ben dahiliyeye gidiyorum ama hamilelikte endokrine mi gitmeliyim acaba diye düşünüyorum. Siz hangi bölüme gidiyosunuz

X