Hamilelikten korkuyorum

S

seziş

Ziyaretçi
Bu gün adet tarihimi 1 gün geçti. Kısmetse çarşamba günü kan tahlili için hastaneye gidicez.Eşimle ikimizde çocuk istiyoruz ama içimde kocaman bir korku var. Öncelikle doğum beni korkutuyor, sonrasında tamamen benim sorumluluğumda küçük bir bebek. İyi bir anne olmayı çok istiyorum ama bu korkular yakamı bırakmıyor. Aranıza yeni katıldım umarım korkularımı sizlerle yenerim.:enbuyukkk:

merhabalar seziş'cim
öncelikle bende bir anne adayıyım ve eğer bu bebeği gerçekten istiyorsan ayakların yerden kesiliyor olmalı, mutluluktan uçmalısın, korkuların niyeki bakamamaktan mı yada bu sorumluluğu alamamak mı? bence herseyi bir kenara at bu duygunun keyfini sür bak burada kaç tane kadın anne olabilmek için moral istiyor kaç tanesi bebiş için gözyaşı döküyor bende bunlardan biriyim benimde çarşamba günü kan tahlili sonucum belli olacak ve ben artık herseyi unuttum kendimi bile, sadece bebişimi ve geleceği günleri heyecanla bekliyorum unutmaki korkuların hiçbirseyi çözmez aksine seni çok zor durumlara sürükler, sen moralini yüksek tut gerisini boşver allah gönlüne göre versin tatlım bizlere neler olduğunu mutlaka yaz bizler birbirimize destek için varız...

Naz çok güzel yazmış.. işin özetini anlatmış. Seziş iyi düşün,zor bir karar,meşakkatli bir yol,kendini hazır hissetmen çok önemli. Kendini iyi dinle ve ondan sonra bebeği hayatına sok. sonra daha da üzülmeni istemeyiz. Senin de yazdığın gibi sorumluluk..

Sevgili Naz.. anladığım kadarıyla kan tahliline gitmişsin,sana ulaşamıyorum.. lütfen kendinden haberdar et beni arkadaşım.

Nazcım çok haklısın olumlu düşünmeliyim ama bu merak ve heyecan sağlıklı düşünmeme engel oluyor. Günlerdir başka hiç bir şey düşünemiyorum. Çarşamba günü için çok heyecanlıyım evde yaptığım idrar testlerinin tümü negatif çıktı ama gebelik ile ilgili tüm belirileri taşıyorum. Hayırlısı neyse o olsun tabi ama hayatımda hiç bu kadar heyecanladığımı hatırlamıyorum:enbuyukkk:

Bu gün adet tarihimi 1 gün geçti. Kısmetse çarşamba günü kan tahlili için hastaneye gidicez.Eşimle ikimizde çocuk istiyoruz ama içimde kocaman bir korku var. Öncelikle doğum beni korkutuyor, sonrasında tamamen benim sorumluluğumda küçük bir bebek. İyi bir anne olmayı çok istiyorum ama bu korkular yakamı bırakmıyor. Aranıza yeni katıldım umarım korkularımı sizlerle yenerim.:enbuyukkk:

Anne olmak dünyanın en kutsal görevi.Bebeğini kucağına aldığın anda bu endişelerin hiçbiri kalmıyor.Aynı şeyleri bende yaşadım.ama Rabbime şükürler olsun ki bana anne olmayı nasip etti.Sezişcim hiçbir korkun ve endişen olmasın çünkü sen anne olacaksın ve Rabbim sana bütün kolaylıkları sağlayacak.Kucağına senden bir parça olan yavrunu aldığın zaman sanki daha önceden çocuk büyütmüş kadar tecrübeli ve bilgili oluyorsun.Doğuma gelince okadar kafanda büyütme ve etrafındakilerin doğum hikayesini dinleme.Çünkü herkesin farklı oluyor.Ben doğuma girerken başıma geleceklerden ziyade bir an önce sağlıklı bir şekilde prensesimi kucağıma almak istiyordum.:emir_bebek:İnşallah korkularını yeneceksin ve çok iyi bir anne olacaksın canım.Haberleini bekliyorum.:nazar:

İçimi nasıl rahatlattınız anlatamam sizlerden güzel ve olumlu sözler duymak bana güç verdi. Test sonucunu hayırlısıyla alır almaz sizlerle paylaşıcam, sonuç pozitif çıkarsa hamilelik sürecinde deneyimlerinizden ve önerilerinizden faydalanmayı çok isterim.:enbuyukkk:

canım benim bu heyecan dünyanın en güzel ve en zor duygusu sanıyorum, bu beklenti bu zamansız sabr insanı yıldıyor ama güçlü ve kararlı olmak zorundasın artık sadece eşin ve kendin için değil dünyanın en anlamlı varlığı içinde yaşıyorsun senin kalbini ferah tut arkadaşım hersey çok güzel olacak...

Afb ne güzel yazmışsınız çok hoşuma gitti.Bende hamileyim çok mutluyum ama bazen tedirgin oluyorum herşey Allahtan o yol gösterir bize,eşimde anlayışlı o yardım eder diye düşünüyorum ve rahatlıyorum.Seziscim sende rahat ol kendimize güvenirsek bebeğimiz daha güvende olur.

Afb ne güzel yazmışsınız çok hoşuma gitti.Bende hamileyim çok mutluyum ama bazen tedirgin oluyorum herşey Allahtan o yol gösterir bize,eşimde anlayışlı o yardım eder diye düşünüyorum ve rahatlıyorum.Seziscim sende rahat ol kendimize güvenirsek bebeğimiz daha güvende olur.

Rabbim öncelikle bebiğini sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder canım.:emir_bebek:Sen iyi düşüneceksin ki herşey iyi olsun.Kesinlikle Rabbim herşeyi kolaylaştırıyor canım.Güzel ve sağlıklı bir hamilelik geçirmen temennisiyle.Bu arada kaç aylık hamişsin.:nazar:

vallaa negusel işte oof yaaaaa[QUOTE="NAZ";1820010]merhabalar seziş'cim
öncelikle bende bir anne adayıyım ve eğer bu bebeği gerçekten istiyorsan ayakların yerden kesiliyor olmalı, mutluluktan uçmalısın, korkuların niyeki bakamamaktan mı yada bu sorumluluğu alamamak mı? bence herseyi bir kenara at bu duygunun keyfini sür bak burada kaç tane kadın anne olabilmek için moral istiyor kaç tanesi bebiş için gözyaşı döküyor bende bunlardan biriyim benimde çarşamba günü kan tahlili sonucum belli olacak ve ben artık herseyi unuttum kendimi bile, sadece bebişimi ve geleceği günleri heyecanla bekliyorum unutmaki korkuların hiçbirseyi çözmez aksine seni çok zor durumlara sürükler, sen moralini yüksek tut gerisini boşver allah gönlüne göre versin tatlım bizlere neler olduğunu mutlaka yaz bizler birbirimize destek için varız...
[/QUOTE]

X