Hamileyim ailem tarafından psikolojik şiddet gördüğümü düşünüyorum.

Kimsesizhamile

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2021
2
0
26
Merhabalar.
Artık konuşacak akıl alabileceğim kimsem kalmadığı için buraya üye olup derdimi paylaşmak istedim.
1 sene önce evlendim kocamla çok mutluyum hep bana destek oldu hep arkamdaydı. Ama benim ailem bu evliliği hiç onaylamadı 24 yaşımdayım kocamı beğenmedikleri kendi istedikleri kişi ile evlenmemiş istediler. Ve çalışıp evin kirasını ödüyordum evlenince onları ortada bırakmış oldum. Benden bir yaş büyük ablam( ki abla derken utanıyorum) bu evlilik sürecinde eşime ve bana çok kötülük yaptı iftiralar attı neyse acı tatlı evlendim. Sonra barıştık bu abla olan şahısla. Hiç bir sorun yoktu tabii ki mesafenin hep vardı. Annem hasta oldu ve şuan da hastanede kanser olduğunu öğrendim 8 aylık hamileyim. Bunu fırsat bile bu şahıs iftira attı ve tüm aileye beni kötülemiş eşimde bende her koşulda ona destek olmuştuk sadece ben hastaneye her gün gidemiyorsum iki günde bir eşim onunla konuşmuş hamile onu arama kötü bir durum varsa ilk beni ara demiş o şahısta tüm aileye beni kardeşimle görüştürmüyor kardeşimle konuşmak için izin almam lazım ondan filan demiş. Sonra aile beni aradı akrabalar hakaretler filan Buda aradı beni arama köpekler de anne olur erken doğurursan doğur falan filan yani arkadaşlar annem kanser ben ondan haber bile alamıyorum hastaneye akşam gidebiliyorum eşim işten gelince o zamanda 5 dk görüp çıkıyorum doktor filan olmuyor bilgi alabileceğim çok zor da kaldım bu kız susmuyor hep mesaj atıyor beddua ediyor babamla bile konuşturmuyor caresiz kaldım

Öncelikle çok geçmiş olsun anneniz sağlığına kavuşur umarım en kısa zamanda. Bu ortamda öncelilkle ve kesinlikle siz kendinizi ve bebeğinizi düşünün. Ne kadar şanslısınız ki gayet anlayışlı bir eşiniz var. Sizin artık kendinize ait bir hayatınız ve aileniz var. Doğumunuza da az kalmış kendinizi bu olaylarla darlamamaya çalışın bazı şeylere kulaklarınızı tıkayıp önünüze kendi sağlığınız ve bebeğinizin sağlığına bakın.♥️

Maalesef bu o kadar kolay olmuyor.
İster istemez aklımdan çıkmıyor. Ailede ki herkes annemin kanser olmasına sebep beni gösteriyor resmen günah keçisi olarak beni ilan etmişler. Kötü kişilik Maalesef ablam ın dediğine göre annemde benim yüzümden kanser olduğunu söylüyormuş. Şimdi merak ediyor evlenmemin bedeli bu kadar ağır mı olmalıydı? Zina yapmadım kocaya kaçmadım kendi ceyizimi kendim yaptım 5bin yatak odası 3 bin bilezik aldılar hadi 10 bin masraf lafı olsun bu kadar onlardan giden ki ben 2 sene 1 500 bin kiraların ödedim onlar hiç bişey yapmadı hazır para geliyor diye ömür boyu çalışıp kira mı ödemeliydim? Benim ailemi benim aklım almıyor hamileyim ve bana yaptıklarına bakın hadi beni geçin karnında kinin ne suçu var onun için 1 ay susamazkar mı doğduktan sonra devam edin yine

X