Hamileyim ama hamile olduguma sevinemiyorum :(

Hadi yaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
832
804
Sağlıkla alın kucağınıza inşallah. Detaylı ultrasonda belli oluyor varsa bir sorun öncesinde olmuyor, ama çok var birinci derece kuzen evliliği ve sağlıklı çocuklar. Bana 5 gebelik olsa 3ü böyle olur Riske atmayın tüp bebek deneyin Diyolar. Nasibimiz böyle demekki rabbim kimseye yaşatmasın 🌸
Sağlıkla alın kucağınıza inşallah. Detaylı ultrasonda belli oluyor varsa bir sorun öncesinde olmuyor, ama çok var birinci derece kuzen evliliği ve sağlıklı çocuklar. Bana 5 gebelik olsa 3ü böyle olur Riske atmayın tüp bebek deneyin Diyolar. Nasibimiz böyle demekki rabbim kimseye yaşatmasın 🌸
Amin tesekkür ederım . bana dr pek bı sorun olmuyo dedı . rabbım en kısa zamanda saglıklı evlat nasip etsın inş .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-06-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Hadi yaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2018
832
804
Canım önce negatif oldu tüp bebekler sonra kendiliğinden hamile kaldım, bebek durumu anlaşıldı alındı Test için yurt dışına gönderildi sonuç gelmeden (2 yıl sonra) hamile kaldım akraba ve taşıyıcı olmaktan dediklerinde ben ikinciye hamileydim. Şimdi pgt dediler ama iki kaybım oldu malesef 😢
Bu taşıyıvılık akdenız anemisi mi bende de var ama eşimde yok 🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-06-2021

Hamileliğimin 35. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 40 gün kaldı.

Doğum sırasında kan kaybı kaçınılmaz olduğu için, bu arada plasenta rahim duvarından ayrılmak zorundadır. Kan fazlalığından dolayı, bir miktar kan kaybı aşırı risk oluşturmaz. Bol miktarada sıvı tüketmeye, yeterli demir, kalsiyum, bakır ve K Vitamini almaya devam etmelisiniz. Bebeğinizin başı aşağıya dönerek doğuma hazırlanıyor olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2490 gr. - Yaklaşık boyu : 46.2 cm. (Baştan Topuğa)

Sassy Muffin

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2018
413
1.026
Bizim taşıyıcılıgımız için test yapılmadı henüz eşim ve bana, ama ilk kaybettiğim bebeğimde 2 gende homoZigot mutasyon tespit edildi. Yani ikimizdende hasta ikişer gen alıyor. Akdeniz anemisi değil ama lg14 ve chst14
İkinci bebekten sonuç bekliyoruz ondada aynı genler bulunursa bu iki gende pgd yapılacak

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.254
29
Bende alfa talesemi tasiyicisiyim buda akdeniz anemisi olarak biliniyor esinde yoksa sikinti yok

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.254
29
Bende tek eşte taşıyıcılık varsa hasta benek olmaz diye biliyorum, ya taşıyıcı ya sağlıklı diye biliyorum ama bişey demek istemedim emin olmadan
Evet canim dogru biliyorsun bizde bunlarin arastirmasi oldu.. genetik dr un soyledigi tasiyici anne baba 25% saglikli 25% hasta 50 tasiyici olabiliyor zaten bizim pgt de oyle cikti bitanesi hastaydi 3 tasiyici bir saglikli oranlar hemen hemen tutuyor..

Ama anne tasiyici olup baba saglikliysa 50% tasiyici 50% saglikli oluyor.. tasiyici olmasi kotu degil ama ilerdi yine bizim gibi test ettirmesi gerekiyor partnerinde

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.254
29
Kizlarr bugun bebegimi gormeye gittim cok sukur kalbi de atiyor kendi de kocaman olmus 6+5 haftalik cok mutluyum garip duygular yasadim bugun Allahim sizede yasatsin inshaaallah 🥺❤️😭 Ol dedimmiydi oluveriyor Rabbim... suphanAllah

BurcuYener

Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2018
51
28
26
Kizlarr bugun bebegimi gormeye gittim cok sukur kalbi de atiyor kendi de kocaman olmus 6+5 haftalik cok mutluyum garip duygular yasadim bugun Allahim sizede yasatsin inshaaallah 🥺❤️😭 Ol dedimmiydi oluveriyor Rabbim... suphanAllah
Hayırlı uğurlu olsun sağlıklı kucağına alırsınız inşallah 🙏🏻

NaaNaa

Duam belli,duyan belli gerisi takdiri ilahi...🤲
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Mart 2019
1.283
2.010
Maşallah canim:nazar:Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.254
29

hayrusz

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2020
1.334
2.254
29