Hamileyim süt içemiyorum

Htcsidney

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
107
62
Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve maalesef hiç süt içemiyorum midemi bulandırıyor. Ama bol bol yoğurt yiyorum ayran içiyorum. Sütü hep ılıtıp içine azcık türk kahvesi katarak içiyordum. Şimdide okuyorum hiç bişey katmayın diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Tavsiye verebilecek olan var mı.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1334 gün geçti.

permanganat

En kimyasal üye ☠️
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2011
1.850
1.531
Yoğurt yiyormuşsunuz ya ne güzel işte. Ayrıca hamileliğin ilk haftalarında kahve içmeyin.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1554 gün geçti.

-Mavi

Güzel kalın..Birde trombosit bağışı yapın
Pro Üye
Anneler Kulübü
5 Aralık 2015
5.834
11.701
33
Bende içemiyorum
Yoğurt ayran tüketiyormuşsun zaten
Kendini kasma
Onlar karşılar ihtiyacını

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1351 gün geçti.

Rabisscyln

Bu göbüşde de artık bir bebiş büyüyoooor :D
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2016
4.382
2.660
Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve maalesef hiç süt içemiyorum midemi bulandırıyor. Ama bol bol yoğurt yiyorum ayran içiyorum. Sütü hep ılıtıp içine azcık türk kahvesi katarak içiyordum. Şimdide okuyorum hiç bişey katmayın diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Tavsiye verebilecek olan var mı.
Bal kat canım balın bir sakıncası olacağını sanmıyorum.Yimede bir soktoruna danış

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1215 gün geçti.

Organize_isler

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ocak 2017
542
517
Bende icemiyorum canim zaten cok icme alerji oluyor cocukta kuzenimin cocugunda oldu ayran ve yogurt yeterince karsiliyor bana doktorumda dedi sut icemezsen ayran ic diye. Gunde 1 tane turk kahvesi de zarar vermez dedi icebilirsin dedi. Sana en onemli tavsiyem hergun ceviz ye 2 3 adet ama hergun at agzina bu onemli insallah saglicakla bebislerimizi kucagimiza alirix :)

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1380 gün geçti.

Adelka

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2016
3.527
5.571
illa sut icecekseniz sutlu tatli yapip tuketin sutu, bn agzima surmedim hamileligim boyunca, bol bol
kefir icmistim,ne kilo aldim ne de bebegim zayif dogdu.
37. haftada 3,5 kilo dogdu kizim, bn kefire bagladim acikcasi

aybk06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2017
26
26
ben de senin gibiyim süt içemiyorum yoğurdu yemeğin üstüne döküp yiyebiliyorum ama peynir yiyebiliyorum ona güveniyorum ben de

ipek2890

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2016
2.744
2.062
Canım zaten süt içemiyorsanız yoğurt yiyin ya da ayran için diyorlar merak etme ordan da karşılanır protein ben aylarca süt içmedim midemi bulandırdı hatta yoğurt ve ayran da tüketmedim.
Bu arada kahve içme gelişim geriliği yapıyormuş.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 48 Kg. ile 65 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 161 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :69 Kg.

Fitne_fucur

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
28.938
109.882
süt iyi birşey değil ki zaten içmek için ısrar etmeye gerek yok..

Betita

Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2017
347
492
31
Yoğurt ayran peynir tüketiyosan süt içmek zorunda değilsin kasma kendini

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 882 gün geçti.

eftelya2015

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2015
6.026
5.697
içmeyın illa sut sart degıl ya peynır yıyın yogurt tuketın saglıklı beslenın ılla sut sart degıl..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1888 gün geçti.

Fitne_fucur

memento mori memento vivere
Pro Üye
3 Nisan 2014
28.938
109.882
kim demiş iyi birşey değil diye ? böyle bir araştırma mı var?

inek sütü asidiktir. içtiğinizde vücudunuz asit dengesini sağlamak için kemiklerden kalsiyum çeker.. süt çocuklar içindir ki fazla tüketilmemeli yinede, yetişkinler için değildir.. ayrıca insan metabolizmasına en uygun olmayan insan vücudunun tölare etmekte zorlandığı inek sütüdür.. illede süt ısrarı olanlar keçi sütü tüketsin bari..