Hamileyim süt içemiyorum

Htcsidney

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2015
107
62
Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve maalesef hiç süt içemiyorum midemi bulandırıyor. Ama bol bol yoğurt yiyorum ayran içiyorum. Sütü hep ılıtıp içine azcık türk kahvesi katarak içiyordum. Şimdide okuyorum hiç bişey katmayın diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Tavsiye verebilecek olan var mı.

Bende içemiyorum
Yoğurt ayran tüketiyormuşsun zaten
Kendini kasma
Onlar karşılar ihtiyacını

Arkadaşlar 6 haftalık hamileyim ve maalesef hiç süt içemiyorum midemi bulandırıyor. Ama bol bol yoğurt yiyorum ayran içiyorum. Sütü hep ılıtıp içine azcık türk kahvesi katarak içiyordum. Şimdide okuyorum hiç bişey katmayın diyorlar. Ne yapacağımı şaşırdım. Tavsiye verebilecek olan var mı.
Bal kat canım balın bir sakıncası olacağını sanmıyorum.Yimede bir soktoruna danış

Bende icemiyorum canim zaten cok icme alerji oluyor cocukta kuzenimin cocugunda oldu ayran ve yogurt yeterince karsiliyor bana doktorumda dedi sut icemezsen ayran ic diye. Gunde 1 tane turk kahvesi de zarar vermez dedi icebilirsin dedi. Sana en onemli tavsiyem hergun ceviz ye 2 3 adet ama hergun at agzina bu onemli insallah saglicakla bebislerimizi kucagimiza alirix :)

illa sut icecekseniz sutlu tatli yapip tuketin sutu, bn agzima surmedim hamileligim boyunca, bol bol
kefir icmistim,ne kilo aldim ne de bebegim zayif dogdu.
37. haftada 3,5 kilo dogdu kizim, bn kefire bagladim acikcasi

ben de senin gibiyim süt içemiyorum yoğurdu yemeğin üstüne döküp yiyebiliyorum ama peynir yiyebiliyorum ona güveniyorum ben de

Canım zaten süt içemiyorsanız yoğurt yiyin ya da ayran için diyorlar merak etme ordan da karşılanır protein ben aylarca süt içmedim midemi bulandırdı hatta yoğurt ve ayran da tüketmedim.
Bu arada kahve içme gelişim geriliği yapıyormuş.

Yoğurt ayran peynir tüketiyosan süt içmek zorunda değilsin kasma kendini

içmeyın illa sut sart degıl ya peynır yıyın yogurt tuketın saglıklı beslenın ılla sut sart degıl..

kim demiş iyi birşey değil diye ? böyle bir araştırma mı var?

inek sütü asidiktir. içtiğinizde vücudunuz asit dengesini sağlamak için kemiklerden kalsiyum çeker.. süt çocuklar içindir ki fazla tüketilmemeli yinede, yetişkinler için değildir.. ayrıca insan metabolizmasına en uygun olmayan insan vücudunun tölare etmekte zorlandığı inek sütüdür.. illede süt ısrarı olanlar keçi sütü tüketsin bari..

Sut icmek zorunda degilsiniz. Ayrica ben kutu sutlerin faydali olduguna asla inanmiyorum. O kadar cok islemden geciyor ki artik beyaz bir sivi olarak goruyorum. Peynir yogurt kefir vs urunler cok daha faydali.

Ben 16. haftaya kadar açlığımı dindirecek kadar bile beslenemedim ve 7 kilo verdim. Beyaz peynir dışında hiç süt ürünü de tüketemedim. Tüm gün peynir ekmek ve bazen portakal yiyebildim. Günde bir belki iki bardak su içebildim. Bulantıyı idare ediyordum ama mide şişkinliğinden ne yesem ağlıyordum.

Sizin kadar endişe duyduğum 12. haftamda durumu doktorla paylaştım. Doktor kendimi bir şey yemek için zorlamamam gerektiğini, yiyebildiklerimin en sağlıklısını tercih etmemi söyledi. 16. haftada rahatsızlıkların azalır, diyetisyene gider nasıl beslenmen gerektiğini öğrenirsin dedi. İlk 4 ay bebek yediklerimizden değil depolardan besleniyormuş sanırım. Ayrıca kusarak değil yiyemeyerek kilo verdiğimi öğrenince serum verme gereği de duymadı.

17. haftamda gittiğim son kontrolde artık yediklerin önemli protein ağırlıklı beslen dedi. 7 kilo verdiğim için kan değerlerime baktı ve zaten var olan kansızlık dışında her şeyin normal olduğunu söyledi. Baş ağrılarım ve muhtemelen gelecek kramplar için magnezyum yazdı o kadar. Bebeğimin gelişimi, kesenin durumu da her zaman normaldi.

Hiçbir şey yiyemeyip 7 kilo veren bana ve bebeğime bir şey olmadıysa size de olmaz Allahın izniyle. Yiyemedikleriniz için kendinizi strese sokmayın, yiyebildiklerinizin en sağlıklısını yiyin yeter. Umarım sağlıkla alırsınız bebeğinizi kucağınıza.

abartmayın bence. ilk hamilelikler çok komik oluyor :KK70: kendimden biliyorum.
ben 1 damla süt içmedim, 1 gram balık yemedim falan.
doktorum da hiç takviye ilaç vermedi ilaca karşıydı. onu yiyemiyorsun ama başka yediğinden aynı vitamini hatta fazlasını alıyorsun zaten. mesela peynir. süte göre 10 kat değerli.
ha hazır süt hazır paketli peynirse hiç yeyip içmemeniz daha hayırlı zaten.

X