hamileyken emzirmeyi kestiniz mi?? ya da bebek kendisi mi bıraktı??

nkcengz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
53
96
44
merhaba arkadaşlar. 11 aylık oğlum var ve 6 haftalık hamişeyim. tam da gece beslenmelerini kesmeyi düşünürkwn hamile olduğumu öğrendim. doktorum emzirebilirsin dedi sorun olmaz, fakat diğer bebek gelmeden gece beslenmesini kesmek istiyorum ben. diyorlarki sütün tadı değiştiği için bebek kendi bırakırmış acaba bu doğrumu nekar etkili olur ki ağırlaşmadan kesmek istiyorum

merhaba arkadaşlar. 11 aylık oğlum var ve 6 haftalık hamişeyim. tam da gece beslenmelerini kesmeyi düşünürkwn hamile olduğumu öğrendim. doktorum emzirebilirsin dedi sorun olmaz, fakat diğer bebek gelmeden gece beslenmesini kesmek istiyorum ben. diyorlarki sütün tadı değiştiği için bebek kendi bırakırmış acaba bu doğrumu nekar etkili olur ki ağırlaşmadan kesmek istiyorum

Meraba ,bu tamamen bebek ve size bagli oglumu hamileyken emzirdim fakat riskli bir gebelik değildi doguma kaadr emzirebilirsiniz demislerdi cok kusma bulantim oldugu icin 3ay dayanabildim..

ablam doktor ve ikinci çocuğuna hamile kaldığında 1. çocuğu 13 aylıktı, emzirmeye devam etti, 17. ayında kesti. Çocuk hala istiyordu ama ablam devam etmek istemedi, memeyi bıraktırmak için yöntemler var, onlarla bıraktırmıştı, kolay olmamıştı

ekleme:
ayrıca sürekli şunu söyler, hamileyken emzirmenin emen çocuğa bir zararı olmaz ama annenin kaynaklarını çok hızlı tüketir. Yaşı ileri olduğu için 17 aylıkken kesti, 2 yaşına kadar emzirmeyi düşünüyordu aslında ama çok halsiz düşmeye başlamıştı.

Meraba ,bu tamamen bebek ve size bagli oglumu hamileyken emzirdim fakat riskli bir gebelik değildi doguma kaadr emzirebilirsiniz demislerdi cok kusma bulantim oldugu icin 3ay d

Meraba ,bu tamamen bebek ve size bagli oglumu hamileyken emzirdim fakat riskli bir gebelik değildi doguma kaadr emzirebilirsiniz demislerdi cok kusma bulantim oldugu icin 3ay dayanabildim..
peki hangi yöntemle bıraktırdın nasıl yaptın

Merhaba bende aynı durumdayım. 20 haftalık hamileyim. Oğlum 14 aylık. Hala emiyor. Nasıl sütten keseceğimi inanın bilmiyorum. Bende pko var. Hamileliğimi 11 haftalıkken öğrenmiştim. Umarım siz daha erken sütü bıraktırabilirsiniz. İşin kötüsü oğlum memeden başka hiç bir sütü içmiyor.

Merhaba bende aynı durumdayım. 20 haftalık hamileyim. Oğlum 14 aylık. Hala emiyor. Nasıl sütten keseceğimi inanın bilmiyorum. Bende pko var. Hamileliğimi 11 haftalıkken öğrenmiştim. Umarım siz daha erken sütü bıraktırabilirsiniz. İşin kötüsü oğlum memeden başka hiç bir sütü içmiyor.
anlıyorum bizimkide memenin müptelası sürekli uyanıp meme istiyor 15-20 dk bir inanın. vermek istemeden uyutmaya çalıştım ama aslaaaa uyumadı napıcam nasıl yapıcam dert aldı beni resmen. acaba ucuna bişey mi sürsem diyorum. gündüzde bırakır diye endişe ediyorum busefer:KK43: Allah yardımcımız olsun

anlıyorum bizimkide memenin müptelası sürekli uyanıp meme istiyor 15-20 dk bir inanın. vermek istemeden uyutmaya çalıştım ama aslaaaa uyumadı napıcam nasıl yapıcam dert aldı beni resmen. acaba ucuna bişey mi sürsem diyorum. gündüzde bırakır diye endişe ediyorum busefer:KK43: Allah yardımcımız olsun

Birakinca komple birakti benimki aslında once gece gecmeyi dusunuyordum , sadece emer yemek bile yemezdi ilkay cok Orllansik ama sonra sute alisti tavsiyem yemek yemege alismasi çünkü sonra hep sut istiyor memeyi birakmanin mantigi kalmiyor..
Oglum sunnet oustu aciyor aciyor diyordu buyuk olunca aciyi ogrenmisti ,o gun son kez emzirdim uyaninca aciyor aciyor dedim gelfi gitti acii acii dedi icmedi tekrar

Amin cümlemizin inşallah. Benimde gece kaç defa emmek için uyanıyor. Ki uyuturken karnını doyurup uyutuyorum. Ben kızımı 22 aylıkken memenin ucuna biraz saç yapıştırdım öyle kestim süttün. Biliyorum aslında sağlıklı bir yöntem değil,ama başka çare bırakmamıştı bana. Oğlum kızıma göre küçük onun için çok takıyorum bende. Doktorum sorun yok emzirebilirsin dedi. Ama sütüm artık oğluma hiç kilo aldırmıyor. Bende artık çok yoruluyorum. Ki bazen düşünüyorum doğuma kadar bunu emzirirsem. Doğumdan sonra da bebeği bedenim hiç dinlenmeyecek. Umarım hepimiz sıkıntısız atlatırız bu dönemi.

Birakinca komple birakti benimki aslında once gece gecmeyi dusunuyordum , sadece emer yemek bile yemezdi ilkay cok Orllansik ama sonra sute alisti tavsiyem yemek yemege alismasi çünkü sonra hep sut istiyor memeyi birakmanin mantigi kalmiyor..
Oglum sunnet oustu aciyor aciyor diyordu buyuk olunca aciyi ogrenmisti ,o gun son kez emzirdim uyaninca aciyor aciyor dedim gelfi gitti acii acii dedi icmedi tekrar
Benimki yemeği güzel yer. Ama alışkanlık olmuş. Oturunca gelip,gömleğimi kaldırır hadi bana meme ver der. Sizinki kaç aylıktı bıraktığı zaman. Benimki daha tam anlamıyor ya.

Bir hafta önce kestim 19-22 hafta arası colostrum üretilmeye başladığı için tiksinme geliyor onu fırsat bilip kesince kolay oluyor

Bir hafta önce kestim 19-22 hafta arası colostrum üretilmeye başladığı için tiksinme geliyor onu fırsat bilip kesince kolay oluyor
yaa inşallah tiksinir valla şuan tam gaz içiyor saat başı ayaktayız. yazdığınız iyi oldu bir nebze ümidim arttı.
nasıl oldu sizin tam olarak, yani az mı içmeye başladı süre olarqk daha erkenmi bıraktı yada memeye tuttuğunuzda istemedi mi. hem çok üzülüyorum hemde biran önce bıraktırmak istiyorum çünkü çok yoruluyorum

yaa inşallah tiksinir valla şuan tam gaz içiyor saat başı ayaktayız. yazdığınız iyi oldu bir nebze ümidim arttı.
nasıl oldu sizin tam olarak, yani az mı içmeye başladı süre olarqk daha erkenmi bıraktı yada memeye tuttuğunuzda istemedi mi. hem çok üzülüyorum hemde biran önce bıraktırmak istiyorum çünkü çok yoruluyorum
Valla birden oldu. Bir gece uyandı emmek istedi bir dakika emdi ağlayarak bıraktı, tekrar verdim biraz emdi tekrar aynı iki üç kez aynı şeyi yapınca hadi dedim fırsat bu fırsat. O gece emzirmeden uyuttum zor oldu ama uyudu. Zor oldu derken bir buxuk saat filan sürdü uyuması. Ertesi gece de öyle. Her uyandığında kucağımda salladım. İkinci gece şu vermeye başladım. Üçüncü gece daha kolay oldu. Sonrasında biberona alıştı hiç icmezdi öncesinde. Böyle böyle bıraktı ama hala zorladığı geceler oluyor yine de meme demiyor sadece uyanıyor ağlıyor bazen süt içiyor bazen içmiyor bir şekilde uyuyor

X