Hamileyken saç kesilmez mi ?

Gebeyken saç kesilirse bebeğin ömrü kısa olur diye düşünüyor arkadaşlarınız. Bu bir hurafe bana kalırsa. İnancınız ne ise onu yapın. Sonra kimseyi konuşturmayın.

Boyatılmaz tamam da, kesim için sağlıkla ilgili bir engel yok. Hurafelere takılmayın. Yaradanın biçtiği ömrü kuaför kısaltamaz, o en fazla saçların uçlarından alsın. Moraliniz de düzelir hem. Güzel ve bakımlı anne olmak hakkınız. ☺️

Boyatılmaz tamam da, kesim için sağlıkla ilgili bir engel yok. Hurafelere takılmayın. Yaradanın biçtiği ömrü kuaför kısaltamaz, o en fazla saçların uçlarından alsın. Moraliniz de düzelir hem. Güzel ve bakımlı anne olmak hakkınız. ☺️
Boyatilir da aslinda, 3 aydan sonra boya serbest. Aslinda boyanin bebege zarar verdigine dair hicbir bilimsel kanit olmadigi icin bazi doktorlar bastan da serbest birakiyor 😊

Boyatilir da aslinda, 3 aydan sonra boya serbest. Aslinda boyanin bebege zarar verdigine dair hicbir bilimsel kanit olmadigi icin bazi doktorlar bastan da serbest birakiyor 😊
Hani işte onun gene kimyasal deyip tutarlı tarafı var yine de. Annenin sağlığı açısından en azından ama kesim için söylenenler sadece hurafe. Bayılıyor bizim insanımız hurafelere.

Herkes bişi diyo şu hamilelere karışmasınlar artık 😏saç kesilmez onu ye bunu yeme erken kalk kahvaltı bu saate kalmaz geç yatma uyu bla bla bla

Psikolojimle oynuyorlar 😂😂 batıl inanç bence de 😐
ben hamileliğimin başında 2 kere kestirdim çünkü düşük riskim vardı ve uzun sarı saçlarıma kesinlikle bakacak halim yoktu son ayımıza kadar geldik inşallah allah sağlıkla kucağıma almayı nasip eder sonra da güzel bir ömür inşallah
hurafe bütün bunlar kafanıza takabilecek durumda iseniz kestirmeyin yok ben böyle şeylere takılmam diyosanız kestirin rahat edersiniz

Benim söyleyeceğim şey sizi mutlu etmeyecek ama😃 ben ilk hamileliğimde hurafe dedim saçma saçma işler dedim kestirdim, 14 haftada yaşamla bağdaşmadığı için sonlandırma kararı aldık. İkinci hamileliğimde kestiresim yoktu zaten. Şimdi yine hamileyim kestiresim var hurafe olduğunu biliyorum ama yemiyor ama kestiredebilirim 😃

X