hamileyken ucaga binme ve ucak korkusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ben 7 aylikken 3 saat ucakla yolculuk yapmistim. en önde oturmak kesinlikle cok faydali cunku orada benim ucma korkum olmasina ragmen sarsinti vs hissetmedim.
simdi 12.haftada hamileyim ve bir kac ay sonra yine gidiyoruz insallah. mümkün mertebe kendinizi sıkmayın gevşeyin. film izleyin kitap okuyun mesela

ben hayatim boyu 50 defa ucaga kesin binmisimdir. ama buna ragmen hala her bindigimde soguk terler dokuyorum okumadigim dua kalmiyor. bu korkuyu ancak ilac alarak yenersin bence, ama hamilesin o da olmaz.

Benim kardeşim yendikten sonra herkes yener diye düşünüyorum. Resmen başka bir boyuttaydı kız. Uçak diyince bile kalbi sıkışırdı. Şimdi yendi korkusunu.

Doktorunuz müsade ediyorsa gidin bence. Harika bir tatil fırsatı işte ne güzel.
kardeşiniz nasil yendi korkusunu? benimde yenmem lazim. is nedeniylede ilerde sık sık gitmem gerekecek çünkü. simdi olmasa bile ilerde kesin asmam lazim bunu

Doktorunuz uçağa binme konusunda ne diyor?
Korku kısmına gelince. İnanılmaz bir yükseklik korkum vardır. Bir ağacın ilk dalına bile oturamam ama uçmak en sevdiğim şeydir. Siz de görmüşsünüz aslında. Bir süre sonra otobüste gibi oluyorsunuz. Cam kenarına oturmasanız iniş ve kalkışlar dışında çok sorun yaşar mısınız?
Hangi ülke bu arada? Hastane/doktor imkanlarını düşündünüz mü? Allah korusun minik bir kanamanız olunca görünebilir misiniz?
doktorumla daha gorusemedim haftaya gitcem. evet uctuktan sonra cok zor degilmis dedim ama ilk an ve ucaga binme düşüncesi falan. ya korkuma engel olamazsam korkusu

bindigimde koridor tarafi secmistim. ve sadece inmeye yakin cama hafif gozumu atmistim. onun disinda hiç bakmamistim. bu sefer eger gidersem oglumla ilgilenmwye calisirim. o gun annemle konusmustum durmadan dusunmemwk icin.

arap ulkelerinden biri. hastane doktor konularini bilmiyorum o konulari kizkardesine sorarim cidden gitmeye niyetlenirsem.

Doktorumuzdan bebeğe zarar vermicek bir sakinleştirici tavsiyesi alın atlayın uçağa gidin.
sakinlestiriciyi hamile degilken de vermemisti doktor. ters etki yapabiliyormus. eksikligi korkuyu panigi tetikleyen bi vitamin varmis . o vitaminden vermisti yanlis hatirlamiyorsam psikiyatris

Hamileliğin çok başındasın bence seni takip eden doktoruna danışmadan hareket etmemelisin ben 26haftalık hamileyken 1 saat yolculuk yapmıştım ben kaç kez uçağa bindim ama sonuçta ayakların yerden kesik korku hep oluyor insanda.

Doktorun hamilelikle ilgili sakinca gormezse kesinlikle git bence. Istersen koridor tarafindan koltuk alirsin, assagiyi gormezsin, bir sure sonra ucakta oldugunu unutursun, otobuste sanarsin kendini zaten

doktorumla daha gorusemedim haftaya gitcem. evet uctuktan sonra cok zor degilmis dedim ama ilk an ve ucaga binme düşüncesi falan. ya korkuma engel olamazsam korkusu

bindigimde koridor tarafi secmistim. ve sadece inmeye yakin cama hafif gozumu atmistim. onun disinda hiç bakmamistim. bu sefer eger gidersem oglumla ilgilenmwye calisirim. o gun annemle konusmustum durmadan dusunmemwk icin.

arap ulkelerinden biri. hastane doktor konularini bilmiyorum o konulari kizkardesine sorarim cidden gitmeye niyetlenirsem.

Ben de acaba korkacak mıyım demiştim. İndirimli bir biletle istanbula gitmiştim ben de. Normalde otobüs tercih ederiz ama bakalım korkacak mıyım diye denemiştik. Sonra da 14 saat 20 saat uçtuğum oldu ve uzun uçuşlara bayılıyorum. Hatta bir yere 4 aktarma ile gittim. 4 iniş 4 kalkış demek bu. Bir kere başınızdan geçmiş bence rahatlıkla uçarsınız.

5 saatlik ucak yolculugu az degil..
3 ayi doldurup oyle gitseniz olmaz mi? 12. haftaya kadar biliyorsunuz hersey mumkun, hamileliginiz cok yeni..
bn 7 haftalikken mecbur ucak yolculugu yaptim ve gittigim yerde surekli kanamam oldu, hep ozele gitmek zorunda kaldim ve maddi manevi cok yiprandim.
gittiginiz yerde gececek bi sigortaniz var mi?
bn yurtdisinda yasiyorum arkadasimin babasi buraya geldikten sonra hasta oldu, bi doktor kontrolu ve ilac bedeli TL ile 600 liraya denk geldi.. donunce sigortadan alcam diyor ama bn acikcasi hepsini alabilecegini dusunmuyorum.
butun artilari eksileri degerlendirin.
bn olsam zorunlu kalmadikca gitmezdim.
10. hafta yada en fazla 11. haftaya kadar erteleyebilirim. is degisikligi yapiyorumm. yeni isnyerinden cagirma surelerine gore hesapladim. doktor risk gorurse gitmem zaten. bir yil boyunca izin alamicam zaten is değişikliğinden dolayi. bebek falanda olacak. yaz tatiline cikamamis olcam. hos surekli tatile gidebilen biri de degilim. kendim cok aramam zaten deniz tatiline cok duskun degilimdir. ama oglum.icin heves ettim. hem o denize girerdi. hem kardesimi gormus olurdum vs. bu yil cok yoruldum. yeni is oncesi guzel olurdu. otobusle gidilse hic dusunmeden gitcem de ucak olunca. bide 5 saat olmasi beni de dusunduren. otobusle bile bu sure fazla gelirken ucak da korkuma ragmen o kadat saat dayanabilir miyim onu dusunuyorum.

doktor hastane vs o konuda bilgim yok. o kisim bir risk tabi. isler ters giderse kardesimi de ugrastirmis olurum. calisiyor zaten. bide benle ugrassin istemem.

Ben de acaba korkacak mıyım demiştim. İndirimli bir biletle istanbula gitmiştim ben de. Normalde otobüs tercih ederiz ama bakalım korkacak mıyım diye denemiştik. Sonra da 14 saat 20 saat uçtuğum oldu ve uzun uçuşlara bayılıyorum. Hatta bir yere 4 aktarma ile gittim. 4 iniş 4 kalkış demek bu. Bir kere başınızdan geçmiş bence rahatlıkla uçarsınız.
insallah bende o hale gelebilirim ya. aslinda hamilelik risk ama bebegi dusunerek kendimi daha rahatlatirim belki. bu ara stres yaptigimda hep onu dusunuyorum sakinlestiriyorum kendimi. insan rvlat soz konusu olunca korkuyu da unutup once onu dusunur hale gelebiliyor. oglumu da korkutmamak icin belki bastirabilirim . 1-2 saat surse kendime daha guvencem de 5 saati nasil gecistiririm. ama yine de cesaretlendim biraz. sali gunu doktoruma iyice sorayim kararım biraz daha netlesir o zaman.

peki kardeşiniz nasıl yendi?

kardeşiniz nasil yendi korkusunu? benimde yenmem lazim. is nedeniylede ilerde sık sık gitmem gerekecek çünkü. simdi olmasa bile ilerde kesin asmam lazim bunu
Üzerine gitti korkularının. Bir süre yanındaki yolcuları falan darladı :KK70: hala uzun uçuşlarda tedirgin ama en azından binebiliyor.

Uçak korkusu üzerine gitmedikten sonra yenilmez ki bence. Karayolunda daha sık kaza oluyor böyle telkin edin kendinizi.

merhabalar. 5 haftalik hamileyim. 8-9 haftalik hamileyken izne cikicam. aslinda evde geçirmeyi planliyordum ama yurtdisinda sicak ulkelerin birinde kizkardesim yasiyor. oraya mi gitsem hem yaz tatili gibi olur. kendim icin degil de oglum sever denizi ondan istiyorum. ama sorun su ki hem hamileyim hemde ciddi bi ucak korkum var.

daha dogrusu yukseklik korkum var bogaz koprusu ustunden gecerken bile fena oluyorim. bazen ust gecitlerde gecerken kotu oluyorum.
ucaga binmeden ucaktan korkuyordim o sebeple. sirf ucak korkumu yenmek icin indirimli biletlerden alip istanbuldan samsuna gitmistim bir sefer. yani hepi topu binisim tek sefer. tr de her yere otobusle gitmeyi tercih ediyorum.

kizkardesimin yasadigi yer ucakla 5 saat mesefede. nasil olur sizce gidebilir miyim?

otobus olsa otobusle gitcem o derece
Uçak otobüsten kat kat güvenlidir aslında
Ben ilk 4 hafta boyunca hem uçak hem araba yolculuğu yaptım defalarca
Ama zaruri bir durumdu
Doktor bana kısa uçak yolculuğu yapabilirsin eğer araba ile gideceksen iki saatte bir mola vermeli yürüyüş yapmalısın demişti
Uçak korkunda solunumunu etkileyecek kadar çok ise hiç kalkışma bence

Üzerine gitti korkularının. Bir süre yanındaki yolcuları falan darladı :KK70: hala uzun uçuşlarda tedirgin ama en azından binebiliyor.

Uçak korkusu üzerine gitmedikten sonra yenilmez ki bence. Karayolunda daha sık kaza oluyor böyle telkin edin kendinizi.
:KK48:
Bende yanımda annem olmasına rağmen hosteslere salça olmuştum. benim uçak korkum var bana destek olur musunuz demiştim her gelen hostese. ama tabi çok oralı olmalılar. oysa elimi tutmalarını , yanımda durmalarını beklemiştim ciddi ciddi:KK70:

o an tek düşündüğüm ayağımın yere basmayacak olması. hiç kaza falan aklıma gelmiyor. kazadan yada ölümden korkmuyorum. şu simülasyonlu oyunlar var ya mesela. onlarda da tırsıp yarıda bırakabiliyorum. sonucundan çok o an hissettiğim şey beni etkiliyor sanırım.

Uçak otobüsten kat kat güvenlidir aslında
Ben ilk 4 hafta boyunca hem uçak hem araba yolculuğu yaptım defalarca
Ama zaruri bir durumdu
Doktor bana kısa uçak yolculuğu yapabilirsin eğer araba ile gideceksen iki saatte bir mola vermeli yürüyüş yapmalısın demişti
Uçak korkunda solunumunu etkileyecek kadar çok ise hiç kalkışma bence
ilk bindiğimde solunumum etkilenmedi ama renim beyazlamış dudaklarım morarmış. ben o kadar olduğunu hissetmedim ama annem dedi. sana çaktırmadım ama senden daha çok korktum sana bişi olcak diye dedi.

ilk bindiğimde solunumum etkilenmedi ama renim beyazlamış dudaklarım morarmış. ben o kadar olduğunu hissetmedim ama annem dedi. sana çaktırmadım ama senden daha çok korktum sana bişi olcak diye dedi.
O zaman riske girme bence
Çok bunaldıysan daha kısa mesafe bir yere git arabayla
5 kez 6 saat git gel yaptım arabayla bi sorun yaşamadım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X