Hamiş Arkadaşlar Ne Yiyip Ne Içiyorsunuz:((

NXIXLXSXAH

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2007
307
14
Kizlar Yavaş Yavaş Mide Bulantilarim Başladi.bugün Kurufasulye Yapmiştim Yapmaz Olaydim.bu Saat Oldu Hala Burnumdan Koku Gitmiyor.eskiden Bu Kokuya Bayilirdim.şimdi Ise Mide Bulantisindan Duramiyorum.kizlar Işin En Kötü Tarafida Ezelden Beri Ne Süt Severim,ne Yumurta,nede Yoğurt:KK43:(bunlari Doktor önermişti.günde Bir Yumurta Bir Bardak Süt Iç Diye.ama Ne Mümkün.pastorize Sütü Nesguikle Anca Içebiliyorum.yada Ayran..ama Yumurtanin Adi Bile Içimi Kaldiriyor.kokusuna Dayanamiyorum.benim Durumumda Olan Var Mi?ben 6 Haftalik Yeni Hamişim Ama şimdiden Bebeğime Karşi Kendimi çok Kötü Hissediyorum.ona Gerekli Vitamini Proteini Sağlayamadiğim Hissi çok Berbat.gerçi Folic Plus Kullaniyorum Ama Yeterli Değil..ne önerirsiniz?

Valla bacim bende bulanti yok ama ben baliktan nefret ederiim sebze yiyemiyorum ve bendede var o sucluluk duygusu ama ne yapam olmuyo yiyince cikariyorum cunku tiksiniyorum yani hamilelikten degil o seylerden nefret ettigim icin.Basta cok taktim kafama ama ne yapayim doktorum baska seylerden al onlardaki vitamini dedi birde balik hapi icmeye baslicam anca.Sende onlarin vitaminini baska seylerden almaya calis canim.

aslında sevmediğn şeyleri sevdiğin veya en azından yiyebildiğin şeylerle takviye edebileceğimizi söylüyor doktorlar.örneğin süt sevmiyosan içinde süt olan veya sütle yapılan şeylerden yemelisin.puding veya hazır satılan sütlü tatlıları meyvalı yoğurtları önerdi doktor bana. yoğurdu sade yemeyi sevmiyorsan makarnayla kızartmayla mantıyla falan yiyebilirsin dedi anlıyacağın ben yiyemiyorumu kabul etmiyor herşeyin bi çözümünü söylüyor doktorcuğum sağolsun

öğrendiğimden beri sabah 4 ceviz ve 1 bardak sütle güne başlıyorum.....gün içinde öğün aralarında meyvam var 1 porsiyon....onun dışında zaten hamile kalmadan önce folicasit kullanıyordum ona devam ediyorum...şükür ki herhangi bir besin maddesine karşı tiksinmem olmadı..belkide yeni olduğum içindir ama turşu suyu son 1 haftadır vazgeçilmezim.....herkese hayırlı hamilelik,doğum ve sağlıklı evlatlar diliyorum.....

benim eşim kuru fasulye hastası, ama ben 3 aydır adını bile duymak istemiyorum, eşim beni kurufasulyeye hasret bıraktın diyor, lokantada ye diyorum, orada güzel yapamıyorlar diyor, kurufasulye ve sarımsak takıntım geçmedi, diğerlerine olan tiksinmemi bitirdim.. ama gebeliğin ilk ayları hakikaten çekilmez oluyormuş.. 3. ayımı bitirdiğim andan itibaren, günde 2 bardak süt ve 1 bardak portakal suyu iiçmeye başladım, tabi hergün bir avuç ceviz, ya da fıstığı da ihmal etmiyorum... haa bir de her sabah kahvaltıda semizotu salatası yiyorum, tavsiye ederim tok tutuyor...

hergün 2 bardak ayran-1 yumurta -kibrit kutusu kadar beyaz peynir- 2 adet meyveyi mutlaka tüketiyorum...sütle aram yok...hiç yanına bile yaklaşmıyorum....onun yerine hatırlarsam eğer akşamları da bir kase yoğurt yiyiyorum...bunların dışında ne yemek pişmişse yiyorum sorun olmuyor....

yiyemiyorum..
hiç bir şey yiyemiyorum.
korkuyorum doğeudürüst beslenemediğimden bebeğime bir şey olur diye

birinci gebeliğimde avuç avuç bademler cevizler kuru üzümler,meyveler etler sütler muzlar of ne arasan yedim 12 haftada 5 kilo aldım vee bebek gitti.şimdi hamişim ekstra hiç bir şey yemiyorum ama karnım çok çabuk acıkıyo malesef

ilk 3 ay malesef çok fazla bişey yenmiyo miğde bulantılarının en yoğun olduğu dönem.ama artık biraz kendimi zorlamaya başladım,1 bardak sütümü hergün yoğurdumu,sıksık balık yemeyi,yeşil sebze tüketmeyi ihmal etmiyorum.yemek kokularına daha doğrusu hemen hemen bütün kokulara karşı hassasım bu zor oluyo benim için.ama en kısa zamanda geçmesini temenni ediyorum :) allah bebeklerimizi sağlıkla hayırlısıyla kucağımıza almamızı nasip etsin,allah olmayan ve isteyen herkese bu duyuguyu yaşatsın....

kızlar beni kardeşim 3.5 aylık hamile.ama bulantıları halaa geçmiyorr:sm_confused:ne yese çıkarıyor,yemek yapamıyor kokudan,iki kere hastanede serum yedi çok su kaybediyor kusmaktan.ne yapacagımızı şaşırdık.önerebileceginiz birşeyler var mı.:çok üzgünüm:

deasy,
canım kardeşin mutlaka doktora görünmeli doktor bu durum altında mutlaka bir şey önercektir. Ama normal bazı hamillarde 9 ay aynı sıkıntıyı çekebilir. birde beyaz leblebi miğde bulantısına iyi geliyor kardeşine söyle beyz leblebi yesin hepde tok tutar sevgiler Allah yardımcısı olsun

Kizlar Yavaş Yavaş Mide Bulantilarim Başladi.bugün Kurufasulye Yapmiştim Yapmaz Olaydim.bu Saat Oldu Hala Burnumdan Koku Gitmiyor.eskiden Bu Kokuya Bayilirdim.şimdi Ise Mide Bulantisindan Duramiyorum.kizlar Işin En Kötü Tarafida Ezelden Beri Ne Süt Severim,ne Yumurta,nede Yoğurt:KK43:(bunlari Doktor önermişti.günde Bir Yumurta Bir Bardak Süt Iç Diye.ama Ne Mümkün.pastorize Sütü Nesguikle Anca Içebiliyorum.yada Ayran..ama Yumurtanin Adi Bile Içimi Kaldiriyor.kokusuna Dayanamiyorum.benim Durumumda Olan Var Mi?ben 6 Haftalik Yeni Hamişim Ama şimdiden Bebeğime Karşi Kendimi çok Kötü Hissediyorum.ona Gerekli Vitamini Proteini Sağlayamadiğim Hissi çok Berbat.gerçi Folic Plus Kullaniyorum Ama Yeterli Değil..ne önerirsiniz?
slm tatlım bende 7 haftalık hamıleyım bana dr a elevıt dıye vıtamın var o vıtamın hepsını ıcerıyormus bı dr na sor ıstersen saglıcakla kalman dılegıyle hosca kal

bende meyveyle peynir ekmekle yaşıorum hiç yemek yiyemiorum soğan kokusunu bırakın görmeye bile dayanamıorum yarın ramazan başlıo nasıl yemek yapıcam die kara kara düşünüorum sağolsun eşim yardım etmeye çalışıo ama bi yere kadar tabi sütüde sürekli içemiyorum yumurtada binde bi yiyorum doktorum sakın kendini zorlama canın ne istiyosa ye sigara dan uzak dur yeter dedi zaten kullanmıorum ama o ortamlarda da bulunmamak gerekiomuş bende ilk bebeğimde çok dikkat ettim zorla herşeyi yedim bebeğim 5 aylıkken koptu benden bunda aç kalmıyorum ama çok dikkatte edemiorum

bende sogandan çok tiksindim.22 haftalık hamileyim hala zor yemek yapıyorum.
gündüz değil ama her akşam 2-3 bardak süt içiyorum midemi bulandırıyo zaten sevmezdim içtiğim gibi hemen yatağa koşuyorum. 2-3 günde bir balık yağı içiyorum doktorum balık yemek yerıne balık yağını önerdi ama tabiki yine balıkta yiyorum.
kendimi hiç aç bırakmamaya çalışıyorum ama pek dengeli beslenebildiğimi sanmıyorum bu bende suçluluk duygusu uyandırıyo ama yapabildiklerim bunlar..

benım dort bucuk aylıkm oğlum var...

ben hamıleliğim çok şukur cok rahat gectı 13 kılo aldım
dogumdan bır gun once cok rahat bır sekılde gezıyordum..

ılk uc ay kımseyı dınlemeyın bulantılar yuzunden sadece sevdığınız şeylerı yıyın...

kahvaltı cok onemlı peynır .yumurta mutlka olmalı...
yogurt ..sut....her gun menumda vardı....

ılk aydan ıtıbaren tursuyu yasaklamıstı doktorum ...tuzuda az verdı cok sukur odemım hıc olmadı.
haftada bır baklagıl balık tavuk yemeya calısıyordum...

aksam 6 dan sonra meyve .sutum vardı .....

gece yemelerım hıc olmadı

ben de dikkat ediyorum basindan beri.
et ve tavugu zaten yemiyorum hic.
daha cok sebze meyve yiyorum.bi de genelde sut ve sut urunleri yiyorum.
bir de her sabah bir tane ceviz yiyorum,bebisimin zekasi icin gerekliymis.
ama yumurtayi hic sevmiyorum ve yiyemiyorum malesef....

Merhaba arkadaşlar,
Bende 6 haftalık hamileyim.Doktor beslenme konusunda bi şey önermedi.Bi de bazı testler verdi onuda 1 ay sonra yaptır dedi.Bu durum normal mi acaba.Yoksa doktoru mu değiştirmeliyim?

Merhaba arkadaşlar,
Bende 6 haftalık hamileyim.Doktor beslenme konusunda bi şey önermedi.Bi de bazı testler verdi onuda 1 ay sonra yaptır dedi.Bu durum normal mi acaba.Yoksa doktoru mu değiştirmeliyim?

canımm allah tamamına erdirsinn...bebeğini sağlıkla kucağına alırsın umarım..ama ilk 3 ay dr lar beslenme konusunda pek sıkmıyolar yani canın ne isterse ye iç diyorlar ..benim dr sadece kafeinli içeceklerden uzak durmamı söylemişti yani kahve nescafe vs..

bende 6 haftalık hamileyim hiçbişeyi yemekten zevk almıyorum aç geziyorum diyebilirim ama 1 bardak sütümü 2 adet cevizimi ve 21 tane çekirdekli siyah üzümümü hiç aksatmıyorum yemek kokusu beni deli ediyo sürekli bi mide bulantım var ama ben çıkaramıyorum bu daha kötü oluyo bügün yataktan kalkmadan önce birkaç çizi yedim bi müddet iyi geldi ama sonrası yine aynı

merhaba ocereno,doktor bana bulantılar için az az sık sık yememi önermişti.Bende daha çok karnım acıktığı zaman bulantı oluyodu.Şimdi aç kalmamaya çalışıyorum bulantılarda azaldı.

X