Hangi dikiş makinesini tercih etmeliyim. Yardiminizi bekliyorum

Altibirlik61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2019
3.967
7.209
36
Merhabalar herkese, mutlu sabahlar.. Çalışan bir anne adayiyim. Hamileyim son zamanlarimda evdeyim ve yeni doğacak ikiz bebelerime olsun ilerde kendime evin dikislerini yapabilecegim ev tipi dikiş makinesi arama heyecani icerisindeyim. Birçok makine markasi duydum ama içlerinde yinede en iyisi ve uygun fiyatta olani Singer olduguna karar verdim..
Makine alirken pratik, isimi goren, elimde kalmayacak devamli tamir kapilarinda beklemeyecegim uygun piyasaya gore 800 e kadar limit koydum kendime,
Tek adimda kilit acma
Tam caganoz sanirim diyorlar daha etkili daha az ses cikariyor
Biraz dekoratif desen de istiyorumki bebeklerimin yastiklarini ne bilim yaparken, kiyafetlerinin yanlarinda hava katsin☺️☺️
Bana sorun cikarmayacak
Cift igne kullanabilecegim
Kottu, penyeydi yani ince yada kalin kumas dikebilecegim bir makine...
Sectiklerim var bunlar isimi gorurmu yada baskasi varsa lutfen yardimci olunuz🙏🏻
Singer 6160
Singer 6660
Singer 6180 benim bulduklarim.
Simdiden yapacaginiz katkilariniz icin tesekkur ederim herkese 🤗

Eklentiler

• 87CE078B-7451-4688-959F-FAE2CB6E29C3.jpeg
    87CE078B-7451-4688-959F-FAE2CB6E29C3.jpeg
    131,2 KB · Görüntüleme: 206
  • 51793C7F-1286-44CE-A86B-12AD2F24DDF8.png
    51793C7F-1286-44CE-A86B-12AD2F24DDF8.png
    271,9 KB · Görüntüleme: 196
  • 41631BF1-409C-4C23-AC73-D33F2D48AEE2.png
    41631BF1-409C-4C23-AC73-D33F2D48AEE2.png
    331 KB · Görüntüleme: 238
Pfaff çok iyi diye duydum sanırım ikinci el daha mantıklı olcak gibi ben de araştırıyorum eski bi mesaj biraz aldıysanız tercihinizi merak ettim

Pfaff çok iyi diye duydum sanırım ikinci el daha mantıklı olcak gibi ben de araştırıyorum eski bi mesaj biraz aldıysanız tercihinizi merak ettim
Singerin 6180 mi ne onunde motif desenler olan ama mavili degil sarili olan..
Bu sure zarfinda bayag isimi gordu... ama kalin kumaslara girmedeki cesaretsizligi sinir bozucu... poplin kumasi ve digerlerini harika yapior ama duck keten kumasta sorunlar yasiyom manuel yaptim bi cok seyini... ha ne var rahatlik var.. gece bile calistir bn cok ses cikardigini dusunmuyorum... paff dediginiz markada iyide cok pahali guvenilir ikinci el bulmak kolay degil.. o yuzden tercih edemedim.. gonlunuze gore bulursunuz ins

Singer promise 1408 ilk ekledigin benim aldığım çok memnunum üç senedir kullanıyorum kot penye her kumaşı diktim sorunsuz dikiyor çok şükür hatta halıfleks bile diktim :)

Singer promise 1408 ilk ekledigin benim aldığım çok memnunum üç senedir kullanıyorum kot penye her kumaşı diktim sorunsuz dikiyor çok şükür hatta halıfleks bile diktim :)
Ya igne ne kullaniyon o ayarlarini bilmedigim icin birde hamilelikten dolayi cok ugrasamadigim icin beceremedigimi dusunuyom.. yardimci olursann sevinirim.. penyede sikinti yokta kalin kumas yada uzunnn buyuk perdelerde sikinti yasadim agirligindan cekmiyor mu yoksa beceremiyormu yoksa tansiyon ayari igne kucukmu dedim isin icinden cikamadim.. cesit cesit bir suru igne aldim.. ya igneyi kirdi yada iplik topladi... kucuk kumasi kesip katlayip yapiom oluyo, buyuk bebek odasi icin diktigim perdede hep sorun yasadim bni ugrastirdi

İğne Singer kendi iğnesi canım numarası sanırım 90/14 sert düğmeye yada kot kumaşın kalın yerine denk gelmedikçe kirilmiyor iğne kolay kolay

Merhaba aldiniz mi bilmiyorum ama bende birseyler dikiyorum ve o fotograftakilerin yesilli olanindan aldim ama pike yapmiyorum bir suru modelli dikisi var bosuna almisim diye dusunuyorum keske yari fiyatina o ilk fotograftakini alsaydim duz dikis zikzak dugme olayindan baska bisey kullanmiyorum ben sizde kullanmayacaksaniz bosuna modelli birsey bakmayin derim

Merhaba bende sizin makinenizden aldım bana yardımcı olur musunuz :) Diktiğim bluzlerin yıkamada açılmaması çin ne yapmam lazım yani overlok ayarı varmı aldım ama hiç bilmiyorum :KK43:

Merhaba bende sizin makinenizden aldım bana yardımcı olur musunuz :) Diktiğim bluzlerin yıkamada açılmaması çin ne yapmam lazım yani overlok ayarı varmı aldım ama hiç bilmiyorum :KK43:
Ben zikzak ayarını overlok niyetine kullanıyorum maalesef overlok ayarı yok ve orta sikliktaki düz dikişi kullanıyorum genelde pek sorun olmuyor yikamada

X