Hangi Elizabeth Arden parfümü ?

- Janna -

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
7 Ekim 2011
13.902
10.707
29
Kızlar Elizabeth Arden parfümlerini merak ediyorum. Lisedeyken annem Sunflowers hediye etmişti güzeldi ama çok kullanmamıştım.
Şuan 5th Avenue merak ediyorum. Birde 5th Avenue After Five varmış. Sizce hangisi daha güzeldir?
Birde Beauty merak ediyorum.. Bu üçü arasından hangisini almalıyım sizce?

Kimseden cevap gelmeyince fiyatına ve içindeki notalarına aldanıp Elizabeth Arden 5th Avenue Night aldım.
Klasik olan 5th Avenue bana fazla çiçek geldi.. Ama Nightın içinde olanlar tam benim sevdiklerim;yasemin,inci çiçeği,frezya,vanilya,bergamot,gül,mandalina,beyaz çikolata vs varmış.
Çok hoş bir kokuya benziyor gibi üstelik bellamolada 125mllik EDPsi 56.90 TL idi. Açıkçası birazda fiyatına vuruldum ve bunu denemek istedim:KK17:

Kimseden cevap gelmeyince fiyatına ve içindeki notalarına aldanıp Elizabeth Arden 5th Avenue Night aldım.
Klasik olan 5th Avenue bana fazla çiçek geldi.. Ama Nightın içinde olanlar tam benim sevdiklerim;yasemin,inci çiçeği,frezya,vanilya,bergamot,gül,mandalina,beyaz çikolata vs varmış.
Çok hoş bir kokuya benziyor gibi üstelik bellamolada 125mllik EDPsi 56.90 TL idi. Açıkçası birazda fiyatına vuruldum ve bunu denemek istedim:KK17:

İcerigi cok hos duruyor parfumun fiyati da uygunmus kaliciligi nasildir acaba? Cok kalici bir parfum istiyorum ben:/

İcerigi cok hos duruyor parfumun fiyati da uygunmus kaliciligi nasildir acaba? Cok kalici bir parfum istiyorum ben:/
Elizabeth ardenin kokuları çok kalıcı değil diyorlar ama zaten şişesi 125 ml sık sık bitmez:)
Fiyatıda aşırı uygun neredeyse açık parfüm fiyatı yani..
Bence denemekten bişey kaybedilmez..
Sonuçta Britney Spearsın o aşırı kalıcı parfümlerini de Elizabeth Arden yapmış:KK31:

gelince yorumlarını bekliyoruz canım :KK55:

Arden'in en sevdiğim parfümü 'red door revealed' .Kalıcı bir parfüm.Fiyatı da diğer marka parfümlerden daha hesaplıdır.Ancak açığı ya da taklidi yok.

$ea.png

Elizabeth Arden 5Th avenue daha gece ya da kış parfümü.Abiye kıyafetlerin, özel davetlerin parfümü gibi.Ama red door revealed her duruma uyar.

Kızlar bugün merakıma yenik düşüp Tekin Acara gittim ve klasik olan 5th Avenue'yi denedim. Güzel bir koku.
Ben biraz Avon'un incandessence kokusuna benzettim nedense. Çiçeğin yoğun oluşundan olabilir.
5th Avenue night'ı sorduğumda onun her zaman bulunmadığını ellerinde olmadığını söyledi. Zaten onu almıştım yarında o gelecek onu denerim.
Ama bana doğru seçimi yaptım gibi geliyor. Çünkü yoğun çiçek kokularından ziyade daha meyve&çiçek tarzını iyi buluyorum.
Birde Fantasy Circus denedim onuda beğendim kokusu meyveli. Moschino I Love Love'a benzettim kokusunu:)

Son düzenleme:
Elizabeth Arden 5Th avenue daha gece ya da kış parfümü.Abiye kıyafetlerin, özel davetlerin parfümü gibi.Ama red door revealed her duruma uyar.

Red door revealed için chanel no:5 e benziyor diyorlar ne düşünüyorsun?
Gerçekten bence bütün elizabeth arden parfümleri bellamola da çok uygun fiyata satılıyor özellikle 125 ml olanlar..
Ben stoklarım azaldıkça parfüm denemeyi düşünüyorum elizabeth ardenden

Red door revealed için chanel no:5 e benziyor diyorlar ne düşünüyorsun?
Gerçekten bence bütün elizabeth arden parfümleri bellamola da çok uygun fiyata satılıyor özellikle 125 ml olanlar..
Ben stoklarım azaldıkça parfüm denemeyi düşünüyorum elizabeth ardenden

Bence hiç benzemiyorlar .Chanel 5 baharatlı ,ağır , kallavi bir koku .Orta yaştaki , frapan giyimli biraz kokoş hanımlara daha çok yakıştırıyorum.Red door revealed ise daha çok sabun ,pudra ve hafif çiçek kokusu .Ama sıradan güzel bir sabun ya da pudra değil muhteşem bir sabun ya da pudra kokusu.Tabii benim burnuma göre çok güzel.Acaba red door için mi chanel 5e benzetiyorlar.Çünkü red door ile red door revealed farklı kokular.Dediğiniz parfüm sitesi ilgimi çekti.En kısa zamanda bakacağm.

Bence hiç benzemiyorlar .Chanel 5 baharatlı ,ağır , kallavi bir koku .Orta yaştaki , frapan giyimli biraz kokoş hanımlara daha çok yakıştırıyorum.Red door revealed ise daha çok sabun ,pudra ve hafif çiçek kokusu .Ama sıradan güzel bir sabun ya da pudra değil muhteşem bir sabun ya da pudra kokusu.Tabii benim burnuma göre çok güzel.Acaba red door için mi chanel 5e benzetiyorlar.Çünkü red door ile red door revealed farklı kokular.Dediğiniz parfüm sitesi ilgimi çekti.En kısa zamanda bakacağm.

Evet bellamolayı tavsiye ederim cheapsmells'i biliyorsunuz belki şuan allbeauty oldu oranın türkiye şubesi.
Red door olabilir canım baktmda çok çeşidi varmış red door'un ama dediğini merak ettim 1-2 parfüm bitirdikten sonra deneyeceğim.
Pudralı kokuları çok seviyorum. Noa gibi..

gelince yorumlarını bekliyoruz canım :KK55:

Parfümüm geldi kokusu çok güzel ilk sıktığımda hafif Noa'ya benzettim şimdi biraz değişti ama çok güzel yazlık bir koku.
Sadece çok baskın bir kokusu yok yani anlaşılması için üstüme boca etmem gerek sanırım oda sorun değil zaten 125 ml duş bile alabilirim:KK1:
Yaz için kesinlikle öneriyorum..5th Avenue'dan daha çok beğendim ben.

Parfümüm geldi kokusu çok güzel ilk sıktığımda hafif Noa'ya benzettim şimdi biraz değişti ama çok güzel yazlık bir koku.
Sadece çok baskın bir kokusu yok yani anlaşılması için üstüme boca etmem gerek sanırım oda sorun değil zaten 125 ml duş bile alabilirim:KK1:
Yaz için kesinlikle öneriyorum..5th Avenue'dan daha çok beğendim ben.

hımmm alınabilir o zaman :) teşekkürler yorum için...

Elizabeth Arden'in tüm kokuları harikadır .
Lanvin'in tüm kokuları harikadır .
Hiç falso çıkmaz .Denenmiş test edilmiştir :)

X