Hangi spora dalına yönelmeliyim ?

hazalmuserli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2021
105
60
Merhabalar ben uzun bir sürede 73kg dan 53kg a düştüm dönem dönem hayatımda spor oldu ama hiçbir zaman düzenli bir şekilde aylarca gidemedim öğrenci olduğum icin pek vakit bulamadım.
şuan kilom sabit kolay kolay 53kg ın üstüne çıkmıyorum. Ama görüntü olarak kendimden çok rahatsızım boyum 1,63 kıyafetliyken gayet zayıfım ama çıplakken karnım , basenlerim löp löp.
ailemden spor için para isteyip tekrar başlamak istiyorum 2 ay fitness yaptım pt ile ve 2cm bile incelmedim aynı şekilde reformer yaptım ne inceldim ne de sıkılaştım oysa söylenenlere harfi harfine uyumuştum.
Şimdi uygun grup dersi reformer buldum ona mı gitsem yoksa bu spor olmadan sıkıslasmayı vaad eden aletlere mi yönelsem diye kararsızım

şöyle bir alet var roll shaper diye geçiyor 14 seans 700₺ fiyat aldım ve min. 8cm incelme vaad ediyorlar daha önce deneyen etki gören var mı?

Eklentiler

• 2CA72525-F563-4C90-8E56-83D97E5CB31E.jpeg
    2CA72525-F563-4C90-8E56-83D97E5CB31E.jpeg
    19,3 KB · Görüntüleme: 48
Bu aleti bilmiyorum ama spor ile beraber yemeğede dikkat ettiniz mi ? Ben spor ile beraber yemeğede dikkat ediyorum bir de bir ayda neredeyse 2 beden inceldim 6 ay önce ama istikrarla spor yaptım evde her boş kaldığımda yaptım hareket.Çok hızlı sporlar etki etmiyor aerobik ve yaparken birde kaslarının yandığını hisset. Ben şimdi tekrar başlıycam ama burda pek hevesli birileri yok. Sonradan paylaşıcam ama sonuçları etkileri

Bu aleti bilmiyorum ama spor ile beraber yemeğede dikkat ettiniz mi ? Ben spor ile beraber yemeğede dikkat ediyorum bir de bir ayda neredeyse 2 beden inceldim 6 ay önce ama istikrarla spor yaptım evde her boş kaldığımda yaptım hareket.Çok hızlı sporlar etki etmiyor aerobik ve yaparken birde kaslarının yandığını hisset. Ben şimdi tekrar başlıycam ama burda pek hevesli birileri yok. Sonradan paylaşıcam ama sonuçları etkileri
Tabii yememede dikkat ettim
Zaten uzun zamandır hayatımda un şeker hamur işi yok protein ağırlıklı besleniyorum sabahları yumurta yulaf öğlenleri biftekli salata vs tarzında ona rağmen spordan hiç verim alamadım
Acaba hocalar mı yanlış yönlendirdi diyorum

Tabii yememede dikkat ettim
Zaten uzun zamandır hayatımda un şeker hamur işi yok protein ağırlıklı besleniyorum sabahları yumurta yulaf öğlenleri biftekli salata vs tarzında ona rağmen spordan hiç verim alamadım
Acaba hocalar mı yanlış yönlendirdi diyorum
Evet yemeğede dikkat varsa sporu yanlış yapıyor olabilirsin ben koşu artı diyet ile 15 kilo vermiştim. Koşu yapamayabilirsin zor biraz bende bir ara sıkıldım bu sebeple hafif aerobik hareketlere başladım fazla terlemiyorsun ama emin ol 1 ay gibi bir sürede inanılmaz sıkılaşıyorsun

X