Hangi Zaman Daha Uygundur?

monarkkk

mucizemiz <3
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2013
2.065
710
Merhaba. Aslında sadece ne yapmam gerektiği hakkında fikirlerinize ihtiyacım var..

Nişanlım askerde ve kısmetse 22 Temmuz'da gelecek. Biz o askerden geldikten sonra evliliği düşünüyorduk ki zaten aileler de böyle biliyor. Ancak nişanlımla bu konuyu konuştuk ve ertelemeye karar verdik. Henüz ailelerimizin haberi yok. Sebepleri ise; nişanlımın hemen iş bulup bulmayacağı konusunda tereddütleri olması. Aslında ben bu konuda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum çünkü mesleği var kendisi makine mühendisi. Hadi buldu diyelim düğün için kredi çekmesi gerek çünkü ailesi düğün konusunda pek yardımcı olamayacaklar. Kendi düğününü kendi yapacak nişanlım. Bu durumda da üç ay ssklı olması gerekiyor bankanın yüksek bir mevla verebilmesi için. Üç ay beklersek Ekim ya da Kasım gibi oluyor. Havalar doğal olarak soğuyacak ve ben kış gelini olmak istemiyorum. Ayrıca ufak tefek de olsa borçları var ve kendisini toparlaması için askerden hemen sonra düğün yapmak bizi gerçekten çok zorlayacak. Ben de çalışıyorum ama kendi harcamalarıma ancak yetiyor zaten çeyiz hazırlığı vs. 2015 baharında yapsak aradaki 7-8 aylık süreçte kendimizi toparlarız içimize sine sine alırız her şeyimizi, aceleye gelmez diye düşündük. Ama 28 yaşındayım ve zaten yeterince geç kaldığımı düşünüyorum. Seneye kalırsa 29 yaşında evlenmiş olucam. Her şey kısmet hayırlısı tabii ki ama bu psikoloji beni gerçekten üzüyor. Bu konuyu birkaç arkadaşıma açtığımda bana kesinlikle uzatmayın hemen düğünü yapın çünkü uzadıkça araya herkes girip bir şeyler söyleyebiliyor, sıkıntı oluyor, yıpranıyorsunuz dedi. Hem maddi sıkıntılar zaten olacak evlendikten sonra ödersiniz dediler. Annemin ağzını aradım ama o kesinlikle bekleme taraftarı değil. Zaten nişanlımın ailesi konuyu açsak hemen siz bilirsiniz bekleyin o zaman der. Sizce hangi zaman daha uygundur bu gerekçelere göre? Yanlış mı düşünüyorum ben?

Beklemek sorun yaratir diyenlerdenim her turlu borca gireceksiniz zaten planlarinizin tutmayacagini rahatlikla soyleyebilirim...bu sebepten bir an once evlenin ve bir odeme plani olusturup borcunuzu beraber kapatin derim ben.

Beklemek sorun yaratir diyenlerdenim her turlu borca gireceksiniz zaten planlarinizin tutmayacagini rahatlikla soyleyebilirim...bu sebepten bir an once evlenin ve bir odeme plani olusturup borcunuzu beraber kapatin derim ben.

düşünceniz için teşekkür ederim. galiba fazla uzatmamak en iyisi olacak..

bence bekleyip her şeyi rayına oturtmak en iyisi..eğer üçüncü kişileri ilişkimize karıştırmazsanız daha sağlıklı olur..
sonuçta o borçları ödeyecek siz olacaksınız..ayrıca hemen iş bulma garantisi de yok..önce iş benim fikrim bu canım, en iyisini ikiniz bilirsiniz:KK4:

bence bekleyip her şeyi rayına oturtmak en iyisi..eğer üçüncü kişileri ilişkimize karıştırmazsanız daha sağlıklı olur..
sonuçta o borçları ödeyecek siz olacaksınız..ayrıca hemen iş bulma garantisi de yok..önce iş benim fikrim bu canım, en iyisini ikiniz bilirsiniz:KK4:

sadece geç kalmak hissi beni endişelendiriyor :KK43:

sadece geç kalmak hissi beni endişelendiriyor :KK43:

yok be canım zaten birbirinizi bulmuşsunuz nişanlısınız..neden üç beş ay beklemek zor olsun ki..
bide beni düşün daha erkek arkadaşım iş bulamadığı için ciddiyete dökemedik, 3 sene oldu dile kolay..:KK31:
her şeyin hayırlısı ne bileyim borç içinde evlenmek zor olur diye düşünüyorum..

yok be canım zaten birbirinizi bulmuşsunuz nişanlısınız..neden üç beş ay beklemek zor olsun ki..
bide beni düşün daha erkek arkadaşım iş bulamadığı için ciddiyete dökemedik, 3 sene oldu dile kolay..:KK31:
her şeyin hayırlısı ne bileyim borç içinde evlenmek zor olur diye düşünüyorum..

çevrede o kadar çok örnek var ki bekledikleri için nişanı atılan, araları bozulan. ne bileyim korkuttular galiba beni. İnşallah sizin içinde hayırlısı olur. Gerçekten zor işler ve zor bir süreç.. hele işin içinde maddiyat sıkıntısı varsa..

çevrede o kadar çok örnek var ki bekledikleri için nişanı atılan, araları bozulan. ne bileyim korkuttular galiba beni. İnşallah sizin içinde hayırlısı olur. Gerçekten zor işler ve zor bir süreç.. hele işin içinde maddiyat sıkıntısı varsa..

bence kimseye kulak asma ve kendi içinizden gelen sesi dinleyin..bence de korkutmuşlar küçüçük bi sıkıntıda ayrılacağınıza inanmıyorsun heralde:KK20:

eylül ekim evlenin. havalar gayet iyi oluo..
uzatmayın bence... uzattıkca herkes ayrı bi agızla konuşucak...
kafanızı onlarla meşgul etmeyin :nazar:

Valla canım bende baharda evlenmek istiyorum ama nişanlım kesinlikle kabul etmiyor. Uzamasını istemiyor sanırım bilmiyorum uzaması sıkıntı olur mu ama siz kendinizden eminseniz maddi-manevi sıkıntınız kalmadığında evlenmeniz daha uygun olur gibime geliyor. Yaş konusunda da en fazla 6 ay ertelenmiş olacak bunun bir sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum :)

Merhaba. Aslında sadece ne yapmam gerektiği hakkında fikirlerinize ihtiyacım var..

Nişanlım askerde ve kısmetse 22 Temmuz'da gelecek. Biz o askerden geldikten sonra evliliği düşünüyorduk ki zaten aileler de böyle biliyor. Ancak nişanlımla bu konuyu konuştuk ve ertelemeye karar verdik. Henüz ailelerimizin haberi yok. Sebepleri ise; nişanlımın hemen iş bulup bulmayacağı konusunda tereddütleri olması. Aslında ben bu konuda sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum çünkü mesleği var kendisi makine mühendisi. Hadi buldu diyelim düğün için kredi çekmesi gerek çünkü ailesi düğün konusunda pek yardımcı olamayacaklar. Kendi düğününü kendi yapacak nişanlım. Bu durumda da üç ay ssklı olması gerekiyor bankanın yüksek bir mevla verebilmesi için. Üç ay beklersek Ekim ya da Kasım gibi oluyor. Havalar doğal olarak soğuyacak ve ben kış gelini olmak istemiyorum. Ayrıca ufak tefek de olsa borçları var ve kendisini toparlaması için askerden hemen sonra düğün yapmak bizi gerçekten çok zorlayacak. Ben de çalışıyorum ama kendi harcamalarıma ancak yetiyor zaten çeyiz hazırlığı vs. 2015 baharında yapsak aradaki 7-8 aylık süreçte kendimizi toparlarız içimize sine sine alırız her şeyimizi, aceleye gelmez diye düşündük. Ama 28 yaşındayım ve zaten yeterince geç kaldığımı düşünüyorum. Seneye kalırsa 29 yaşında evlenmiş olucam. Her şey kısmet hayırlısı tabii ki ama bu psikoloji beni gerçekten üzüyor. Bu konuyu birkaç arkadaşıma açtığımda bana kesinlikle uzatmayın hemen düğünü yapın çünkü uzadıkça araya herkes girip bir şeyler söyleyebiliyor, sıkıntı oluyor, yıpranıyorsunuz dedi. Hem maddi sıkıntılar zaten olacak evlendikten sonra ödersiniz dediler. Annemin ağzını aradım ama o kesinlikle bekleme taraftarı değil. Zaten nişanlımın ailesi konuyu açsak hemen siz bilirsiniz bekleyin o zaman der. Sizce hangi zaman daha uygundur bu gerekçelere göre? Yanlış mı düşünüyorum ben?

Acikcasi beklemek sorun yaratir deyip acele etme canim sorun yaratrsada birbinize belki de uygun olmadiginizi görmüş olursun dicem.:KK43: yani hani acele etme brakirsa o süre içinde tamam brak gitsin rengi belli oldu.gbigbi bakis acilari ..kafamda

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Canım uzaması taşları oturmuş bi ilişki icin hic sıkıntı olmaz .ama düğünü yapmanıza iyi olur gibi yaşlar musait nasılsa asker bitmis maddi yönden dört dörtlük olmak icin senelere ihtiyaç var bu yaz düğün iyi gibi geldi bans

İsteklerim kafama göre olmazsa huzursuz olurum planlı bir insanım mesela ve bu durumda beklerim ki bekliyorum da :KK14: şahsen çok fazla kendinizi sıkıştırmanın bir anlamı yok yani 1-2 sene nişanlı bekleyen insanlar var evet beklemek yoruyor ama borçlar insanın üzerine gelince daha çok yoruyor evliliğin ilk ayları nefes alamayacak derecede borç yükü binerse omuzlara gerilir insan diyorum :KK51:

Son düzenleme:
Evdeki hesap çarçıya uymaz hiçbi zaman. Bi kere askerliğini neden ertelemiş ? Onun iş bulması işe alışması kalıcımı olacak geçicimi . Evlendikten sonraki maddi sıkıntılar pooofff çok zor . Ben bekle derim işini gücünü rayına oturtsun . Yoksa çok zorluk çekersiniz benden söylemesi. Tecrübeyle sabit.

İkisi de ayrı sıkıntı gibi görünüyor.Siz ikiniz kendinizden emin olduktan sonra neden 6 ay içinde ayrılasınız ki :26:
Ben bu durumda olsam maddi olarak bir şeyler biraz daha güzel olsun diye beklerdim....
Ya hakikaten iş bulma sıkıntısı kredi çekme sıkıntısı yaşarsa o daha kötü değil mi?Bırakın her şey bi belli olsun nerede nasıl çalışacak krediyi ne zaman alacak ne zaman bu işler yoluna girecek bunu beklemekte fayda görüyorum ben..

bence ekım kasım kış gelını olmak anlamına gelmiyor..
ben 26 eylülde evlendım..ekımde balayındaydık..gunes tepemde bıkınılı gezıyodum..
sırf kıştan dolayı ertelıyosan bence yıpratma ılıskını bekleyerek..
uzadıkça engeller çoğalır..

evlendikten sonrada halledılebılır bence ödemeler..madem sende çalışıyorsun..

bıde anlamadığım;beklesende borcu sız ödeyeceksınız..beklemesende..evlenın öyle ödeyın madem oyle

Son düzenleme:
bekleyin seneye kalsın düğün derim....apar topar evlenmek gbi olucak sanki,düşündüğünüze göre içinize sinmeyen bişeyler var zaten
bende aynı durumda sayılırım nişanlım 15 güne geliyo iş bulma sorunun olmucağını düşünüyorum ailesi yapıcak zaten düğünüde ama ona rağmen tereddütlüyüm ya ekim başı yada 2015 mayıs olsun diye düşünyorum ama inan bu durumda bile 2015 mayısa daha sıcak bakıyorum

X